رفتن به مطلب

من و شاب

salar khan
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

حدود 5 ماه پیش 1 سیستم بستم برا یکی از دوستان که از بد روزگار گرافش معیوب شد و من مجبور شدم بفرستمش برای گارانتی . برند کارت پاور کولر و گارانتیش شاب.

شماره تلفن شرکتو از رو کارات برداشتم و زنگ زدم به قسمت گارانتی وصل شدم و شرایط کارتو گفتم اون خانوم گفت کارتو بفرستم و بعد 2 روز تست در صورت تعمییرنشدن کارتو عوض می کنن.

کارتو فرستادم، 3ومین روز بود که می خواستم زنگ بزنم که خودشون تماس گرفتن و گفتن کارت قابل تعمییر نیست و برام 1 کارت جدید جایگزین کردند.

من 1 بار با این شرکت برای گارانتی مکاتبه داشتم که خیلی خوب جوابمو دادند .

با تشکر از شاب

ویرایش شده توسط salar khan
لینک به دیدگاه

فعلا دو تا شرکت هستن که در خدمات خودشون از بقیه پیشی گرفتن از دید شخصیه بنده :

ماتریکس و شاب

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستش من توی شهر خودم از این مغازه دارا میپرسم میگن شاب خوب نیست ولی ظاهرا پاسخگوشی خوبی داره که الان دیگه مطمئن شدم!

ولی کلمه ی گارانتی چیز دیگه ای هست=تعویض درجا در مهلت اعلام شده

اون کاری که شرکت ها میکنند وارانتی هست نه گارانتی که البته همینکه همین جورش که در حال حاضر اکثرا جوابگو نیستند بازم اینا انجام میدند بازم جای تحسین داره

لینک به دیدگاه

راستش من توی شهر خودم از این مغازه دارا میپرسم میگن شاب خوب نیست ولی ظاهرا پاسخگوشی خوبی داره که الان دیگه مطمئن شدم!

ولی کلمه ی گارانتی چیز دیگه ای هست=تعویض درجا در مهلت اعلام شده

اون کاری که شرکت ها میکنند وارانتی هست نه گارانتی که البته همینکه همین جورش که در حال حاضر اکثرا جوابگو نیستند بازم اینا انجام میدند بازم جای تحسین داره

شاب گارانتی پاسخگویی بوده تا به الان و مطلب دوستمون درسته و ما هم بارها به مشکل بر خوردیم و جواب دادن . فقط ادرس گارانتیشون دور بود که این مسئله رو هم حل کردن و ما میتونیم کالاهای معیوب رو به نمایندگی هاشون در پاساژها بدیم و از خودشون تحویل بگیریم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جناب حسینی گارانتی های شما چیه؟

دوستان شهرستانی اگه بخوان از گارانتی استفاده کنند باید کالا را برای شما ارسال کنند یا به نمایندگی شهر خودشون هم می تونند مراجعه کنند؟ مخصوصا شاپ

لینک به دیدگاه

من هم یک کارت 5750 پاورکالر که فنش از کار افتاده بود ذو فرستادم برای شاب . بعد از چند روز تماس گرفتن و گفتن فنش کار افتاده و مشکلی نداره . من گفتم وصل کنید به مسئول خدمات . باهاش حرف زدم و گفتم فن مشکل داشته و من شهرستان هستم . اگر دوباره ایراد پیدا کرد باید کلی هزینه ارسال بدم تا بیاد اونجا و برگرده . اگر ممکنه فن رو عوض کنید . ایشون هم بدون هیچ حرفی قبول کردن و یک فن نو گذاشتن روی کارت . واقعا برخورد خیلی خوبی داشتن . کاملا مشتری مدار .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حامد جان اگه اینطور باشه که خیلی عالیه واقعا خیلی خوبه که همیشه همینطور باشه :lol:

لینک به دیدگاه

منم مادربرد dfi داشتم واسه گارانتی **** یونیکام بود بعد از فرار کردن این شرکت شاب گفته بود که کسایی که قطعاتشون واسه این گارانتی هست و خراب شده با هزینه تعمیرش میکنن

که من ماردبردم دادم بهشون ولی با اینکه تعمیر نشد هیچ هزینه ای هم برای تستش نگرفتن حتی روی برد رو که نگاه کردم دیدم که پین سوکتم که شکسته بود رو برام درست کردن.

واقعا گارنتی خوبیه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

متاسفانه کالاهای کمی با این گارانتی ارائه میشه و میشه همین رو هم دلیل مشتری مداریشون دونست.شرکتهای گارانتی تا یه خورده سرشون شلوغ میشه و تعداد قطعات وارداتیشون بالا میره(ببخشید اینو میگم یه جورایی گردن کلفت میشن) دیگه اصلا پاسخگو نیستن.نمونه بارزش میشه سازگار که الان ظاهرا مدیریت سایبر رو بدست گرفته رفته تو کار سافایرو هیتاچی و ازراک و بقیه برندها.

آخه ببینم این قانون گذار کجاست این واردکننده ها یه قانونی ندارن که مثلا بیا تو فقط این قطعه رو وارد کن.ازراکو شاب گارانتی میکرد تا حالا .الان سایبر هم داره.اسوس هم سازگاره و هم الماس.EVGA هم فارس هم تک دیتا.جالتر اینجاست که قیمتاشونم رقابتی نمیشه اگر هم بشه تو بالا بردن قیمت رقابت میکنن! :lol:

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

دقیقا همینطوره که میگی . اگر قانونی بود که اوضاع اینطوری نبود. الان آواژنگ رو ببین . با گیگابایت میشناسنش . ولی یک لیست بلند بالا از برندهایی داره که به اصطلاح گارانتیشون میکنه .

لینک به دیدگاه

دوستان چند مورد کلی بگم در مورد واردات و گارانتی های متفاوت و این موارد تا کلیت موضوع را بهتر بدونید.

نکته اول اینکه شما وقتی یک شرکت راه می اندازید و انرا ثبتش میکنید باید یک زمینه فعالیت براش تعریف کنید. مثلا برای شرکت های کامپیوتری حوزه فعالیت شما می تونه " واردات و توضیع تجهیزات و سخت افزار کامپیوتر و خدمات پشتیبانی" تعریف بشه. پس در نتیجه اصلا مهم نیست که شما چه مارکی رو میارید و وارد میکنید و دستتون کاملا باز هست.

نکته بعدی این هست که یکسری از دوستان می پرسند که چرا چند شرکت مختلف محصولات یک کارخانه را وارد می کنند.

خوب ببینید برای اینکه محصولات یک تولید کننده به صورت انحصاری توسط یک شرکت در ایران توزیع بشه اول از همه باید شرکت تولید کننده یک نامه نمایندگی انحصاری منتشر کنه و در اختیار نمایدگیش در این قرار بده که اون شرکت هم ببره وزارت بازرگانی تا مجوزش رو بگیره.

خوب حالا اینجا یک مشکل هست و اینکه 80 درصد شرکت های خارجی که محصولاتشون چندین سال هست در ایران فروش میره و برای خودشون اسم و رسمی دارند، به هیچ وجه نامه نمایندگی انحصاری به توزیع کننده نمی دهند و دلیلشون هم این هست که اگر به شرکت Y نمایندگی انخصاری بدهند، ممکنه شرکته Y نتونه به کارش ادامه بده یا اینکه ضعیف عمل بکنه و باعث بشه شرکت مادر بازار رو از دست بده و به ضررش تمام بشه.

برای همین سازنده خارجی همیشه بطور موازی با چند شرکت کار میکنه تا بتونه در صورت ضعف یک شرکت، از نقطه قوت شرکت دیگه برای حفظ بازار استفاده کنه. برای همین شما می بینید که یک شرکت ممکنه چند نمایندگی توزیع داشته باشه.

از طرفی حتی اگر شما هم نماینده رسمی و انحصاری یک شرکت باشی ( یعنی جزو ان 20 درصد) ، حالا وزارت بازرگانی نامه انحصاری شما را قبول نمی کنه چون میگه اگر به شما مجوز انحصاری بدم ، اونوقت در بازار بدون رقیب می شوید و هر قیمیت که می خواهید روی کالاتون می گذارید.

در مجموع به این دلایل هست که میبینید :

شرکت ها 50 مدل کالا میارن که به یک تولید کننده وابسته نباشند

محصولات یک برند را 10 شرکت توزیع میکنند.

-_-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

وزارت بازرگانی نامه انحصاری شما را قبول نمی کنه چون میگه اگر به شما مجوز انحصاری بدم ، اونوقت در بازار بدون رقیب می شوید و هر قیمیت که می خواهید روی کالاتون می گذارید.

-_-

داریم می بینیم اسوس که چندتا نماینده داره برای واردات چقدر قیمتاش رقابتیه!؟بدتر از اون محصولات کورسیر و ...

لینک به دیدگاه

داریم می بینیم اسوس که چندتا نماینده داره برای واردات چقدر قیمتاش رقابتیه!؟بدتر از اون محصولات کورسیر و ...

این ادارات و وزارت ها قانون رو یک طرفه اجرا میکنند . برای همین عوض اینکه نتیجه مثبت بده ، به ضرر مصرف کننده تمام میشه. :-w

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...