رفتن به مطلب

اضافه کردن وای فای به مادربرد کامپیوتر

md3848
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام - همونطور که میدونید برخی مادربرد ها دارای wifi داخلی نیستد که باید به کمک کارت وایفای ( نمیدونم اسمش همینه یا نه ) این قابلیت رو به مادربرد اضافه کرد تا کامپیوتر از طریق wifi به اینترنت وصل بشه.

حالا من میخواستم یه کارت وایفای بخرم - اما نمیدونم چه مدلی بخرم  از حداکثر سرعت نت بتونم استفاده کنم - من هم

1) اینترنت موبایلم رو شیر میکنم به کامپیوتر و ازش استفاده میکنم.

2) از اینترنت مودم LTE ایرانسل در کامپیوتر استفاده میکنم.

3) هات اسپات موبایلم رو فعال میکنم و بین کامپیوتر و موبایلم فیلم و کلیپ اینجور چیزا جابجا میکنم.

حالا با این وضع به نظرتون بهترین کارت وایفای چی هستش؟

تو فروشگاه ها که دیدم شونصد مدل بود

1) مدل USB - مدل PCIe 

2) از 50 هزار تومن تا بالای 1 تومن

من الان خودم یه دانگ وایفای ( مثل عکس زیر )  دارم - سرعت تبادل داده بین موبایل و pc بیشتر از 4-5 مگابایت نمیشه - نمیدونم همین کافیه یا ...

wifi.thumb.jpeg.30face5a4223d7295c1b009d2fbb7df4.jpeg

مادربرد : Z370

بودجه : تا سقف 1تومن ( ولی خب هرچی هزینه کمتر بهتر - نمیخوام هزینه الکی کنم و چیزی رو تهیه کنم که بیشتر از نیازم هستش )

مدل مودم : مودم  LTE ایرانسل مدل GP2101 Plus ( لینک مودم فوق از سایت ایرانسل : https://shop.irancell.ir/shop/fa/id-117/مودم_داخلی_GP2101_Plus/ ) - اگه مودم مناسب نیست - مودم مناسب رو معرفی کنید.

مدل موبایل : LG - K10 که 4G هستش - نسخه اندرودیدش هم 6 هستش.

ویرایش شده توسط md3848
لینک به دیدگاه

من این مدل رو دارم در حد آک با 3 سال گارانتی قیمت تو دیجیکالا 135 تومان قیمت فروش من با 3 سال گارانتی 75 تومان

https://www.digikala.com/product/dkp-2746/کارت-شبکه-بیسیم-تی-پی-لینک-مدل-tl-wn781nd

x3gq_img_20190202_003703.jpg

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، md3848 گفته است :

دوستان نظری ندارن؟

شما نه مدل مادربردتون رو ذکر کردین و نه بودجه ای که دارین.

اگر هم مودم روتر ADSL دارید اونم مدلش رو بفرمایید.

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

شما نه مدل مادربردتون رو ذکر کردین و نه بودجه ای که دارین.

اگر هم مودم روتر ADSL دارید اونم مدلش رو بفرمایید.

اطلاعات مورد نیاز به پست اول پیوست شد.

لینک به دیدگاه

مودمی که داری تک بانده است و صرفا تا استاندارد N پشتیبانی می کنه بنابراین میتونی یه چیزی در حد 100 تا 150 تومن هم بگیری براش.

اما اگر بحث آینده نگری باشه، یکی از این سه تا رو پیشنهاد میدم:

دانگل شبکه دی لینک DWA-182 AC1200 USB

دانگل شبکه تی پی لینک Archer T4U

دانگل لینک سیس WUSB6300

هر سه تای اینا توی یه کلاس طبقه بندی میشن، من خودم مدل دی لینک رو دارم و ازش راضی ام. یه جورایی در آینده اگر مودم خودتون رو به مدلهای بهتر که از استاندارد AC پشتیبانی کنند ارتقا بدین، این دانگل ها از اون استاندارد هم پیشتیبانی می کنند.

اگر نمیخواین درگاه USB شما اشغال بشه و دنبال کارتهای Expansion هستید، مدلهای

کارت شبکه بی سیم تی پی لینک Archer T9E AC1900

کارت شبکه دی لینک DWA-582 PCIe

پیشنهاد می کنم که البته اون اولی ته داستانه.

لینک به دیدگاه

درود

اگر فقط برای اینترنت می خواهید و فاصله ی چیزی که می خواهید بیسیم بهش وصل شوید، کم است، تفاوتی بین مدلهای گرانقیمت و ارزانقیمت نخواهید یافت. اگر انتقال فایل هم مد نظر است از روی مدلش می توان فهمید سرعتش چطور است(مثلا n300 معادل 300 مگابیت بر ثانیه). وجود و کیفیت آنتن هم معمولا در افزایش برد و ثبات سیگنال موثر است.

لینک به دیدگاه

گفتم - بیشتر میخوام از اینترنت ایرانسل ( چه وقتی از مودم LTE ایرانسل استفاده میکنم و چه وقتی از اینترنت موبایل رو شیر میکنم رو PC ) در بهترین حالت استفاده کنم - تریجها هم کارت WIFI فوق USB نباشه ( مدل usb پام میخوره بهش میشکنه یا گم میشه و از این جور دلایل الکی.... )

حالا دوستمون میگم مودم من تک بانده هستش - مودم خوبی هم اگه سراغ دارید بگید تهیه میکنم - موردی نی - چون کارت وافای خوب تهیه کنم - بعد مودم ایرانسل خوب تو بازار نباشه چه فایده 😥

فاصله مودم تا PC من حدود 10 متر هستش - مودم LTE ایرانسل خوب انتن نمیده - گزاشتمش دم پنجره تا یکم آنتن بده 😅

فاصله موبایل تا PC هم حدود 0.5 متر هستش.

راستی - من دانلود هامو با نت موبایل انجام میدم - ( وبگردی ها و کارای سبک با نت LTE ) - فلذا به نظرم کارت wifi مناسب با موبایلم تهیه کنم بهتره - درسته؟ موبایل رو بعدا میشه عوض کرد یکی بهترشو گرفت ولی مودم های ایرانسل تعدادشون و موجودیشون همیشه محدود هستش.

باندهای قابل پشتیبانی موبایلم به صورت زیر هستش

(802.11b (IEEE 802.11b-199

(802.11g (IEEE 802.11g-200

(802.11n (IEEE 802.11n-200

802.11n 5GHz

منبع

به نظرتون با این اوضاع بهترین مودم PICe چیه؟

مدل زیر رو هم تو فروشگاه دیدم - قیمتش که مناسبه - کاراییش رو نمیدونم.

https://meghdadit.com/product/52267/totolink-a1900pe-ac1900-wireless-dual-band-pci-e-adapter/کارت-شبکه-بی‌سیم-pci-e-توتولینک-مدل-ای-1900-پی-ای/

ویرایش شده توسط md3848
لینک به دیدگاه

شما باید یه چیز ساده رو در نظر بگیرید. سرعت اینترنت شما چقدره؟ اگه tdlte ایرانسل باشه حداکثر 40 مگ سرعت می ده دیگه. شما یه کارت می خواید که اینو پوشش بده و اینکه فاصله هم 10 متره .

مدل های usb خوبه ولی اگه جای روی مادربرد دارید (کارت گرافیک یا چیزی دیگه فضای اتصالی های مادبرد رو اشغال نکرده) پیشنهاد می دم از مدل PCIe استفاده کنید. نمونه زیاده  مثلا این 2تا به نظر من مناسبه. قوی تر هم می شه خرید ولی خب همین به خوبی نیاز شما رو بر طرف می کنه.

https://www.lioncomputer.com/network-and-communication-equipment/communication-equipment/network-cards-and-adaptors/tp-link/tp-link-tl-wn881nd-wireless-n-pci-express-adapter-36.html

https://www.lioncomputer.com/network-and-communication-equipment/communication-equipment/network-cards-and-adaptors/tenda/tenda-w322e-pci-express-adapter.html

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، amir44 گفته است :

شما باید یه چیز ساده رو در نظر بگیرید. سرعت اینترنت شما چقدره؟ اگه tdlte ایرانسل باشه حداکثر 40 مگ سرعت می ده دیگه. شما یه کارت می خواید که اینو پوشش بده و اینکه فاصله هم 10 متره .

مدل های usb خوبه ولی اگه جای روی مادربرد دارید (کارت گرافیک یا چیزی دیگه فضای اتصالی های مادبرد رو اشغال نکرده) پیشنهاد می دم از مدل PCIe استفاده کنید. نمونه زیاده  مثلا این 2تا به نظر من مناسبه. قوی تر هم می شه خرید ولی خب همین به خوبی نیاز شما رو بر طرف می کنه.

https://www.lioncomputer.com/network-and-communication-equipment/communication-equipment/network-cards-and-adaptors/tp-link/tp-link-tl-wn881nd-wireless-n-pci-express-adapter-36.html

https://www.lioncomputer.com/network-and-communication-equipment/communication-equipment/network-cards-and-adaptors/tenda/tenda-w322e-pci-express-adapter.html

والا مودم LTE ( با توجه به تعرفه هاش و اون تعریفه ای که من تهیه میکنم  ازش هر ماه ) عند سرعتش 1MBps هستش.

اما اینترنت 4G موبایل ( با توجه به تعرفه هاش و اون تعریفه ای که من تهیه میکنم  ازش هر ماه ) نهایت سرعتی که من ازش گرفتم ( وقتی اینترنت موبایل رو شیر کردم رو PC و از کارت WIFI یی که در پست اول عکسشو گزاشتم استفاده کردم ) سرعتی حدود 5MBps بوده - حالا نمیدونم سرعت چرا بیشتر از این نشده - به خاطر محدودیت موبایلم هستش - به خاطر محدودیت اون کارت wifi مورد استفاده هستش - محدودیت از سمت شرکت ایرانسل هستش - به خاطر دور بودن و از دکل آنتن هستش و.... ( چون شنیدم بعضی دوستان تا سرعت 10MBps هم جواب گرفتن از 4G ایرانسل )

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، md3848 گفته است :

والا مودم LTE ( با توجه به تعرفه هاش و اون تعریفه ای که من تهیه میکنم  ازش هر ماه ) عند سرعتش 1MBps هستش.

اما اینترنت 4G موبایل ( با توجه به تعرفه هاش و اون تعریفه ای که من تهیه میکنم  ازش هر ماه ) نهایت سرعتی که من ازش گرفتم ( وقتی اینترنت موبایل رو شیر کردم رو PC و از کارت WIFI یی که در پست اول عکسشو گزاشتم استفاده کردم ) سرعتی حدود 5MBps بوده - حالا نمیدونم سرعت چرا بیشتر از این نشده - به خاطر محدودیت موبایلم هستش - به خاطر محدودیت اون کارت wifi مورد استفاده هستش - محدودیت از سمت شرکت ایرانسل هستش - به خاطر دور بودن و از دکل آنتن هستش و.... ( چون شنیدم بعضی دوستان تا سرعت 10MBps هم جواب گرفتن از 4G ایرانسل )

همین دیگه منم آخرین حدش روگفتم  و با این کارت های شبکه ای که معرفی کردم نباید مشکلی باشه. البته شما باز هم بررسی کنید ولی فکر کنم پیشنهادهای خوبی باشه. 

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، md3848 گفته است :

با سلام و درود

با توجه به سرعت نهایت 1 مگابایت lte که دارید و 5 مگابایت برای موبایل و گفته خودتون که دانگل فعلیتون تا حدود 4  5 مگابات سرعتش هست پس لذومی نداره اصلا بخواید دانگل جدید بخرید اون lte که مشخصه سرعتش پایینه و هیچ نیازی نیست میمونه گوشیتون که برای اینکه بفهمید آیا با دانگل فعلیتون نهایت سرعت رو میده یانه راحت با کابل اینترنتش رو بدید به کامپیوتر و بعد سرعتش رو با سرعت دانگلتون مقایسه کنید اگه یکی بود که صرفا دارید پولتون رو با خرید کارت wifi دیگه میریزید سطل آشغال اما اگه فرق داشت اون موقع به فکر خرید باشید به شخصه اگه وضعیتم این بود از دانگل فعلیم برای lte و باقی پولمم هزینه میکردم برای یه مودم حرفه ای 4g که خیلی بصرفه تر هست ! الان خودم با مودم 4g نامحدود همراه اول رو تا 11 مگ شبا سرعتمه تازه یه آنتن مودم پر نمیشه و از قابلیت دوباند cat 6 هم استفاده نمیکنم !!!

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، abidi گفته است :

با سلام و درود

با توجه به سرعت نهایت 1 مگابایت lte که دارید و 5 مگابایت برای موبایل و گفته خودتون که دانگل فعلیتون تا حدود 4  5 مگابات سرعتش هست پس لذومی نداره اصلا بخواید دانگل جدید بخرید اون lte که مشخصه سرعتش پایینه و هیچ نیازی نیست میمونه گوشیتون که برای اینکه بفهمید آیا با دانگل فعلیتون نهایت سرعت رو میده یانه راحت با کابل اینترنتش رو بدید به کامپیوتر و بعد سرعتش رو با سرعت دانگلتون مقایسه کنید اگه یکی بود که صرفا دارید پولتون رو با خرید کارت wifi دیگه میریزید سطل آشغال اما اگه فرق داشت اون موقع به فکر خرید باشید به شخصه اگه وضعیتم این بود از دانگل فعلیم برای lte و باقی پولمم هزینه میکردم برای یه مودم حرفه ای 4g که خیلی بصرفه تر هست ! الان خودم با مودم 4g نامحدود همراه اول رو تا 11 مگ شبا سرعتمه تازه یه آنتن مودم پر نمیشه و از قابلیت دوباند cat 6 هم استفاده نمیکنم !!!

موفق باشید.

حرف منطقی!

قبلا با USB چک کردم - قطع وصل میشه همش - رو مخه - باز دوباره برم تست کنم.🙏

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، md3848 گفته است :

حرف منطقی!

قبلا با USB چک کردم - قطع وصل میشه همش - رو مخه - باز دوباره برم تست کنم.1f64f.png

قطع و وصلی معمولا به خاطر خرابی سوکت گوشی و یا کابل هست ، یا ممکنه پورت usb مورد استفادتون ایراد داشته باشه. (البته ناگفته نماند برخی اوقات سازگار نبودن سیستم عامل گوشیم این مشکل رو به وجود میاره که با آپدیت گوشی برطرف میشه !)

لینک به دیدگاه

الان که نت موبایل با usb به pc وصل کردم  و تست میکنم - تغییر آنچنانی یی حس نمیکنم.

راستی یه سوال - تو موبایل سرعت رو میزنه 8 ولی تو کامپوتر 4 هستش سرعت😐 کلا موبایل هر سرعتی رو نشون میده تو pc - دانلود منیجر تقریبا نصف اون سرعت نشون میده.

البته خونه ( 1 طبقه ) ما تقریبا از 4 طرف! بین ساختمون های چند طبقه هستش - احتمالا مشکل از این باشه که سرعت کمه.

یه کاری کنیم - از طریق وایفای کامپیوتر به موبایل وصل بشه - موبایل هم ببرم وسط حیاط بزارم تا تو فضای باز باشه😅 - شاید سرعت بهتر شد - عجب گیری کردیما  - ببین به چه روش هایی باید رو بیاریم.💀

مودم ساده lte ایرانسل 1 تومن شده - ارزش خرید نداره اصلا - موبایل بخرم با صرفه تره!

چیکار کنم الان؟

تو سایت www.speedtest.net تست کردم سرعت رو به صورت زیر بود - پینگ رو زده 24 😐 درحالی که تو بازی dota2 پینگ حدود 150 هستش!!!

سرعت دانلود رو زده حدود 32Mbps که میشه همون 4MBps - که خب درسته - نت من بین 3 تا 5 مگابایت هستش سرعت دانلودش.

Capture.thumb.PNG.30221486dca62f899483b9839fb6991b.PNG

ویرایش شده توسط md3848
لینک به دیدگاه

منم از کارت وایرلس استفاده میکنم  فقط بهتون بگم طبق تجربه از مدل های USBاستفاده نکنید داغ میکنه و از کار میوفته من مدل آرچر رو چند سال پیش داشتم

یه مدل ساده گرفتم که متصل میشه به خود مادربرد

https://www.lioncomputer.com/network-and-communication-equipment/communication-equipment/network-cards-and-adaptors/tp-link/tp-link-tl-wn781nd-pci-express-adapter-36.html

الان  یکساله استفاده میکنم هیچ مشکلی نداشته

لینک به دیدگاه

طبق پست قبلی من - از نت موبایل چه در حالت شیر با wifi و چه usb تست کردم سرعتش بین 3MBps تا 5MBps بود ( هدف من اینه که این سرعت به 10MBps برسه 😁 )

فلذا اینطور که بنظر میاد مودم اینترنت 4G یا بهتر! رو هم باید تهیه کنم - بعد اگه نیاز بود کارت WIFI رو هم تهیه کنم.

با این اوضاع مودم WIFI خوب چی سراغ دارید؟

مودم LTE ایرانسل رو دارم ولی تعرفه ساعتی نامحدود نداره😐 فلذا مجبورم از نت 4G موبایلم استفاده کنم و از طرح 1 تا 3 ساعته نامحدود 2 تا 8 صبح استفاده کنم (  تبلیغ دارم میکنم؟🤨 )

لینک به دیدگاه

مودم خوب 4g یا 4.5G !  یا بهتر کسی سراغ داره معرفی کنه - سیمکارت ایرانسل فقط بهش بخوره.

کارت WIFI هم یکی از این مواردی که دوستان معرفی کردن بعدا میرم تهیه میکنم ( البته قبلش مدوم WIFI سیمکارت خور 4G باید تهیه کنم با این اوضاع - یا یه موبایل خوب بگیریم که وایفای اش سرعتش خوب باشه )

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

منم از کارت وایرلس استفاده میکنم  فقط بهتون بگم طبق تجربه از مدل های USBاستفاده نکنید داغ میکنه و از کار میوفته

حرف دوستمون تایید میشه ؛ فقط PCI بگیرید

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، sajad-tnt گفته است :

حرف دوستمون تایید میشه ؛ فقط PCI بگیرید

اونی که عکشو اول مطلب گزاشتم تا 6 ساعت با سرعت 3MBps تا 5MBps دانلود کردم آخ نگفته😍 - البته موبایل عین سگ داغ شده و یکی دوبار هم از شدت گرما ریست شد 😐البته موبایل هم تو هین حین به شارژر وصلش کردم تا باتریش خالی نشه.

ولی خب وقتی سرعت نت از یه حدی بالاتر نمیره - دیگه خرید کارت وایفای هزینه الکی هستش.

باید اول یه فکری به حال مودم اینترنت کرد - بعد رفت سراغ تهیه کارت wifi مناسب برای مادربرد.

فلذا دوستان مودم وایفای 4g ( یا بهتر ) چیزی سراغ دان بگن. 

ویرایش شده توسط md3848
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...