رفتن به مطلب

الکامپ 2011 و فروش CD و زیرپوش و رکابی و عروسک از فردا شروع می شود

سعید حسینی
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

الکامپي ضعيف‌تر از سال پيش!

هفدهمين دوره نمايشگاه بين‌المللي الکترونيک، کامپيوتر و تجارت الکترونيک ايران(الکامپ ۲۰۱۱) روز جمعه ۱۸ آذر ماه در تهران براي بازديد عموم گشايش يافت.

n00020408-r-b-007.JPG

تا قبل از اين که براي ديدن هفدمين نمايشگاه الکامپ برويم، پيش خودمان فکر مي‌کرديم که حيف شد امسال به علت بي‌برنامگي شرکت برگزارکننده در نمايشگاه شرکت نکرديم اما زماني که براي ديدن نمايشگاه رفتيم به اين نتيجه رسيديم که عدم حضورمان باعث نشده است چيزي از دست برود! راستش نمي‌دانم چرا ما دوست داريم همه چيز را خراب کنيم و دوباره بسازيم. اصلا دوست نداريم مشکل يک چيز را بر‌طرف کنيم و آن را بهبود ببخشيم. حکايت الکامپ هم همين طور است. وقتي يک متولي مي‌رود و ديگر مي‌ايد همه چيز را زير و رو مي‌کند. نمي‌خواهيم خداي نکرده اين طور برخورد کنيم که چون در نمايشگاه شرکت نکرديم بد بوده است و اگر شرکت مي‌کرديم خوب. ولي ‌آدم مي‌ماند که در اين نمايشگاه بزرگ حتي دو تا شرکت پيدا نمي‌شود که آخرين فناوري‌هاي سخت‌افزاري را به مردم علاقه‌مند نشان بدهد؟! ما که هر چه قدر گشتيم يک غرفه درست و حسابي نديديم که در مورد سخت‌افزار‌هاي جديد کار خاصي کرده باشد. تنها چند شرکت به صورت پراکنده بودند که تجهيزات جانبي مانند حافظه فلش، ماوس، صفحه کليد و کيس و منبع‌تغذيه ارائه مي‌کردند (البته خدا خير بدهد شرکت HST را تعدادي مادربورد شرکت اينتل و تبلت را در نمايشگاه ارائه کرده بود!). از نکات قابل توجه در اين ميان حضور شرکت‌هاي غير مرتب در نمايشگاه الکامپ بود. يکي از اين شرکت‌ها که بيش از ديگر موارد خود‌نمايي مي‌کرد، غرفه شرکت نوين چرم بود که در سالن 35 قرار داشت (راستش ما خيلي دوست داشتيم يک گزارش تصويري بزنيم اما همان ابتداي کار پشيمان شديم). کلا اگر طرفدار تجهيزات سخت‌افزاري و ديجيتالي هستيد پيشنهاد مي‌کنيم اصلا وقت خود را صرف نکنيد و برويد بازار کامپيوتر. اما اگر دنبال تجهيزات جانبي و شبکه و راهکارهاي IT هستيد بد نيست سري به نمايشگاه بزنيد.

n00020408-r-b-009.JPG

n00020397-r-b-011.JPG

n00020408-r-b-005.JPG

منبع : وبسايت سخت افزار - ايتنا

ویرایش شده توسط miladna
لینک به دیدگاه

email.gif

گزارش فارس از حاشیه های افتتاح الکامپ هفدهم؛

از پیش بینی صندلی برای خبرنگاران تا حضور اپراتور سوم در نمایشگاه تله کام

خبرگزاری فارس: هفدهمین نمایشگاه بین المللی ایران الکامپ 2011، در دومین روز آغاز به کار خود با حاشیه هایی همراه بود.

285959_PhotoA.jpg

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، هفدهمین نمایشگاه بین المللی ایران الکامپ 2011، امروز شنبه (19 آذر) در دومین روز آغاز به کار خود، با حضور چند مقام دولتی و به دست یکی از وزارء، به صورت رسمی افتتاح شد.

هفدهمین نمایشگاه الکامپ در حالی میزبان رضا تقی پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بود که در روز نشست خبری نمایشگاه در روز دوازدهم آذرماه در محل وزارت تازه تاسیس صنعت، معدن و تجارت، خیرالله خادم معاون شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران از افتتاح رسمی نمایشگاه با حضور وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات و صنعت، معدن و تجارت وعده داده بود.

هر چند غضنفری به نمایشگاهی که امسال متولی برگزاری آن بود، نیامد؛ اما مراسم در غیاب او نیز برگزار شد و شنیده می شد که برخی در پاسخ به دلیل غیبت وزیر صنعت، معدن و تجارت، می گویند که وزیر در اتاق بازرگانی تهران است.

حتی مجری برنامه نیز هیچ گاه صحبتی از احتمال آمدن یا نیامدن غضنفری نکرد و این یعنی غضنفری اصلا قرار نبوده که بیاید.

حمید شهریاری، دبیر شورای عالی اطلاع رسانی آغاز گر برنامه بود؛ شاید از این جهت برخی لوازم مورد نیاز سخنران هنوز آماده نشده بود و این کاستی، شهریاری را ناگزیر به گلایه کرد.

شهریاری گفت: مطالبی را برای ارائه آماده کرده بودم؛ اما گویا در نمایشگاه الکامپ یک کامپیوتر برای سخنران نیست.

به این درخواست شهریاری از نوع "راه دور" پاسخ مثبت داده شد و کامپیوتری در اختیار یکی از مسئولان برگزاری قرار گرفت که از راه دور، مطابق با سخنان شهریاری اسلایدها را تغییر دهد؛ البته این شیوه کنترلی، به دلیل تاخیر و ناآشنایی آقای همکار، به صورت کامل مقبول شهریاری نیفتاد و او چند باری در طول سخنان خود، توجه و دقت بیشتر مسئول رایانه را گوشزد کرد.

شهریاری یک فیلم نیز برای ارائه به حضار با خود آورده بود، اما گویا با دیدن امکانات حاضر، از توانایی نمایش آن نا امید شده بود و گفت: یک فیلمی برای این مراسم آماده کرده ام؛ اما فکر نمی کنم در این جا، صدای فیلم پخش شود.

البته فیلم با صدا پخش شد.

ناگفته نماند که در حالی که فضای سالن برگزاری مراسم افتتاحیه به طور کامل پرنشده بود، شبکه اینترنت بی سیم سالن امکان خدمات به حاضران را نداشت و این موضوع با در نظر گرفتن این که تمام حاضران امکانات و وسیله لازم برای اتصال و استفاده از اینترنت را ندارند.

سپس اکبر پور، مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های تهران، دقایقی در خصوص ویژگی های نمایشگاه الکامپ هفدهم صحبت کرد که طی این صحبت های کوتاه، مشخص شد که برای برخی ایرانی ها، حتی شرکت در الکامپ نیز دقیقه نودی است.

در حالی که خیر الله خادم در دوازهم آذرماه، تعداد شرکت کنندگان در الکامپ را 543 شرکت داخلی و 57 شرکت خارجی عنوان کرده بود، اکبر پور گفت: 571 شرکت داخلی و 57 شرکت خارجی در نمایشگاه حضور دارند.

پس از اکبر پور، تریبون به لطف الله سیاهکلی، معاون رسانه مجازی سازمان صدا و سیما رسید؛ نکته جالب در سخنان سیاهکلی تعبیر وی از آمار بالای جست و جوی کلمه "دانلود" در گوگل، توسط کاربران ایرانی بود.

سیاهکلی گفت: اسم دیگر دانلود، گدایی است؛ اگر مسئولان آمار دانلود و آپلود ایرانی ها را در فضای اینترنت منتشر کنند، می بینیم که وضعمان آمبولانسی است.

سرانجام پس از پشت سر گذاشتن سخنرانی 4 نفر، تقی پور برای صحبت آمده شد و مجری برنامه از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را با عنوان وزیر اطلاعات، برای آمدن روی سن دعوت کرد.

تقی پور در ابتدای سخنان خود، گفت که در ایام تعطیلات سری به رسانه های خارجی زده تا ببیند آنها در مورد شبکه ملی اطلاعات، این مهم ترین پروژه جاری و تکلیف وزارت ارتباطات دولت دهم، چه می گویند و چه می نویسند و آنچه که دیده چندان به مزاجش خوش نیامده.

پس از پایان مراسم رسمی، همگی به همراه هیئت همراه وزیر، راهی سالن 38 برای افتتاح نمادین یکی از سالن ها شدند.

پس از آن نیز، مراسم نشست خبری وزیر با خبرنگاران در غرفه سازمان فناوری اطلاعات برگزار شود و انصافا این نشست را می شد نشست خبری گفت؛ چون برخلاف همیشه صندلی برای نشستن خبرنگاران وجود داشت که این اقدام مسئولان سازمان فناوری اطلاعات در خور ستایش و قدردانی دو چندان است و می توان از نبود میکروفون برای خبرنگارن و نشنیدن سوال خبرنگاران، حداقل در مقابل پیش بینی صندلی، چشم پوشی کرد.

یکی از نکات جالب در پاسخ های وزیر ارتباطات به خبرنگاران، توضیح او در مورد اپراتور سوم بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا طبق قرار، ثبت نام سیم کارت های اپراتور سوم از نیمه دوم آذرماه در کرج آغاز شده یا خیر، گفت: بهتر است از خودشان بپرسید؛ همین طور که اپراتور سوم در نمایشگاه الکامپ حضور دارد و در نمایشگاه تله کام نیز حضور داشت.

این در حالی است اپراتور سوم هنوز فرصت حضور در تله کام را نیافته و در تله کام آبان 90 نیز حضور نداشت.

لینک به دیدگاه

هفدهمین دوره نمایشگاه الکامپ تهران در حالی برگزار می‌شود که سازمان نظام‌صنفی از ماه‌ها پیش درباره برگزاری امسال نمایشگاه بیانیه‌های مختلفی را صادر کرده بود. شاید از خیلی جهات بتوان الکامپ ۲۰۱۱ را مورد نقد و بررسی قرار داد. دیروز (جمعه، ۱۸ آذر)، اولین روز نمایشگاه بین‌المللی الکامپ بود که با حضور ۶۰۰ شرکت داخلی و خارجی افتتاح شد.

elecomp-2011-1.jpg

شاید بهتر بود مسئولین برگزاری الکامپ امسال، کمی تاریخ برگزاری نمایشگاه را به عقب می‌انداختند تا مدام مجبور نباشند از بلندگوهای داخل سالن‌ها نسبت به عدم استفاده از آهنگ‌های شاد در غرفه‌ها تذکر بدهند!

جدای از شرکت‌ها و غرفه‌های مناسبی که در نمایشگاه امسال حضور دارند، نکات قابل توجه بسیاری را نیز می‌توان در میان آن‌ها پیدا کرد. یکی از موضوعات حائز اهمیت، مربوط به ساعت اتمام نمایشگاه می‌شود که با در نظر گرفتن این ماه از سال، شاید ساعت ۴ بعد از ظهر برای این مورد کمی زود به‌نظر برسد.

مامورین حاضر در درب ورودی سالن‌ها نیز رفته رفته با نزدیک شدن به ساعات پایانی نمایشگاه، تمایلی برای ثبت ورود بارکد افراد از خود نشان نمی‌دادند؛ هرچند که این موضوع در نمایشگاه‌هایی مانند تله‌کام امسال نیز مشاهده می‌شد. عدم حضور شرکت‌های بزرگی از جمله سازگار ارقام، فراسو، سونی و آواژنگ نیز یکی دیگر از موارد قابل مطرح در الکامپ هفدهم است.

این نمایشگاه، امروز (شنبه ۱۹ آذر)، در حالی که یک روز از آغاز به‌کار آن می‌گذرد، از طرف وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات و صنعت و معدن به‌طور رسمی افتتاح شد! تصاویر زیر، حاصل گشت و گذار چند ساعته ما در محیط نمایشگاه است.

elecomp-2011-2.jpgelecomp-2011-3.jpgelecomp-2011-4.jpgelecomp-2011-5.jpgelecomp-2011-6.jpg

لینک به دیدگاه

این رو وسط می زارم دوستان توجه کنن چه شرکت های مرتبطی حاضر شدن:

elecomp-2011-11.jpg

elecomp-2011-7.jpg

elecomp-2011-8.jpgelecomp-2011-9.jpgelecomp-2011-12.jpg

ویرایش شده توسط miladna
لینک به دیدگاه

elecomp-2011-13.jpgelecomp-2011-14.jpgelecomp-2011-15.jpgelecomp-2011-16.jpgelecomp-2011-17.jpgelecomp-2011-18.jpg
گزارش تصویری از هفدهمین نمایشگاه الکامپ یکی از مطالب منتشر شده در وبلاگینا است که در تاریخ 2011/12/10 نگارش شده است.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

آقایون ترخدا نرید

حیف وقت که آدم صرف کنه بره این نمایشگاه رو ببینه مخصوصاً دوستانی که فکر میکنن الان آخر محصولات روز رو اوردن

نه خیر اصلاً اینجوری نیست و کوچکترین شکی هم نکنید هر چی شرکت در پیت هست بلند شده یه نرم افزار درست کرده و اومده تو نمایشگاه مایه ننگ هست برای ما(سخت افزاری ها) واقعاً که

من امروز رفته بودم شرکت های خدمات ADSL که نمایشگاه رو قبضه کردن از یه طرف دیگه UPS ها و تجهیزات شبکه که باز هم جای شکر داره به نظر من ولی به غیر از این 2 تا که گفتم دیگه بقیه نمایشگاه چرت و چرندی بیش نیست

اون دوستانی که تو کار شبکه هستن برن یه سر بزنن و اصلاً دیگر دوستان توصیه نمی کنم

دوربین برده بودم چند تا عکس بندازم ولی اینقدر افتضاح بود دوربین رو از کیفش در نیاوردم (البته بجز برای SS که گروه ماندگار گزاشته بود)

81974083177723263287.jpg

و یه چیز جالب دیدم این بود که تو یکی از غرفه ها که وزارت ارشاد محصولات گزاشته بود حتی یک نفر هم بهش نگاه نمیکرد در عوض دقیقاً روبری غرفه ارشاد یه غرفه بود که یه نرم افزاری برای آشپزی بود کلی مخاطب داشت من هم حدود 5 دقیقه داشتم به توضیحاتشون در مورد نرم افزار آشپزی گوش میکردم خداییش جای دیدن داشت ارشاد خالی بود ولی غرفه نرم افزار آشپزی جا برای سوزن انداختن نبود rolling%20on%20the%20floor.gifrolling%20on%20the%20floor.gif

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان من رفتم نمایشگاه . باور کنید هم میخاستم خرید کنم و هم بازدید .

قطعات بطور عجیبی در این نمایشگاه موجود نبود.

هیچ چیزی فروشی نبود!!!

رفتن با اونجا یک اشتباه محض بود.

دوستان خواهش میکنم وقتتون رو اونجا تلف نکنید مخصوصا با غذاهایی که قیمتش 2 برابره!!!!

لینک به دیدگاه

به نظر من نمایشگاهی که تنها شرکت سخت افزاری موجود در آن شرکت آونگ بود, و عدم حضور شرکتهای بزرگی مانند گرین که یک برند ایرانی به شمار می آید, تنها و تنها جای تاسف برای مسئولان برگزار کننده دارد که با ارائه غرفه فروش کاغذ کادو, مداد رنگی و حتی لباس! نمایشگاه الکامپ را به بازار اختصاصی دستفروشان تبدیل کردند.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...