رفتن به مطلب

Intel i7 8700k vs i5 9600k

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان عزیز لیون من برای انتخاب Cpu توی دو راهی منودم اول بگم که انتخابم اینتله و هرگز نمیخوام برم سر AMD  و دوم اینکه نمیدونم CPU نسل جدید بگیرم یا قدیم و مسئله سوم مسئله پول هستش الان i7 8700k حدودا 5میلیون هستش و i5 9600k حدودا 3.700 میلیون تومن هستش و من pc که میخوام ببیندم برای 1- برنامه نویسی (c, java.) هستش 2- برای گیم که بیشتر Open World هستش مثلا همین gta و مشکل من الان اینجاست که:
.
.
الان من توی دوراهی که موندم i5 9600k vs i7 8700k فرکاناساشون و هسته هاشون برابرهستش اما تعداد ترد هاشون فرق داره i7 نزدیک 12 ترد و i5 حدود 6 ترد هستش حالا به نظر شما کدوم بهتره که در مقابل پولی که میدم کارایی خوبی دریافت کنم

image.thumb.png.d79a8630cca00f592f1d9ab82e505298.png

ویرایش شده توسط mohammadhosein80
اشتباه
لینک به دیدگاه

اول اینکه مادربرد رو چی می خوای بگیری؟ اگه سری z390 هستش مشکلی نیست ولی اگه از سری های z370  می خوای بگیری، اونا با نسل 9 هم هماهنگ هستن ولی قبلش باید بایوس رو آپدیت کنی و برای اینکه سیستم بالا بیاد و بتونی آپدیت کنی به یه cpu نسل 8 نیاز داری. گفتم اینم در نظر داشته باشی. 

برای مقایسه اون 2 تا cpu هم 8700k و 9600k از نظر کارایی در گیم خیلی تفاوت خاصی ندارن . تفاوتش توی کارها ورک استیشن مثل اینکد، رندر و این طور کارهاست که قطعا 8700k خیلی بهتر جواب می ده. اگه قصد اور کلاک رو نداری یه پیشنهاد دیگه  8700 معمولی هستش که کارایی عادی و غیر اورکلاک شده اش تقریبا با k فرقی نداره. و ضمنا چون i7 هست و تردها ر و داره توی کارهای ورک استیشن هم بهتر از i5 9600k جواب می ده و فایده اش هم اینه که قیمتش از 8700k ارزون تره. در کل ببین کدوم برات مناسب تره. 

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، amir44 گفته است :

اول اینکه مادربرد رو چی می خوای بگیری؟ اگه سری z390 هستش مشکلی نیست ولی اگه از سری های z370  می خوای بگیری، اونا با نسل 9 هم هماهنگ هستن ولی قبلش باید بایوس رو آپدیت کنی و برای اینکه سیستم بالا بیاد و بتونی آپدیت کنی به یه cpu نسل 8 نیاز داری. گفتم اینم در نظر داشته باشی. 

برای مقایسه اون 2 تا cpu هم 8700k و 9600k از نظر کارایی در گیم خیلی تفاوت خاصی ندارن . تفاوتش توی کارها ورک استیشن مثل اینکد، رندر و این طور کارهاست که قطعا 8700k خیلی بهتر جواب می ده. اگه قصد اور کلاک رو نداری یه پیشنهاد دیگه  8700 معمولی هستش که کارایی عادی و غیر اورکلاک شده اش تقریبا با k فرقی نداره. و ضمنا چون i7 هست و تردها ر و داره توی کارهای ورک استیشن هم بهتر از i5 9600k جواب می ده و فایده اش هم اینه که قیمتش از 8700k ارزون تره. در کل ببین کدوم برات مناسب تره. 

مادربورد رو احتمالا z390 msi tomahawk یا z390 msi a pro  میخوام بگیرم  و قصد دارم سی پی یو رو اور کنم تا 4.8 فک کنم برسه گرچه من دیدم توی نت i7 رو 5GHZ رسوندن من نگران این هستم که تا دو و سه سال دیگه سیستم پاسخگو کارم نباشه برای همین اور رو حس میکنم نیاز هستش البته باز نمیدونم چون اطلاعات خاصی در باره این موضوع ندارم
image.thumb.jpeg.d9095616ce9d1c9005e8bf560d3ad420.jpeg
البته این مشخصات  قدیمی و مال z370 ها هستش یه سوال دیگه الان من z390 بگیرم با i7 8700k احتیاج به اپدیت بایوس که نیست؟ و اینکه رندر کردن توی برنامه نویسی خیلی مهمه؟ من خودم مایل به گرفتن i7 8700k هستم چون قدرتش بالاتره به نسبت i5  اما مسئله مالی هم در میونه

درباره مادربورد هم یه مشکلی هستش بعضی از مادربورد های جدید Wireless جداگانه دارن(دانگل دارن رو خود مادربورد) و بدون سی lan میشه به اینترنت وصل شد ایا ارزش اینو داره رو مادربورد بیشتر هزینه کنم از یکی پرسیدم گفتش پینگت بالا هستش(البته خودش ندار) میخواستم ببینم شما تا بحال چیزی دربارش شنیدی یا استفاده کردید یا نه؟؟

ویرایش شده توسط mohammadhosein80
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، mohammadhosein80 گفته است :

مادربورد رو احتمالا z390 msi tomahawk یا z390 msi a pro  میخوام بگیرم  و قصد دارم سی پی یو رو اور کنم تا 4.8 فک کنم برسه گرچه من دیدم توی نت i7 رو 5GHZ رسوندن من نگران این هستم که تا دو و سه سال دیگه سیستم پاسخگو کارم نباشه برای همین اور رو حس میکنم نیاز هستش البته باز نمیدونم چون اطلاعات خاصی در باره این موضوع ندارم
image.thumb.jpeg.d9095616ce9d1c9005e8bf560d3ad420.jpeg
البته این مشخصات  قدیمی و مال z370 ها هستش یه سوال دیگه الان من z390 بگیرم با i7 8700k احتیاج به اپدیت بایوس که نیست؟ و اینکه رندر کردن توی برنامه نویسی خیلی مهمه؟ من خودم مایل به گرفتن i7 8700k هستم چون قدرتش بالاتره به نسبت i5  اما مسئله مالی هم در میونه

درباره مادربورد هم یه مشکلی هستش بعضی از مادربورد های جدید Wireless جداگانه دارن(دانگل دارن رو خود مادربورد) و بدون سی lan میشه به اینترنت وصل شد ایا ارزش اینو داره رو مادربورد بیشتر هزینه کنم از یکی پرسیدم گفتش پینگت بالا هستش(البته خودش ندار) میخواستم ببینم شما تا بحال چیزی دربارش شنیدی یا استفاده کردید یا نه؟؟

اور کلا ک به نظر من الان خیلی ارزش نداره. هم اینکه باید یه هزینه اساسی برای خنک کننده خوب بکنی و همین اینکه قطعه توی استرس قرار می گیره و با قیمت های الان اگه مشکلی پیش بیاد ریسکش زیاده. البته این طور که گفتی پس بهترین انتخاب همون 8700k هستش. اگه z390 بگیری آپدیت نمی خواد و خودش کار می کنه. می تونی cpu بدون جعبه ها یعنی tray رو هم بررسی کنی چون در هر صورت 8700k هیچ خنک کننده ای همراهش نیست و باید یدونه جدا براش بخری. 

برای وایرلس هم به کاربردت ربط داره. برای گیم که معمولا سیم بهتر از وایرلس جواب می ده و در حالت ایده آل هم مثل هم هستن. پس هزینه اضافه برای وایرلس نکن.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، mohammadhosein80 گفته است :

image.thumb.png.d79a8630cca00f592f1d9ab82e505298.png

البته این سایت معیار مناسبی برا مقایسه نیست چون نظر یوزر ها و تجربه های شخصی هست این سایت معیار بهتری هست یه چک بکن. تو گیم که تفاوتشون خیلی کمه .

https://www.anandtech.com/bench/product/2250?vs=2127

لینک به دیدگاه

سلام همون i7 بگیر خیالتم بعدش راحته ، دیگه  بالاتر رو گرفتی .

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، amir44 گفته است :

اور کلا ک به نظر من الان خیلی ارزش نداره. هم اینکه باید یه هزینه اساسی برای خنک کننده خوب بکنی و همین اینکه قطعه توی استرس قرار می گیره و با قیمت های الان اگه مشکلی پیش بیاد ریسکش زیاده. البته این طور که گفتی پس بهترین انتخاب همون 8700k هستش. اگه z390 بگیری آپدیت نمی خواد و خودش کار می کنه. می تونی cpu بدون جعبه ها یعنی tray رو هم بررسی کنی چون در هر صورت 8700k هیچ خنک کننده ای همراهش نیست و باید یدونه جدا براش بخری. 

برای وایرلس هم به کاربردت ربط داره. برای گیم که معمولا سیم بهتر از وایرلس جواب می ده و در حالت ایده آل هم مثل هم هستن. پس هزینه اضافه برای وایرلس نکن.

ممنون از راهنماییت .من 2ماه پیش یسری از وسایل که حس میکردم نیاز باشه رو تهیه کردم یکیش همین کولر بودش واترکولینگ  کولر مستر 240ml هستش....احتمالا همین try میگم چون اگه بخوام با جعبه بخرم 100-200 هزینش میره بالاتر
در باره مادربورد هم ممنون

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، MEHR_1993 گفته است :

البته این سایت معیار مناسبی برا مقایسه نیست چون نظر یوزر ها و تجربه های شخصی هست این سایت معیار بهتری هست یه چک بکن. تو گیم که تفاوتشون خیلی کمه .

https://www.anandtech.com/bench/product/2250?vs=2127

جالب بود ممنون

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

سلام همون i7 بگیر خیالتم بعدش راحته ، دیگه  بالاتر رو گرفتی .

سلام باشه ممنون از راهنماییتون

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، mohammadhosein80 گفته است :

سلام خدمت دوستان عزیز لیون من برای انتخاب Cpu توی دو راهی منودم اول بگم که انتخابم اینتله و هرگز نمیخوام برم سر AMD  و دوم اینکه نمیدونم CPU نسل جدید بگیرم یا قدیم و مسئله سوم مسئله پول هستش الان i7 8700k حدودا 5میلیون هستش و i5 9600k حدودا 3.700 میلیون تومن هستش و من pc که میخوام ببیندم برای 1- برنامه نویسی (c, java.) هستش 2- برای گیم که بیشتر Open World هستش مثلا همین gta و مشکل من الان اینجاست که

سلام در اصل جفتشون 6هسته ای هستن منتهی اون i7 چون هر هسته 2ترد میتونه پردازش کنه یه 30 درصدی نهایت در شرایط ایده عال برتری داره که هیچوقتم شرایط ایده عال پیش نمیاد

به نظر من هرکدوم ارزونتره بگیر

ولی اگه اون30درصده مهمه خوب میتونی رو i7 سری 9 حساب باز کنی که 8 هسته داره با 8ترد و از 6هسته و 12 ترد برتری کامل داره

نمیدونم تو ایران هست یا نه

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

تنها برتری 8700k هایپرتریدینگ هس ک اونم ب لطف باگ MDS اینتل غیر فعال میشه ینی عملا با خرید  i7  ی i5 تحویل میگیری!

پس بهتره 9600 بگیری

ویرایش شده توسط arian97
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، arian97 گفته است :

تنها برتری 8700k هایپرتریدینگ هس ک اونم ب لطف باگ MDS اینتل غیر فعال میشه ینی عملا با خرید  i7  ی i5 تحویل میگیری!

پس بهتره 9600 بگیری

خخخخ نکته جالبی رو گفتی، اما اینتل خودش هایپرتردینگ رو به زور حذف نمی کنه و این خود کاربره که اگه مثلا بخواد خیلی امنیت رو رعایت کنه، باید این کارو بکنه. ضمنا احتمالا به زودی راه حل های نرم افزاری هم بیاد که بتونه این مشکل رو بدون نیاز به حذف  هایپرتردینگ کاملا یا تا بخش زیادی حل کنه. 

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، arian97 گفته است :

پس بهتره 9600 بگیری

عجب!! جالبه بود ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...