رفتن به مطلب

آیاباید قبل از اينكه مادربورد ايسوس سری جدید بخريد کیبورد خود را عوض کنید؟

Recommended Posts

خدمتتان عارضم كه بنده يك كيبوردCougar 500K دارم .

قبلا يك مادربورد IX Hero  داشتم كه گاهي وقت ها اين كيبورد هنگ مي كرد و مجبور بودم Unplug - plug كنم .

الان يك مادربورد Z390 F Gaming دارم كه هر بار سيستم ريست يا خاموش روشن ميشه كيبورد هنگ مي كنه و مجبورم از روش بالا استفاده ميكنم.

ولي يك ماوس Asus Strix Evolve  دارم كه بدون اغراق ماهي يك مرتبه firmware داره واسش مياد و بدون هيچ مشكلي داره كار ميكنه.

امروز يك سرچي زدم تو فروم Asus‌ و ديدم چندين تاپيك در باب همين موضوع ايجاد شده و در نهايت ايسوس يك جواب داده : your keyboard is incompatible

به لطف تيم develop كمپاني Cougar  از 2016 ديگه firmware واسش نداده. پس اگر قصد خريد ايسوس داريد قبلش بببنيد Cougar داريد يا خير!!

در نهايت بنده مجبورم از ريسك كردن خودداري كنم و از برند ديگه اي كيبورد نخرم و به دليل عدم موجودي كيبورد ايسوس در IR ، مستقيم از آمازون بخرم اونهم به اميد اينكه سالم از آب در بياد و با يك ماه انتظار.

و اينكه كلا ما سه مدل دلار داريم: دولتي، آزاد، وارد كننده.  ( خوش به سعادت وارد كننده ها كه به  لطف قرار دادن قطعات كامپيوتر در ليست موارد لوكس دلارشون لاكشري هست و هميشه سر نمودارش رو به بالا )

ویرایش شده توسط ApocalypseNow
لینک به دیدگاه

سلام

اتفاقا من هم کیبرد کوگار ۵۰۰k دارم ولی برای من با هربار خاموش و روشن کردن هم هنگ نمی کرد گاهی اوقات بود مثلا هفته ای یک بار یا شاید هم دو هفته ای یکبار. دلیلش رو نفهمیدم ولی از وقتی که بعد خاموش کردن سیستم دکمه پشت پاور هم میزنم دیگه این اتفاق نمی‌افتد. 

لینک به دیدگاه

من هم کیبوردم فراسو 10 سال پیشه. پورتش Usb هم حتی نیست و  PS2. ولی مشکلی تا به حال نداشتم.

ویرایش شده توسط Erryhami
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا سخت افزار های جدید از نظر نرم افزاری خیلی مشکل دارن، خود قطعه خداتومن قیمتشه اونوقت یه نرم افزار سطح پایین و ضعیف براش مینویسن که دهن قطعه و کاربر سرویس بشه.

الان به طور مثال من خودم asus rog strix 1080 دارم، وژدانن قطعه سطح بالایی هست ولی نرم افزارش اینقدر اذیت میکنه که خسته کرده منو، هربار تنظیماتش یا ریست میشه یا درست عمل نمیکنه.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ApocalypseNow گفته است :

خدمتتان عارضم كه بنده يك كيبوردCougar 500K دارم .

قبلا يك مادربورد IX Hero  داشتم كه گاهي وقت ها اين كيبورد هنگ مي كرد و مجبور بودم Unplug - plug كنم .

الان يك مادربورد Z390 F Gaming دارم كه هر بار سيستم ريست يا خاموش روشن ميشه كيبورد هنگ مي كنه و مجبورم از روش بالا استفاده ميكنم.

ولي يك ماوس Asus Strix Evolve  دارم كه بدون اغراق ماهي يك مرتبه firmware داره واسش مياد و بدون هيچ مشكلي داره كار ميكنه.

امروز يك سرچي زدم تو فروم Asus‌ و ديدم چندين تاپيك در باب همين موضوع ايجاد شده و در نهايت ايسوس يك جواب داده : your keyboard is incompatible

به لطف تيم develop كمپاني Cougar  از 2016 ديگه firmware واسش نداده. پس اگر قصد خريد ايسوس داريد قبلش بببنيد Cougar داريد يا خير!!

در نهايت بنده مجبورم از ريسك كردن خودداري كنم و از برند ديگه اي كيبورد نخرم و به دليل عدم موجودي كيبورد ايسوس در IR ، مستقيم از آمازون بخرم اونهم به اميد اينكه سالم از آب در بياد و با يك ماه انتظار.

و اينكه كلا ما سه مدل دلار داريم: دولتي، آزاد، وارد كننده.  ( خوش به سعادت وارد كننده ها كه به  لطف قرار دادن قطعات كامپيوتر در ليست موارد لوكس دلارشون لاكشري هست و هميشه سر نمودارش رو به بالا )

والا مشکلی که توضیح دادین بیشتر نشون میده کیبرد اصلا مشکل داره، یعنی روی مادربرد قبلی شما هم مشکل داشته. من جای شما بودم این مسئله رو به معنای خرابی کیبرد کوگار اعلام می کردم، نه مشکل مادربرد ایسوس.

چون در بحث Comaptibility  درگاه های USB، همه ی مادربرد ها مطابق استاندارد USB-IF درگاه های خودشون رو کاملا یکسان و هماهنگ می کنند، اینکه قطعه ای مشکلی داشته باشد، باتوجه به اینکه روی دو تا مادربرد مختلف تست کردین و مشکل پابرجا بوده، نشون میده اون کیبرد خرابه، نه مادربرد.

اون موضوعی هم که ایسوس در پاسخ گفته your keyboard is incompatible چرت و پرته، من بارها از این دست پاسخ ها برای انواع قطعات دریافت میکنم، گرافیک یا رم، وقتی نمیتونن کمک کنند میگن Compatible نیست. شما اصلا توجه نکن به این نوع پاسخ.

و نتیجه ی این داستان تعمییر و یا تعویض کیبرد هست، با هر کیبردی که دلتون میخواد، A4Tech بخرید یا فراسو، یا Razer و Asus و یا کولر مستر. اینکه دل خوش سلیقه شما هوای خریدن کیبرد ایسوس کرده، گناه ایسوس نیست، تقصیر مادربردش هم نیست.

انشاالله که مبارکه. :D

پی نوشت: بد نیست نیم نگاهی هم به پاور سیسمتون داشته باشید البته، اگر  مشکل از پاور باشه دیگر دستگاه های متصل به USB هم بازی در  می آورند و فقط محدود به یک قطعه نخواهد بود.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بنده کیبوردم همین 500k و موس هم 600m cougar هست و قبل اون هم 500m داشتم، ماردبورد هم ASUS STRIX مدل های B250F-Z270E-B350F داشتم و دارم و هیچکدوم اینها هیچ مشکلی با هم نداشتن تا الآن ...

لینک به دیدگاه

منم مادربرد ایسوسم که مدل x99 هست گاهی با کیبورد razor م اذیت میکنه و موقع روشن کردن پی سی باید گاهی کیبوردو در بیارم دوباره بزنم تا راه بیوفته

ویرایش شده توسط alireza fattahi
لینک به دیدگاه

با تشکر از جواب دوستان

جناب ابیشی دلم اگه هوای ایسوس کنه باید 4 تومانشم هم جور کنه😉 . 500K کیبورد خوشدستی هست البته اگر از محل کلید space فاکتور بگیریم ولی انگار مجبورم یک کیبورد بخرم

بحث تعمیر این کیبورد هم منتفی هست چون بدم گارانتی روی سیستم های قدیمی کار می کنه ( گارانتی هم میگه کور از خدا چی میخواد ....)

بنده برای اینکه مطمئن بشم در راه برگشت یک  rapoo 2500 خریدم جهت تست.

کیبورد به خوبی کار می کنه و مشکلی ندارم و باید ببینم اینم بازی درمیاره یا نه .  ولی بنده همچنان بر موضوع سازگاری سری z390 ایسوس با Cougar 500K شک دارم . چون این کیبورد روی سیستم قدیمی و لپ تاپ به خوبی کار می کنه.

کلا به نظر بنده مشکل عدم سازگاری بعضی از کیبوردها  با سری جدید می تونه دو حالت داشته باشه:

1- کیبوردهایی که تابعی هستند یا همون ماکرو دارند.

2- کیبوردهایی که هاب داخلی دارند و دو کابله هستند.

ویرایش شده توسط ApocalypseNow
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

به استحضار  برسونم كه طي اين چند روز كه با پشتيباني ايسوس كلنجار مي رفتم و همه راههايي كه خودم انجام داده بودم را بهم توصيه ميكردند و در نهايت به همون جمله your keyboard is incompatible رسيدم

ولي بنده بيخيال مشكل نشدم و چند راه ديگه آزمون خطا زدم

دليل مشكل پيدا نشد ولي به نوعي دور زدن مشكل پيدا شد

بنده هر موقع واسه 1 يا 2 ساعت از خونه ميرفتم بيرون كليد پاور را ميزدم و وقتي برميگشتم و مجددا كليد پاور را ميزدم كيبورد خطا ميداد

ولي صبح كه خواستم برم سركار و چون هميشه قبلش دوشاخه چند راهي را در ميارم (به جاي اينكه فقط كليد پاور را بزنم ) وقتي دوشاخه را هنگام برگشت ، مجددا زدم، ديدم كيبورد كار مي كنه.

در نهايت ديگه كليد پاور را off نمي كنم.

ولي همچنان متوجه نشدم مشكل از مادربرد هست يا كيبورد يا شايدم پاور!!

لینک به دیدگاه

چرا آخه برق رو قطع و وصل میکنید

بابای سیستم در میاد اینطوری که

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است :

چرا آخه برق رو قطع و وصل میکنید

بابای سیستم در میاد اینطوری که

توضیح بیشتر اگر امکامش هست!

چون خودم شبها کلید پاور رو از پشت میزنم تا موقعی که دوباره بخوام سیستم رو روشن کنم. یعنی مشکلی پیش میاد؟

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، arminas گفته است :

توضیح بیشتر اگر امکامش هست!

چون خودم شبها کلید پاور رو از پشت میزنم تا موقعی که دوباره بخوام سیستم رو روشن کنم. یعنی مشکلی پیش میاد؟

اصلا چه نیازی به این کار هست؟
شما تلویزیونو از برق می کشید وقتی روشنش نمیکنید؟

تلفن رو از پریزی می کشید وقتی تلفن ندارید؟

یه وقتی شما میخواین برید مسافرت، چند روز نیستید، خاموش کنید، وقتی روزانه با چیزی سروکار دارید از برق کشیدن نداره. سیستم کامپیوتری مصرف قابل ذکری نداره در هنگام خاموشی. با این روشن و خاموش کردن دائم جریان شدید به سیستم وارد میکنید.

یک محافظ برق بخرید و خلاص.

لینک به دیدگاه

بنده محافظ دارم اونم از نوع سروری

ببیند بنده  ساعت 2 شب دوشاخه محافظ را  از  برق جدا می کنم و میرم تا ساعت 3 ظهر . و چون همیشه درب اتاقم قفله و کسی کلید را به جز خودم نداره . جهت احتیاط این کار را انجام میدم.

چون یک دفعه ما جاروبرقی را توی پریز برق جا گذاشته بودیم و رفتیم بیرون. برگشتیم دیدم آتیش گرفته و شعاع یک متری شو سوزونده بود . از این رو دیگه وقتی می رم بیرون از پیریز در میارم

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ApocalypseNow گفته است :

بنده محافظ دارم اونم از نوع سروری

ببیند بنده  ساعت 2 شب دوشاخه محافظ را  از  برق جدا می کنم و میرم تا ساعت 3 ظهر . و چون همیشه درب اتاقم قفله و کسی کلید را به جز خودم نداره . جهت احتیاط این کار را انجام میدم.

چون یک دفعه ما جاروبرقی را توی پریز برق جا گذاشته بودیم و رفتیم بیرون. برگشتیم دیدم آتیش گرفته و شعاع یک متری شو سوزونده بود . از این رو دیگه وقتی می رم بیرون از پیریز در میارم

یا خودش مشکل داشته حتما، یا برق نوسان داشته و اون محافظ نداشته.

لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

یه وقتی شما میخواین برید مسافرت، چند روز نیستید، خاموش کنید، وقتی روزانه با چیزی سروکار دارید از برق کشیدن نداره. سیستم کامپیوتری مصرف قابل ذکری نداره در هنگام خاموشی. با این روشن و خاموش کردن دائم جریان شدید به سیستم وارد میکنید.

اگر اینکار رو نکنم دوباره مشکل پدیدار میشه. از امروز دیگه تکرار نمی کنم این عادت رو تا بیبینم باز هم مشکل کیبرد به وجود میاد یا نه!

یک مشکل دیگری هم هست اینه که سیستم خاموشه LED های مادربرد روشن میمونه. توی asus aura هم یک on و off هست که که زمانی که سیستم روشن هست عمل می کنه. این هم بگم که موقع خاموش بودن نور ضعیف نارنجی کیبرد روشن میمونه (بسیار ضعیف که فقط در تاریکی کامل مشخص است) و موس هم به صورت چشمک زن  نور سفید از خودش ساطع می کنه! کوگار 600m 

روی asus h97 plus که داشتم اصلا چنین مشکلاتی نبود (منظورم هنگ کیبرد هست) ولی داستان ما با z270-a شروع شد!

پاور هم evga 600b.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

این صحبت شما مبنای علمی نداره

وقتی مدار باز هست هیچ جریانی به سیستم وارد نمیشه فقط برق به پاور میرسه و خوب بهتره همونم نرسه، چون استفاده نداریم و نمیدونیم این جریان برای چه قطعاتی به پاور میرسه ممکنه باعث اصطحلاک بشه یا نه مشکل برقی پیش بیاد و برق ضعیف و یا قوی بشه و پاور اسیب ببینه

برای منی که در هفته شاید 3روز سیستممو روشن میکنم گزینه خوبیه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، arminas گفته است :

یک مشکل دیگری هم هست اینه که سیستم خاموشه LED های مادربرد روشن میمونه

این مشکل نیست این قابلیت مادربرده که یه جریان ضعیف در حالتی که پاور روشنه و به مادربرد وصله برای نشون دادن اماده به کار بودن بر قرار میکنه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، memex گفته است :

این مشکل نیست این قابلیت مادربرده که یه جریان ضعیف در حالتی که پاور روشنه و به مادربرد وصله برای نشون دادن اماده به کار بودن بر قرار میکنه

من فقط می خواستم بدونم چجوری میشه همراه با سیستم خاموش بشه. فکر کنم از تو بایوس بشه یک کاری کرد.

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، arminas گفته است :

من فقط می خواستم بدونم چجوری میشه همراه با سیستم خاموش بشه. فکر کنم از تو بایوس بشه یک کاری کرد.

نمیشه

یا کلا روشنه یا حالت تنفس داره یا خاموشه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، memex گفته است :

نمیشه

یا کلا روشنه یا حالت تنفس داره یا خاموشه

مرسی داداش برای جوابت. کلا بیخیالش میشم

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، memex گفته است :

این صحبت شما مبنای علمی نداره

وقتی مدار باز هست هیچ جریانی به سیستم وارد نمیشه فقط برق به پاور میرسه و خوب بهتره همونم نرسه، چون استفاده نداریم و نمیدونیم این جریان برای چه قطعاتی به پاور میرسه ممکنه باعث اصطحلاک بشه یا نه مشکل برقی پیش بیاد و برق ضعیف و یا قوی بشه و پاور اسیب ببینه

برای منی که در هفته شاید 3روز سیستممو روشن میکنم گزینه خوبیه

بله مبنای علمی نداره، تجربه شخصی خودمه بعد از اینکه سه تا مادربرد 270 دلاری رو به دیار باقی فرستادم.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

بله مبنای علمی نداره، تجربه شخصی خودمه بعد از اینکه سه تا مادربرد 270 دلاری رو به دیار باقی فرستادم.

بعد از چند بار از دکمه پاور استفاده کردن؟

لینک به دیدگاه

راهی نداره وقتی سیستم خاموش میکنم rgb پد موس هم خاموش شه؟

تو بایوس که چیزی نبود

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، memex گفته است :

بعد از چند بار از دکمه پاور استفاده کردن؟

3  بار.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...