رفتن به مطلب

استفاده از پردازنده coffelake بر روی چیپست سری 200 و 100 اینتل

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان بنده ی سری جستجو کردم توی اینترنت و دیدم که پردازنده i3 8100 رو با دستکاری تنظیمات بایوس ( استفاده از ماد) تونستند بزارن روی مادربرد H110M ازراک میخواستم بدونم برای برند های دیگه هم این امکان وجود داره ؟ بنده مادربردم MSI B250 هست

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، saitama گفته است :

با سلام خدمت دوستان بنده ی سری جستجو کردم توی اینترنت و دیدم که پردازنده i3 8100 رو با دستکاری تنظیمات بایوس ( استفاده از ماد) تونستند بزارن روی مادربرد H110M ازراک میخواستم بدونم برای برند های دیگه هم این امکان وجود داره ؟ بنده مادربردم MSI B250 هست

نشد که نداره میشه ولی نه برای افراد عادی

اگه از لحاظ میکروکد فقط فرق داشته باشن خوب میشه ولی اگه  مسیرهای ارتباطی و نوع ارتباطات فرق داشته باشه نه نمیشه تغیر دادش و اگه مچ هم بشن دیگه باید همه چیو کاستوم درست کنی براش تا مشکلی پیش نیاد

باید تحقیق کرد روش ولی ریسکیه دیگه

خوب در بدترین حالتش  یه ذره پول بزار روش با یه مادربرد دست دوم عوض کن  بعید میدونم گیر نیاد

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، memex گفته است :

نشد که نداره میشه ولی نه برای افراد عادی

اگه از لحاظ میکروکد فقط فرق داشته باشن خوب میشه ولی اگه  مسیرهای ارتباطی و نوع ارتباطات فرق داشته باشه نه نمیشه تغیر دادش و اگه مچ هم بشن دیگه باید همه چیو کاستوم درست کنی براش تا مشکلی پیش نیاد

باید تحقیق کرد روش ولی ریسکیه دیگه

خوب در بدترین حالتش  یه ذره پول بزار روش با یه مادربرد دست دوم عوض کن  بعید میدونم گیر نیاد

واله اون 6 هسته ای ها علاوه بر تغییرات بایوس و ماد زدن ی سری تغییرات توی پین های پردازنده انجام میدادن کلیپشو دارم و بعد روی ی مادربرد ازراک تست کرد اما ریسکش بالاس باید 2 تا از پین ها رو با ی چسب مخصوص بلاک کرد ولی برای 4 هسته ای ها یعنی i3 ها مشکلی نداره و فقط تغییرات نرم افزاری میخواد ایجاد بشه اگر هر کسی میتونه توی این زمینه بهم کمک کنه ممنونش میشم و اموزشش رو هم میزارم دوستان استفاده کنن

• لایک 1
لینک به دیدگاه

این هم برای کسایی که میگن نمیشه :)

در در 27 اردیبهشت 1398 در 21:17، ARMIN گفته است :

خیر امکان پذیر نیست.

حالا راضی شدی ؟

photo_2019-05-22_03-58-03.jpg

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، saitama گفته است :

این هم برای کسایی که میگن نمیشه :)

حالا راضی شدی ؟

ملاک برای شدن یا نشدن وبسایت رسمی محصوله.

با ریختن یه سطل ماست تو دریا که نمیشه دوغ درست کرد.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

ملاک برای شدن یا نشدن وبسایت رسمی محصوله.

با ریختن یه سطل ماست تو دریا که نمیشه دوغ درست کرد.

عزیز این سیستم خودمه قربون شکل ماهت بزار برم خونه با نام کاربری میدمت تا باورت بشه

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، saitama گفته است :

عزیز این سیستم خودمه قربون شکل ماهت بزار برم خونه با نام کاربری میدمت تا باورت بشه

من نگفتم سیستم شما نیست، یا شما دروغ میگی، من میگم ملاک برای شدن یا نشدن وبسایت رسمیه ولاغیر.

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

من نگفتم سیستم شما نیست، یا شما دروغ میگی، من میگم ملاک برای شدن یا نشدن وبسایت رسمیه ولاغیر.

وبسایت رسمی اینتل فقط برای اینکه مادربرد های جدیدتر شرکای تجاریش بتونن بفروشن اونکارو میکنه عزیز خودتون که واردید عرض کردم حتی برای 6 هسته ای ها هم میشه البته خارج از ریسک نیست برای اون مورد ولی 4 هسته ای های coffelake رو با خیال راحت میشه انجامش داد

ویرایش شده توسط saitama
ویرایش
لینک به دیدگاه

برای اینکار ی دونه پردازنده نسل قبل لازمه و نهایت 10 دقیقه هم بیشتر زمان نمیبره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 دقیقه قبل، saitama گفته است :

وبسایت رسمی اینتل فقط برای اینکه مادربرد های جدیدتر شرکای تجاریش بتونن بفروشن اونکارو میکنه عزیز خودتون که واردید عرض کردم حتی برای 6 هسته ای ها هم میشه البته خارج از ریسک نیست برای اون مورد ولی 4 هسته ای های coffelake رو با خیال راحت میشه انجامش داد

سلام 

میشه بفرمایید چطور اینکارو کردید ؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ferdosi گفته است :

سلام 

میشه بفرمایید چطور اینکارو کردید ؟

واله حفظم نیست اول از همه ی بک اپ از بایوسم گرفتم و دادم به یکی از اساتید ی سری فایل فرستاد برام و گفت به ترتیب اونها رو انجام بده بیشتر کارها توی cmd به صورت دستوری بهم گفت زدم سیستم ریستارت شد و بعد که بالا اومد گفت پردازنده رو بزارم روی مادربرد و بدون هیچ مشکلی بالا اومد امروز قراره ی تست هم با نرم افزار prime و چند تا نرم افزار دیگه بگیرم و پردازنده رو ببرم زیر لود سنگین تا ولتاژ و دما رو چک کنم توی حالت idle که خیلی خوب بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 دقیقه قبل، saitama گفته است :

واله حفظم نیست اول از همه ی بک اپ از بایوسم گرفتم و دادم به یکی از اساتید ی سری فایل فرستاد برام و گفت به ترتیب اونها رو انجام بده بیشتر کارها توی cmd به صورت دستوری بهم گفت زدم سیستم ریستارت شد و بعد که بالا اومد گفت پردازنده رو بزارم روی مادربرد و بدون هیچ مشکلی بالا اومد امروز قراره ی تست هم با نرم افزار prime و چند تا نرم افزار دیگه بگیرم و پردازنده رو ببرم زیر لود سنگین تا ولتاژ و دما رو چک کنم توی حالت idle که خیلی خوب بود

پس سخت افزاری کاری نکردید؟

حالا اگر تونستید اون دستور ها و مراحلشو بیزحمت بفرستید  ممنون

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...