رفتن به مطلب

همفکری جهت ارتقای سیستم 1155

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

اساتید سیستم من بدین شرحه

مادربورد Asus p8h77-v سوکت 1155
8 گیگ رم corsair
سی پی یو هم intel i3 3220
هارد هم وسترن دیجیتال سبز دو ترا

پاور هم معمولی huntkey 450 h
مانیتور ایسوز 1080

آیا ارتقای این سیستم منطقیه یا به فکر کیس جدید باشم ؟

مثلا اگر سی پی یو رو به i7 ارتقا بدم و یه گرفیک 1060 آکبند یا rx580 بگیرم  و یه ssd بگیرم  به نظرتون چند سال می تونم با این کانفیگ سر کنم ( هدف دریافت تصویر رو حالت معمولی و medium است

فکر کنم پاور هم باید آپدیت بشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو این وضعیت گرونی خریدنو  زیاد بصرفه نیست

سی پی یو رو به i5 3570 ارتقا بدین

پاور هم یک عدد 600 وات خوب بگیرین

1060 یا 580 هم هر کدوم رو دوست داشتین بگیرین

ssd  هم این روزها یکی از ضروریات سیستم هست

لینک به دیدگاه

سلام

در بهترین حالت خرید

i7 3770 

یک عدد رم 8 دیگر 

یک عدد ssd

پاور هم حتما تعویض بشه

گرافیک هم یکی از این دو مدل که گفتین هر دو کارت عالی هستن 

در این حالت فکر می کنم تا 2سال جوابگو باشه آخرش اینکه تنظیمات گرافیکی رو کاهش بدین به low 

اگر از نظر بودجه مشکل دارین 

میتونید همینطور که کاربر winner گفتن i5 3570 انتخاب کنید اگر اشتباه نکنم 700تومان ارزان تر از i7 3770 هست 

رم 8 کمه پیشنهاد همون دوتا 8 هست ولی میتونید یک عدد 4 دیگه اضافه کنید مجموعا 12 بشه اگر این گزینه رو خواستید انجام بدید قبلش حتما تحقیق کنید که به صورت 8+4 به مشکل برنخورید 

برای رزولوشن 1080 با این تنظیمات ارتقا همین کیس کافی هست از نظر خودم ولی میتونید به پلتفرم جدیدتر کوچ کنید اگر بودجتون کافی باشه

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، yebordi گفته است :

درود

8 گیگ رم corsair

مانیتور ایسوز 1080

مثلا اگر سی پی یو رو به i7 ارتقا بدم و یه گرفیک 1060 آکبند یا rx580 بگیرم  و یه ssd بگیرم  به نظرتون چند سال می تونم با این کانفیگ سر کنم ( هدف دریافت تصویر رو حالت معمولی و medium است

پردازنده قطعا باتلنکه و حداقل 3770k پیشنهاد میشه هرچند بنظرم بعد 7-8 سال از سری ایوی بریج دیگ کم کم باید ب فکر ارتقا کلی باشی

https://pc-builds.com/calculator/Core_i3-3220/Radeon_RX_580/0nK0Ygf2/8/

پاور هم زیر لود کامل میره پس بهتر حداقل 600  hp+ یا 650  ocpt گرین بگیری

https://outervision.com/power-supply-calculator

رم دوال هم کم تاثیر نداره بهتر دو رم با فرکانس حداقل 2000 تا 2200 و  CL11 یا پایین تر بگیری

SSD جزء واجبات

در آخر گرافیک رو با توجه ب بنچ های معتبر نسبت ب قیمت انتخاب کن

https://www.3dmark.com/compare/fs/18762708/fs/13815261/fs/18762708/fs/18641949/fs/11944361

https://www.3dmark.com/compare/spy/4649463/spy/5161563/spy/4583542/spy/4224049/spy/7153999

image.png.6423932d874282f4027a4ad0bd45dbf6.png

image.png.9bc94f72678be57d72fe51d35e4b0d6d.png

پ.ن: حتما قبل ارتقا  بایوس مادربرد رو آپدیت کن تا با قطعات جدید مث رم و SSD  ب مشکل بر نخوری

پ.ن2: بازم میگم 8 سال از سری ایوی بریح میگذره و I7  های اون نسل در حد I3 8300 هم نیس پس ارزش این هزینه ها رو نداره

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i3-8300-vs-Intel-Core-i7-3770K/m484077vs1317

ویرایش شده توسط arian97
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، WINNER گفته است :

سلام

استارتر عزیز بنده هم کاملا با نظر ایشون موافقم 

بهترین رو بهتون پیشنهاد دادن

بنده خودم قبلا 1060 6گیگ با i3 2120 استفاده می‌کردم خیلی خودت درگیر گلوگاه و این حرفا نکن

سیستم شما دیگه عمر خودش کرده پس ارزش هزینه زیاد رو نداره 

پس دنبال رم 16 با باس بالا و  سی پی یو i7 نباش 

یه پاور 600 وات

یدونه i5 3570

و یه رم 4 دیگه بنداز کنار همین 8 

و قطعا گرافیک rx580 8gb 

با این سیستم و تنظیمات مد نظر شما مطمان باش تا 5 سال دیگه جوابگو هست واست 

لینک به دیدگاه

درود. دوستان میگن خرید نو به صرفه نیس و منم موافقم ولی بحث اینه کارکرده هم گیر نمیاد! یا با قیمتای نجومی میدن ادم ترجیح میده اکبند بخره.

درکل شما که میخای هزینه کنی یبار سیستم جدید بخر تا بعدا دوباره تو خرج نیفتی. بهتر میبود حداکثر بودجتونو میگفتین.

من خودم یه باندل am4 برای فروش گذاشتم اگه به کارت میاد بگو خصوصی کنم برات. موفق باشی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک مورد دیگه هم من بگم

بهترین راه برای مقایسه قطعات برای اینکه ببینید ارزش ارتقا دارن یا نه یوتیوب هست

کلی تست میتونید پیدا کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 6 ساعت قبل، yebordi گفته است :

درود

8 گیگ رم corsair

مانیتور ایسوز 1080

بودجتون واسه ارتقا چقدره ؟

واسه سوکت خودتون همونطور که دوستان اشاره کردن یه i5 سری 3 هزار کافیه i7 خرج اضافی هستش چون سوکت قدیمیه و احتمالا تا یکی دو سال آِینده از لحاظ سخت افزاری دیگه بازیهای جدید پشتیبانی نکنه مثل اساسین اودیسه که واسه بازی کردنش حداقلش همین سوکت هستش و سوکتهای قدیمی تر ساپورت نمیکنن 

رمتون کافیه ، اس اس دی باید تهیه بشه اگه نتونستین با این هارد 5400 احتمالا تو بازیهای جهان باز به مشکل بربخورین

در صورت خرید 1060 پاور 500 کافیه 580 هم میکشه اما تا خرخره میره تو لود بهتره 600 تهیه بشه که بعضا دیدم قیمت 700 وات با 600 فرق چندانی ندارن البته کلا محصولات گرین نایاب و گرون شدن !

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

سلام و سپاس از دوستان بابت کمک

واقعیت سردرگردم هستم ... در رابطه با بودجه اگر بخام چند ماه صبر کنم می تونم نهایتا 10 - 11 تومن برای کیس تنها هزینه کنم ... حالا چه ارتقا همین کیس چه بستن سیستم جدید

اگر کیس دوم بخام ببندم این کیس رو می گذارم برای دانلود شبانه و کارهای رزرو دیگر

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، WINNER گفته است :

چند سال می شه با این سیستم گذراند ؟

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، chaning گفته است :

سلام

در بهترین حالت خرید

i7 3770 

یک عدد رم 8 دیگر 

یک عدد ssd

پاور هم حتما تعویض بشه

گرافیک هم یکی از این دو مدل که گفتین هر دو کارت عالی هستن 

در این حالت فکر می کنم تا 2سال جوابگو باشه آخرش اینکه تنظیمات گرافیکی رو کاهش بدین به low 

اگر از نظر بودجه مشکل دارین 

میتونید همینطور که کاربر winner گفتن i5 3570 انتخاب کنید اگر اشتباه نکنم 700تومان ارزان تر از i7 3770 هست 

رم 8 کمه پیشنهاد همون دوتا 8 هست ولی میتونید یک عدد 4 دیگه اضافه کنید مجموعا 12 بشه اگر این گزینه رو خواستید انجام بدید قبلش حتما تحقیق کنید که به صورت 8+4 به مشکل برنخورید 

برای رزولوشن 1080 با این تنظیمات ارتقا همین کیس کافی هست از نظر خودم ولی میتونید به پلتفرم جدیدتر کوچ کنید اگر بودجتون کافی باشه

اگر با رم 16 و سی پی یو i7 3770 و ssd و rx580 فقط 2 سال بتونم راحت استفاده کنم قطعا به فکر سیستم جدید خواهم بود

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، ultragame888 گفته است :

سلام

استارتر عزیز بنده هم کاملا با نظر ایشون موافقم 

بهترین رو بهتون پیشنهاد دادن

بنده خودم قبلا 1060 6گیگ با i3 2120 استفاده می‌کردم خیلی خودت درگیر گلوگاه و این حرفا نکن

سیستم شما دیگه عمر خودش کرده پس ارزش هزینه زیاد رو نداره 

پس دنبال رم 16 با باس بالا و  سی پی یو i7 نباش 

یه پاور 600 وات

یدونه i5 3570

و یه رم 4 دیگه بنداز کنار همین 8 

و قطعا گرافیک rx580 8gb 

با این سیستم و تنظیمات مد نظر شما مطمان باش تا 5 سال دیگه جوابگو هست واست 

هزینه حدودی این موارد چقدر می شه .... مسیله اینجاست که اگر فرضا این سیستم رو بخام آپدیت کنم یه سی پی یو و یه پاور قطعا برام اضاف میاد ...

دوستان یکی از فروشندگان می گفت در کنار  حافظه یا هارد اضافی حتما باید یه هارد sata گذاشت چون SSD فقط برای استارت خوبه و اگر تنها روی سیستم باشه خراب می شه و مشکل خواهد داشت . آیا واقعا تایید می شه ؟

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

بودجتون واسه ارتقا چقدره ؟

واسه سوکت خودتون همونطور که دوستان اشاره کردن یه i5 سری 3 هزار کافیه i7 خرج اضافی هستش چون سوکت قدیمیه و احتمالا تا یکی دو سال آِینده از لحاظ سخت افزاری دیگه بازیهای جدید پشتیبانی نکنه مثل اساسین اودیسه که واسه بازی کردنش حداقلش همین سوکت هستش و سوکتهای قدیمی تر ساپورت نمیکنن 

رمتون کافیه ، اس اس دی باید تهیه بشه اگه نتونستین با این هارد 5400 احتمالا تو بازیهای جهان باز به مشکل بربخورین

در صورت خرید 1060 پاور 500 کافیه 580 هم میکشه اما تا خرخره میره تو لود بهتره 600 تهیه بشه که بعضا دیدم قیمت 700 وات با 600 فرق چندانی ندارن البته کلا محصولات گرین نایاب و گرون شدن !

سلام و سپاس بابت پاسخت ...

هزینه حدودی تغییرات رو چقدر پیشبینی می کنید ؟

آیا با کمی هزینه بیشتر یا کمتر می شه سیستم جدید بست ؟ ماکزیمم بودجه من 10 - 11 تومنه ( اونم برای سیستم نو بستن )
این سی پی یو های جدید amd که از تیر وارد بازار می شه ( سری 3000 ) فکر نمی کنم تا وارد ایران بشه زیر 3 تومن قیمت بخوره ... آدم باورش نمی شه که چند قلم سخت افزار بی ارزش راحت بشه 10 - 12 تومن ...

لینک به دیدگاه

در در 24 خرداد 1398 در 10:39، yebordi گفته است :

هزینه حدودی این موارد چقدر می شه .... مسیله اینجاست که اگر فرضا این سیستم رو بخام آپدیت کنم یه سی پی یو و یه پاور قطعا برام اضاف میاد ...

دوستان یکی از فروشندگان می گفت در کنار  حافظه یا هارد اضافی حتما باید یه هارد sata گذاشت چون SSD فقط برای استارت خوبه و اگر تنها روی سیستم باشه خراب می شه و مشکل خواهد داشت . آیا واقعا تایید می شه ؟

رو لپ تاپم سه ساله ssd plextor m5s دارم ، هنوز بعد این همه کارکرد bios time کمتر از 4 ثانیه هستش ، هیچ مشکلی هم ندارم ، حدودا سه تا بازی هم با این لپ تاپ تموم کردم ، شاهزاده ایرانی 5 ، nfs mostwanted 2 , cod black ops 1  

راجع به سیستم هم همه چیز بستگی به خود شما داره ! مثلا من اگر بوودم عمرا پول سیستم نو نمیدادم ، همین سیستم رو ارتقا میدادم ، منتها من 25 سالمه ، با توجه به سن و مشغله ی خودم فکر میکنم که مثلا 2 سال دیگه حوصله بازی داشته باشم ، شما هم اول باید شرایط خودت رو بسنجی ، اما راجع به ارزش ارتقا سیستم هم بگم که این سیستم تو ایران با این وضع قیمت ها و دلال بازی های وارد کننده ها کاملا ارزش ارتقا داره (نظر شخصی) 

لینک به دیدگاه

داداش چون نسل داره تغییر میکنه فک نکنم دیگه نسل چهار به دردت بخوره. اگه میخای  طولانی مدت از سیستم استفاده کنی بهترین راهکار خرید سیستم جدیده. یه سری چیزارو کارکرده یه سری چیزای حساس تر رو هم اکبند بگیر.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 14 ساعت قبل، yebordi گفته است :

سلام و سپاس بابت پاسخت ...

هزینه حدودی تغییرات رو چقدر پیشبینی می کنید ؟

آیا با کمی هزینه بیشتر یا کمتر می شه سیستم جدید بست ؟ ماکزیمم بودجه من 10 - 11 تومنه ( اونم برای سیستم نو بستن )
این سی پی یو های جدید amd که از تیر وارد بازار می شه ( سری 3000 ) فکر نمی کنم تا وارد ایران بشه زیر 3 تومن قیمت بخوره ... آدم باورش نمی شه که چند قلم سخت افزار بی ارزش راحت بشه 10 - 12 تومن ...

سري جديد amd چند ماه طول ميکشه تا وارد بازار بشه از اون طرف هم وضعيت وارد کننده ها جالب نيست از يه طرف سود نجومي از طرف ديگه گير گمرک و ترس از سرمايه گذاري تو اين زمينه باعث شده قطعات هم تنوعشون کم باشه و هم قيمتشون نجومي ، چون واسه گيمينگ ميخواين سري 8 و 9 هزار اينتل خوبه 

بایوس قبل نصب پردازنده توسط فروشنده یا گارانتی حتما آپدیت بشه تا سیستم تصویر بده

پاور هم گرین 700 بگیرید قیمت حدودی 950 لی 1050

https://emalls.ir/مشخصات_GREEN-GP700B-HP-POWER~id~813471

کیس هم اینم خوب به نظر میاد البته سلیقه ای هستش خودتون با سلیقه خودتون انتخاب کنید

https://....ir/internal-hardwares/case/case-master-tech-atis-glass#Specifications

https://....ir/internal-hardwares/case/case-green-z3-crystal-gaming#Specifications

برد ارزونتری هم میشه گذاشت که حدود 250 تومن کسر میشه و اس اس دی کینگستون که 150 تومن ارزونتره

هارد هم دارین نذاشتم ، کولر پردازنده هم فکر کنم یه نوتوس 200 کافی باشه 

موقع خرید هم از جاهای مختلف چک کنید و از ارزونترین فروشگاه خرید کنید 

1.thumb.JPG.1ecde3f2355e4cfee3263ecaa4c29b07.JPG

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

سري جديد amd چند ماه طول ميکشه تا وارد بازار بشه از اون طرف هم وضعيت وارد کننده ها جالب نيست از يه طرف سود نجومي از طرف ديگه گير گمرک و ترس از سرمايه گذاري تو اين زمينه باعث شده قطعات هم تنوعشون کم باشه و هم قيمتشون نجومي ، چون واسه گيمينگ ميخواين سري 8 و 9 هزار اينتل خوبه 

بایوس قبل نصب پردازنده توسط فروشنده یا گارانتی حتما آپدیت بشه تا سیستم تصویر بده

پاور هم گرین 700 بگیرید قیمت حدودی 950 لی 1050

https://emalls.ir/مشخصات_GREEN-GP700B-HP-POWER~id~813471

کیس هم اینم خوب به نظر میاد البته سلیقه ای هستش خودتون با سلیقه خودتون انتخاب کنید

https://....ir/internal-hardwares/case/case-master-tech-atis-glass#Specifications

https://....ir/internal-hardwares/case/case-green-z3-crystal-gaming#Specifications

برد ارزونتری هم میشه گذاشت که حدود 250 تومن کسر میشه و اس اس دی کینگستون که 150 تومن ارزونتره

هارد هم دارین نذاشتم ، کولر پردازنده هم فکر کنم یه نوتوس 200 کافی باشه 

موقع خرید هم از جاهای مختلف چک کنید و از ارزونترین فروشگاه خرید کنید 

1.thumb.JPG.1ecde3f2355e4cfee3263ecaa4c29b07.JPG

سپاس بابت پاسخت

شما اطلاع دقیق از سرعت هارد های M2 که nvme ساپورت می کنه دارید ؟ اختلاف سرعتش با همین ssd سامسونگ که از خوب های حافظه است چقدره ؟

آیا گرافیک و برد رو می شه از MSI انتخاب کرد ؟ منظورم اعتبار برندش نسبت به گیگابایت و ایسوز است ... آیا تجربه شخصی از sapphie دارید ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 32 دقیقه قبل، yebordi گفته است :

سپاس بابت پاسخت

شما اطلاع دقیق از سرعت هارد های M2 که nvme ساپورت می کنه دارید ؟ اختلاف سرعتش با همین ssd سامسونگ که از خوب های حافظه است چقدره ؟

آیا گرافیک و برد رو می شه از MSI انتخاب کرد ؟ منظورم اعتبار برندش نسبت به گیگابایت و ایسوز است ... آیا تجربه شخصی از sapphie دارید ؟

راجب اس اس دی از آرمین خان سوال کنید ایشون خبره هستن البته تو بحث بازی فکر نکنم تفاوتی بینشون باشه @ARMIN

راجب برند msi که گرافیک قبلیم و الانم msi هستش سیستم 15 سال پیش که هنوز سر پاست بردش msi ، واسه برادرم هم برد msi گرفتم ،گیگا که به نظرم برند بنجولیه با گارانتی مزخرفش، ایسوس هم تو ایران اسم در کرده ولی انقدر که میگین شاخ نیست  و خوب قیمتهاش نجومیه و ارزش هزینه اضافی نداره (راجب گارانتیهاش اطلاعی ندارم )، راجب سافایر تجربه شخصی ندارم ولی یکی از شرکای اصلی amd هستش که تنها مشکلش تو ایران نبود گارانتی بلند مدت و درست درمونه وگرنه گرافیک های خوبی میزنه میتونید گرافیک msi armor همون مدل بگیرید که حدود 300 تومن فکر کنم اختلاف قیمت دارن ، پردازنده هم میشه 8400 گذاشت که حدود300- 400 تومنی کسر هزینه میشه 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، yebordi گفته است :

سپاس بابت پاسخت

اختلاف سرعت حدد 6 برابر سریعتر هستند.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، yebordi گفته است :

سپاس بابت پاسخت

اعتبار MSI کاملا تائید میشه و از این جهت کاملا خیالتون راحت باشه .

اتفاقا یکی از بهترین برندها برای خرید کارت سری RX500 همین MSI هستش و به نظر من به ایسوس و گیگابایت ارجهیت داره ( در سری RX500 ) .

سفایرهم در بسیار موارد بهترین کارتها رو برای ای ام دی ساخته . من با کارتهای زیادی از شرکت ای ام دی کار کردم به شخصه سفایر انتخاب اولم هستش .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

اختلاف سرعت حدد 6 برابر سریعتر هستند.

کدام مورد رو با حجم 250 یا 500 پیشنهاد می دید ؟

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، yebordi گفته است :

کدام مورد رو با حجم 250 یا 500 پیشنهاد می دید ؟

Samsung 970 Evo Plus

هر حجمی که بودجه ی شما اجازه میده تهیه بفرمایید.

لینک به دیدگاه

اختلاف قیمت i5 با i7 سوکت 1155 خیلی زیاده ، با 700 میتونید 3570 i5 ، با 1500 میتونید 2600k بگیرید ، در حالی که تو بازی 10 تا 15 درصد فریم بیشتر میده 

لینک به دیدگاه

در در 24 خرداد 1398 در 22:09، yebordi گفته است :

گرافیک که 100درصد msi پیشنهاد میکنم بهت(البته سافایر هم بی نظیره اما شخصا سری rx500 رو از این برند تجربه نکردم)

MSI armor rx580 8gb حدود 3300

رم 4 گیگ 1333 حدود 150 تومن

پاور 600 فکر میکنم حدود 800 تومن

از cpu i5 3570  اصلا اطلاعی ندارم

البته منم با نظر دوستان (در صورت داشتن بودجه کافی) در مورد کوچ به نسل جدید کاملا موافقم 

البته باید موقعیت خودت بسنجی 

اگر میبینی حداقل 8 یا 9 ماه طول میکشه واسه تهیه بودجه. پس درنگ نکن و همین قطعات پیشنهادی بگیر تا اونموقع خدا بزرگه

اگر نه میتونی تا 3 تا 4 ماه دیگه بودجه رو ردیف کنی حتما بهت پیشنهاد میکنم صبر کنی(البته اگه من جای شما بودم ریسک نمیکردم چون اصلا بازار مشخص نمیکنه که چند ماه دیگه قراره چه بر سر قیمت ها بیاد. یه فروشگاه تو شهرمون پیدا میکردم و با چک چند ماه دیگه همین الان قطعات تهیه میکردم) 

در مورد SSD هم اصلا همچین چیزی نیست با خیال راحت خرید کن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...