رفتن به مطلب

ایجاد خشهای میکروسکوپی روی مانیتور

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

دوستان بنده مانیتورم با دستمال میکروفایبر نرم و مقدار خیلی جزیی آب (اونم آب تصفیه شده) تمیز کردم.. چندتا لکه ریز روش افتاده بود البته اونم بعد چندسال که اومدم مثلا بهترش کنم... حالا می بینم یکسری خشهای میکروسکپی روش افتاده به شکل حالت لکه مشکی ولی هرکاری کردم دیدم اصلا پاک نمیشه و فقط بدتر میشه البته اینکه روی هیچ رنگی هم در حالت روشن و دید مستقیم اصلا چیزی مشخص نیست فقط در حالت مشکی مطلق یا خاموش بودن مانیتور اگه از زاویه زیرین و زیر نور بهش نگاه کنیم مقداری قابل رویت هست ولی از اونجایی که من آدم حساسی هستم خیلی حالمو گرفته مخصوصا با این قیمت های نجومی مانیتور که دیگه نمیتونم حتی مشابهشو بخرم.. به نظر شما دلیلش چیه و چکار کنم باور کنید خیلی هم احتیاط کردم ولی متاسفانه اینطوری شد کسی هست بعد از تمیز کردن به همچین حالتی برخورده باشه؟

در عکس هم سعی کردم مشخص بشه:

2e8l_img_20190514_000502_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Astrix
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

متاسفانه بعید می دونم برای خط و خش های به وجود آمده بشه کاری کرد.

من دستمال میکرو فایبر داشتم. به درد شیشه می خوره و بنظرم برای پنل مانیتور بسیار زمخت و خشنه . در ضمن فکر کنم شما هم زیادی فشار آوردید!

دوم اینکه نیازی نبود که دستمال مرطوب بشه و با یک دستمال خشک هم میشه به خوبی گرد و غبار رو پاک کرد. 

مِن بَعد برای اینکه از خط و خش بیش تر جلوگیری بشه : از دستمال بسیار نرم و لطیف استفاده کنید ( به شخصه در صورت نیاز از دستمال عینک بسیار نرم که نرمی اون مثل پارچه های ساتن هست استفاده می کنم) / پارچه رو نم دار نکنید/ و به هیچ وجه فشاری وارد نکنید / برای پاک کردن لکه ها هم از دم گرمتون استفاده کنید!! :D 

همین الان هم که سالمه برید خدا رو شکر کنید.... از حساسیت زیادی پوسته بچه رو کندید ( "دوستی دوستی می کند پوستی") :D 

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

با یه دستمال معمولی من گاهی اوقات با دستمال کاغذی خیلی آروم میکشم روش گرد خاک رو میگیرم،گرد و خاک رو فوت هم کنی میره😁

لینک به دیدگاه

منم حساس هستم روی مانیتور ..اجازه ندادم کسی مانیتورم رو تمیز کنه فقط خودم ...حساسیت زیادم نسون ندید ..تو این عکسی که گذاشتید من متوجه چیزی نشدم احتمالا جزیی باید باشه که مهم نیست

لینک به دیدگاه

کلا" مانیتور های بنکیو که داشتم و دارم  مثل گربه هستند و زیاد علاقه ای ندارند کسی اقدام به تمیز کردنشون بکنه

این ها له های تیره میمونه انگار دست چرب زدی به مانیتور ولی فقط وقتی مانیتور خاموش هست خودش رو نشون میده و در عمل تاثیری نداره

زیاد حساس نباشید

دستمال میکرو فایبر هم خیلی زمخت هست برای این کار 

سعی کنید از دستمال هایی که برای تمیز کردن عینک هست استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Ehsan.K گفته است :

کلا" مانیتور های بنکیو که داشتم و دارم  مثل گربه هستند و زیاد علاقه ای ندارند کسی اقدام به تمیز کردنشون بکنه

این ها له های تیره میمونه انگار دست چرب زدی به مانیتور ولی فقط وقتی مانیتور خاموش هست خودش رو نشون میده و در عمل تاثیری نداره

زیاد حساس نباشید

دستمال میکرو فایبر هم خیلی زمخت هست برای این کار 

سعی کنید از دستمال هایی که برای تمیز کردن عینک هست استفاده کنید.

قبل از هرچیز جا داره از راهنمایی همه دوستان تشکر کنم سخته ولی سعی میکنم بهش اهمیت ندم

بله دقیقا شکل هاله هست انگار صفحه مانیتور با روغن چرب شده و پاک نمیشه که در اصل خش افتاده :( فکر کردم بدبختی اولش بخاطر لکه آب هست واسه همین تلاش کردم از بین ببرمش که دیدم خیلی بدتر شد.. همیشه هم با دستمال خشک تمیز میکردم در حد برداشتن گرد و خاک فقط ولی این دفعه لکه ای روش افتاده بود که بدون اب اصلا پاک نمیشد که کاش به همون لکه راضی میشدم و تمیز نمیکردم

البته من چندتا تی وی یا لپ تاپ یا قبلش هم مانیتور ال جی داشتم همه رو با همین ظرافت تمیز میکردم و هیچ کدوم همچین مشکلی پیش نیومد فکر کنم لایه Anti Glare ای که روی مانیتور بنکیو گذاشتن بیش از حد نازک و حساس هست که کاش زودتر در جریانش میبودم

البته الان هم همونطور که گفتین اگه مستقیم به مانیتور نگاه کنیم بجز رنگ مشکی مطلق یک مقدار کم میشه دید و در هیچ رنگ دیگه ای هم اصلا مشخص نیست از زاویه های دیگه هم بیشتر مشخص میشه و چون این مانیتور هم پنلش TN هست زاویه دیدش خوب نیست و فقط باید مستقیم بهش نگاه کرد

دیگه به هرحال مجبورم باهاش بسازم و تا اخر عمر هم دیگه هر لکه ای روش افتاد تمیزش نکنم ;|

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...