رفتن به مطلب

روش شناسایی کارت گرافیک ماین شده

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان من می خواستم کارت گرافیک بخرم نمی دونم از کجا متوجه بشم کارت گرافیک ماین شده یا اگه هم ماین شده از کجا بفهم دوروز دیگه خراب نمیشه؟؟؟؟

ویرایش شده توسط amirjj
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، amirjj گفته است :

سلام دوستان من می خواستم کارت گرافیک بخرم نمی دونم از کجا متوجه بشم کارت گرافیک ماین شده یا اگه هم ماین شده از کجا بفهم دوروز دیگه خراب نمیشه؟؟؟؟

از فروشنده اش که مطمئن باشی راستش رو میگه. راه دیگه ای نداره.

هیج جوری هم نمیشه متوجه شد دو روز دیگه خراب بشه یا نشه، شما کارت رو بگیر با مهلت تست. چند تا بنچ مارک بگیر، اگر امتیازش با ریویو هاش مشابه دراومد، سیستم خطا نداد، بلو اسکرین نداد، پارتیکل نداد، سالمه.

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

از فروشنده اش که مطمئن باشی راستش رو میگه. راه دیگه ای نداره.

هیج جوری هم نمیشه متوجه شد دو روز دیگه خراب بشه یا نشه، شما کارت رو بگیر با مهلت تست. چند تا بنچ مارک بگیر، اگر امتیازش با ریویو هاش مشابه دراومد، سیستم خطا نداد، بلو اسکرین نداد، پارتیکل نداد، سالمه.

یعنی هیچ راهی وجود نداره !!! اینطوری باشه اصلا نباید کارت دست دوم خرید چون ریسکه !😯

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

یعنی هیچ راهی وجود نداره !!! اینطوری باشه اصلا نباید کارت دست دوم خرید چون ریسکه !1f62f.png

هر چیزی دست دومش ریسکه.

راهی وجود نداره جز صداقت فروشنده اش. چون حتی شرکت های گارانتی هم به راحتی قادر به تشخیص این موضوع نیستند.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

یعنی هیچ راهی وجود نداره !!! اینطوری باشه اصلا نباید کارت دست دوم خرید چون ریسکه !1f62f.png

اگ بخاییم اینجوری ک شما میگی حساب کنیم خرید همه چی ریسکه

شخصا ترجیح میدم کارتی بگیرم ک زیر دست ی کاربلد و  دمای 65 ماین شده باشه تا کارتی ک دست نوبی باشه ک با دمای 85 گیم میزنه

سالم بودن کارت هم ربطی به ماین شدن یا نشدن نداره

بقول دوستمون ARMIN شما چن تا بنچمارک بگیر و با نمونه های جهانی مقایسه کن همه چی مشخصه میشه اگ بلو اسکیرین یا ارور نداد  یا امتیاز با اختلاف فاحش پایین تر از نمونه جهانی نبود کارت هیچ مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

اینطوری کلا خرید همه چیز ریسکه حتی ممکنه کارت اکبند بگیری و مشکلی پیدا کنه و سر ماه خراب بشه و گارانتی هم قبول نکنه و...

وقتی کارت دست دوم خرید میکنید باید یه سری شرایط رو هم قبول کنید کنارش دیگه و الا که فقط باید اکبند بخری. با گرفتن محلت تست تا حدودی میشه مطمئن شد.

از طرفی الان خرید کارت اکبند غیر منطقی شده .

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، arian97 گفته است :

شخصا ترجیح میدم کارتی بگیرم ک زیر دست ی کاربلد و  دمای 65 ماین شده باشه تا کارتی ک دست نوبی باشه ک با دمای 85 گیم میزنه

سالم بودن کارت هم ربطی به ماین شدن یا نشدن نداره

1. تقریبا 70 درصد ماینرا علمشو ندارن همینجوری یه ریگی تهیه میکردن(از فعل گذشته استفاده میکنم چون الان اسیک و  انت ماینرو این چیزا استفاده میشه) مینداختن برا خودش ماین میکرد. اصولا هم کسی که علمشو نداره یا براش مهم نیس این چیزا نمیاد به دما و این چیزا بها بده. هستن تو همین فروم طرف اور میکنه هش ریت بیشتر بگیره. حالا کاری ندارم اینا بحثای تاریخ گذشتس. فقط خواستم بگم همونجور که همه میدونن ریسک کارت ماین شده 5-6 برابر بیشتر از یه کارتیه که برای بازی استفاده شده.

2. شما مهلت تست هم بگیری ایا امکان نداره فردا روزی بعد اتمام مهلت تست تازه گندش دربیاد که کارت مشکل داشته؟ من نمیگم نحرید و نمیگم بخرید در هر صورت تصمیم شخصیه ولی به عواقبشم فکر کنید.

در 7 ساعت قبل، MEHR_1993 گفته است :

اینطوری کلا خرید همه چیز ریسکه حتی ممکنه کارت اکبند بگیری و مشکلی پیدا کنه و سر ماه خراب بشه و گارانتی هم قبول نکنه و...

وقتی کارت دست دوم خرید میکنید باید یه سری شرایط رو هم قبول کنید کنارش دیگه و الا که فقط باید اکبند بخری. با گرفتن محلت تست تا حدودی میشه مطمئن شد.

از طرفی الان خرید کارت اکبند غیر منطقی شده .

1. گارانتی نمیتونه زیر جنس نو بزنه بگه شامل گارانتی نمیشه.

2.با مهلت تست موافقم ولی بازم نمیشه به قول خودتون مطمعن شد.

3. همونقد که خرید کارت اکبند غیر منطقیه، خرید کارت ماین شده هم غیر منطقی تره. چون نمیشه با نگاه به ظاهر کارت و دو سه تا بنچمارک دقیق تعیین کرد وضعیت سلامتی کارت در چه حدیه. من خودم ترجیح میدم کارت اکبند بخرم با قیمت گزاف ولی سمت کارت ماین شده حدود 3 ماه با داونکلاک و دمای زیر 60 نرم!

موفق باشین

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگه شانس باهات یار باشه (البته من به شانس اعتقادی ندارم هر چی پیش میاد مصلحت خداونده) 

و طرف آدم حلال خوری باشه و راستش بهت بگه 

وگرنه هیچ راهی وجود نداره 

و این رو بهتون قول میدم هر آدمی که توی معامله ناراستی میکنه و سر دیگران کلاه میزاره خیلی زود از جایی که خودش نمی‌فهمه 2برابرش ضرر میده

پس نتیجه میگیرم اولا در همه کارها باید توکل به خدا کنیم ولی تو خریدن کارت گرافیک اونم دست دوم باید توکلت رو دوبل کنی😂

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

1. تقریبا 70 درصد ماینرا علمشو ندارن همینجوری یه ریگی تهیه میکردن(از فعل گذشته استفاده میکنم چون الان اسیک و  انت ماینرو این چیزا استفاده میشه) مینداختن برا خودش ماین میکرد. اصولا هم کسی که علمشو نداره یا براش مهم نیس این چیزا نمیاد به دما و این چیزا بها بده. هستن تو همین فروم طرف اور میکنه هش ریت بیشتر بگیره. حالا کاری ندارم اینا بحثای تاریخ گذشتس. فقط خواستم بگم همونجور که همه میدونن ریسک کارت ماین شده 5-6 برابر بیشتر از یه کارتیه که برای بازی استفاده شده.

2. شما مهلت تست هم بگیری ایا امکان نداره فردا روزی بعد اتمام مهلت تست تازه گندش دربیاد که کارت مشکل داشته؟ من نمیگم نحرید و نمیگم بخرید در هر صورت تصمیم شخصیه ولی به عواقبشم فکر کنید.

دلال هایی  ک جنساشون فروش نمیرف شایعه کردن ک کارتای ماین شده مشکل داره. من تا حالا واسه دو تا رفقام  و یکی از آشنایان کارت ماین شده به نصف قیمت  گرفتم حتی مهلت تست هم نگرفتم همونجا بنچ گرفتم و همون اولم بهشون گفتم اگ مشکلی پیش اومد خودم ی کارت نو واست میخرم تا لانم مشکلی نداشتن

قطعات الکترونیک مث GPU , CPU, RAM ,...  یا خرابه یا سالم بین این دو حالت ک نداریم و اگ سالم باشه و درست استفاده کنی انقد مقاومه ک تا 10 سال دیگ هم مشکلی براش پیش نمیاد. واس GPU  هم با بنچهایی مث 3D,mark , FurMark, ,UserBenchMark و... کاملا مشخصه

حالا هر کی دوس داره بره کارت نو بخره با دو برابر قیمت و پرفورمنس یکسان تصمیم با خودشه

ویرایش شده توسط arian97
لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، arian97 گفته است :

دلال هایی  ک جنساشون فروش نمیرف شایعه کردن ک کارتای ماین شده مشکل داره. من تا حالا واسه دو تا رفقام  و یکی از آشنایان کارت ماین شده به نصف قیمت  گرفتم حتی مهلت تست هم نگرفتم همونجا بنچ گرفتم و همون اولم بهشون گفتم اگ مشکلی پیش اومد خودم ی کارت نو واست میخرم تا لانم مشکلی نداشتن

قطعات الکترونیک مث GPU , CPU, RAM ,...  یا خرابه یا سالم بین این دو ک نداریم و اگ سالم باشه و درست استفاده کنی انقد مقاومه ک تا 10 سال دیگ هم مشکلی براش پیش نمیاد. واس GPU  هم با بنچهایی مث 3D,mark , FurMark, ,UserBenchMark و... کاملا مشخصه

حالا هر کی دوس داره بره کارت نو بخره با دو برابر قیمت و پرفورمنس یکسان تصمیم با خودشه

دوست عزیز خیلی تند نرو. البته امیدوارم همیشه همینجور که میگی کارایی بده بهتونو بعدا پشیمون نشی.

اگه شما فک میکنی با 4-5 تا بنچ میشه سلامت کارتو تضمین کرد من دیگه حرفی ندارم.

موفق باشی.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

. تقریبا 70 درصد ماینرا علمشو ندارن همینجوری یه ریگی تهیه میکردن(از فعل گذشته استفاده میکنم چون الان اسیک و  انت ماینرو این چیزا استفاده میشه) مینداختن برا خودش ماین میکرد. اصولا هم کسی که علمشو نداره یا براش مهم نیس این چیزا نمیاد به دما و این چیزا بها بده. هستن تو همین فروم طرف اور میکنه هش ریت بیشتر بگیره. حالا کاری ندارم اینا بحثای تاریخ گذشتس. فقط خواستم بگم همونجور که همه میدونن ریسک کارت ماین شده 5-6 برابر بیشتر از یه کارتیه که برای بازی استفاده شده.

دوست عزیز وقتی از چیزی اطلاع ندارین  صحبت نکنین در موردش ! 90 درصد ماینرا می دونن که بایدکارت رو اندر کلاک و اندر ولتاژ کنن ! اگر هم ندونن 99 درصد بایوس ها و راهنمایی های موجود تو اینترنت همین کارو کردن من این رو از روی تجربه می گم خیلی کارت ماین شده خریدم و فروختم و البته همیشه هم به مشتری وضعیت کارت رو گفتم ! کاملا تو یه مهلت تست 24 ساعته وضعیت سلامت کارت معلوم می شه من خودم به شخصه اول فن رو با افتر برنر تست می گیرم بعد دما رو با فورمارک حدود 10 دقیقه و یک بنچمارک و اخر هم بهترین بازی برای تست گرافیک به نظرم cod wwii هستش و تنظیمات رندر رو بیشترین مقدار  می زارم که خیلی فشار خوبی به کارت می یاره همونطور که دوستان هم گفتن با قیمت های مسخره الان مخصوصا ایسوس !!!!!!! خرید کارت اکبند برای کسایی که بودجه محدود دارن علاوه بر اینکه  غیر منطقیه نشدنی هم هست ! فقط یه نکته اینکه کارت ماین شده باید به مراتب قیمت مناسبتری داشته باشه برای خرید من خودم رو 50 یا 40 درصد زیر قیمت اکبند می فروشم 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Divine گفته است :

دوست عزیز وقتی از چیزی اطلاع ندارین  صحبت نکنین در موردش ! 90 درصد ماینرا می دونن که بایدکارت رو اندر کلاک و اندر ولتاژ کنن ! اگر هم ندونن 99 درصد بایوس ها و راهنمایی های موجود تو اینترنت همین کارو کردن من این رو از روی تجربه می گم خیلی کارت ماین شده خریدم و فروختم و البته همیشه هم به مشتری وضعیت کارت رو گفتم ! کاملا تو یه مهلت تست 24 ساعته وضعیت سلامت کارت معلوم می شه من خودم به شخصه اول فن رو با افتر برنر تست می گیرم بعد دما رو با فورمارک حدود 10 دقیقه و یک بنچمارک و اخر هم بهترین بازی برای تست گرافیک به نظرم cod wwii هستش و تنظیمات رندر رو بیشترین مقدار  می زارم که خیلی فشار خوبی به کارت می یاره همونطور که دوستان هم گفتن با قیمت های مسخره الان مخصوصا ایسوس !!!!!!! خرید کارت اکبند برای کسایی که بودجه محدود دارن علاوه بر اینکه  غیر منطقیه نشدنی هم هست ! فقط یه نکته اینکه کارت ماین شده باید به مراتب قیمت مناسبتری داشته باشه برای خرید من خودم رو 50 یا 40 درصد زیر قیمت اکبند می فروشم 

این که 90 درصد ماینرا میدونن اغراق امیزه! به هرحال من نظر خودمو گفتم و بحث برند خاصیو نکردم. الان کدوم قطعه قیمتش متعادله که گرافیک متعادل باشه؟ به هرحال این بحثا تکراریه و هیچ موقع نتیجه ی روشنی نداشته. هرکی صلاح خودشو بهتر میدونه و موفق باشه.

لینک به دیدگاه

معمولا برای شناسایی کارتهای ماین شده باید بازش کنید و از گردوخاکی که روی قسمت های مختلف نشسته میتونید متوجه این موضوع بشید. چون کسی که داخل کیس از این گراف ها استفاده می کنه به مراتب گردوخاک کمتری روی کارت هست ویا اصلا چیزی مشاهده نمی شه. البته اگر از مناطق جنوبی خرید داشته باشید این گردوخاک بسیار عادی هست و حتی یه گیمر هم وسایلی پر از گردوخاک داره. 
اگر کارتی که می خرید گارانتی داشته باشه طبعا نمی تونید این کار رو انجام بدید چون با باز شدن کارت اولین ضربه ای که می خورید به باد رفتن گارانتی هست و دومین ضربه هم اینه که اسم کارت به بازشده و تعمیری تغییر پیدا می کنه و زمانی که قصد فروشش رو دارید این لیبل رو روش خواهند زد و قیمت رو پایینتر خواهند آورد. 
کارتی که باز نشده باشه شاید بتونید ظاهرش رو تمیز کنید اما نمی تونید به قسمتهای داخلی دسترسی داشته باشید و اونجاها رو هم تمیز کنید. بنابراین اگر کارت گارانتی نداشته باشه می تونید بازش کنید و ببینید توش چه خبره.
البته من خودم دوستان زیادی رو می شناسم که برای گیم از کارتهای ماین شده دست دوم استفاده می کنن و تا حالا موردی ندیدن. تمامی مواردی که مشکل داشته همون اولش موقع تست دراومده و مشکلاتی مثل قاطی کردن رنگ ها و یا بلواسکرین رو داشتن. بغیر از اینها مواردی که تست های اولیه رو پشت سر گذاشتن همین الانش هم دارن برای گیم استفاده می کنن. حالا کسایی که کارت ماین شده دست دوم می خرن و باز هم ازش برای ماین استفاده می کنن رو فاکتور می گیرم که تعداد این افراد و تعداد کارتهایی که می خرن به مراتب بسیار بالاتر هست. 

تنها موردی که باید در نظر داشته باشید اینه که معمولا اونایی که کارتهای ای ام دی رو برای ماین انتخاب می کنن بیشتر از ۹۵درصدشون اصول ماین کردن رو می دونن ُ چون اگر این اصول رو ندونن اصلا نمیتونن به ماین کردن ادامه بدن و حتما مشکلات زیادی براشون پیش میاد. اما از دوستانی که از کارتهای انویدیا برای ماین استفاده می کنن انتظار زیادی نداشته باشید و بیشتر این افراد هم چیزی از اصول اولیه سردرنمیارن. (دقت داشته باشید که گفتم بیشتر این افراد).

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینکه از رو ظاهر بفهمی غیر ممکنه

مخصوصا اگر اصولی ماین شده باشه

فقط برای خرید کارتهای ماین شده سعی کنید با گارانتی بگیرید

حداقل 6 ماه گارانتی داشته باشه

درست و حسابی تست کنید

بنچ مارکها رو مقایسه کنید

دما و نویز فنها رو توجه کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...