رفتن به مطلب

خرید اسپیکر مانیتورینگ برای گوش دادن موسیقی

hosin
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

به نظرتون خرید اسپیکر مانیتورینگ برای گوش دادن به  موزیک توصیه میکنید ؟

بنده یه جایی بودم که بنده خدا اسپیکر مانیتورینگ داشت و واقعا از کیفیت صدا شگفت زده شدم و خیلی خوشم اومد

اما چند جایی پرسیدم گفتن پیشنهاد نمیکنن

حالا به نظرتون تا بودجه 2.5 میلیون اصلا ارزشش رو داره ؟ چون باید در کنارش کارت صداهم فکر کنم بخرم

نظرتون روی اینکه مانیتورینگ بگیرم و یا اینکه از اسپیکر های حرفه ای ادیفایر و یا کریتیو تهیه کنم

چون اینارو بیشتر واسه مانیتور کردن اهنگ استفاده میکنن ولی من واقعا از کیفیت خروجی اهنگ راضی بودم خیلی خوب بود !! البته فکر کنم این اسپیکر ها دو نوع پسیو و اکتیو باشن

از دوستان اهل فن درخواست دارم راهنمایی کنن :D

لینک به دیدگاه

سلام.

قبل از هرچیزی مهم نوع کاربریتون هست و اینکه چه سبکی از موسیقی گوش میدین و چه سلیقه ای دارین.

اسپیکر مانیتورینگ همونطور که از اسمش مشخصه برای مانیتور کردن صدا استفاده میشه ،درنتیجه باید نزدیک ترین صدا به رفرنس رو  ارایه بده که صدای بدون هیچ اغراق و رنگ شدگی هست،همچنین باید در امکان تشخیص و تفکیک فرکانس ها و جزییات دقیق تر باشه .با این حال  شخصا برای کاربری عادی و لذت بردن از موسیقی برای عموم پیشنهاد نمیکنم ،بخصوص اگر سبک پاپ و ایرانی گوش میدین.

بحث این که چه اسپیکر مانیتورینگی رو با چه اسپیکر خونگی مقایسه کردین هم هست(تعداد،ابعاد و انواع درایورها). درمورد اسپیکر مانیتورینگ passive هم باید در نظر داشته باشین نیاز به هزینه ی جدا برای تهیه امپلیفایر دارین . همچنین در بیشتر موارد برای لذت بردن از فرکانس های بسیار پایین و به اصطلاح LFE(Low Freqency Effects) نیاز به تهیه ی ساب ووفر جدا هم هست که با این اوصاف هزینه ی نهایی به مراتب بالاتر از بودجه ای میشه که مدنظر دارین.

موفق باشین.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mohsen.dehvari گفته است :

سلام.

قبل از هرچیزی مهم نوع کاربریتون هست و اینکه چه سبکی از موسیقی گوش میدین و چه سلیقه ای دارین.

اسپیکر مانیتورینگ همونطور که از اسمش مشخصه برای مانیتور کردن صدا استفاده میشه ،درنتیجه باید نزدیک ترین صدا به رفرنس رو  ارایه بده که صدای بدون هیچ اغراق و رنگ شدگی هست،همچنین باید در امکان تشخیص و تفکیک فرکانس ها و جزییات دقیق تر باشه .با این حال  شخصا برای کاربری عادی و لذت بردن از موسیقی برای عموم پیشنهاد نمیکنم ،بخصوص اگر سبک پاپ و ایرانی گوش میدین.

بحث این که چه اسپیکر مانیتورینگی رو با چه اسپیکر خونگی مقایسه کردین هم هست(تعداد،ابعاد و انواع درایورها). درمورد اسپیکر مانیتورینگ passive هم باید در نظر داشته باشین نیاز به هزینه ی جدا برای تهیه امپلیفایر دارین . همچنین در بیشتر موارد برای لذت بردن از فرکانس های بسیار پایین و به اصطلاح LFE(Low Freqency Effects) نیاز به تهیه ی ساب ووفر جدا هم هست که با این اوصاف هزینه ی نهایی به مراتب بالاتر از بودجه ای میشه که مدنظر دارین.

موفق باشین.

سلام

بیشتر موزیک های دهه 50 - 60 - 70 ایران گوش میدم یعنی همیشه اینارو گوش میدم

و اونور آبی ها هم کویین -  پینک فلوید و متالیکا و چند گروه دیگه ...

در کل نظرتون چیه چون من موزیک ایرانی داخل مانیتورینگ شنیدم و واقعا لذت بردم صدای خروجی خیلی خیلی خوب بود

لینک به دیدگاه

موسیقی کاملا سلیقه ای هست و تا خودتون از نزدیک و در شرایط مشابه تست نکنین نظری نمیشه داد.من هنوز نمیدونم چه اسپیکری رو با چه اسپیکری مقایسه کردین.با توجه به توضیحات قبلی باید بودجه رو هم مدنظر داشته باشین.

درمورد موسیقی های قدیمی و بی کیفیت هم به هیچ عنوان اسپیکر مانیتورینگ پیشنهاد نمیکنم از اونجایی که مشکلات و نواقص قطعه به مراتب آزاردهنده تر میشن و نویز های اضافی بیشتر حس میشن همونطور که اسپیکر مانیتورینگ برای شنیدن جزییات استفاده میشه و همچنین توان واقعی اسپیکر مانیتورینگ به کیفیت قطعه هم مرتبط هست.نکته ی دیگه ای که باید مدنظر داشته باشین استفاده در فضای کوچک و کنترل شده برای اسپیکر مانیتورینگ هست که یکی از تفاوت های بزرگش با اسپیکر خانگی هستش.

شخصا برای کاربری های تخصصی از هدفون های مانیتورینگ beyerdynamic dt770 وdt990 استفاده میکنم و برای کاربری روزانه اسپیکر خانگی 5.1 و صدای رفرنس رو مناسب کاربری خانگی نمیبینم.

حتما قبل خرید بصورت حضوری با قطعه هایی که قراره گوش بدین تست کنین  و اینکه صرفا براساس مقایسه ی یک اسپیکر مانیتورینگ خاص در شرایط خاص  با سایر اسپیکرهای خانگی تصمیم گیری کنین زیاد منطقی نیست.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، hosin گفته است :

سلام دوستان ....

سلام دوست من.

بله اسپیکرهای مانیتورینگ با اختلاف زیاد مناسب ترین گزینه برای گوش دادن به موسیقی هستن.

میشه مدل مانیتورینگ و امپ و پری امپ و کلا دیوایس های اون بنده خدا رو بگید؟

دلیلشون چی بود ک پیشنهاد ندادن؟

2.5؟! مطمعنی مانیتورینگ بود با این قیمت؟؟!! بوک شلف بوده نکنه؟؟ الان زیر  5 تومن مانیتورینگ خوب گیرت نمیاد. بهرینگر هایی ک 800 تومن بود رو باید 2.5 بخری ک اصلا توصیه نمیشه به عنوان استیج اصلی استفاده بشن.

میشه مدل اسپیکر فعلیتون رو بفرمایید؟ و اینکه ازش راضی هستی یا نه؟ مشکلش چیه؟ نقطه قوتش چیه؟

بله پسیو و اکتیو دارن ک فرقشون توی امپ داخلی هست مدل های پسیو دارای امپ داخلی نیستن و اکتیو ها امپ داخلی دارن.

در خدمتتون هستم دوست من.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام دوست من.

بله اسپیکرهای مانیتورینگ با اختلاف زیاد مناسب ترین گزینه برای گوش دادن به موسیقی هستن.

میشه مدل مانیتورینگ و امپ و پری امپ و کلا دیوایس های اون بنده خدا رو بگید؟

دلیلشون چی بود ک پیشنهاد ندادن؟

2.5؟! مطمعنی مانیتورینگ بود با این قیمت؟؟!! بوک شلف بوده نکنه؟؟ الان زیر  5 تومن مانیتورینگ خوب گیرت نمیاد. بهرینگر هایی ک 800 تومن بود رو باید 2.5 بخری ک اصلا توصیه نمیشه به عنوان استیج اصلی استفاده بشن.

میشه مدل اسپیکر فعلیتون رو بفرمایید؟ و اینکه ازش راضی هستی یا نه؟ مشکلش چیه؟ نقطه قوتش چیه؟

بله پسیو و اکتیو دارن ک فرقشون توی امپ داخلی هست مدل های پسیو دارای امپ داخلی نیستن و اکتیو ها امپ داخلی دارن.

در خدمتتون هستم دوست من.

سلام

والا اون رفیقمون دوست صمیمیم نیست  همینجوری گذری رفته بودم خونش و خوب اهنگ گذاشته بود تعجب کردم از کیفیت خروجی ازش پرسیدم اسپیکرا چیه گفت مانیتوریه و دیگه ادمه نداد که مدلش چیه و ...

فقط فهمیدم کارت صداش رولند بود

در کل منظورم اینه با اودجه 2.5 میلیو ناصلا ارزش داره خرید مانیتورینگ ؟ چون الان فقط یه بهرینجر پیدا کردم با قیمت 2800 و بقیه بالای 3.5 میلیون هستند

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، hosin گفته است :

سلام ...

خیر ب هیچ وجه نمیتونید با 2.5 اسپیکر مانیتورینگ بخرید. میتونید از بوک شلف های ادیفایر خرید کنید ک نمیدونم چ مدل هاییش الان موجوده صدایی شبیه به مانیتورینگ دارن با صدای اغوا شده ک مناسب خونه هست.

از اقای رضایی سوال کنید ببینید چ مدل هایی موجوده چیزی ک با بودجتون بخوره خریداری کنید.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...