رفتن به مطلب

جزییات رسمی از PS5

ghost of sparta
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 4 دقیقه قبل، ghost of sparta گفته است :

همین الان one x با 6 ترافلاپ و یه cpu فسیل بسیاری های از بازی ها رو نزدیک به 4k اجرا میکنه Red dead  که یکی از بهترین گرافیک های چند سال اخیر 4k واقعی اجرا میکنه 

Ps5 با cpu رایزن 7 نانومتری و 10 تا 12 ترافلاپ و رم GDDR6 هیچ مشکلی در 4k نداره 

مدیر عامل سونی

device (ps5)will offer ultra-high definition 4K visuals at 120Hz, which is twice the screen refresh rate of most TVs.

https://www.cnet.com/google-amp/news/sonys-playstation-ceo-wants-a-seamless-transition-to-its-next-generation-console/

چه بدونم ولی قبل اومدنش خیلی حرفا میزنن مهم اینه تو عملم اونجور باشه. درهر صورت 240 هرتز هم اجرا کنه من یکی که توانایی خرید بازی هاشو ندارم مبارک طرفداراش.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

چند ماه پیش اطلاعاتی از  APU جدید AMD منتشر شد بر اساس شایعات این APU با کد رمز Gonzalo شناخته می شه همون apu کنسول های نسل بعد پردازنده 8 هسته با کلاک پایه 1.6 و بوست کلاک 3.2
GPU NAVI با کلاک پایه 1.0 و بوست کلاک 1.8

اولین بنچمارک از نسخه اولیه

image.thumb.png.96647e4db38117b68cdd3defd3b92c23.png

عملکرد نزدیک به rtx 2080

image.thumb.png.5bb90e13bceff1ba4f2e8b297ae0e846.png

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

13 ماه تا عرضه ps5

image.thumb.png.23bb4a9193977cf39418d34618dfb5fa.png

https://blog.us.playstation.com/2019/10/08/an-update-on-next-gen-playstation-5-launches-holiday-2020/

---------------------------------------

https://www.wired.com/story/exclusive-playstation-5/

ری تریسینگ سخت افزاری
با SSD دیگه شاهد صفحات بارگذاری نخواهیم بود
نحوه ی نصب و حذف بازی ها متحول شده در صورت دلخواه فقط یک بخشی از بازی را نصب یا حذف کنید (می تونید فقط بخش داستانی بازی دانلود و نصب کنید یا چند نفره ی آنلاین )
رابط کاربری از نظر ظاهری کاملا تغییر کرده همه چیز به سادگی و سرعت تمام در دسترس بازیکن قرار خواهد می گیره

دو تا تغییربزرگ دسته ps5

The “more” refers to something I’m quite excited about – a preview of the new controller that will ship with PlayStation 5. One of our goals with the next generation is to deepen the feeling of immersion when you play games, and
we had the opportunity with our new controller to reimagine how the sense of touch can add to that immersion.

To that end, there are two key innovations with the PlayStation 5’s new controller. First, we’re adopting haptic feedback to replace the “rumble” technology found in controllers since the 5th generation of consoles. With haptics, you truly feel a broader range of feedback, so crashing into a wall in a race car feels much different than making a tackle on the football field. You can even get a sense for a variety of textures when running through fields of grass or plodding through mud.

The second innovation is something we call adaptive triggers, which have been incorporated into the trigger buttons (L2/R2). Developers can program the resistance of the triggers so that you feel the tactile sensation of drawing a bow and arrow or accelerating an off-road vehicle through rocky terrain. In combination with the haptics, this can produce a powerful experience that better simulates various actions. Game creators have started to receive early versions of the new controller, and we can’t wait to see where their imagination goes with these new features at their disposal

haptic feedback در واقع همون 3D Touch تجربه استفاده از دسته دگرگون خواهد کرد
دسته PS5 سنگین تر از PS4 و سبک تر از XBOX ONE و از USB Type-C استفاده میکنه و باتری بزرگتر و بهتری خواهد داشت :x
ظاهر نسخه اولیه دسته بسیار شبیه بهDUALSHOCK 4
میکروفون در دسته برای تعامل با دستیار صوتی هوشمند پلی استیشن تعبیه شده
Adaptive Trigger و سیستم ویبره تجربه بازی با دسته متحول کرده حس شلیک با کمان یا اسلحه اتوماتیک یا شاتگان کاملا متفاوت =D>=P~
به گفته خبرنگاری که نسخه PS5 بازی Gran Turismo Sport تجربه کرده وقتی ماشین از جاده خارج می شه یا بر روی لبه های کنار جاده قرار می گیره کاملا حس متفاوت و جذابی نسبت به تجربه با دوال شاک ۴ داره
Astro Bot Rescue Mission هم تست کرده به لطف دسته PS5 حس هر محیط ماسه /گل /یخ کاملا متفاوت بوده
با پریدن به استخر ، حتی مقاومت آب کاملا حس کرده

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

[Updated] PlayStation 5 Concept Video Released by Content Magazine of Major German Retailer; Shows Console and DualShock5 Controller

مدل مفهومی یکی از فروشندگان بزرگ آلمانی از PS5، ظاهرا این کمپانی المانی دوست داره PS5 و دستش این شکلی باشه(دستش انصافا خیلی خوبه هرچند بعید میدونم همچین چیزی رو سونی بزنه ولی خود کنسول زشته کلا از طراحی مینیمالستیک و اسلیک زده شدم، خدا کنه برن سراغ طرح های عجیب غریب)
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام دوستان 

به نظر من این سخت افزار که میگین رو ps5 قراره بزارن شما سیستم pc شو حساب کنی بالاتر درمیاد چه برسه کنسول مونتاژ شده و تازه وارد پلی استیشن،الان مثلا برای اجرای 4k یه بازی رو pc حداقل کارت 1080ti نیاز هست که خودش به تنهایی از قیمت ps5 بالاتر میشه!!!

همین الانشم پلی ۴ پرو از وان ایکس ضعیف تره ،دیگه نمیدونم سونی دیگه منتظره مایکروسافت قبرشو بکنه تا ps5 جدید شو بده؟

دوستان تو این وضعیت بنظرتون میارزه کسی گیم نت ps4 راه بندازه یا وایسیم ps5 بیاد؟

لینک به دیدگاه

اینکه از اس اس دی استفاده خواهد شد خوبه ولی ایا به فکر عمر کم اس اس دی نسبت به هارد معمولی هم هستن؟ یعنی از اس اس دی هایی استفاده میکنن که عمرشون بالا باشه؟ این خودش خیلیه.

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

اینکه از اس اس دی استفاده خواهد شد خوبه ولی ایا به فکر عمر کم اس اس دی نسبت به هارد معمولی هم هستن؟ یعنی از اس اس دی هایی استفاده میکنن که عمرشون بالا باشه؟ این خودش خیلیه.

گفتن که تا 10 سال کار میکنه 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Slasher گفته است :

گفتن که تا 10 سال کار میکنه 

گفتن که حرف زیاد میگن ولی بعیده اس اس دی 10 سال عمر کنه.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

گفتن که حرف زیاد میگن ولی بعیده اس اس دی 10 سال عمر کنه.

چ میدونم برو به خودشون بگو خب حتما یه حرکتی زدن 😅

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

این ترافلاپ یه جور حربه تبلیغی هست..........

محاسبه ترافلاپ به این صورته که میان تعداد واحد های پردازشگر رو ضربدر کلاک کاریشون میکنن و این عدد رو ضرب در دو میکنن بعد تقسیم بر یک ملیون میکنن.

ولی یه فاکتور مهم که تو قدرت کلی مهمه اینه که که پردازنده با تعداد هسته های بیشتر ولی کلاک پایینتر میتونه تو اون فرمول به عدد یکسانی برسه ولی چون تعداد هسته ها بیشتره در یک لحظه توان پردازشی بیشتری داره.

به طور خلاصه پردازنده با هسته های بیشتر ولی کلاک پایینتر بهتر تغذیه میشه.......و در عمل تاخیرش کمتره.

ویرایش شده توسط *ghost*
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، *ghost* گفته است :

این ترافلاپ یه جور حربه تبلیغی هست..........

محاسبه ترافلاپ به این صورته که میان تعداد واحد های پردازشگر رو ضربدر کلاک کاریشون میکنن و این عدد رو ضرب در دو میکنن بعد تقسیم بر یک ملیون میکنن.

ولی یه فاکتور مهم که تو قدرت کلی مهمه اینه که که پردازنده با تعداد هسته های بیشتر ولی کلاک پایینتر میتونه تو اون فرمول به عدد یکسانی برسه ولی چون تعداد هسته ها بیشتره در یک لحظه توان پردازشی بیشتری داره.

به طور خلاصه پردازنده با هسته های بیشتر ولی کلاک پایینتر بهتر تغذیه میشه.......و در عمل تاخیرش کمتره.

فلاپس یه محاسبه عملیات ممیز شناوره

قطعا فقط پردازش عددی هست نه چیز دیگه ومعیار درست و مستقلی نیست
(عضوی از هسته های سایه زن هستن )

قطعا تبلیغاتی هست ولی خوب عملیات مهمی هستش اونجورم نیست بی خاصیت باشه ولی واحد های دیگه مثل rop - tmu-cache  ...مهم هستن 

File:Generic block diagram of a GPU.svg

تک تک این واحد ها مهم هستن و کوچک ترین گلوگاهی در اون ها باعث میشه عملکرد مختل بشه پس همه به هم وابستن در عین مستقل بودن

حرفتون قسمت اولش درسته

ولی قسمت دومش نه

معماری خیلی مهمه منظور معماری چینش و معماری محاسباتی هست بعد از اون میرسه به لیتوگرافی و این داستانا

تاخیر و این چیزا هم برمیگرده به نحوه چینش و کش و پهنای باند 

خلاصه که ما یه معیار ثابت برای بررسی قدرت گرافیک به جز تست کردن در بازی ها نداریم و از مشخصات نمیشه هیچی فهمید 

اگه از واحد هایی هم بنچمارک در میاد مثل همین fp32/16 فقط بدرد پردازش هایی میخوره که از این واحدا استفاده میکنن 

ولی خوب نادانی مردم باعث میشه ازش سواستفاده بشه

بازی ها یکی از  برنامه هایی هستن که اکثر واحد های بالا رو فعال میکنن پس بهترین روش تست همون بازیه

لینک به دیدگاه

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=SR-uH8vSeBY&feature=emb_logo

سال 2016 بود که AMD اولین بار از کارت RADEON PRO SSG رونمایی کرد . کارتی مخصوص rendering که از 1 ترابایت SSD پر سرعت متصل بر روی برد به عنوان رم استفاده می کرد . تحلیلگر دیجیتال فاندری (Richard Leadbetter ) امیدوار xbox series x و PS5 هم با استفاده از فناوری مشابه و SSD های پرسرعت محدودیت رم در کنسول های نسل بعد از بین ببرن .

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

اطلاعات تکمیلی از کنترلر کنسول پلی‌استیشن ۵، DualSense
دوال‌سنس، کنترلر پلی‌استیشن ۵

1.JPG

2.JPG

3.JPG

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، maysamsina گفته است :

اطلاعات تکمیلی از کنترلر کنسول پلی‌استیشن ۵، DualSense
دوال‌سنس، کنترلر پلی‌استیشن ۵

سلام

واقعا انجام بازیهای شوتر و تفنگی، ماجراجویی و... فقط با موس و کیبورد خوب حال میده، اصلا من هرچی تلاش کردم نتونستم با کنترلر جز ماشین سواری و 

فوتبال و این چنین بازیهایی بازی های دیگه ای رو بازی کنم.

لینک به دیدگاه

من با اینکه طرفدار سرسخت سونی هستم اصلا از دسته جدید خوشم نیومد

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Nsm1000 گفته است :

سلام

واقعا انجام بازیهای شوتر و تفنگی، ماجراجویی و... فقط با موس و کیبورد خوب حال میده، اصلا من هرچی تلاش کردم نتونستم با کنترلر جز ماشین سواری و 

فوتبال و این چنین بازیهایی بازی های دیگه ای رو بازی کنم.

بنده خودمم  بصورت عادت بازی مکینم یعنی یه بار با کیبرد بازی میکردم و وقتی پلی 4 گرفتم به دستگیره عادت کردم ... با هردوشون بازی کردم 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...