رفتن به مطلب

معرفی کاربران غیرقابل اطمینان در مزایده های انجمن

Ali Alborz
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان

به عنوان کسی که از بخش بازارچه خرید و فروش فروم لیون استفاده میکنم همیشه از انجا که نحوه فروش کالا به صورت مزایده هم برای فروشنده و هم برای خریدار مزایایی داره راغب به انجام معامله به این نحو هستم، اما متاسفانه بخش بازارچه لیون هیچگونه قوانین خاصی برای این نوع فروش وضع نکرده و کاربران هم هیچگونه تعهدی نسبت به پیشنهادی که ارایه میدهند ندارند که این مساله هم برای صاحب تاپیک هم برای دیگر شرکت کنندگان در مزایده ایجاد مشکل و ضایع شدن حق از هر دو طرف فروشنده و خریدار میکند. 

کسی که پیشنهادی با تعداد گام مشخصی رو ثبت میکند و بعد از مدت زیادی و حتی بعد از پایان مزایده از پیشنهاد خودش انصراف میدهد جدای از بر هم زدن نظم تاپیک هم حق فروشنده رو و هم حق خریدار واقعی احتمالی اون تعداد گام پیشنهادی رو ضایع میکند.

لازم دیدم این تاپیک ایجاد بشود تا افراد غیرقابل اطمینان در مزایدات که توانایی گرفتن تصمیم قطعی و قبول مسئولیت پیشنهاد ارائه شده از طرف خودشون رو ندارند توسط کاربران معرفی بشوند.

از اقا حامد عزیز @Hamed هم خواهش میکنم برای وضع قوانین در مورد مزایدات که قطعا اصول و قواعد متفاوتی نسبت به فروش عادی داره کمک کنند. نظر شخصی من ازاد کردن ثبت فیدبک منفی برای این کاربران هست که حداقل با تفکر بیشتر و تصمیم جدی تری این دسته از کاربران نسبت به ثبت پیشنهادات خودشون در مزایدات عمل کنند.

ویرایش شده توسط Ali Alborz
لینک به دیدگاه

بله کاملا"

به عینه دیدم شخص حتی نیومده بگه آقا من انصراف میدم اومده پیشنهاد خودش رو ویرایش کرده و بیچاره خریدار بعدی هم بیخود گام داده درسته اینجا به نفع صاحب تاپیک هست ولی به ضرر خریدار هست و جو روانی و امنیت فکری کاربران در تاپیک های فروش هم به هم میریزه

از نظر من منفی که در درصد ها تاثیر داره خیلی مجازات سنگینی هست

من نظرم این هست که هر بار که این حرکت رو زدند فارغ از امتیاز بازارچه با اخطار اول  کادر بازارچه کاربرخاکستری بشه با اخطار دوم زرد و اخطار سوم قرمز

البته که به ازای هر اخطاری که گرفت 2 فیدبک مثبت  به دست آورد یک اخطارش کم بشه

مثال اگر با اخطار اول کادر خاکستری شد اگر کاربر 2 فروش موفق داشت و فیدبک مثبت داشت کادرش برگرده به سبز

البته که این پیشنهاد لازمش تغییرات در تالار هست و خب زحمت بسیار زیاد مدیران و ناظرین و همکاری کاربران در گزارش کردن

و شاید هم پیشنهادم با فاصله بسیار زیادی آرزومنشانه هست.😄

لینک به دیدگاه

مضحک ترین نوع معامله به صورت گام افزایشیست ،مگه دوران انقلاب امریکاست که به صورت گام افزایشی میفروشید بعد پشیمون میشید !

یه هارد میزاره برا فروش گام یک 30 هزار تومن فقط تا آخر امشب ! اونوقت سه شب تاپیکش فعاله من خودم به شخصه از این مدل افراد اصلا خرید نمیکنم چون معلوم نیست تکلیفش با خودش چیه،قیمت رو درج کنید هر کس خواست بخره یا قیمت رو پیشنهادی بزارید

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

مضحک ترین نوع معامله به صورت گام افزایشیست ،مگه دوران انقلاب امریکاست که به صورت گام افزایشی میفروشید بعد پشیمون میشید !

یه هارد میزاره برا فروش گام یک 30 هزار تومن فقط تا آخر امشب ! اونوقت سه شب تاپیکش فعاله من خودم به شخصه از این مدل افراد اصلا خرید نمیکنم چون معلوم نیست تکلیفش با خودش چیه،قیمت رو درج کنید هر کس خواست بخره یا قیمت رو پیشنهادی بزارید

دوست عزیز شما کلا" یکی از اصول فروش دنیا رو زیر سوال بردید.

این روش فروش در همه جای دنیا هست و یک روش منصفانه و هیجان انگیز هست

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Ehsan.K گفته است :

دوست عزیز شما کلا" یکی از اصول فروش دنیا رو زیر سوال بردید.

این روش فروش در همه جای دنیا هست و یک روش منصفانه و هیجان انگیز هست

من احساس میکنم طرف مقابل خودشم نمی خواد بفروشه می خواد یکی رو پیدا کنه پول بیشتری ازش بگیره وقتی که گام افزایشی 30 هزار تومن باشه اونم برای یه هارد400تومنی،ماجرا به جایی میرسه که قیمت نهایی دیگر معقول نیست مگر اینکه یکسری قوانین خاص براش تعیین بشه که اینکار هم سخته،گام افزایشی باید مطابق با ارزش اون کالا مشخص بشه نه من در آوردی دوستان😕

لینک به دیدگاه

گام افزایشی برای کالایی هست که در بازار نباشه مثلا یه ps4 که از طلا باشه

ولی هارد برو هر مغازه ای هست

یا حداقل مزایده میزارید قیمت فوری هم داشته باشه شاید کسی دلش خواست با قیمت خوب بخره

اینکه بعضیا میزنن پایه x گام y بعد میرن تا 24 ساعت دیگه اصلا منطقی نیست

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، memex گفته است :

اصلا قانون مزایده رو خیلی ها بلد نیستن ! مثلا طرف قطعه فروشی میزنه پایه 2450 و فوری 2550 اینجا مبلغ مزایده 100 تومن هست که اصلا اسمش مزایده نیست .

مزایده باید از رقمی بی ارزش شروع شده تا توسط خریدارای مختلف به قیمت مناسبی برسه نه اینکه مابین پایه و فوری 100 یا 50 هزار تومن مبلغ باشه .

ویرایش شده توسط Humanity
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

من احساس میکنم طرف مقابل خودشم نمی خواد بفروشه می خواد یکی رو پیدا کنه پول بیشتری ازش بگیره وقتی که گام افزایشی 30 هزار تومن باشه اونم برای یه هارد400تومنی،ماجرا به جایی میرسه که قیمت نهایی دیگر معقول نیست مگر اینکه یکسری قوانین خاص براش تعیین بشه که اینکار هم سخته،گام افزایشی باید مطابق با ارزش اون کالا مشخص بشه نه من در آوردی دوستان1f615.png

قیمت رو خود خریداران تعیین میکنند

اگر جنسی گران باشه کسی خرید نمیکنه و طرف مجبور میشه قیمت رو بیاره پایین

به شخصه تاپیک مزائده میزنم چون کالاهایی که فروختم همه در حد بودند یا نو با قیمت پایین تر از بازار (نه اینکه حالا خیلی فروخته باشم ولی بعید میدونم خریداری از من ناراضی بوده باشه) و دوست داشتم به قیمت مناسب به کاربر مناسب برسه

هیچ انسانی از پول بیشتر بدش نمیاد که چه کسی دوست داره کالاش رو پایین تر از ارزش واقعی بفروشه

اصل مزائده این هست که کاربر احساس میکنه امکان داره بالاتر خریدار داشته باشه و شاید قیمتی که براش در نظر گرفته  پایین باشه و مطمئن نیست از ری اکشن بازار  ولی به مرور در فروش های بعد دستش میاد توضاع

عزیزانی که سابقه زیادی در فروش دارند و جزء اساتید هستند معمولا" گام نمیگذارند یا به اولین پیشنهاد میفروشند یا  به بالاترین پبشنهاد در مدت معینی

در مورد قوانین هم فروم برای مزائده قوانینی تعیین کرده که متاسفانه لزوما" همه رعایت نمیکنند

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Humanity گفته است :

اصلا قانون مزایده رو خیلی ها بلد نیستن ! مثلا طرف قطعه فروشی میزنه پایه 2450 و فوری 2550 اینجا مبلغ مزایده 100 تومن هست که اصلا اسمش مزایده نیست .

مزایده باید از رقمی بی ارزش شروع شده تا توسط خریدارای مختلف به قیمت مناسبی برسه نه اینکه مابین پایه و فوری 100 یا 50 هزار تومن مبلغ باشه .

خلاف قوانین هست

قیمت پایه باید به عرف نزدیک باشه

با این روش تاپیک فروشنده دائم به روزآوری میشه و حق باقی کاربران تضییع

چطور که بعضی کاربران زرنگ ما تاپیک فروش میزنند بدون درج قیمت قطعات که دائما کاربران دیگر بپرسن قیمت فلان قطعه رو بفرست و تاپیکشون بالا باشه

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، memex گفته است :

گام افزایشی برای کالایی هست که در بازار نباشه مثلا یه ps4 که از طلا باشه

ولی هارد برو هر مغازه ای هست

یا حداقل مزایده میزارید قیمت فوری هم داشته باشه شاید کسی دلش خواست با قیمت خوب بخره

خب این غلط هست وقتی لفظ زمان میاد در فروش باید پله تعیین بشه براش چون افراد میتوانند یک ریال یک ریال پول رایج مملکت پیشنهاد بدهند که این هم باز باعث هرج و مرج فروم میشه.

لینک به دیدگاه

مزایده رسمی که نیست

یه فروم کامپیوتریه

به نظر من که طرف هرجوری میخواد بفروشه

شما یه قیمتی میدی و کار خاصی هم نمیکنی و خونه یا محل کارت پشت سیستم نشستی یا با گوشیت هستی و وقت و هزینه خاصی تلف نشده

این فیدبک منفی راه بیوفته پس فردا هزارجور جنگ و دعواس چون هر کسی به ظن و گمان خودش فکر میکنه حقشو خوردن

تو مزایده ها دیدم دیگه ده نفر میان میگن نه من این قیمتو دادم اون یکی میگه نه من قبل اون یکی بودم یکی دیگه میگه دیروز مهلت بوده تمومه

حالا ببینید چه شیر تو شیری بشه

ویرایش شده توسط goorani.k65
لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، goorani.k65 گفته است :

مزایده رسمی که نیست

یه فروم کامپیوتریه

شما یه قیمتی میدی و کار خاصی هم نمیکنی و خونه یا محل کارت پشت سیستم نشستی یا با گوشیت هستی و وقت و هزینه خاصی تلف نشده

این فیدبک منفی راه بیوفته پس فردا هزارجور جنگ و دعواس چون هر کسی به ظن و گمان خودش فکر میکنه حقشو خوردن

تو مزایده ها دیدم دیگه ده نفر میان میگن نه من این قیمتو دادم اون یکی میگه نه من قبل اون یکی بودم یکی دیگه میگه دیروز مهلت بوده تمومه

بله یه فروم کامپیوتر که کارت 6میلیونی توش خرید و فروش میشه

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Ehsan.K گفته است :

قیمت رو خود خریداران تعیین میکنند

اگر جنسی گران باشه کسی خرید نمیکنه و طرف مجبور میشه قیمت رو بیاره پایین

به شخصه تاپیک مزائده میزنم چون کالاهایی که فروختم همه در حد بودند یا نو با قیمت پایین تر از بازار (نه اینکه حالا خیلی فروخته باشم ولی بعید میدونم خریداری از من ناراضی بوده باشه) و دوست داشتم به قیمت مناسب به کاربر مناسب برسه

هیچ انسانی از پول بیشتر بدش نمیاد که چه کسی دوست داره کالاش رو پایین تر از ارزش واقعی بفروشه

اصل مزائده این هست که کاربر احساس میکنه امکان داره بالاتر خریدار داشته باشه و شاید قیمتی که براش در نظر گرفته  پایین باشه و مطمئن نیست از ری اکشن بازار  ولی به مرور در فروش های بعد دستش میاد توضاع

عزیزانی که سابقه زیادی در فروش دارند و جزء اساتید هستند معمولا" گام نمیگذارند یا به اولین پیشنهاد میفروشند یا  به بالاترین پبشنهاد در مدت معینی

در مورد قوانین هم فروم برای مزائده قوانینی تعیین کرده که متاسفانه لزوما" همه رعایت نمیکنند

بحث سر اینه کسی که کالایی میخواد بفروشه یه قیمت پایه میزنه و گام بعد مشخص نیست منی که مثلا 500هزارتومن بالاتر از پیشنهاد پایه پول دارم چقد باید معطل بمونم تا بتونم بخرم

مزایده واقعی برای اجناسی هست که ارزششون اینقدر زیاده که قیمت نشه گذاشت و هرکی بیشتر پول داشت بخره یا تو بازار همچین جنسی تک باشه یا نباشه ولی اخه ناموسن هارد و مانیتور چیه که براش مزایده میزنن

این نوع قیمت دادن یعنی خودت نمیدونی قیمت کالات چقدره براش دامنه قیمت تعین کردی

یه زمان هست 4تا مشتری داری میگی اره هرکی بیشتر داد میفروشم اون بحثش فرق میکنه تا کسی که حتی نمیدونه مشتری هست برای کالاش یا نه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، goorani.k65 گفته است :

مزایده رسمی که نیست

یه فروم کامپیوتریه

شده دیگه مگه نشده؟ 

1دونه فقط سر مدیر  اینجا دعوا شد که یکی از مدیران بعد از تایید تایپک سریعا اقدام به خرید کردن بدون اعلام تو تایپک بعد یه بنده خدا پیشنهاد فوری دادی بود بعد از ایشون جناب مدیر زدن کالا از ایشون خریداری شد بعدم اشوب که من زودتر گفتم شما اعلام نکردید 

بعدم ناظم انجمن حامد به طرفداری از مدیر پرداختن و تمام چت ها پاک و تاپک قفل شد منتهی یادم نمیره که گفتن مدیر اینجا داره بدون منت و مفت کار میکنه و حق داره اینکارو بکنه و جای هیچ اعتراضی نیست

😅

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Ehsan.K گفته است :

خب این غلط هست وقتی لفظ زمان میاد در فروش باید پله تعیین بشه براش چون افراد میتوانند یک ریال یک ریال پول رایج مملکت پیشنهاد بدهند که این هم باز باعث هرج و مرج فروم میشه.

شما دقت نکردی چیمیگم

میگم باید یه سقفی داشته باشه تا اگه کسی خریدار واقعی هست علاف نشه 

پایه 1ملیون گام 50 خوب چند روز باید این مزایده کش بیاد؟ 

یه سقفی باید داشته باشه 

هرچند من برای اجناسی که تو بازار  هست مزایده رو مضحک میدونم ولی حداقل عقلانی باشه یه سقف داشته باشه

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، memex گفته است :

شده دیگه مگه نشده؟ 

1دونه فقط سر مدیر  اینجا دعوا شد که یکی از مدیران بعد از تایید تایپک سریعا اقدام به خرید کردن بدون اعلام تو تایپک بعد یه بنده خدا پیشنهاد فوری دادی بود بعد از ایشون جناب مدیر زدن کالا از ایشون خریداری شد بعدم اشوب که من زودتر گفتم شما اعلام نکردید 

بعدم ناظم انجمن حامد به طرفداری از مدیر پرداختن و تمام چت ها پاک و تاپک قفل شد منتهی یادم نمیره که گفتن مدیر اینجا داره بدون منت و مفت کار میکنه و حق داره اینکارو بکنه و جای هیچ اعتراضی نیست

1f605.png

سلام

من نمیخواستم در این تاپیک دخالت کنم . فقط خواننده بودم . ولی این دوست عزیز مستقیما به من اشاره کردن و من باید جواب ایشون رو بدم .

شما که هفته ای چند بار در موردتون گزارش داده میشه که تخلف کردید ، توهین کردید ، تهمت زدید ، خودتون تعجب نکردید چطور هنوز اخراج نشدید ؟ بعد میایید به من تهمت میزنید ؟

من گفتم که مدیر حق داره چی کار کنه و جای اعتراضی نیست ؟ چرا درست توضیح نمیدید ؟

شما اعتراض داشتی که چرا مدیر قبل از ما تاپیک رو میبینه و میتونه زودتر اقدام کنه . من هم گفتم که باید تاپیک ها تایید بشن و بدون تایید امکان نداره . برای تایید هم مدیر اول میبینه . حالا این مورد امتیازی از نظر شما محسوب میشه ، برای مدیری که بدون منت داره وقت میذاره برای فروم ، امتیاز زیادی نیست . جای اعتراض به روند تایید تاپیک هم نیست ، نه به خرید مدیر . همونطور که جایی یکی از دوستان به خرید یکی از مدیران اعتراض داشتن و خرید اون مدیر کنسل شد .

فرافکنی نکنید ، توهین نکنید ، تهمت نزنید ، دروغ نگید . اگر نمیخواهید اخلاق رو رعایت کنید ، اینجا نباشید .

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hamed گفته است :

شما که هفته ای چند بار در موردتون گزارش داده میشه که تخلف کردید ، توهین کردید ، تهمت زدید ، خودتون تعجب نکردید چطور هنوز اخراج نشدید ؟ بعد میایید به من تهمت میزنید

با سلام خداروشکر من اهل توهین و تهمت زدن نیستم اگه هم توهین و تهمت میزدم حتما شما پست بنده رو پاک میکردید و تذکر میدادید و در نهایت و تکرار اخراج میکردید پس قطعا موردی ازین دست نبوده

البته شاید چون فضا متنی هست شخصی متن رو با تفکر خودش تند بخونه و فکر کنه دارم توهینی میکنم 

بعد میایید به من تهمت میزنید

من تهمت به چه کاری زدم؟ گفتم شما حامی میدیریت بودید و پست هارو پاک و تایپک رو قفل کردید غیر این بود؟ این تهمت حساب میشه؟ در اخر هم که همین الانم اشاره  کردید که جای اعتراض به مدیریت  نیست به علت اینکه بدون منت دارن کار میکنن . میتونم در کمال ارامش بپرسم توهین و یا تهمتش کجا بود؟ بنده که همینو گفتم در پستم.

شما تایپک مربوط به اون سال رو بازکنید نصف چت ها پاک شده و درنهاتم تایپک قفل شده

شما اعتراض داشتی که چرا مدیر قبل از ما تاپیک رو میبینه و میتونه زودتر اقدام کنه . من هم گفتم که باید تاپیک ها تایید بشن و بدون تایید امکان نداره . برای تایید هم مدیر اول میبینه . حالا این مورد امتیازی از نظر شما محسوب میشه ، برای مدیری که بدون منت داره وقت میذاره برای فروم ، امتیاز زیادی نیست . جای اعتراض به روند تایید تاپیک هم نیست ، نه به خرید مدیر . همونطور که جایی یکی از دوستان به خرید یکی از مدیران اعتراض داشتن و خرید اون مدیر کنسل شد 

بله کاملا درسته معترض بودم ولی نه به اینکه چرا مدیریت قبل ما تایپک رو تایید میکنه یا نگاه میکنه

معترض به این بودم که چرا مدیریت بعد از تایید تایپک بدون اعلام در تایپک اقدام به معامله کرده و درنهایت نتیجه معامله رو بعد از درخواست اون خریدار اعلام کرده هم توهین به اون خریدار بود هم یه برچسب نااعتباری 

اینجا قانون دارد درسته؟ از یوزر تا ادمین و مدیر و دستیار موظف به پیرو قانون تعیین شده هستن مثل این میمونه که بگید رئیس جمهور بیشتر از حقوقی که میگیره کار میکنه پس اینکه خارج از نوبت به کارش رسیدگی بشه امتیازی محسوب نمیشه و هیچ ایرادی نداره 

کاملا حرف شما نا برابری هست

روزانه چندین مشکل اینجا مطرح میشه و اعضای فروم اقدام به حل مشکل بدون دریافت هزینه میکنن پس باید توقعی از شما یا کسی داشته باشن؟؟ 

در قوانین فروم تا اون موقع من ندیدم راجب این موضوع چیزی نوشته باشید که مدیریت میتونه در خلاف نوبت یا زودتر از همه قبل از انتشار پست اقدام به معامله کنه

فرافکنی نکنید ، توهین نکنید ، تهمت نزنید ، دروغ نگید . اگر نمیخواهید اخلاق رو رعایت کنید ، اینجا نباشید .

دوست گلم من نمیخوام بحث گذشته رو باز کنم ولی این کار شما و مدیریت اخلاقی نبود 

از طرفی وقتی میگید:

"چرا درست توضیح نمیدید؟"

یعنی حداقلش من دروغ نگفتم و تهمت نزدم و تاحدی راست گفتم شاید به دلیل دور بودن این جریان چیزی رو یادم رفته باشه و از قلم انداخته باشم

همین الانم خودتون در جریانید چه کسانی رو براتون گزارش میکنم و قبلا گزارش کردم و این نشون میده حداقل دنبال یه محیط سالمم 

🌹

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

از زمان پیدایش مزایده این نوع فروش برای وسایل آنتیک و لوکس یا کمیاب گذاشته میشد که اگه قیمت اون کالای کمیاب از یک حدی بالاتر رفت فروشش توجیح داشته باشه.

آخه هارد و موس  وکیبوردسی پی یو و رم مزایده ؟ مگه آثار باستانیه

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Ali Alborz گفته است :

لام خدمت دوستان

به عنوان کسی که از بخش بازارچه خرید و فروش فروم لیون استفاده میکنم همیشه از انجا که نحوه فروش کالا به صورت مزایده هم برای فروشنده و هم برای خریدار مزایایی داره راغب به انجام معامله به این نحو هستم، اما متاسفانه بخش بازارچه لیون هیچگونه قوانین خاصی برای این نوع فروش وضع نکرده و کاربران هم هیچگونه تعهدی نسبت به پیشنهادی که ارایه میدهند ندارند که این مساله هم برای صاحب تاپیک هم برای دیگر شرکت کنندگان در مزایده ایجاد مشکل و ضایع شدن حق از هر دو طرف فروشنده و خریدار میکند. 

کسی که پیشنهادی با تعداد گام مشخصی رو ثبت میکند و بعد از مدت زیادی و حتی بعد از پایان مزایده از پیشنهاد خودش انصراف میدهد جدای از بر هم زدن نظم تاپیک هم حق فروشنده رو و هم حق خریدار واقعی احتمالی اون تعداد گام پیشنهادی رو ضایع میکند.

لازم دیدم این تاپیک ایجاد بشود تا افراد غیرقابل اطمینان در مزایدات که توانایی گرفتن تصمیم قطعی و قبول مسئولیت پیشنهاد ارائه شده از طرف خودشون رو ندارند توسط کاربران معرفی بشوند.

از اقا حامد عزیز هم خواهش میکنم برای وضع قوانین در مورد مزایدات که قطعا اصول و قواعد متفاوتی نسبت به فروش عادی داره کمک کنند. نظر شخصی من ازاد کردن ثبت فیدبک منفی برای این کاربران هست که حداقل با تفکر بیشتر و تصمیم جدی تری این دسته از کاربران نسبت به ثبت پیشنهادات خودشون در مزایدات عمل کنند.

سلام دوست عزیز

1. مگر فقط مزایده است که کاربر اعلام کننده خرید زیرش میزنه؟ بارها در تاپیک های فروش غیر مزایده ای هم خریدار زیرش زده، کاریش هم نمی شود کرد.

2. امکان تهیه لیست بیهوده و بی فایده است. روزانه ده ها نفر جدید ثبت نام می کنند و ده ها هزار کاربر در انجمن فعال هستند نه میشه لیستی از کاربران مشکل زا در مزایده ها درست کرد و نه لیست رو به روز نگاه داشت.

3. مادامی که پولی رد و بدل نشده خریدی انجام نگرفته بنابراین شما باید بدونید اگر کسی به شما پیام خرید میده، سریع احساس نکنید طرف خریداره، تا زمانی که پول جابه جا نشده، هر کسی (شامل خودم) هر حرفی راجب خرید در تاپیک شما بزنه باد هواست. اصلا جدی نگیرید.

4. کاربران از همه رنج سنی در انجمن حضور دارند، مفهوم پایبندی و احساس مسئولیت نسبت به صحبتی که بیان می کنند، ممکنه کسی در سن 14 سالگی بهش برسه، ممکنه کسی در سن 24 سالگی بهش برسه، ممکنه کسی در سن 84 سالگی هم مسئولیت حرفهاش رو نپذیره و زیرش بزنه. این به میزان درک و مسئولیت اجتماعی هر شخص و نحوه تربیت و شخصیتش بر می گرده.

5. اینجا ایرانه، مدیرم به من میگه فردا بهت حقوق میدم، منم شاد و خوشحال میام تاپیک شما میگم خریدارم، فردا مدیرم میزنه زیر حرفش تا دو ماه حقوق منو نمیده، پس منم مجبورم به خاطر بدعهدی یه نفر دیگه در مقابل شما هم بد عهدی کنم. به این حالت default بی مسئولیتی در ایران که به صورت زنجیره ای دامن 80 میلیون رو از رییس جمهورش تا رعیتش گرفته، لطفا عادت کنید. اینجا سوییس نیست.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، (WarCraft) گفته است :

از زمان پیدایش مزایده این نوع فروش برای وسایل آنتیک و لوکس یا کمیاب گذاشته میشد که اگه قیمت اون کالای کمیاب از یک حدی بالاتر رفت فروشش توجیح داشته باشه.

کاملا صحبتتون درسته

لینک به دیدگاه

آقا صلوات بفرستید😁

بی خیال هر کی نظرشو اعلام کنه تا مدیریت فکری براش بکنن یا اگه نیازی نیست کار انجام ندن نقل و قول زیاد دعوا میشه ارزشش رو نداره

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، (WarCraft) گفته است :

مزایده رو فروشنده بابت هر جنسی که برقرار کرده باشه اصلا مهم نیست و به بقیه هم صرفا در حد اینکه بخرن یا نخرن مربوط میشه. این تاپیک هم در رابطه با بحث هایی که تا الان دوستان مطرح کردن اصلا ایجاد نشده و خواهش میکنم متن پست اول رو دوباره بخونید.

در حال حاظر بحث اصلی رعایت قوانین یک مزایده سالم هست. خواهشا وارد بحث اینکه مزایده رو برای چه اجناسی باید گذاشت یا نباید گذاشت نشید چون اصلا بحث این نیست.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

سلام دوست عزیز

1. مگر فقط مزایده است که کاربر اعلام کننده خرید زیرش میزنه؟ بارها در تاپیک های فروش غیر مزایده ای هم خریدار زیرش زده، کاریش هم نمی شود کرد.

2. امکان تهیه لیست بیهوده و بی فایده است. روزانه ده ها نفر جدید ثبت نام می کنند و ده ها هزار کاربر در انجمن فعال هستند نه میشه لیستی از کاربران مشکل زا در مزایده ها درست کرد و نه لیست رو به روز نگاه داشت.

3. مادامی که پولی رد و بدل نشده خریدی انجام نگرفته بنابراین شما باید بدونید اگر کسی به شما پیام خرید میده، سریع احساس نکنید طرف خریداره، تا زمانی که پول جابه جا نشده، هر کسی هر حرفی راجب خرید در تاپیک شما بزنه باد هواست. اصلا جدی نگیرید.

4. کاربران از همه رنج سنی در انجمن حضور دارند، مفهوم پایبندی و احساس مسئولیت نسبت به صحبتی که بیان می کنند، ممکنه کسی در سن 14 سالگی بهش برسه، ممکنه کسی در سن 24 سالگی بهش برسه، ممکنه کسی در سن 84 سالگی هم مسئولیت حرفهاش رو نپذیره و زیرش بزنه. این به میزان درک و مسئولیت اجتماعی هر شخص و نحوه تربیت و شخصیتش بر می گرده.

5. اینجا ایرانه، مدیرم به من میگه فردا بهت حقوق میدم، منم شاد و خوشحال میام تاپیک شما میگم خریدارم، فردا مدیرم میزنه زیر حرفش تا دو ماه حقوق منو نمیده، پس منم مجبورم به خاطر بدعهدی یه نفر دیگه در مقابل شما هم بد عهدی کنم. به این حالت default بی مسئولیتی در ایران که به صورت زنجیره ای دامن 80 میلیون رو از رییس جمهورش تا رعیتش گرفته، لطفا عادت کنید. اینجا سوییس نیست.

به نظر من قانع کننده نیست این حرف، اگر طبق صحبت شما بخوایم پیش بریم کلا باید طبق این قانون حالت default بی مسئولیتی بیخیال قوانین دیگری هم که برقرار هست بشیم و بگیم خب طبیعیه کاریش نمیشه کرد.

ویرایش شده توسط Ali Alborz
لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، Ali Alborz گفته است :

به نظر من قانع کننده نیست این حرف، اگر طبق صحبت شما بخوایم پیش بریم کلا باید طبق این قانون حالت default بی مسئولیتی بیخیال قوانین دیگری هم که برقرار هست بشیم و بگین خب طبیعیه کاریش نمیشه کرد.

در این مورد بخصوص شما (معرفی کاربران غیرقابل اطمینان در مزایده) قانونی نمیشه وضع کرد که هر شخص رو مسئول حرفهاش کنه. یا کسی رو به خاطر عدم پایبندی به حرفش محکوم کنه. شما مشکلی که بیان می کنی مشکل هست  ولی سازوکاری برای حلش وجود نداره. دلیلش هم در گزینه 4 توضیح دادم خدمت شما.

مگر ما تونستیم پدرانمون رو به خاطر قول هایی که به ما دادند و عمل نکردند محکوم کنیم که شما انتظار دارید غریبه ها رو به خاطر حرفی که در مزایده شما می زنند و عمل نمی کنند با درست کردن لیستی از اونها تنبیه کنیم یا مانع فعالیتشون بشیم.

عادت کنید، همونطور که ما از بچگی به قول هایی که دادند و عمل نکردند عادت کردیم.

اگر هم نمیتوانید عادت کنید راه حلش اینه که "ضمانت" شرکت در مزایده بگیرید، یعنی بگید کاربرانی که میخواهند در مزایده شرکت کننده به اندازه یک سوم یا یک پنجم مبلغ کل رو خدمت شما به ضمانت بگذارند و بعد پیشنهاداتشون رو در مزایده ترتیب اثر بدید. پس از پایان مزایده، برنده مزایده مابقیه پول رو پرداخت می کنه و خرید انجام میشه، و در صورتی که برنده از خرید کالا خودداری کنه یا پولش نرسه، ضمانتش رو به عنوان جریمه ضبط کنید و به سراغ نفر دوم که برنده شده و بیشترین پیشنهاد رو داده بروید.

ضمانت مابقی کاربرانی که شرکت کردند و برنده نشدند هم بهشون برگردونید. یه همچین قانونی بگذارید تا افرادی که در مزایده شما شرکت می کنند پایبند صحبتشون بمونند. البته هیچ کسی  پیدا نخواهد شد این شکلی از شما خرید کنه. برای همین میگم، نشدنیه.

لینک به دیدگاه

من با نظر بعضی از دوستان موافقم،مزایده اکثرا برای جنسی میزارن که ارزششو خریدار تعیین میکنه،ودر بازار قیمتش نامعلومه

مثلا من یه کیس دستی میسازم ،بعد میزارمش برای مزایده چون تو بازار نیست و شاید یکی خوشش بیاد بخاد براش ده برابر ارزششم پول بده

نظر من اینه ،مزایده رو برای اجناسی که قیمتشون مشخصه در بازار ممنوع کنید،چون دلیلی برای مزایده ای بودنش نیست،قیمتش مشخصه بر اساس قیمت تقریبی در بازار قیمت گذاری بشه

حداقل با این کار مزایده های انجمن کمتر میشن کار همه هم راحت تر میشه

تا اونجایی ک من یادمه مردم برای توپ طلا و کمان دامول و کلت جیمز باند این جور چیزا مزایده میزارن،نه هاردو پردازنده ک مشابهش تو بازار پره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...