رفتن به مطلب

سرمایش کولر گازی

asghar-design
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

من کولر گازی 24000 سامسونگ سری good رو تهیه کردم...سرمایش خوبی داره و معمولا دما بین 26 تا 28 درجه است. 

وقتی دما رو روی 16 درجه میزارم احساس میکنم فرقی با دمای 26 نداره! آیا برای رسیدن به این دما باید زمان زیادی رو صبر کرد یا مشکل از دستگاه میباشد؟

لینک به دیدگاه

فرقی نمیکنه دما 24 باشه یا 16 خنک کنندگی یکی هست فقط در دمای پایین کمپرسور کولر دیرتر اف میکنه   تا دما رو به محدوده مورد نظر برسونه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، mojtabak2 گفته است :

فرقی نمیکنه دما 24 باشه یا 16 خنک کنندگی یکی هست فقط در دمای پایین کمپرسور کولر دیرتر اف میکنه   تا دما رو به محدوده مورد نظر برسونه

اوکی ممنون...خیالم راحت شد

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، asghar-design گفته است :

سلام دوستان

من کولر گازی 24000 سامسونگ سری good رو تهیه کردم...سرمایش خوبی داره و معمولا دما بین 26 تا 28 درجه است. 

وقتی دما رو روی 16 درجه میزارم احساس میکنم فرقی با دمای 26 نداره! آیا برای رسیدن به این دما باید زمان زیادی رو صبر کرد یا مشکل از دستگاه میباشد؟

دوست عزیز کولرتون کاملا سالمه.تصر بر این هستش وقتی دما با کنترل عوض میشه دمای باد خنک هم عوض میشه اما این تصور اشتباهه.با تعویض دما محدوده عملکرد ترموستات عوض میشه.دما رو در محدوده 24 به بالا نگه دارید تا هم در مصرف برق  صرفه جویی بشه و هم دستگاهتون عمر بالایی داشته باشه

لینک به دیدگاه

این کولر یک هفته است ما رو زمین گیر کرده،پنلش یخ میزنه گاز هم خالی کرده هر کی یه چیز میگه ! سر سال معمولا نباید گاز خالی کنه یکی میگه نشتی داره،یکی میگه سنسورش خرابه،یکی اومد برد رو کند برد بعد گفت سالمه بعدش فن رو عوض کرد 920تومن گرفت

چیزی که فهمیدم اینا یه مشت بیسوادن که دوره نمیگذرونن تجربی میرن یاد میگیرن باز تهران اوضاعش بهتر شهرستان صاحب نداره منت هم سرت میذارن 20بار زنگی بزنی تا بیان کار رو برسن😕اونوقت طرف تو ترکیه دوره نگذورنه حق کار نداره اینجا با مدرک سیکل میاد تعمیرگاه تخصصی کولر راه میندازه🙄

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

این کولر یک هفته است ما رو زمین گیر کرده،پنلش یخ میزنه گاز هم خالی کرده هر کی یه چیز میگه ! سر سال معمولا نباید گاز خالی کنه یکی میگه نشتی داره،یکی میگه سنسورش خرابه،یکی اومد برد رو کند برد بعد گفت سالمه بعدش فن رو عوض کرد 920تومن گرفت

چیزی که فهمیدم اینا یه مشت بیسوادن که دوره نمیگذرونن تجربی میرن یاد میگیرن باز تهران اوضاعش بهتر شهرستان صاحب نداره منت هم سرت میذارن 20بار زنگی بزنی تا بیان کار رو برسن1f615.pngاونوقت طرف تو ترکیه دوره نگذورنه حق کار نداره اینجا با مدرک سیکل میاد تعمیرگاه تخصصی کولر راه میندازه1f644.png

اگه گاز خالی کرده بود یخ نمیزد .آخرین بار کی کولرتون رو سرویس کردین (یاحتی گاز گیری)؟

کثیف بودن پنل داخلی هم میتونه باعث یخ زدگی بشه (البته اگه خیلی کثیف باشه)

حتی موقع گاز گیری اگه گاز اضافه تر از توان کمپرسور زده بشه پنل داخلی یخ میزنه

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، (WarCraft) گفته است :

اگه گاز خالی کرده بود یخ نمیزد .آخرین بار کی کولرتون رو سرویس کردین (یاحتی گاز گیری)؟

کثیف بودن پنل داخلی هم میتونه باعث یخ زدگی بشه (البته اگه خیلی کثیف باشه)

حتی موقع گاز گیری اگه گاز اضافه تر از توان کمپرسور زده بشه پنل داخلی یخ میزنه

پارسال سرویس شده به صورت کامل شتستشو و گاز....

امسال یخ میزد سرعت بادش هم کم شده بود،4نفر آوردم با چند نفر هم تلفنی حرف زدم،خلاصه نشتی رو الکی با آب و صابون چک کردن،یکیشون برد رو برد بعد گفت سالمه

بعد گفت فنش خرابه یکی نو خرید تعویض کرد دوباره گاز زد و شستشو انجام داد920تومن گرفت، الان 24ساعته کولر داره کار میکنه یخ نزده

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

پارسال سرویس شده به صورت کامل شتستشو و گاز....

امسال یخ میزد سرعت بادش هم کم شده بود،4نفر آوردم با چند نفر هم تلفنی حرف زدم،خلاصه نشتی رو الکی با آب و صابون چک کردن،یکیشون برد رو برد بعد گفت سالمه

بعد گفت فنش خرابه یکی نو خرید تعویض کرد دوباره گاز زد و شستشو انجام داد920تومن گرفت، الان 24ساعته کولر داره کار میکنه یخ نزده

من فکر کردم کولرتون هنوز مشکل یخ زدگی داره خدارو شکر حل شده پس.

پنل داخلی اگه کثیف باشه مکش و پرتاب باد کم میشه در نتیجه پنل یخ میزنه.(تا حدی که روزنه های مکش باد مسدود بشن)

موتور هم اگه مشکل داشته باشه مکش و پرتاب باد کم میشه و یخ زدگی بوجود میاد.

حالا ایشالا که درست گفته و موتور مشکل داشته .نمیشه گناه کسی رو برد ولی اکثر تعمیرکارها تو هر صنفی فرقی نمیکنه خرده شیشه دارن.

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

کلا مشکل سرما بیش از حد یا به گاز مربوطه یا به دور فن موندم بردتو برا چی بردش :D گارانتی نداشت؟ 

ایشالله مشکل حل شده باشه

لینک به دیدگاه

ببینین سرعت فن در حالت کولر قابل تغییر هست یا نه 

شهرستان اصلا تعمیرکار واقعی کولرگازی نداریم ! اکثر مشتری هاشون موش آزمایشگاهیشونن که بتونن با آزمون و خطا کردن تجربه کسب کنن ! هزینه تعمیر هم وحشتناکه ! تو یه روز اندازه درآمد کل یه ماه من میتونن درآمد کسب کنن ! هیچ مدرکی هم تو اون زمینه ندارن ! هرکی پا میشه به خودش میگه تعمیرکار هیچ نظارتی هم نیست !

لینک به دیدگاه

در در 25 خرداد 1398 در 04:44، bighero7 گفته است :

شهرستان اصلا تعمیرکار واقعی کولرگازی نداریم ! اکثر مشتری هاشون موش آزمایشگاهیشونن که بتونن با آزمون و خطا کردن تجربه کسب کنن ! هزینه تعمیر هم وحشتناکه ! تو یه روز اندازه درآمد کل یه ماه من میتونن درآمد کسب کنن ! هیچ مدرکی هم تو اون زمینه ندارن ! هرکی پا میشه به خودش میگه تعمیرکار هیچ نظارتی هم نیست !

یه میلیون گرفته کولر درست کنه فن عوض کرده الانم سرعت بادش یک پنجم شده دارم دق میکنم از زندگی کردن تو شمال

یادمه چهارسال پیش گاز خریدم سه روز درگیر بودیم تا نمایندگی بیاد وصل کنه آخرشم خودمون وصل کردم که گارانتیش هم پرید

تو این خراب شده هر چی خراب بشه سعی میکنم خودم حلش کنم وگرنه حل بشو نیست

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

در در 25 خرداد 1398 در 04:44، bighero7 گفته است :

Scan1.thumb.JPG.ad831d06cbea8ee6e04bc3187861b5f9.JPG

930تومان نا قابل برای تعویض فن و باز بسته کردن الانم باز خرابه😏

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

930تومان نا قابل برای تعویض فن و باز بسته کردن الانم باز خرابه1f60f.png

دیگه کار از مگه جنگه گذشته

باید بگی درسته جنگه ولی اونقدرام جنگ نیست

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، M-yousef گفته است :

دیگه کار از مگه جنگه گذشته

باید بگی درسته جنگه ولی اونقدرام جنگ نیست

فعلا که هست !!!!!چه کنیم همینه دیگه

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

Scan1.thumb.JPG.ad831d06cbea8ee6e04bc3187861b5f9.JPG

930تومان نا قابل برای تعویض فن و باز بسته کردن الانم باز خرابه1f60f.png

سال پیش اونقدر نوسان برق بود که کولر 24 خونه سوخت...هر چی به پدر گرامی گفتم بدم تعمیر گفت نه باید اداره برق خودش درستش کنه و....آخرش هم  ما موندیم و بی کولری و گرمای بالای 40 شمال!

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

سال پیش اونقدر نوسان برق بود که کولر 24 خونه سوخت...هر چی به پدر گرامی گفتم بدم تعمیر گفت نه باید اداره برق خودش درستش کنه و....آخرش هم  ما موندیم و بی کولری و گرمای بالای 40 شمال!

ندیدم اداره برق به کسی پولی بده.

ما برای همه چیز محافظ گذاشتیم. ظاهرا میشه یه محافظ اصلی گذاشت کل برق خونه از اون رد بشه. یه ماه پیش برق محله امون نوسان شدید کرد. چون وسایلای گرون قیمتمون از جمله کولر گازی محافظ داشتن خدا رو شکر نسوختن. اما آیفون خونه سوخت‌. ۲۵۰ هزار تومن پیاده شدیم برای تعمیرش. تعمیر کار هم می گفت این آیفون پنجم هست که امروز سوخته من تعمیرشون کردم.

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

کولر الان یازده میلیونه من قشنگ میدونم الان چی میکشی !!!! شمال هواش شرجیه آدم دلش می خواد خودکشی کنه

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

کولر الان یازده میلیونه من قشنگ میدونم الان چی میکشی !!!! شمال هواش شرجیه آدم دلش می خواد خودکشی کنه

خودم مشکلی با گرما ندارم اما سیستم😔

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

خودم مشکلی با گرما ندارم اما سیستم1f614.png

مدال افتخار لیون کامپیوتر و به شما تقدیم میکنم😎

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

خودم مشکلی با گرما ندارم اما سیستم1f614.png

بدبختی یکی دو تا نیست..................شاید زور بزنم خانواده راضی بشه یه کولر ایرانی بگیره بدون اینورتر،خاک تو سر سامسونگ این از روز اول آب پرت میکرد بیرون آب میرفت توش یخ میزد.......انصافا دیگه برند سامسونگ نمیخرم

لینک به دیدگاه

در در 24 خرداد 1398 در 21:49، Coffee Addicted گفته است :

چیزی که فهمیدم اینا یه مشت بیسوادن که دوره نمیگذرونن تجربی میرن یاد میگیرن باز تهران اوضاعش بهتر شهرستان صاحب نداره منت هم سرت میذارن 20بار زنگی بزنی تا بیان کار رو برسن1f615.pngاونوقت طرف تو ترکیه دوره نگذورنه حق کار نداره اینجا با مدرک سیکل میاد تعمیرگاه تخصصی کولر راه میندازه1f644.png

دوست عزیز اول حدود یک ساعت کولر رو خاموش کنیدو بعد روشن کنید.برید بالای سر کمپرسور کولر و لوله های ورودی و خروجی به محفظه کمپرسور رو پیدا کنید و بذارید کولر حدود نیم ساعتی کار کنه.سعی کنید زمانی این تست رو انجام بدید که در اوج گرما باشه.اگر کولر سالم باشه و گاز کم نداشته باشه باید همیشه لوله ضخیم تر از لوله نازکتر سردتر باشه در واقع باید روش عمل کندانس انجام بشه(روش شبنم تشکیل بشه ).اگر یخ بزنه و یا اینکه از لوله نازکتر گرمتر بشه احتمال زیاد گاز کم داره.

بعد از این تست برید در ب پنل پایین رو باز کنید(البته زمانی که هنوز یخ نزده باشه) و فیلتر های گرد و غبار رو دربیارید و دستتون رو روی رادیاتور پنل بزارید .خوب دقت کنید ببینید همه جای رادیاتور باید به صورت یکسان خنک باشه.کولری که گاز کم داره لوله های رادیاتورش به صورت یک در میان سرد و گرمه و یا به صورت یک در میان  میان یخ میزنه و باعث میشه که پنل یخ بزنه.دقیقا مثل عکس پایین

Freeze-and-dehumidification-of-the-gas-cooler-500x333.jpg.c0869a4c98b04c2af37e8919aac70e96.jpg

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

دوست عزیز اول حدود یک ساعت کولر رو خاموش کنیدو بعد روشن کنید.برید بالای سر کمپرسور کولر و لوله های ورودی و خروجی به محفظه کمپرسور رو پیدا کنید و بذارید کولر حدود نیم ساعتی کار کنه.سعی کنید زمانی این تست رو انجام بدید که در اوج گرما باشه.اگر کولر سالم باشه و گاز کم نداشته باشه باید همیشه لوله ضخیم تر از لوله نازکتر سردتر باشه در واقع باید روش عمل کندانس انجام بشه(روش شبنم تشکیل بشه ).اگر یخ بزنه و یا اینکه از لوله نازکتر گرمتر بشه احتمال زیاد گاز کم داره.

بعد از این تست برید در ب پنل پایین رو باز کنید(البته زمانی که هنوز یخ نزده باشه) و فیلتر های گرد و غبار رو دربیارید و دستتون رو روی رادیاتور پنل بزارید .خوب دقت کنید ببینید همه جای رادیاتور باید به صورت یکسان خنک باشه.کولری که گاز کم داره لوله های رادیاتورش به صورت یک در میان سرد و گرمه و یا به صورت یک در میان  میان یخ میزنه و باعث میشه که پنل یخ بزنه.دقیقا مثل عکس پایین

Freeze-and-dehumidification-of-the-gas-cooler-500x333.jpg.c0869a4c98b04c2af37e8919aac70e96.jpg

داداش من 5 نفر اومدن بالاسر کولر هیچکاری نتونستن بکنن بزار برای شما توضیح بدم

1.کولر مشکل گاز نداره گازش چند روز پیش تست شده پارسال کامل سرویس شده شستشو و گاز

2.کولر بعضی مواقع در عرض 15دقیقه یخ میزنه یا ممکنه 10ساعت بعد یخ بزنه

3.دما همیشه روی 24یا روی حالت SMARTهست که دما رو بین 24تا30نگه میداره

4.از داخل پنل آب بیرون میاد،اینها آب های حاصل از یخ نیست ! اصلا یخ نمیبنده ولی آب میده بیرون مثل شیر آب یعنی چکه چکه نمیکنه روان هست

5.آب از شیر شلنگ میاد بیرون !!!!!!!!!!!!!!!!!!

6.جلوی باد کولر بعضی مواقع گرفته میشه بدون اینکه یخ بزنه ! میذارم رو حالت فن درست میشه

7.پنل تمیزه و داخلش چک شده به صورت کامل ! پارسال که گفتم شستشو داده شده

8.فن موتور تعویض شده 580 تومن

9.برد دستگاه تست شده و سالمه

10.از داخلش صدا تیک تیک یا بعضی مواقع صدا آب میاد

11.لوله ها بررسی شدن با دستگاه مکش داخلش رو تمیز کرده من نمیدونم دقیقا اسم لوله ها چیه همون چندتا که از پشت به پنل وصل میشن

همچنان تمام مشکلات برقرار است،یا آب میده،یا جلو بادش گرفته،یا یخ میزنه امروز پدرم رفت وام بگیره یکی جدیدشو بخریم صبح تا شب افتادم دنبال کولر دیگه حوصله اینکارا رو ندارم

این لیست نوابغی که تو این هفته تشریف آوردن

1266728452_Screenshot_20190618-071305291.thumb.png.19328c01ef27e0f5cd74ccaa1b9e5784.png

پدرم همین امروز رفت یکی دیگه سفارش داد

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

داداش من 5 نفر اومدن بالاسر کولر هیچکاری نتونستن بکنن بزار برای شما توضیح بدم

این لیست نوابغی که تو این هفته تشریف آوردن

در مورد این که تو شهرستان تعمیر معنی نداره و تعمیرکار کاربلد نداریم با شما موافق هستم . حالا اون تک و توک کسایی هستن که کارشون درسته و تو شهرستان موندن رو فاکتور می گیریم.
من خودم کولرآبی دستم اومد دینامش سوخت. به هر کسی تو شهرمون بردم گفتن بلد نیستیم کولرآبی تعمیر کنیم ببر فلان جا. فلان جا می بردم می گفت ببر فلان کس. آخه یه کولر آبی چی داره ؟ یه دینامه یه پمپ آبه دیگه. اینم سردرنمی آوردن. خلاصه آخرش بردم یه جایی که بقول شما اخرش فهمیدم اینم سردرنمی آورده و می خواسته رو مال مردم کار کنه و یاد بگیره. بعد از یک هفته آخرش بهم گفت دینام دست دوم پیدا می کنم بندازم روش. گفتم اقا باشه هرچی تو بگی داداش. بعد از سه چهار روز رفتم گفت یه دینام سالم پیدا کردم چون تویی میدم ۲۵۰ تومن!!! گفتم آقا باشه بنداز روش. بعداز یک هفته رفتم پیشش گفت نشد جور درنمیان اینا با هم. خلاصه من هم انگشت تعجب بر دهان برداشتم آوردمش خونه گذاشتم یه گوشه ای بمونه. این ۲۵۰هزار تومنی که برای دینام دست دوم می خواست سال پیش تابستون بود که دلار سه هزار تومن بود. امسال فروردین یا اردبیهشت بود رفته بودم خونه یکی از آشنایان تو اسلامشهر. بهش قضیه رو گفتم منوبرداشت برد تعمیرگاه سرکوچه شون. قضیه رو بهش گفتیم یه دینام دست دوم برداشت بهم داد همه چیزش هم توضیح داد با کلید و غیره کلا ۱۲۰ تومن ازم پول گرفت. اون زمانی که دلار حداقل چهار برابر شده بود. خخخخ. 
خلاصه بعد از این که آوردمش خونه فهمیدم اصلا این یارویی که تو شهرمون میخواست دینام وصل کنه نتونسته حتی دینام رو از رو کولر آبی باز کنه و بخاطر همین بوده که یک هفته بعد بهم گفت اینا با هم جور درنمیان. 

خاک بر سر شهرستانیا میشه تو اینجور مواقع. حالا این کولر آبی بود. کولر گازی رو بدی دست اینا ببین چکار می کنن. ادعامون هم میشه که ما باید فلان باشیم و فلان. حقمون این نیست و نمی دونم از این حرفا. 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...