رفتن به مطلب

نیاز به داوری در مورد معامله انجام شده ! حق با کیه به نظر شما

ali08ll
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه

ازتون تقاضا دارم تو این داستانی که تعریف میکنم کمک کنید و بگید بنظرتون حق با فروشنده است یا خریدار !

بنده 2 عدد کارت گرافیک 580 هشت گیگ توی فروم گذاشتم و یه بنده خدایی مشتری شد . این کارت ها توسط گارانتی تعویض شدن (آواژنگ) و من بعد از تعویض اصلا نه کارت ها رو روشن کردم و نه استفاده کردم در واقع اصلا مادربرد و امکانات استفاده یا حتی تست این کارت ها رو نداشتم لذا همونطوری توی کارتن بودن تا زمانی که فروخته شدن . 

خلاصه بعد از توافق روی قیمت پول کارت ها دریافت شد و کارت ها رو برای مشتری ارسال کردم و تحویلشون اما بعدش بهم پیام دادن که این کارت ها استفاده شده است و آکبند نیست و برام چند تا عکس فرستادن که اسلات کارت یه مقدار روش خط افتاده و گفتن من کارتو نمیخوام اینا استفاده شده است! 

وقتی هم گفتم من اصلا حتی مادربرد ندارم که بخوام اینا رو بندازم روش گفتن گارانتی میاد کارتای معیوبو فن و هیت سینکشو عوض میکنه بعنوان کارت تعویضی میده به کسایی که کارتاشونو میارن برای گارانتی که من قبول نکردم و گفتم امکان نداره بهرحال آواژنگ گارانتی خوبیه بعدشم اصن مگه گیگابایت به اینا بدنه و هیت سینک یدکی میده ؟ مگه هیت سینک و بدنه خراب میشه که بخوان تعویض کنن نهایتا فن کارت تعویض بشه ! 

ضمنا ظاهر کارت مشخصه حتی فنش یه دورم نچرخیده بوی نویی میده یه ذره خاک روی بردش نیست 

الان به نظر شما حق با کیه ؟ من که خودم اصلا استفاده نکردم توی این فروم و پرشین تولز هم سوابق بنده مشخصه به هیچ وجه نه راضی م حق خودم پایمال بشه نه حق خریدار

روی اسلات کارتای گیگابایت یه روپوش مشکی میذاره و همچنین روی سوکت تصوری همه روپوش داره ! ممکنه اون روپوش روی اسلات خط بندازه؟

آیا گارانتی میاد کارت دست دوم به من بده ؟ 

تکلیف مارو مشخص کنید.

عکس اسلات کارت که خریدار فرستاده پیوست کردم نظر من اینه این خطا مال همون روپوش مشکیه کارته چون خطوط مشکی ن

تشکر از شما

photo_2019-05-05_14-45-48.jpg

ویرایش شده توسط ali08ll
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، silvermanhhh گفته است :

داداش اینا کامل پلمب بودن؟

چسب نداشت درب کارتن از گارانتی که گرفتم

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، ali08ll گفته است :

چسب نداشت درب کارتن از گارانتی که گرفتم

خب وقتی پلمب نباشه یعنی اکبند نیست،شما وضعیت کارتا در مورد کارتن و پلمب نبودن ،تعویضی بودن و... قبل فروش بشون گفتید؟بعدش از اونور شما مهلت تست دادید؟

ویرایش شده توسط silvermanhhh
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
در 17 دقیقه قبل، ali08ll گفته است :

خلاصه بعد از توافق روی قیمت پول کارت ها دریافت شد و کارت ها رو برای مشتری ارسال کردم و تحویلشون اما بعد دو سه روز بهم پیام دادن که این کارت ها استفاده شده است و آکبند نیست و برام چند تا عکس فرستادن که اسلات کارت یه مقدار روش خط افتاده و گفتن من کارتو نمیخوام اینا استفاده شده است! 

یعنی وقتی کارتها را دریافت کردن اعلام نکردن و بعد از 2-3 روز اعلام کردن ؟!!!!!

طبیعتا به محض دریافت کارتها باید روئیت کرده و این مورد را اعلام میکردن  و بعد از 2-3 جائی برای اعتراض وجود ندارد .

و اینکه بودن جای نصب روی محل اتصال نمیتونه حاکی از نو نبودن کارت باشه و کارت نو داد میزنه و به قوا خودتون بوی نوئی میده و .....

من خودم خیلی اوقات وقتی یه کارت نو میخرم حتی اگر قرار به فروش هم باشه برای تست تصویر و ... روی سیستم نصب میکنم و حتی خود فروشندگان بازار هم تا 24 ساعت مهلت تست میدن و البته در شرایطی که کارت پیچ نشه .

و اما شما هم باید قبل از ارسال دقیقا چک میکردید و به خریدار اعلام میکردید مخصوصا که میگید کارتها پلمپ نبودن .

ویرایش شده توسط Behzad Tak
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، silvermanhhh گفته است :

خب وقتی پلمب نباشه یعنی اکبند نیست،شما وضعیت کارتا در مورد کارتن و پلمب نبودن ،تعویضی بودن و... قبل فروش بشون گفتید؟بعدش از اونور شما مهلت تست دادید؟

بله اطلاع داشتن که درب کارتن باز شده حتی عکس از خود کارتم فرستادم براشون 

تعویضی بودن کارت هم توی آگهی و هنگام معامله بهشون گفتم

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ali08ll گفته است :

بله اطلاع داشتن که درب کارتن باز شده حتی عکس از خود کارتم فرستادم براشون 

تعویضی بودن کارت هم توی آگهی و هنگام معامله بهشون گفتم

پس مشکل از ایشونه ختم کلام

طبق گفته دوست عزیز Behzad tak

چرا همون موقه نگفت،گذاشت چندتا بازیم باش پلی داده بعد الان ناراحته؟؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، silvermanhhh گفته است :

پس مشکل از ایشونه ختم کلام

طبق گفته دوست عزیز Behzad tak

چرا همون موقه نگفت،گذاشت چندتا بازیم باش پلی داده بعد الان ناراحته؟؟

شما با فرض بر این که طرف آدم درستیه کارت رو خودش استفاده نکرده داوری کنید

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Behzad Tak گفته است :

یعنی وقتی کارتها را دریافت کردن اعلام نکردن و بعد از 2-3 روز اعلام کردن ؟!!!!!

طبیعتا به محض دریافت کارتها باید روئیت کرده و این مورد را اعلام میکردن  و بعد از 2-3 جائی برای اعتراض وجود ندارد .

و اینکه بودن جای نصب روی محل اتصال نمیتونه حاکی از نو نبودن کارت باشه و کارت نو داد میزنه و به قوا خودتون بوی نوئی میده و .....

من خودم خیلی اوقات وقتی یه کارت نو میخرم حتی اگر قرار به فروش هم باشه برای تست تصویر و ... روی سیستم نصب میکنم و حتی خود فروشندگان بازار هم تا 24 ساعت مهلت تست میدن و البته در شرایطی که کارت پیچ نشه .

و اما شما هم باید قبل از ارسال دقیقا چک میکردید و به خریدار اعلام میکردید مخصوصا که میگید کارتها پلمپ نبودن .

دو سه روز نبود همون روزی بود که تحویل گرفتن از پست من اشتباه کردم

حتی با این فرض ادعای ایشون درسته ؟ با توجه به اینکه هم عکس کارتو دیدن هم میدونستن پلمپ نیست کارتن و هم اینکه گفتم گارانتی تعویض کرده!

چون گارانتی که تعویض میکنه کارتن پلمپ نمیده کارتن کارت قبلیو میده و روش یه برچسب میزنه که کارت فلان با این سریال با کارت فلان با این سریال تعویض شد

لینک به دیدگاه

شما با فرض بر این که طرف آدم درستیه کارت رو خودش استفاده نکرده داوری کنید

ایشون خریداره ،و ایشون وقتی جنس میاد در خونش اول اطلاع میده بعدم تست میکنه بعدشم باز اطلاع میده که جنس سالم بوده یا نه،بعد دو سه روز اومده بازش کرده ک نشد حرف،اگه برا کس دیگه ای خریده،بازم مشکل خودشه،طرف حساب شما ایشونن که پول فرستاده،طرف حساب اونی که قراره از کارت استفاده کنه هم ایشون،حتی شما کل جزییات کارت و بشون گفتید،نباید اعتراضی بکنه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، silvermanhhh گفته است :

ایشون خریداره ،و ایشون وقتی جنس میاد در خونش اول اطلاع میده بعدم تست میکنه بعدشم باز اطلاع میده که جنس سالم بوده یا نه،بعد دو سه روز اومده بازش کرده ک نشد حرف،اگه برا کس دیگه ای خریده،بازم مشکل خودشه،طرف حساب شما ایشونن که پول فرستاده،طرف حساب اونی که قراره از کارت استفاده کنه هم ایشون،حتی شما کل جزییات کارت و بشون گفتید،نباید اعتراضی بکنه

حتی با این فرض ادعای ایشون درسته ؟ با توجه به اینکه هم عکس کارتو دیدن هم میدونستن پلمپ نیست کارتن و هم اینکه گفتم گارانتی تعویض کرده!

چون گارانتی که تعویض میکنه کارتن پلمپ نمیده کارتن کارت قبلیو میده و روش یه برچسب میزنه که کارت فلان با این سریال با کارت فلان با این سریال تعویض شد

لینک به دیدگاه

شما کل جزییاتو بشون گفتید ،عکسم گرفتید ،پس ایشون شاید جنس ارزونتر به تورش خورده گفته بزار اینارو پس بدم از یکی دیگه بخرم،البته من هیچ خبری ندارم که ایشون دلیلش چی بوده،اما در کل مردم دیگه مثل قبل نیستن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهتره یوزر خریدار هم اینجا تگ بشه تا حرفهای ایشون هم شنیده بشه

توی دادگاه همیشه حرفهای دو طرف شنیده میشه بععد قضاوت میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فقط از بابت تجربه عرض میکنم 

زمانی که مغازه داشتم چندین بار کارت گرافیک آکبند خریداری کردم، و هربار هم درب جعبه باز بود، پیگیر که شدم گفتن برای گذاشتن کارت گارانتی و بعضا تست کارت های گرافیک شرکت های گارانتی کننده مجبور به باز کردن درب جعبه ها هستن، و درستی این موضوع رو از یکی از شرکت های گارانتی پیگیر شدم اونام تایید کردن.

لینک به دیدگاه

سلام

تمام کارت های رده بالایی که تولید میشن بعد از تولید توی کارخونه تست میشن حتی دیده شده بعضی فروشگاه ها و گارانتی ها هم اینکار رو میکنند و اگه کارت ایرادی در کارکرد و سلامتش نیست اون خط و خش اصلا مسئله ای نیست.

لینک به دیدگاه

حق با فروشنده است خطوخش روی اسلات دلیل بر کارکرده بودن نیست من خودم بارها کارتای نو خریدم و  همین خطو خش رو روی اسلات داشت و فکر میکردم کارکردست ولی  تحقیق که کردم معلوم شد این کارتا قبل بسته بندی یسری تستارو داخل کارخونه پشت سر میذارن تا صد درصد سالم دست مشتری برسن.🙂

لینک به دیدگاه

بنده هم گرافیک نو msi 1070ti  gaming خریدم با گارانتی گرین پلمپ بود بازش کردم این خط ها بود پس نمیشه ملاک کهنه بودن باشه یه بار بره رو اسلات مادربودر برای تست این خط ها میوفته روش احتمالا

لینک به دیدگاه

هم رم هم گرافیک قبل بسته بندی تو کارخانه یک سری تست QC رو باید پشت سر بگذارن که لازمه اش نصب روی سیستم تست هست، سیستم تست هم از رو هوا گرافیک رو تست نمیکنه و از طریق همون شیار pci انجام میشه که خب قطعا باعث ایجاد این خطها رو اسلات میشه.

ویرایش شده توسط Ali Alborz
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، rahmanshahi گفته است :

فقط از بابت تجربه عرض میکنم 

زمانی که مغازه داشتم چندین بار کارت گرافیک آکبند خریداری کردم، و هربار هم درب جعبه باز بود، پیگیر که شدم گفتن برای گذاشتن کارت گارانتی و بعضا تست کارت های گرافیک شرکت های گارانتی کننده مجبور به باز کردن درب جعبه ها هستن، و درستی این موضوع رو از یکی از شرکت های گارانتی پیگیر شدم اونام تایید کردن.

در 3 ساعت قبل، ASTS گفته است :

سلام

تمام کارت های رده بالایی که تولید میشن بعد از تولید توی کارخونه تست میشن حتی دیده شده بعضی فروشگاه ها و گارانتی ها هم اینکار رو میکنند و اگه کارت ایرادی در کارکرد و سلامتش نیست اون خط و خش اصلا مسئله ای نیست.

در 2 ساعت قبل، Amir_Z گفته است :

حق با فروشنده است خطوخش روی اسلات دلیل بر کارکرده بودن نیست من خودم بارها کارتای نو خریدم و  همین خطو خش رو روی اسلات داشت و فکر میکردم کارکردست ولی  تحقیق که کردم معلوم شد این کارتا قبل بسته بندی یسری تستارو داخل کارخونه پشت سر میذارن تا صد درصد سالم دست مشتری برسن.1f642.png

در 2 ساعت قبل، Milad1993xx گفته است :

بنده هم گرافیک نو msi 1070ti  gaming خریدم با گارانتی گرین پلمپ بود بازش کردم این خط ها بود پس نمیشه ملاک کهنه بودن باشه یه بار بره رو اسلات مادربودر برای تست این خط ها میوفته روش احتمالا

در 1 ساعت قبل، Ali Alborz گفته است :

هم رم هم گرافیک قبل بسته بندی تو کارخانه یک سری تست QC رو باید پشت سر بگذارن که لازمه اش نصب روی سیستم تست هست، سیستم تست هم از رو هوا گرافیک رو تست نمیکنه و از طریق همون شیار pci انجام میشه که خب قطعا باعث ایجاد این خطها رو اسلات میشه.

تشکر از همگی که مشارکت کردید و پاسخ دادید خیلی ممنونم

لینک به دیدگاه

سلام

بصورت کلی گرافیک های گیگابایت روی کارتنش برچسب پلمپ نمیزنن در عوض گرافیک  رو داخل نایلون مات میذارن و یک برچسب روی نایلون میزنن که اگر باز بشه مشخص میشه 

ویرایش شده توسط Hamed2G
لینک به دیدگاه

یک عدد کارت 980 داشتم که خروجی dvi کارت خراب بود و تصویر نمیداد ..بار اول با یه کارت دیگه تعویض کردن کاملا مشخص بود کارت نو نیست ..وقتی از اون خانوم پشت باجه پرسیدم این کارت ها نو نیست ..گفت فقط کارت های که حداکثر 6 ماه استفاده شده باشن رو با کارت نو عوض میکنیم ! مثلا کارتی که 3 سال گارانتی داشته باشه اگر حداکثر 6 ماه استفاده کرده باشی و 2.5 سال گارانتی داشته باشه رو با کارت نو عوض میکنن..این کارتی که داده بودن مشکل coil whine داشت جوری که تو بازی روی مخ بود ..بردم دوباره گارانتی این کارت رو عوض کردن گرافیک بعدی هم مشخص بود نو نیست ! بعداز 2 هفته وقتی سیستم رو روشن کردم دیدم صدای خیلی شدید فن میاد از کیس ..وقتی در کیس رو باز کردم دیدم گرافیک بر اثر وزن زیادش کج شده و فن با بدنه برخورد میکنه ..گرافیکم گارانتی آواژنگ بود و من دفتر مرکزی بردم تو میدان ونک

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...