رفتن به مطلب

سرويس‌دهندگان برتر اينترنتي اعلام شدند

روبیک
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

شركت‌هاي برتر ارائه‌دهنده خدمات اينترنتي كشور اعلام شدند.

به گزارش خبرنگار فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، متما در راستاي انتشار ماهانه گزارش‌هاي خود مبني بر برترين شركت‌هاي ارائه‌دهنده خدمات اينترنتي كه در سرويس‌هاي مختلف 256،128 ،64 و 512 خدمات ارائه مي‌دهند، ليست برترين‌هاي آبانماه را منتشر كرد.

معمولا تست‌هاي در نظر گرفته شده براي مقايسه ميان شركت‌ها در پيك‌هاي معيني در نظر گرفته شده است كه براي سهولت قياس بازه زماني 1 تا 8 را A، زمان 8 تا 16 را B و زمان 16 تا 24 را C در نظر مي‌گيريم كه بر اين اساس شركت‌هاي زير به‌عنوان برترين‌هاي ماه گذشته در ارائه سرويس‌هاي واگذار شده به كاربران خود بودند.

- در سرويس 64 kbps:

A: شاتل - پارس آنلاين - آسياتك

B: شاتل - پارس آنلاين - ايرانسل

C: شاتل - پارس آنلاين - ايرانسل

- در سرويس 128 Kbps:

A: عصر انتقال داده‌ها - پارس آنلاين - آسياتك - ايرانسل - ارتباطات مبين نت

B: عصر انتقال داده‌ها - پارس آنلاين - ايرانسل - ارتباطات فن‌آوا - ارتباطات مبين نت

C: عصر انتقال داده‌ها - داتك - پارس آنلاين - شاتل - ايرانسل - ارتباطات مبين نت - ندا گستر صبا

- در سرويس 256 Kbps:

A: شاتل - پارس آنلاين - ايرانسل - آسياتك

B: شاتل - پارس آنلاين - داتك - توسعه‌رسان پاسارگاد - عصر انتقال داده‌ها - ايرانسل - ارتباطات مبين نت

C: شاتل - پارس آنلاين - توسعه رسان پاسارگاد - داتك - ايرانسل - ارتباطات مبين نت

- در سرويس 512 Kbps:

A: عصر انتقال داده‌ها - شاتل - توسعه رسان پاسارگاد - پارس آنلاين - ايرانسل - ارتباطات مبين نت

B: شاتل - عصر انتقال داده‌ها - داتك - توسعه رسان پاسارگاد - پارس آنلاين - ايرانسل - ارتباطات مبين نت - ارتباطات فن‌آوا

C: شاتل - عصر انتقال داده‌ها - پارس آنلاين - توسعه رسان پاسارگاد - داتك - ارتباطات مبين نت - ايرانسل - آسياتك - توس آشنا

اما در تعريف آزمايش سرعت سامانه متما آمده است كه در اين نوع آزمايش کاربران با استفاده از مرورگر خود به سرور سنجش متصل شده و دو طرف نرم‌افزار سنجش (Client Side و Server Side) با تبادل بسته‌هاي مشخصي از اطلاعات و زمان‌بندي ارسال و دريافت بسته‌ها متوسط سرعت اتصال کاربر را محاسبه مي‌کند.

سرعت محاسبه شده در اين حالت ميزان پهناي باند استفاده نشده (ظرفيت خالي خط) در طول زمان آزمايش است، درنتيجه در صورتي که بخشي از پهناي باند موجود توسط ارتباطات ديگري اشغال شده باشد، ميزان سرعت محاسبه شده کمتر از ظرفيت واقعي خط خواهد بود.

البته از اين جهت كه برخي سرويس‌دهندگان در اين رده‌بندي جايي ندارند بايد گفت كه خود متما اعلام كرده حذف برخي از سرويس‌دهندگان به اين دليل است كه تعداد تست برروي آن‌ها كمتر از پنج است، بنابراين از اين ليست حذف شده‌اند هرچند كه سرويس‌دهندگان مي‌توانند با تشويق كاربران خود به انجام تست، در اين رده‌بندي قرار بگيرند.

هم‌چنين كاربران نيز مي‌توانند با مراجعه به سايت متما براي سنجش و تست سرعت اينترنت خود با اتصال به نزديك‌ترين سرور، به ميزان سرعت واقعي اتصال خود به اينترنت پي ببرند؛ به اين گونه كه در اين نوع آزمايش کاربران با استفاده از مرورگر خود به سرور سنجش متصل شده و دو طرف نرم‌افزار سنجش (Client Side و Server Side) با تبادل بسته‌هاي مشخصي از اطلاعات و زمان‌بندي ارسال و دريافت بسته‌ها متوسط سرعت اتصال کاربر را محاسبه مي‌کند.

قضاوت و امتیاز با شما............

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینا همش بازی با افکاره.

کیفیت کلی اینترنت تو ایران افتضاحه و همه میدونن.

لینک به دیدگاه

اینا همش بازی با افکاره.

کیفیت کلی اینترنت تو ایران افتضاحه و همه میدونن.

واقعا همینطوره انترنت ایران تعطیله

منکه از دستش قاطی کردم :angry:

ولی بازم ممنون که اطلاع رسانی کردید

ویرایش شده توسط maramin
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با همه اين اوصاف من الان از پارس آنلاين استفاده ميكنم نسبت به قيمتش و تمام رقبا خيلي بهتره البته اين مطلب تو مركز مخابرات ما صدق ميكنه شايد جاهاي ديگه اينطور نباشه

لینک به دیدگاه

من هم در کل از پارس آنلاین راضی هستم. یک موقعهای که مشکل همه گیر هستش و خوب پارس آنلاین هم مستثنی نیست. ولی در بقیه زمان ها دانلودم دقیقا روی 134 کیلو بایت ( بایت هست . بیت نیست) هستش. و شب ها هم مجانی هست هست سرعت browse خیلی پایین میاد ولی وقتی با idm شروع به دانلود میکنم ، حداقل با سرعت 120 کیلو دانلود میکنم. البته منطقه ما هم خلوته که خودش بسیار موثر هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

من صبانت(نداگستر صبا) دارم.الان که دارم صفحه هارو لود میکنم دقیقا مثل دیال آپ هست.واقعا گند زده و به نظر من حقشه که جزو برترینها قرار نگرفته.افتضاح ترین پشتیبانی تو کل شرکت های موجود در ایران رو داره.از هر لحاظ.فقط میپیچوندت.همین...

لینک به دیدگاه

به نظر من باید اسم این لیست ارائه کنندگان برتر سرویس های دیال اپ گذاشت. تو دنیا از 2 مگ به اینترنت پرسرعت به حساب میاد !!! واقعا جوک تلخییست !!

لینک به دیدگاه

من صبانت 128 کیلو بایت داشتم اشغال بود واقعا ولی الان پارس انلاین 256 کیلو بایت دارم خیلی خوبه دارم با سرعت 170 کیلوبایت بر ثانیه دانلود میکنم .

لینک به دیدگاه

توی ایالات متحده آمریکا تعریف اینترنت پرسرعت از 6 مگ هست

لینک به دیدگاه

من از شاتل راضی هستم

هر موقع قطع بشه و مشکل از اونا باشه یه گیگ بهم ترافیک رایگان میدن

کارمنداش خوب و با اخلاقن

با اینکه 512 گرفتم سرعتم در دانلود دور و ور 215-295 هست در حالی که استاندارد 512 در واقع 60 هست و من در روز همیشه سرعتم دور پس ور 2-3 مگ میچرخه

شبم سرعتم در ساعت رایگان سرعتم بین 72-120 هست یعنی یه مگ

حتی یه شب تونستم 6 گیگ مستند دانلود کنم!!!! :blink: :p

لینک به دیدگاه

من هم در کل از پارس آنلاین راضی هستم. یک موقعهای که مشکل همه گیر هستش و خوب پارس آنلاین هم مستثنی نیست. ولی در بقیه زمان ها دانلودم دقیقا روی 134 کیلو بایت ( بایت هست . بیت نیست) هستش. و شب ها هم مجانی هست هست سرعت browse خیلی پایین میاد ولی وقتی با idm شروع به دانلود میکنم ، حداقل با سرعت 120 کیلو دانلود میکنم. البته منطقه ما هم خلوته که خودش بسیار موثر هست.

من خودم قبلا 128 پارس انلاین داشتم

حالا هم 512 دارم از این شرکت

بزرگترین مشکل این سرویس دهنده ،در عمل،بر خلاف دیگران که سرعت پایین نت هست،زمان بالای پینگ هستش !

اپلودشم خیلی کنده!

ولی تو دانلود بدک نیست

البته 128 بهتر بود چون من 170~200هم گرفته بودم با اون در حالی که سرعت این 512 خیلی متغییره و198 تا 240 میده نهایتا تو دانلود!

ولی اینم بگو اختلاف قیمت هم 10هزار تومن هست،که به همین خاطر قابل چشم پوشی هست این هم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداش باید ببینی TTL چنده؟من با صبا پینگم در ظاهر خوبه ولی چون TTL بالاست تو بازی لگدار میشه.

لینک به دیدگاه

من خودم قبلا 128 پارس انلاین داشتم

حالا هم 512 دارم از این شرکت

بزرگترین مشکل این سرویس دهنده ،در عمل،بر خلاف دیگران که سرعت پایین نت هست،زمان بالای پینگ هستش !

اپلودشم خیلی کنده!

ولی تو دانلود بدک نیست

البته 128 بهتر بود چون من 170~200هم گرفته بودم با اون در حالی که سرعت این 512 خیلی متغییره و198 تا 240 میده نهایتا تو دانلود!

ولی اینم بگو اختلاف قیمت هم 10هزار تومن هست،که به همین خاطر قابل چشم پوشی هست این هم.

البته نسبت به قدیم یک مقداری بهتر شده که باید هم اینطور باشه . بالاخره قراره همه پیشرفت کنند و نه پسرفت. یک مشکل دیگه ای هم که من برخورد میکنم این هست که در حالی که مثلا زمان پینگ یاهو خیلی خوبه، در همون موقع پینگ 4.2.2.4 خیلی بد شده. برای همین یک سری سایت ها راحت باز میشه و یکسری به سختی.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...