رفتن به مطلب

مشکل در هنگام نصب ویندوز

ATER
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 

دوستان زمان نصب ویندوز با این که من با rufus روی mbr ویندوز رو روی فلش ریختم ولی زمان نصب روی لپتاپ میگه این ویندوز نمیتونه روی این درایو نصب بشه چون gpt هست

هر دو هم چک کردم یک بار gpt ریختم یک با mbr باز هم همون ارور رومیده

درایو c رو دیلیت کردم که پارتیشن رو دوباره بسازم الان میخوام درایو هم نصب کنم ارور میکنه دیگه نمیشه پارتیشن رو ساخت

نکته: هارد لپتاپ پارتشن دیگه ای داره که توش اطلاعات هست نمیشه کلش رو از اول ساخت

لینک به دیدگاه

سلام

فکر کنم بنده به عنوان زخم‌خورده‌ی این مشکل بتونم راهنمایی کنم

اولین بار که با این مشکل مواجه شدم مجبور شدم هارد رو فرمت کنم ولی دفعه دوم با هر بدبختی بود بدون از دست دادن اطلاعات مشکل رو حل کردم

شما گفتید که نمیتونید درایو c رو بسازید، در اون مورد اطلاعی ندارم ولی اگه این مشکل حل شد ادامه پیام من به دردتون میخوره؛

شما باید از تنظیمات بایوس گزینه uefi boot رو فعال کنید

مادربرد من همچین چیزی نداشت، امیدوارم مال شما داشته باشه

اگه مال شما هم نداره میتونید با نرم‌افزار فرمت هارد رو به mbr تغییر بدید، البته شما گفتید به ویندوز دسترسی ندارید، به هر حال این مورد رو توضیح میدم شاید با نصب ویندوز‌های قدیمیتر به ویندوز دسترسی پیدا کردید، تنها برنامه‌ای که بدون از دست دادن اطلاعات این کار رو انجام میده easeus partition master نسخه professional هست:

https://soft98.ir/software/partition/233-EASEUS-Partition-Master-Pro.html

من چون به ویندوز دسترسی نداشتم هارد رو بردم بیرون فرمتش رو با این برنامه عوض کردم و بدون از دست دادن اطلاعات  مشکل حل شد، ولی مال شما لپ‌تاپه و قضیه فرق داره

این تاپیک رو هم که چند وقت پیش فرستادم یه نگاه بندازین، در مورد همین مشکل هست؛

در مورد پست آخرم تو‌ این تاپیک هم باید بگم که مشکل از رم بود و به این قضیه ربطی نداره

ویرایش شده توسط mamad-pc
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mamad-pc گفته است :

سلام

فکر کنم بنده به عنوان زخم‌خورده‌ی این مشکل بتونم راهنمایی کنم

اولین بار که با این مشکل مواجه شدم مجبور شدم هارد رو فرمت کنم ولی دفعه دوم با هر بدبختی بود بدون از دست دادن اطلاعات مشکل رو حل کردم

شما گفتید که نمیتونید درایو c رو بسازید، در اون مورد اطلاعی ندارم ولی اگه این مشکل حل شد ادامه پیام من به دردتون میخوره؛

شما باید از تنظیمات بایوس گزینه uefi boot رو فعال کنید

مادربرد من همچین چیزی نداشت، امیدوارم مال شما داشته باشه

اگه مال شما هم نداره میتونید با نرم‌افزار فرمت هارد رو به mbr تغییر بدید، البته شما گفتید به ویندوز دسترسی ندارید، به هر حال این مورد رو توضیح میدم شاید با نصب ویندوز‌های قدیمیتر به ویندوز دسترسی پیدا کردید، تنها برنامه‌ای که بدون از دست دادن اطلاعات این کار رو انجام میده easeus partition master نسخه professional هست:

https://soft98.ir/software/partition/233-EASEUS-Partition-Master-Pro.html

من چون به ویندوز دسترسی نداشتم هارد رو بردم بیرون فرمتش رو با این برنامه عوض کردم و بدون از دست دادن اطلاعات  مشکل حل شد، ولی مال شما لپ‌تاپه و قضیه فرق داره

این تاپیک رو هم که چند وقت پیش فرستادم یه نگاه بندازین، در مورد همین مشکل هست؛

در مورد پست آخرم تو‌ این تاپیک هم باید بگم که مشکل از رم بود و به این قضیه ربطی نداره

نه ربطی به بایوس نداشت 

با برنامه AOMEI Partition Assistant Technician 8.1 مشکل حل شد و لایو روی فلش بوت کردم از mbr به gpt تغیر دادم بدون از دست دادن اطلاعات و بعدش ویندوز بدون مشکل حل شد

لینک به دیدگاه

حالا که حل شد ولی یادتون باشه برای نصب uefi باید هارد دیسک هم فلش تبدیل به gpt بشن

شما فقط فلش رو gpt کرده بودی

• لایک 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...