رفتن به مطلب

مشکل در نصب ویندوز

mamad-pc
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

یه مشکلی برام پیش اومده، موقع نصب ویندوز 10 وقتی درایو مورد نظر رو انتخاب میکنم اجازه نصب نمیده، متن ارور اینه؛

Windows cannot be installed to this disk. The selected disk is of the GPT partition style.

ویندوز 7 و 8.1 رو هم تست کردم اونا هم همین مشکل رو دارن

درایو c رو فرمت کردم، کامل حذفش کردم و دوباره ساختم، بازم فایده نداشت

ممنون میشم راهنمایی کنید...

ویرایش شده توسط mamad-pc
لینک به دیدگاه

کسی نیست راهنمایی کنه؟

ممنون میشم اگه زودتر راهنمایی کنید...

لینک به دیدگاه

سلام

فرمت هارد و باید از gpt به mbr تغییر بدی

توجه!از اطلاعات یه کپی بگیر،چون همش میپره!

مشکل از این قراره که وقتی مادر بورد از مدل قدیم بوت که BIOS هست استفاده میکنه،که احتمالا مادر بورد شما هم اینجوره،فقط از هارد فرمت mbr پشتیبانی میکنه

برای تغییر فرمت این مقاله رو بخونید.

ویرایش شده توسط silvermanhhh
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، silvermanhhh گفته است :

سلام

فرمت هارد و باید از gpt به mbr تغییر بدی

توجه!از اطلاعات یه کپی بگیر،چون همش میپره!

مشکل از این قراره که وقتی مادر بورد از مدل قدیم بوت که BIOS هست استفاده میکنه،که احتمالا مادر بورد شما هم اینجوره،فقط از هارد فرمت mbr پشتیبانی میکنه

برای تغییر فرمت این مقاله رو بخونید.

سلام

مشکل اینه که درایو c رو فرمت کردم دیگه دسترسی به ویندوز ندارم که بتونم بک‌آپ بگیرم...

مدل مادربردم msi 970a g43 هست، شنیدم اگه گزینه uefi رو فعال کنی مشکل نصب برطرف میشه، ولی تو bios هر چی میگردم همچین گزینه‌ای پیدا نمیکنم، فکر کنم مادربردم پشتیبانی میکنه، ولی نمیدونم گزینه‌ش کجاست

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mamad-pc گفته است :

سلام

مشکل اینه که درایو c رو فرمت کردم دیگه دسترسی به ویندوز ندارم که بتونم بک‌آپ بگیرم...

مدل مادربردم msi 970a g43 هست، شنیدم اگه گزینه uefi رو فعال کنی مشکل نصب برطرف میشه، ولی تو bios هر چی میگردم همچین گزینه‌ای پیدا نمیکنم، فکر کنم مادربردم پشتیبانی میکنه، ولی نمیدونم گزینه‌ش کجاست

شاید باید اول بایوس رو اپدیت کنید ،از اینجا بگیرید،فکر کنم اگه فایل فلش بایوس رو بریزید روی فلش usb و وصل کنید به pc بعد برید تو قسمت بوت از اونجا برید تو فایلای usb flash و اپدیتش کنید،احتمالا بتونید اپشنشو پیدا کنید

لینک به دیدگاه

دوست عزیز نمیخواد هاردتو به خاک بدی.
با برنامه Rufus که فلشت رو بوت میکنی، نوع پارتیشنت رو GPT بذار. همین
(البته ممکنه GPT باشه و این ارور رو بده، پس عوضش میکنی و UEFI میذاری.)

ویرایش شده توسط HiKa
لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، silvermanhhh گفته است :

شاید باید اول بایوس رو اپدیت کنید ،از اینجا بگیرید،فکر کنم اگه فایل فلش بایوس رو بریزید روی فلش usb و وصل کنید به pc بعد برید تو قسمت بوت از اونجا برید تو فایلای usb flash و اپدیتش کنید،احتمالا بتونید اپشنشو پیدا کنید

اینطور که شنیدم اگه تو آپدیت اشتباه کنی مادربرد کلا از کار میوفته، میترسم اشتباهی انجام بدم، به هر حال ممنون از راهنمایی

در 11 ساعت قبل، HiKa گفته است :

دوست عزیز نمیخواد هاردتو به خاک بدی.
با برنامه Rufus که فلشت رو بوت میکنی، نوع پارتیشنت رو GPT بذار. همین
(البته ممکنه GPT باشه و این ارور رو بده، پس عوضش میکنی و UEFI میذاری.)

با همین برنامه انجام دادم، اول نوع هارد رو از طریق آموزش سایت‌ها نگاه کردم نوشته بود mbr هست، با rufus به صورت mbr ویندوز رو ریختم روی فلش ولی اصلا وارد قسمت نصب نشد، هنگ‌ میکرد سیستم

گذاشتم رو gpt اومد برای نصب ولی همون اروری که گفتم میاد، دیگه واقعا کلافه شدم، نمیدونم چیکار کنم

این همه‌سال ویندوز عوض میکردم بدون هیچ مشکلی ، اولین بار هم‌که ویندوز ۱۰ نصب کردم مشکلی نبود، بعد از اون دیگه بدبختی شروع شد،دفعه قبل هم همین مشکل رو داشتم آخرش مجبور به فرمت هارد شدم، ایندفعه دیگه نمیخوام همچین اتفاقی بیوفته، موندم اصلا چرا ویندوز ۷ و ۸.۱ که قبلا بدون هیچ مشکلی نصب میکردم الآن نصب نمیشه!!!

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، mamad-pc گفته است :

اینطور که شنیدم اگه تو آپدیت اشتباه کنی مادربرد کلا از کار میوفته، میترسم اشتباهی انجام بدم، به هر حال ممنون از راهنمایی

با همین برنامه انجام دادم، اول نوع هارد رو از طریق آموزش سایت‌ها نگاه کردم نوشته بود mbr هست، با rufus به صورت mbr ویندوز رو ریختم روی فلش ولی اصلا وارد قسمت نصب نشد، هنگ‌ میکرد سیستم

گذاشتم رو gpt اومد برای نصب ولی همون اروری که گفتم میاد، دیگه واقعا کلافه شدم، نمیدونم چیکار کنم

این همه‌سال ویندوز عوض میکردم بدون هیچ مشکلی ، اولین بار هم‌که ویندوز ۱۰ نصب کردم مشکلی نبود، بعد از اون دیگه بدبختی شروع شد،دفعه قبل هم همین مشکل رو داشتم آخرش مجبور به فرمت هارد شدم، ایندفعه دیگه نمیخوام همچین اتفاقی بیوفته، موندم اصلا چرا ویندوز ۷ و ۸.۱ که قبلا بدون هیچ مشکلی نصب میکردم الآن نصب نمیشه!!!

خب شما از نو مراحل رو انجام بدید.

آخرین نسخه Rufus رو دانلود کنید و از یک سایت دیگه (مثل پی سی دانلود) ویندوز 10 رو دانلود کنید. ترجیحا نسخه 1809. یکبار دیگه تست کنید احتمالا مشکل شما حل خواهد شد.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، HiKa گفته است :

خب شما از نو مراحل رو انجام بدید.

آخرین نسخه Rufus رو دانلود کنید و از یک سایت دیگه (مثل پی سی دانلود) ویندوز 10 رو دانلود کنید. ترجیحا نسخه 1809. یکبار دیگه تست کنید احتمالا مشکل شما حل خواهد شد.

از دانلودها گرفتم، فکر نکنم مشکلی داشته باشه، همون ورژن 1809 هست

تو پست قبلی چندتا نکته رو اشتباه گفتم که اینجا اصلاح میکنم؛

فرمت هاردم gpt هست، دفعه قبل موقع ویندوزعوض کردن همین مشکل رو داشتم مجبور شدم کل هارد رو فرمت کنم و فرمتش رو به mbr تغییر بدم، حالا نمیدونم چطوری خود به خود فرمتشgpt شده!!!

وقتی ویندوز رو به صورت gpt میریزم تو فلش بعد از چندبار هنگ کردن این متن میاد؛

http://uupload.ir/files/ioc8_img_20190420_155442.jpg

به خاطر همین حالت mbr ویندوز رو ریختم تو فلش که همون اروری که تو متن تاپیک اشاره کردم میده

ویندوز ۷ و ۸.۱ هم روی دی‌وی‌دی دارم اونا هم همین ارور رو میدن!!!

ویرایش شده توسط mamad-pc
لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز شما الان سیستم رو در حالت BIOS (MBR) بوت میکنید

باید سیستم رو به حالت UEFI بوت کنید

تا زمانی که تو تنظیمات بایوس بوت رو روی UEFI نذارید سیستمتون همچنان درگیر خواهد بود و بوت نمیشه!

کلا مشکلتون ربطی به ویندوز یا روفوس نداره!

لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

سلام

دوست عزیز شما الان سیستم رو در حالت BIOS (MBR) بوت میکنید

باید سیستم رو به حالت UEFI بوت کنید

تا زمانی که تو تنظیمات بایوس بوت رو روی UEFI نذارید سیستمتون همچنان درگیر خواهد بود و بوت نمیشه!

کلا مشکلتون ربطی به ویندوز یا روفوس نداره!

سلام

تو bios هر چی میگردم گزینه uefi پیدا نمیکنم!

مدل مادربردم msi 970a g43 هست

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mamad-pc گفته است :

سلام

تو bios هر چی میگردم گزینه uefi پیدا نمیکنم!

مدل مادربردم msi 970a g43 هست

از بایوس بردتون تصویر بذارید بهتر میشه کمک کرد.

لینک به دیدگاه

sdw.thumb.jpg.c99f01a5aec2fb97908e2d6bcbc286fb.jpg

سلام ، مطابق عکس، موقع آماده کردن فلش مموری ، گزینه مشخص شده رو بذار روی MBR . امیدوارم مشکلت حل بشه. (و فکر کنم نیازی به دستکاری تنظیمات بایوس نداشته باشی)

ویرایش شده توسط rambo.2020
لینک به دیدگاه

در در 3 اردیبهشت 1398 در 20:17، MojArch گفته است :

از بایوس بردتون تصویر بذارید بهتر میشه کمک کرد.

این قسمت boot هست

http://8emg_img_20190420_164500.jpg

در در 3 اردیبهشت 1398 در 20:58، rambo.2020 گفته است :

sdw.thumb.jpg.c99f01a5aec2fb97908e2d6bcbc286fb.jpg

سلام ، مطابق عکس، موقع آماده کردن فلش مموری ، گزینه مشخص شده رو بذار روی MBR . امیدوارم مشکلت حل بشه. (و فکر کنم نیازی به دستکاری تنظیمات بایوس نداشته باشی)

سلام

اگه پست‌ها رو کامل میخوندین متوجه میشدین که این کارو انجام دادم، ولی چون فرمت هاردم gpt هست نصب نمیشه

به هر حال ممنون برای راهنمایی

لینک به دیدگاه

دوستان من هارد رو بردم بیرون برام فرمتش رو عوض کردن، ولی حالا یه مشکل بدتر پیش اومده

الآن کامپیوتر اصلا بالا نمیاد، روشن میشه ولی تصویر نمیاد، چراغ موس و کیبورد هم روشن نمیشه

متن تاپیک رو هم الآن ویرایش میکنم

ویرایش؛ مثل اینکه نمیشه تاپیک رو ویرایش کرد :|

ویرایش شده توسط mamad-pc
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...