رفتن به مطلب

Recommended Posts

درود 

دوستان راهنمایی میخواستم برای خرید خنک کننده سیکل باز

کارت گرافیک من اینه Asus1080Ti Poseidon

پردازنده هم Intel i7 7700k که الان یه واترکولر DeepCool CAPTAIN 120 روش نصب شده.

حالا من میخوام سیکل باز بگیرم، CPU و VGA رو بهش وصل کنم و واترکولر CPU رو کلاً بردارم.

خودم نظرم رو EKWB هستش ولی مطمئن نیستم که هم CPU و هم VGA رو بتونه درست حسابی خنک کنه!  میتونه؟

لطفاً راهنمایی هاییم کنید.

سپاس

😍خرید خنک کننده سیکل باز از لیون کامپیوتر

لینک به دیدگاه

به نظرم شما به یک واتر 360 نیاز دارید

هر کدوم از قطعات را جداگانه تهیه کنید

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، RA!N گفته است :

چه حوصله ای داری

این خنک کننده ها همش دردسره

همون واتر کولر رو بزار بمونه و کارتم که تهویش بد نیست این مدل

فکر نکنم اگه تهویه کیست درست باشه بیش از 75 بشه

اینطوری سه تومنم  میزنی به یه زخم دیگه

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، RA!N گفته است :

درود 

پردازنده هم Intel i7 7700k که الان یه واترکولر DeepCool CAPTAIN 120 روش نصب شده.

حالا من میخوام سیکل باز بگیرم، CPU و VGA رو بهش وصل کنم و واترکولر CPU رو کلاً بردارم.

این 2 مدل چیزاییه که با بودجه ی من سازگاری داره و الان هم تو بازار موجوده.

لینک1

لینک2

خودم نظرم رو EKWB هستش ولی مطمئن نیستم که هم CPU و هم VGA رو بتونه درست حسابی خنک کنه!  میتونه؟

اصلاً نمیدونم این مدل به VGA هم متصل میشه؟ ینی میشه 2 جهتش کرد؟؟ که ابتدا وارد VGA یا CPU بشه بعد خارج بشه و بره تو قطعه بعدی و در نهایت به رادیاتورش برگرده، شدنیه؟؟؟

سپاس

با سلام و درود
قبل از هر چیز اگر دمای قطعاتتون خیلی بالا میره ابتدا برای پردازنده دلید و برای گرافیک تعویض خمیر رو پیشنهاد میدم (بماند که پردازندتون داغه موندم با این کولر 120 چجوری سر می کنین ! 🤨)
اگر دیدید تهش بازم نظر و نیازتون روی اوپن لوپ هست ابتدا می تونید توان حرارتی سیستمتون رو از خود سایت ek با توجه به دور فنی که می خواید بذارید به صورت تقریبی محاسبه کنید که نتیجه طبق شرایط محیطی کیستون می تونه بهتر یا بدتر باشه !
در نظر داشته باشید که کارایی مثلا یدونه راد 240 اوپن با کلوز میشه گفت فرق چندانی نداره ! اوپن لوپ براتون شگفتی نمیکنه فقط یسری مزیت داره که مثلا بعدا می تونید هر تعداد راد که خواستید اضافه کنید و کارای رو بیشتر کنید یا مثلا برخی قسمتا رو تغییر بدید ولی از طرفی یسری مشکلاتم داره مثلا رسیدگی میخواد بعد از چند مدت باید بازو بسته و سرویس بشه که اگه آدم بی حوصله ای هستید کلا بی خیالش بشید (ولی بسیار لذت بخشه!😁)

با خرید کیت شما فقط می تونید پردازندتون رو وصل کنید و برای گرافیکتون هم باید مقداری تیوب (لوله)و تعدادی فیتینگ(متصل کننده تیوب به بلاک) که اونم حدود 500 تا 700 تومن میفته پاتون که اگه دست دوم گیرت بیاد کمتره و یه خمیر ردیف که کار تکمیل بشه ،   که بسیار لاکچریم هست ! 😋
مدلم فرق خاصی نداره من باشم ek بر می دارم

شما الان می تونید کیت رو بخرید و به گرافیک وصل کنید بعد اگه دیدید دلید پردازنده فایده نداره اونم وارد لوپ کنید
موفق  باشد 🤗

ویرایش شده توسط abidi
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، abidi گفته است :

با سلام و درود
قبل از هر چیز اگر دمای قطعاتتون خیلی بالا میره ابتدا برای پردازنده دلید و برای گرافیک تعویض خمیر رو پیشنهاد میدم (بماند که پردازندتون داغه موندم با این کولر 120 چجوری سر می کنین ! 🤨)
اگر دیدید تهش بازم نظر و نیازتون روی اوپن لوپ هست ابتدا می تونید توان حرارتی سیستمتون رو از خود سایت ek با توجه به دور فنی که می خواید بذارید به صورت تقریبی محاسبه کنید که نتیجه طبق شرایط محیطی کیستون می تونه بهتر یا بدتر باشه !
در نظر داشته باشید که کارایی مثلا یدونه راد 240 اوپن با کلوز میشه گفت فرق چندانی نداره ! اوپن لوپ براتون شگفتی نمیکنه فقط یسری مزیت داره که مثلا بعدا می تونید هر تعداد راد که خواستید اضافه کنید و کارای رو بیشتر کنید یا مثلا برخی قسمتا رو تغییر بدید ولی از طرفی یسری مشکلاتم داره مثلا رسیدگی میخواد بعد از چند مدت باید بازو بسته و سرویس بشه که اگه آدم بی حوصله ای هستید کلا بی خیالش بشید (ولی بسیار لذت بخشه!1f601.png)

با خرید کیت شما فقط می تونید پردازندتون رو وصل کنید و برای گرافیکتون هم باید بلاک بخرید که هزینش خودش 2 تا 3 تومن میشه !!! بعد از اون یه خمیر نسبتا خوب هم حدود 100 تا 300 پاتون آب می خوره بعلاوه مقداری تیوب و تعدادی فیتینگ که اونم حدود 500 تا 700 تومن میفته پاتون که اگه دست دوم گیرت بیاد کمتره ، روهم انگار حدود 5 الی 6 تومن حداقل پیاده میشی داداش! اگه مایه داری که بسم الله بسیار لاکچریم هست ! 1f60b.png
اگرم نه الکی هزینه نکن فایده نداره!!
موفق  باشد 1f917.png

ینی بهترین نظری که بعد از مدتها دیدم، خیلی خوب و عالی نوشتی مرسی. 😄

در مورد دمای cpu که گفتی چجوری با DeepCool 120 سر میکنم؟ باید بگم تو کارای سنگینم بالاتر از 60 درجه نرفته، خنک کننده خیلی خوبه DeepCool من راضیم.

گرافیکم بلاک نمیخاد اگر ببینیش رو خودش هست فقط آماده وصل کردن شیلنگه و تمام!

والا دیدم اگر بخام هم به پردازنده بدم هم به گرافیک این 2 مدلی که گفتم جوابگو نیستن و باید از مدلهایی که رادیاتورشون 3تا فن داره استفاده کرد، ممکنه اینام کار کنن ولی اکثراً 3فن رو پیشنهاد کردن مام گوش میکنیم.

نظرت چیه این EKWB رو بگیرم و فقط وصلش کنم به گرافیک؟ 

cpu هم که اوکیه 😎

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، RA!N گفته است :

ینی بهترین نظری که بعد از مدتها دیدم، خیلی خوب و عالی نوشتی مرسی. 1f604.png

در مورد دمای cpu که گفتی چجوری با DeepCool 120 سر میکنم؟ باید بگم تو کارای سنگینم بالاتر از 60 درجه نرفته، خنک کننده خیلی خوبه DeepCool من راضیم.

گرافیکم بلاک نمیخاد اگر ببینیش رو خودش هست فقط آماده وصل کردن شیلنگه و تمام!

والا دیدم اگر بخام هم به پردازنده بدم هم به گرافیک این 2 مدلی که گفتم جوابگو نیستن و باید از مدلهایی که رادیاتورشون 3تا فن داره استفاده کرد، ممکنه اینام کار کنن ولی اکثراً 3فن رو پیشنهاد کردن مام گوش میکنیم.

نظرت چیه این EKWB رو بگیرم و فقط وصلش کنم به گرافیک؟ 

cpu هم که اوکیه 1f60e.png

عالیه همین کارو بکن عکسم بذار دوستان لذت ببرن 😊

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، Naughty boy گفته است :

چه حوصله ای داری

این خنک کننده ها همش دردسره

همون واتر کولر رو بزار بمونه و کارتم که تهویش بد نیست این مدل

فکر نکنم اگه تهویه کیست درست باشه بیش از 75 بشه

اینطوری سه تومنم  میزنی به یه زخم دیگه

چه حوصله ای داریو خوب اومدی دمت گرم 😅

آره الان دمای گرافیک تو حالت استند بای 30 درجه و تو گیم 65-70 درجس، فقط تو بازی pubg میره رو 85درجه اونم احتمالاً از بهینه نبودن بازی میتونه باشه یا چی؟؟؟ نمیدونم!!! 

من بازیای خیلی سنگین تر مثل evil 2 یا wildlands رو اجرا میکنم دما همین 70-75 بالاتر نمیره!

تهویه کیسمم خوبه

خلاصه ممنون از پیشنهادت

لینک به دیدگاه

عذرخواهی میکنم

ولی این خنک کننده های سیکل باز ،، خطر نشت مایع ندارن ؟؟؟

تو این اوضوع و احوال گرونی یه وقت خدای ناکرده نشت نکنه بزنه قطعات رو بسوزونه !

در کل چجوری میشه از نشت مایع باخبر شد قبل از اینکه کار از کار بگذره ؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، saeedx گفته است :

عذرخواهی میکنم

چرا اتفاقاً نشتی توشون هست، برای اولین بار که وصلش میکنی دوره لوله ها و دم دسگاشو دستمال کاغذی میزاری تا اگر نشتی داد سریع بفهمی، معمولاً بین 6 تا 12 ساعتم تحت نظر میزارن کار کنه تا مطمئن شن نشتی نمیده.

این سرویس و بازدید هر 6 ماه یکبارم برای همینه.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، RA!N گفته است :

چرا اتفاقاً نشتی توشون هست، برای اولین بار که وصلش میکنی دوره لوله ها و دم دسگاشو دستمال کاغذی میزاری تا اگر نشتی داد سریع بفهمی، معمولاً بین 6 تا 12 ساعتم تحت نظر میزارن کار کنه تا مطمئن شن نشتی نمیده.

این سرویس و بازدید هر 6 ماه یکبارم برای همینه.

ولی موضوع فقط چک آپ اولیه نصب نیست ... نگرانی از اینه که مثلأ اول کار شما تست کنی و مشکلی نداشته باشن ولی مثلأ بعد از چند روز شروع به نشت کنه و شما هم خبردار نشی !

در کل من جای شما باشم ریسک نمیکنم و از همون خنک کننده های سیکل بسته استفاده میکنم

تو این اوضاع و احوال بازار ، اگه یه قطعه به فنا بره دیگه جایگزین کردنش کار حضرت فیله ...

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، saeedx گفته است :

عذرخواهی میکنم

خطر نشتی همیشه هست منتها واسه کسیه که کارش رو درست انجام نده وگرنه صفر کیلومترم باشی درست کاری رو بکنی مشکلی نیست

لوپ بستنم قاعده داره حرفه ای بخوای کار کنی تا سه حتی یه هفته  فقط باید لوپ تست و هواگیری بشه بدون روشن شدن سیستم مگه کشکه ! تو این تایمم هر مشکلی باشه خودش رو نشون میده وگرنه سیستم هایی که پولش دیه خون منه رو نمیومدن اوپن ببندن که ! 😅

در کل دوستمون فقط واسه کارتشون می خوان که خیلی پیچیدگی هم نداره و چون هارد تیوبم نیست که نگرانی برای فشار وارده تیوب به فیتینگ داشته باشه خیلیم که نگران باشه تیوبا رو از زیر به گراف میبنده تا اگرم کمی نشتی داشت بعدا به خود گرافیک نرسه و چکه کنه .

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، saeedx گفته است :

ولی موضوع فقط چک آپ اولیه نصب نیست ... نگرانی از اینه که مثلأ اول کار شما تست کنی و مشکلی نداشته باشن ولی مثلأ بعد از چند روز شروع به نشت کنه و شما هم خبردار نشی !

در کل من جای شما باشم ریسک نمیکنم و از همون خنک کننده های سیکل بسته استفاده میکنم

تو این اوضاع و احوال بازار ، اگه یه قطعه به فنا بره دیگه جایگزین کردنش کار حضرت فیله ...

میشه سیکل بسته رو  وصل کرد به این گرافیک؟؟

لینک به دیدگاه

در سیکل بسته ، لوله ها و رادیاتور همراه با بلاک هستن و امکان جدا شدن بلاک نیست .. وگرنه همون سیکل باز میشه !

حالا باز دوستانی که تخصص بیشتری دارن باید نظر بدن که سیکل بسته بدون بلاک هم داریم یا نه ؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، RA!N گفته است :

میشه سیکل بسته رو  وصل کرد به این گرافیک؟؟

کار نشد نداره ولی یسری مشکل هست

قبا از هر چیز باید دست به آچار بشی 😊 اول شما مجبوری هزینه فیتینگ حدود 500 600 تومن و تیوب حدود 500 تومن ( که به جاش از این تیوبای صنعتی هم میشه استفاده کرد متری حدود 80 تومن) و همچنین کولانت خوب از 100 تا 500 تومن رو بدی سیکل بسته جایی واسه هواگیری نداره و باید ابتکار عمل و زحمت به خرج بدی از طرفی چون رادیات تمام بسته ها از آلومینیوم هست و بلاک کارت نازنین شمافکر کنم نیکله  پس به شدت خودگی به هم میزنه که اگه دقت کنی تمام حرفه ای ها اصلا از فلز آلومینیوم توی لوپ استفاده نمی کنن به جز pcmod گرام  😁 که کلا به دلیل هزینه علاقه شدیدی به راد آلومینیومی داره که با کولانت خوب خوردگی رو میشه مهار کرد ولی کلا پیشنهاد نمیشه !

جدایی از ظاهر که فاجعه به بار میاد ! 😂 به دلیل استاندار نبودن اتصالات خطر نشتیم باز بیشتره !

کلا من به شخصه پیشنهاد نمیدم.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، abidi گفته است :

کار نشد نداره ولی یسری مشکل هست

قبا از هر چیز باید دست به آچار بشی 1f60a.png اول شما مجبوری هزینه فیتینگ حدود 500 600 تومن و تیوب حدود 500 تومن ( که به جاش از این تیوبای صنعتی هم میشه استفاده کرد متری حدود 80 تومن) و همچنین کولانت خوب از 100 تا 500 تومن رو بدی سیکل بسته جایی واسه هواگیری نداره و باید ابتکار عمل و زحمت به خرج بدی از طرفی چون رادیات تمام بسته ها از آلومینیوم هست و بلاک کارت نازنین شمافکر کنم نیکله  پس به شدت خودگی به هم میزنه که اگه دقت کنی تمام حرفه ای ها اصلا از فلز آلومینیوم توی لوپ استفاده نمی کنن به جز pcmod گرام  1f601.png که کلا به دلیل هزینه علاقه شدیدی به راد آلومینیومی داره که با کولانت خوب خوردگی رو میشه مهار کرد ولی کلا پیشنهاد نمیشه !

جدایی از ظاهر که فاجعه به بار میاد ! 1f602.png به دلیل استاندار نبودن اتصالات خطر نشتیم باز بیشتره !

کلا من به شخصه پیشنهاد نمیدم.

داداش تو فقط کامنت بزار 😋 خیلی خوش سخنی به مولا 😄

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

دوست عزیزم در مورد اون 2 کیت در پست اولت قطعا رادیات 420mm برای خنک کردن CPU و GPU مناسب تره

اما به این نکته هم توجه داشته باش که  مشکل دما پردازنده های 115X از کولر نیست تا زمانی که دیلاید نشه گرما نمی تونه انتقال پیدا کنه که کولر بخواد کارشو انجام بده

اما در مورد نشتی هم باید عرض کنم که فیتینگ های هارد تیوب همگی دارای ORING هستن ( خیلی برندها دبل اورینگ و یک سری برندها هم تریپل اورینگ دارن که در صورت نصب صحیح واقعا امکان نشتی 0 هست)

کسایی که لوپشون نشتی داده دو مورد ساده رو احتمالا رعایت نکردن

1- چک کردن اورینگ ها ( با دست کشیدن داخل فیتینگ)  مرطوب کردن اورینگ ها قبل از اتصال تیوب ( وقتی اورینگ خشک باشه و تیوب رو با فشار وارد فیتینگ کنیم براحتی احتمال آسیب به اورینگ هست)

2- صاف کردن لبه تیوب ها بعد از برش ( وقتی تیوب رو می بریم لبه ها تیز هستن اگر به همین صورت وارد فیتینگ بشن اورینگ آسیب می بینه)

شخصا با رعایت این موارد طی این چند سال 1 مورد نشتی هم ندیدم

اما این مواردی که عرض کردم در مورد هارد تیوب بود در مورد سافت تیوب ( کیت هایی که در پست اول قرار دادی سافت هستن) باید دقت کنی که تیوب کاملا به دیواره فیتینگ بچسبه بعدش پیچ فیتینگ رو ببندی و دقت هم کنی بیش از حد فشار نیاری چون سافت تیوب پاره میشه

ویرایش شده توسط m!dn!ght
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، m!dn!ght گفته است :

دوست عزیزم در مورد اون 2 کیت در پست اولت قطعا رادیات 420mm برای خنک کردن CPU و GPU مناسب تره

اما به این نکته هم توجه داشته باش که  مشکل دما پردازنده های 115X از کولر نیست تا زمانی که دیلاید نشه گرما نمی تونه انتقال پیدا کنه که کولر بخواد کارشو انجام بده

اما در مورد نشتی هم باید عرض کنم که فیتینگ های هارد تیوب همگی دارای ORING هستن ( خیلی برندها دبل اورینگ و یک سری برندها هم تریپل اورینگ دارن که در صورت نصب صحیح واقعا امکان نشتی 0 هست)

کسایی که لوپشون نشتی داده دو مورد ساده رو احتمالا رعایت نکردن

1- چک کردن اورینگ ها ( با دست کشیدن داخل فیتینگ)  مرطوب کردن اورینگ ها قبل از اتصال تیوب ( وقتی اورینگ خشک باشه و تیوب رو با فشار وارد فیتینگ کنیم براحتی احتمال آسیب به اورینگ هست)

2- صاف کردن لبه تیوب ها بعد از برش ( وقتی تیوب رو می بریم لبه ها تیز هستن اگر به همین صورت وارد فیتینگ بشن اورینگ آسیب می بینه)

شخصا با رعایت این موارد طی این چند سال 1 مورد نشتی هم ندیدم

اما این مواردی که عرض کردم در مورد هارد تیوب بود در مورد سافت تیوب ( کیت هایی که در پست اول قرار دادی سافت هستن) باید دقت کنی که تیوب کاملا به دیواره فیتینگ بچسبه بعدش پیچ فیتینگ رو ببندی و دقت هم کنی بیش از حد فشار نیاری چون سافت تیوب پاره میشه

مختصر و مفید 👌

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 13 اردیبهشت 1398 در 12:56، RA!N گفته است :

درود 

این 2 مدل چیزاییه که با بودجه ی من سازگاری داره و الان هم تو بازار موجوده.

لینک1

لینک2

سپاس

درود

هر دو خنک کننده ای که شما لینک گذاشتین رو من دیدم. اینکه انتخاب رادیاتور و مشخصات اون(که شامل اندازه، قطر و تعداد لوله‌های عبوری داخلی رادیور) بر چه اساسی باید باشند، به چند پارامتر بستگی داره:

1- تعداد قطعاتی که شما قصد خنک سازی داری

2- میزان مصرف (واتیج) اون قطعه

3- میزان گرمادهی اون قطعه

4- قصد دارین پردازنده و کارت گرافیک توسط یک ریگ خنک سازی بشند یا دو ریگ مستقل

5- قدوقواره کیس شما(متوسط، فول یا اولترا فول)لطفا برای شروع موارد زیر رو مشخص کنید:

مدل دقیق مادر برد، میزان فرکانس دهی به مادربرد، پردازنده و گرافیک(قصد آورکلاک دارید یا خیر)، تک ریگ میخواید استفاده کنید یا جفت ریگ، مدل دقیق کیس.

این موارد رو مشخص کنید تا وارد مراحل بعدی بشیم.

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام من خاستم یه سوال بپرسم 

از کجا باید بفهمم کامپیوتر من به واتر کولینگ نیاز داره یا ن 

من اکثرا با کامپیوترم بازی می‌کنم حالا دمای قطعات رو هم نمیدونم آخه حالت توربو دارن. 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...