رفتن به مطلب

یکی از خارهای سوکت سی پی یو مادربردم کنده شده

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

چند روز پیش  داشتم سیستمم رو گردگیری میکردم که سی پی یو رو بد جا زدم و 5/6 تا از خارهای زیف  سوکت سی پی یو  رو مادربرد کج شد و  و در حین صاف کردنشون یکی از خارهاش شکست و کنده شد و  بقیشو صاف کردم . ولی خار انقد کوچیک بود گمش کردم. ایا راهی هست درست بشه؟ چقد خرج داره؟

مادربرد: ASUS H110M-K  LGA 1151 DDR4 

ولی سیستمم کارمیکنه . وقتی که  رم رو میذارم رو اسلات B کار میکنه  / روی اسلات A کار نمیکنه

چقدر خرج داره درست بشه؟

یا اگه  مادربرد رو بفروشم به فروشگاههای کامپیوتری چقدر میخرنش؟

قیمت نو تو همین لیون: 999/000

ویرایش شده توسط Ali EDGE
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Ali EDGE گفته است :

دورود

چند روز پیش  داشتم سیستمم رو گردگیری میکردم که سی پی یو رو بد جا زدم و 5/6 تا از خارهای زیف  سوکت سی پی یو  رو مادربرد کج شد و  و در حین صاف کردنشون یکی از خارهاش شکست و کنده شد و  بقیشو صاف کردم . ولی خار انقد کوچیک بود گمش کردم. ایا راهی هست درست بشه؟ چقد خرج داره؟

مادربرد: ASUS H110M-K  LGA 1151 DDR4 

ولی سیستمم کارمیکنه . وقتی که  رم رو میذارم رو اسلات B کار میکنه  / روی اسلات A کار نمیکنه

چقدر خرج داره درست بشه؟

یا اگه  مادربرد رو بفروشم به فروشگاههای کامپیوتری چقدر میخرنش؟

قیمت نو تو همین لیون: 999/000

درود

سوکت رو باید تعویض کنن کلا، باید تماس بگیرین فروشگاه لیون بهتون میگن، چون شامل گارانتی نمیشه این مورد

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Nsm1000 گفته است :

درود

سوکت رو باید تعویض کنن کلا، باید تماس بگیرین فروشگاه لیون بهتون میگن، چون شامل گارانتی نمیشه این مورد

منظورتون اینه که قابل تعمیر نیست ؟ تنها راهش تعویض سوکته؟ این فیلم رو لطفا ببینید

https://www.aparat.com/v/sQJuF/آموزش_تعمیر_سوکت_CPU

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، Ali EDGE گفته است :

منظورتون اینه که قابل تعمیر نیست ؟ تنها راهش تعویض سوکته؟ این فیلم رو لطفا ببینید

https://www.aparat.com/v/sQJuF/آموزش_تعمیر_سوکت_CPU

شما گفتین کنده شده، اگر کنده شده جز تعویض چه میشه کرد؟ برای من یه سری پیش اومد مادربرد نو فرستادم لیون با 30 تومن اون سوکت ها رو تعمیر کردن البته کج شده بودن

نه کننده در صورت کنده شده گفتن باید تعویض بشه، در هر صورت این تجربه بنده بوده امیدوارم که با هزینه کمتر تعمیر بشه.

لینک به دیدگاه

در در 2 خرداد 1398 در 16:36، Nsm1000 گفته است :

شما گفتین کنده شده، اگر کنده شده جز تعویض چه میشه کرد؟ برای من یه سری پیش اومد مادربرد نو فرستادم لیون با 30 تومن اون سوکت ها رو تعمیر کردن البته کج شده بودن

نه کننده در صورت کنده شده گفتن باید تعویض بشه، در هر صورت این تجربه بنده بوده امیدوارم که با هزینه کمتر تعمیر بشه.

من که گفتم  5 تاش کج شده بود خودم  صافشون کردم بجز یکی که در حین صاف کردنش کنده شد و همونم گم کردم . ولی  اگرم کنده شده باشه بازم قابل تعمیر هستش  منتها باید یه مادبرد خراب داشته باشی  خارهای  سوکت اون رو بندازی رو این . اینم فیلمش . پیشنهاد میکنم ببینی . البته کار هر کسی نیست ولی جالبه!

https://www.youtube.com/watch?v=G_H2TnVDIdE

لینک به دیدگاه

سلام

اینا قابل تعمیر نیست اون روش هم باعث تاب برداشتن مادربرد میشه. بهتره با همین قضیه ازش استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Ali EDGE گفته است :

من که گفتم  5 تاش کج شده بود خودم  صافشون کردم بجز یکی که در حین صاف کردنش کنده شد و همونم گم کردم . ولی  اگرم کنده شده باشه بازم قابل تعمیر هستش  منتها باید یه مادبرد خراب داشته باشی  خارهای  سوکت اون رو بندازی رو این . اینم فیلمش . پیشنهاد میکنم ببینی . البته کار هر کسی نیست ولی جالبه!

https://www.youtube.com/watch?v=G_H2TnVDIdE

شما که خودتون بلد هستین انجام بدین تو ایسام مادربورد معیوب زیاده یدونه 30 تومنی هاشو بگیرین بشینین تعمیر کنین مادربوردتونو ،  برای چی میای اینجا نظر میپرسی بعد مهندسی میکنی؟ :|

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، Golds گفته است :

شما که خودتون بلد هستین انجام بدین تو ایسام مادربورد معیوب زیاده یدونه 30 تومنی هاشو بگیرین بشینین تعمیر کنین مادربوردتونو ،  برای چی میای اینجا نظر میپرسی بعد مهندسی میکنی؟ :|

شاید اول اومد اینجا تاپیک زد بعدش فیلمو پیدا کرد...

+ برا من سوال شد چرا شما جوش میزنی سر این قضیه.

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Golds گفته است :

1-  اینکه کسی از تو  کمک  نخواست  2- بقیه هم هستن فقط تو کابر اینجا نیستی 3- طلبکاری از من میای اینجوری نظر میدی؟ 4 حقتو خوردم؟ 5-هر   کی اینجا به فکر خودشه و هر  چی به ذهنش میرسه میاد تاپیک میزنه/ شما چیکاره ای که برای دیگران نسخه میپیچی اقای دکتر؟ من اصلا از قصد اومدم اینجا و تاپیک زدم تا ببینم بقیه هم اینچنین تجربه ای داشتن یا نه؟ / میخوام مشورت بگیرم از بقیه  کاربرا  یا هر چیز دیگه ای اونش دیگه به شما ربطی نداره که بیای تعیین تکلیف کنی

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، ASTS گفته است :

سلام

اینا قابل تعمیر نیست اون روش هم باعث تاب برداشتن مادربرد میشه. بهتره با همین قضیه ازش استفاده کنید.

فکر میکنم ریسکش بالاست ارزش خرج کردن اینی که شما میگی هم نداره احتمالا .  سیستم من   مشکل خاصی نداره فقط یک اسلات رمش از کار افتاده و سیستم راحت بوت میشه /  حالا اگه بخوام  بفروشمش چقدر میخرن تقریبن؟

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، ARMAN - H گفته است :

شاید اول اومد اینجا تاپیک زد بعدش فیلمو پیدا کرد...

+ برا من سوال شد چرا شما جوش میزنی سر این قضیه.

ایول نه خوب گفتی / درود بر تو هم  استانی  عزیز /  این برد رو اگه بفروشم چقدر فروخته میشه؟

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، Ali EDGE گفته است :

ایول نه خوب گفتی / درود بر تو هم  استانی  عزیز  /  این برد رو اگه بفروشم چقدر فروخته میشه؟

خصوصی چک کنین.

لینک به دیدگاه

همین بلا سر من امد با یه اسلات رم خیلی وقته دارم استفاده میکنم و هیچ مشکلی هم ندارم

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

همین بلا سر من امد با یه اسلات رم خیلی وقته دارم استفاده میکنم و هیچ مشکلی هم ندارم

پس  تنها نیستم/ حیف  که برد 4 کاناله نخریدم  وگرنه الان میتونستم دوکاناله کنم رم رو هرچند میتونم این رمو بفروشم و یه هشت گیگی بگیرم

فکر و خیال زیاد دارم منتها عملی کردنش سخته با این وضعیت اسفناک 

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Ali EDGE گفته است :

پس  تنها نیستم/ حیف  که برد 4 کاناله نخریدم  وگرنه الان میتونستم دوکاناله کنم رم رو هرچند میتونم این رمو بفروشم و یه هشت گیگی بگیرم

فکر و خیال زیاد دارم منتها عملی کردنش سخته با این وضعیت اسفناک 

سال 96 یه مادربرد  دسته دوم خریدم بعد متوجه شدم پین های سوکت مادربرد کج شده بردم پاساژ ایران طبقه زیر همکف پنچاه تومان دادم درست کردن بعضی از پین ها کنده شده بود اون آقا جوش داد بعد سی پی یو رو گذاشت روش گفت دیگه سی پی یو رو از روش برنداره هزینه تعویض کل سوکت 100 تومان بود  ، تا یک ماه بدون مشکل کار میکرد تا اینکه یکی از اسلات های رم از کار افتاد از اسلات دیگه استفاده کردم و مشکلی پیش نیومد حدود دو سال میشه بدون مشکل کار میکنه..رم ها رو بزارید مزایده یا یه قیمت پایه مشخص کنید 8 گیگ یا 16 گیگ بخرید بندازید استفاده کنید 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با سلام من هم همین مشکلو دارم البته مال من ۳ ۴ تا از خار هاش افتاده یکی دوتا نیس ولی داره کار میکنه ولی در هر صورت فکر کنم برای سیپیو مشکل بخصوصی در مرور زمان به وجود بیاره و دچار اتصالی بشه مادربرد..

یا علی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...