رفتن به مطلب

یک مشکل عجیب

hd5870
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دوستان به دادم برسید

من یه کولر ZALMAN-VF3000A برای کارتم 5870 از جناب حسینی خریدم بعد از اقدام به تعویض حالا دیگه کارت سیگنال تصویر نمیده و هیچ بوقی هم سیستم به نشانه خرابی قطعه نمی زنه

البته من کارت رو برای تعمیر فرستادم حالا یه کارت 4670 از یکی از دوستانم قرضی گرفتم جالب اینکه بعد از نصب کارت در محیط ویندوز صدا ندارم

ویندوز عوض کردم درایور جدید نصب کردم بازم صدا نداره حتی درایور کارت رو هم نسخه جدید نصب کردم بازم صدا نداره

داخل بایوس هم رفتم گزینه HD AUDIO فعال هست

دوستان توروخدا کمک کنید پول دیگه ندارم که خواسته باشم کارت رو نو بخرم سیستم در مغازه هست کارم لنگ میمونه چیکار کنم :crying:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چرا هیچکس کمک نمیکنه :(

لینک به دیدگاه

درود.

دوست عزیز ، آیا کارتتون خروجی HDMI داره و شما مانیتورتون رو با HDMI وصل کردید ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه از خروجی dvi استفاده میکردم

الان هم یکسره تنظیمات hd audio میاد رو صفحه مانیتور اما صدا نداره با اسپیکر دیگه هم تست کردم بازم صدا نمیاد

لینک به دیدگاه

ممکنه ایراد از مادربورد باشه . شاید موقع نصب کارت یک اتصال کوتاه ایجاد شده و باعث آسیب مادربورد شده باشه . مادربورد رو چک کن .

لینک به دیدگاه

خوب ، به عکس زیر نگاه کن . اون نوار سبز توی بار صدا ، وقتی آهنگ پخش می کنی میاد ؟ اگر میاد مشکلی نیست و از تنظیمات هستش :

41107205283710100257.jpg

برو داخل کنترل پنل و بخش sound :

80617151424346824419.jpg

یک عکس از اینجا بگیر بگذار .

این رو هم چک کن :

57389230309507127347.jpg

اگر اون نوار سبز که اولش گفتم بیاد حله ، مشکلی نیستش و درست می شه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب ، به عکس زیر نگاه کن . اون نوار سبز توی بار صدا ، وقتی آهنگ پخش می کنی میاد ؟ اگر میاد مشکلی نیست و از تنظیمات هستش :

41107205283710100257.jpg

80617151424346824419.jpg

این رو هم چک کن :

57389230309507127347.jpg

اون نوار سبز هم میاد قسمت sound هم تیک خورده فقط یکسره این پیغام میاد

post-7332-0-75746300-1323672174_thumb.jpg

دوستان کارت گرافیکم چش شده کسی نمیدونه

ویرایش شده توسط HD5870
لینک به دیدگاه

منم این مشکلو پیدا کردم میخواستم گرافیکو دربیارم تمیز کنم دوباره که جا زدم دیگه صدا نداشتم همه چیز هم مرتب بود فقط بجای ایکون اسپیکر معمولی یه گزینه به اسم صدای دیجیتال بالای اون نوار سبز صدا اومده بود خلاصه سرتون رو در نیارم مجبور شدم یه کارت صدا بخرم چون صدای مادربورد خراب شده بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منم این مشکلو پیدا کردم میخواستم گرافیکو دربیارم تمیز کنم دوباره که جا زدم دیگه صدا نداشتم همه چیز هم مرتب بود فقط بجای ایکون اسپیکر معمولی یه گزینه به اسم صدای دیجیتال بالای اون نوار سبز صدا اومده بود خلاصه سرتون رو در نیارم مجبور شدم یه کارت صدا بخرم چون صدای مادربورد خراب شده بود

من مینم هنوز تازه خریدم تا2016 گارانتی ماتریکس داره اگه بفرستم درست میکنن یا نه

لینک به دیدگاه

عزیزان ، این مشکل سخت افزاری نیستش.

مشکل توی تنظیمات هستش . من هم چندین بار با این مشکلات مواجه شدم . هر سری هم کلی با تنظیمات ور می رم تا درست می شه.

لینک به دیدگاه

عزیزان ، این مشکل سخت افزاری نیستش.

مشکل توی تنظیمات هستش . من هم چندین بار با این مشکلات مواجه شدم . هر سری هم کلی با تنظیمات ور می رم تا درست می شه.

پوریا جان منم خودم به مین دست نزدم بردم پیش تعمیر کار ولی به قول شما بهتر هست کمی با تنظیمات کار کنه اگه نشد بره گارانتی البته اینم بگم من وقتی گرافیکو جا زدم یه لحظه کارت روی مین کشیده شد ویه ضربه به مین زد وقتی سیستمو روشن کردم دیدم صدا نداره فهمیدم اون ضربه کار خودشو کرده

لینک به دیدگاه

یک سوال

الان شما هم خروجی اصلی و خروجی جلوی کیس را امتحان کردی . وهردو بی صداست؟

اگر امتحان نکردید، اول نگاه کن ببین کانکتور خروجی های جلوی کیس به مادر برد وصله . بعدش در همان منویی که آقا پوریا عکسشو انداخته، خروجی ها مربوط به جلوی کیس رادر حالت default و به عنوان انتخاب پیش فرض درنظر بگیر. ببین صداش در میاد یا نه؟؟

در ضمن این عکس را همین و مطابق این بررسی بکن

post-7143-0-22515200-1323680231_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان ممنون از راهنمایی هاتون مادر برد رو فرستادم گارانتی

لینک به دیدگاه

اگه از ديفالت بودن Realtek توی كنترل پنل و بخش صدا اطمينان داری احتمالا ايراد از بايوس باشه ، معمولا تو بايوس برای صدا چند تا گزينه داره مثلا Auto , Onboard Enable ,... كه نبايد روی auto‌ باشه و حتما بايد روی onboard enable يا چيز مشابه باشه.

موقع نصب درايور كارت گرافيك به طور معمول در صورت انتخاب نصب انتخابی گزينه‌ای برای نصب نكردن درايور صدای كارت گرافيك وجود داره كه می‌شه غير فعالش كرد تا نصب نشه.

ممكنه مشكل از تنظيمات باشه ، توی همين صفحه Realtek HD audio manager بغل نوشته Analog يك آيكون فولدر هست كه روش كليك كنی يه سری تنظيمات مياره ، اگه تيك front panel jack detection و auto popup رو بزنی موقع اتصال ازت ميپرسه كه چي وصل كردی و به كجا وصل كردی. اينطوری راحت تر می‌تونی تنظيم كنی.

لینک به دیدگاه

41107205283710100257.jpg

این رو هم چک کن :

ببخشید میان فرمایش شما بنده هم چندین بار به این مشکل برخوردم حتی نوار سبز هم میومده ولی صدا نداشته

2را واسه حل این مشکل هست

1- ورودی line out را از روی pcb قطع کنیم و از خروجیهای دیگه ی سالم چیپست سیمکشی کنیم

( حتمی سر راهش خازن سری کنیم )

2- تعویض چیپست

ویرایش شده توسط ahmad_ebrahimian
لینک به دیدگاه

عین همین مسئله برای من هم پیش اومد و مادبرد کارت صداش خراب شده. لبه کارت گرافیک گرفت به یک جای برد و بعدش صدا نداشتم . همه چارتها و اسکرول ها سبز بودن و همه چیز ظاهرا درست بود ولی صدا قطع بود. مجبور شدم کارت صدا بخرم.

در مورد گرفیکتون وقتی دیدید با کولر 3000 جواب ندارد رو کولر خودش دوباره تست کردید؟؟ تو نسب این کولر باید بسیار دقت کنید . این جور کولرها باید پدها حرارتیشون درست روی چیها و بسیار دقیق چسبونده بشه و بسیار دقیق باید سر جانش نسب بشه وگرنه ممکنه اتصال کوتاه بده به خصوص در ناحیه پورت خروجی کارت گرافیک اگر دقیق نسب نشه با برد تماس پیدا خواهد کرد و شورت میده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عین همین مسئله برای من هم پیش اومد و مادبرد کارت صداش خراب شده. لبه کارت گرافیک گرفت به یک جای برد و بعدش صدا نداشتم . همه چارتها و اسکرول ها سبز بودن و همه چیز ظاهرا درست بود ولی صدا قطع بود. مجبور شدم کارت صدا بخرم.

در مورد گرفیکتون وقتی دیدید با کولر 3000 جواب ندارد رو کولر خودش دوباره تست کردید؟؟ تو نسب این کولر باید بسیار دقت کنید . این جور کولرها باید پدها حرارتیشون درست روی چیها و بسیار دقیق چسبونده بشه و بسیار دقیق باید سر جانش نسب بشه وگرنه ممکنه اتصال کوتاه بده به خصوص در ناحیه پورت خروجی کارت گرافیک اگر دقیق نسب نشه با برد تماس پیدا خواهد کرد و شورت میده

من با کولر خودش هم تست کردم اما جواب نداد موقع نصب روی مین چراغ مانیتور روشن میشه و سیگنال به مانیتور میاد ولی سیستم بوت نمیشه ( از بد شانسی کارت رو که من پارسال خریدم کارانتی یونیکام بود :crying: ) حالا فرستادم واسه تعمیر خدا کنه درست بشه :sigh:

من کولر زالمن رو با دقت و طبق نقشه همراه خود کولر نصب کردم و کوچکترین بی دقتی نکردم

لینک به دیدگاه

به تازگی برای یک نفر همچین مشکلی پیش اومده بود که سیستم بوت نمیشد . مادربورد سوزونده بود . عوض کرد . مادربورد و CPU جدید گرفت . این بار هم دید سیستم بوت نمیشه . برد یه جا نشون داد سیستم رو . گفتن کابل برق ساتای درایو نوری بد جا خورده . درست جا زدن سیستم روشن شد . اون هم مثل شما تصویر نداشت . منظورم اینه که ایراد از هر جایی میتونه باشه . خوب چک کن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به تازگی برای یک نفر همچین مشکلی پیش اومده بود که سیستم بوت نمیشد . مادربورد سوزونده بود . عوض کرد . مادربورد و CPU جدید گرفت . این بار هم دید سیستم بوت نمیشه . برد یه جا نشون داد سیستم رو . گفتن کابل برق ساتای درایو نوری بد جا خورده . درست جا زدن سیستم روشن شد . اون هم مثل شما تصویر نداشت . منظورم اینه که ایراد از هر جایی میتونه باشه . خوب چک کن .

ممنون دوست عزیز من همه این کارهایی که گفتین انجام دادم گرافیک رو روی یه سیستم دیگه تست کردم بالا نیومد رویه سیستم خودم یه گرافیک دیگه گذاشتم همه چیز درست بود و بوت میشد کابلا رو همه رو چک کردم حتی دی وی دی رایترها رو قطع کردو فقط هارد ها وصل بود بازم نیومد بالا

لینک به دیدگاه

این کولرهای مجزا با تمام خوبیشون یک بدی داررن و اون بزرگ بودن هیت سینک و داشتن لب های تیز فراوان هست . موقع نسب ممکنه یکی از اون هزار لبه به یک جای برد بگیره وبزنه رو PCB قطعی ایجاد کنه . من یادم تو یک فوروم خارجی خوندم اکر پدهها ی رو مموری درست چسبونده نشه و حتی یک ذره از فلز هیت سینک با روی مموری تماس پیدا کنه به دلیل وجود الکتریسته ساکن در هیت سینک در هنگام روشن شده ممکنه بین چیپ مموری و هیت سینک جرقه کوچکی زده بشه و یک حالت اور ولتاژ به وجود بیاد که فاتحه مموری رو میخونه !!

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...