رفتن به مطلب

خرید سیپیو / مادربرد / رم

Recommended Posts

با سلام خدمت ادمین ها و کاربران محترم لیون 

من میخام یه سیپیو خوب مخصوص گیم بخرم 

پیشنهاد خودم اینه  i7 7700K

و یه مادربرد خوب در حد یکی دو تومن 

با دو عدد رم 16 

فقط میخام بدونم سیپیو بغیر از این چی خوبه برا گیم این دارای 8 رشته هستش و 4گیگاهرتز پایه داره ممنون میشم راهنمایی کنید

و مدل های رم بگید چی بخرم 

و یه مادربردی که نسل 7 رو ساپ کنه بگید ممنون 

سیپیو های آی 5 با این فرکانس فکر نمیکنم بدرد گیم بخوره ممنون میشم راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه

درود 
اصلا سمت نسل 7 نرو
core i5 8400 خیلی بهتر از 7700K هستش 
مادربرد هم ASUS و MSI خیلی خوبن
رم هم 16 گیگ جواب هست نیاز به 32 گیگ نیست میتونید 2 ماژول 8 گیگ Crucial Ballstix 2400Mhz یا HyperX Fury یا TridentZ RGB استفاده کنید 

لینک به دیدگاه

همیشه بالا بودن فرکانس معیار نیست. منم موافقم که بهتره نسل 8 بگیری. بستگی به بوجه داره i5 8400 عالیه ولی اگه بوجه بیشتری داری می تونی به i7 8700  یا i5 9600k هم فکر کنی.

مادربرد هم برای نسل 8 مثلا PRIME Z370-P خوبه. از اون بهتر هم که قیمتش می ره بالا. 

مدل رم هم خیلی مهم نیست. اگه نمی خوای هزینه کنی با فرکانس 2400 یا 2666 بگیر و گرنه 3000 به بالا هم خوبه ولی برای سیستم های intel  خیلی فرق خاصی نداره.

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

Intel 8600 , Intel 8400  و  , AMD 2600 و AMD 2700, انتخابای بهتری هستن

i7 های اینتل حتی نسل 8 و 9  بخاطر باگ mds رو هوا هس و پرفورمنسشون در حد همون i5 پس بهتره فعلا سراغشون نری

بجای رم با حافظه بیشتر بهتره رم با سرعت بیشتر و تاخیر پایین تر بگیری واس گیمرایی ک استریم نمیکنن 8*2 با فرکانس بالای 3000 و تاخیر 14-15 کافیه

اگ بودجه رو میگفتی بهتر راهنمایی میشد راهنمایی کرد

ویرایش شده توسط arian97
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Slasher گفته است :

درود 
اصلا سمت نسل 7 نرو
رم هم 16 گیگ جواب هست نیاز به 32 گیگ نیست میتونید 2 ماژول 8 گیگ Crucial Ballstix 2400Mhz یا HyperX Fury یا TridentZ RGB استفاده کنید 

والا فرکانسشون خیلی پایینه  میترسم برای گیم کم بیاره بعد اینکه چرا نباید سمت نسل 7 رفت؟

ویرایش شده توسط TheVipeRMaTiN
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، TheVipeRMaTiN گفته است :

با سلام خدمت ادمین ها و کاربران محترم لیون 

من میخام یه سیپیو خوب مخصوص گیم بخرم 

پیشنهاد خودم اینه  i7 7700K

و یه مادربرد خوب در حد یکی دو تومن 

با دو عدد رم 16 

فقط میخام بدونم سیپیو بغیر از این چی خوبه برا گیم این دارای 8 رشته هستش و 4گیگاهرتز پایه داره ممنون میشم راهنمایی کنید

و مدل های رم بگید چی بخرم 

و یه مادربردی که نسل 7 رو ساپ کنه بگید ممنون 

سیپیو های آی 5 با این فرکانس فکر نمیکنم بدرد گیم بخوره ممنون میشم راهنمایی کنید.

بقیه قطعات چیه؟

میخوای کل بودجه رو بگو کیس مناسب پیشنهاد بدیم.

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، TheVipeRMaTiN گفته است :

والا فرکانسشون خیلی پایینه  میترسم برای گیم کم بیاره بعد اینکه چرا نباید سمت نسل 7 رفت؟

7700k زیر 4 تومن نیست ولی 8400 قیمتش 2500 خیلی قوی ترم هست

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Slasher گفته است :

درود 
اصلا سمت نسل 7 نرو

صحبت هاتون رو قبول دارم ولی اینی که میگید 8400 از 7700k قوی تره!!! اصلا قبول ندارم.

I5 8400 فوقش هم قدرت i7 6700k هستش، که این برابری با اورکلاک 6700k کاملا از بین میره. اینی که میگید 8400 قوی تره 7700k! واقعا شوخیه. لطفا منبعتون رو از این حرف به اشتراک بگذارید. 

ویرایش شده توسط ShQringQn
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است :

بقیه قطعات چیه؟

میخوای کل بودجه رو بگو کیس مناسب پیشنهاد بدیم.

با سلام هارد ۵۰۰ 

پاور هنوز نخریدم و رم که باید عوض شه

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ShQringQn گفته است :

صحبت هاتون رو قبول دارم ولی اینی که میگید 8400 از 7700k قوی تره!!! اصلا قبول ندارم.

I5 8400 فوقش هم قدرت i7 6700k هستش، که این برابری با اورکلاک 6700k کاملا از بین میره. اینی که میگید 8400 قوی تره 7700k! واقعا شوخیه. لطفا منبعتون رو از این حرف به اشتراک بگذارید. 

ممکنه 7700k مثلا 6-7% بهتر از i5 8400 باشه اینجا اما نکته های دیگه هم هست:

7700k به خاطر دما به یه خنک کننده گرون تراز 8400 نیاز داره و مصرفش هم بیشتره.

قیمت نوی 7700k خیلی زیاده که اصلا ارزش 6-7 % کارایی رو نداره.

دست دوم ها هم کلی ازشون کار کشیده شده و حداقل به دیلد کردن نیاز دارن که هزینه  و ریسک بالایی داره.

با خرید 7700k شما روی مادربردهای قدیمی اینتل می مونی و اگه بعدا بخوای ارتقاء بدی باید کلی هزینه برای cpu و مادربرد بکنی و هم اینکه چون تا اون موقع خیلی قدیمی شدن قیمت خریدشون خیلی کم می شه. با خرید 8400 اگه بعدا هم بخوای می تونی به راحتی به i7 های سری 8  یا 9 بری که خیلی کمک می کنه.

پس در کل  برای کسی که می خواد تازه بخره 7700k خیلی ارزش خرید نداره ولی مثلا اگه کسی این cpu رو داشته باشه اگه نیاز خاصی نداره لازم نیست ارتقاء بده و هنوز هم خوبه و جواب می ده.

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، amir44 گفته است :

ممکنه 7700k مثلا 6-7% بهتر از i5 8400 باشه اینجا اما نکته های دیگه هم هست:

7700k به خاطر دما به یه خنک کننده گرون تراز 8400 نیاز داره و مصرفش هم بیشتره.

قیمت نوی 7700k خیلی زیاده که اصلا ارزش 6-7 % کارایی رو نداره.

دست دوم ها هم کلی ازشون کار کشیده شده و حداقل به دیلد کردن نیاز دارن که هزینه  و ریسک بالایی داره.

با خرید 7700k شما روی مادربردهای قدیمی اینتل می مونی و اگه بعدا بخوای ارتقاء بدی باید کلی هزینه برای cpu و مادربرد بکنی و هم اینکه چون تا اون موقع خیلی قدیمی شدن قیمت خریدشون خیلی کم می شه. با خرید 8400 اگه بعدا هم بخوای می تونی به راحتی به i7 های سری 8  یا 9 بری که خیلی کمک می کنه.

پس در کل  برای کسی که می خواد تازه بخره 7700k خیلی ارزش خرید نداره ولی مثلا اگه کسی این cpu رو داشته باشه اگه نیاز خاصی نداره لازم نیست ارتقاء بده و هنوز هم خوبه و جواب می ده.

حرف شما متین. اما بحث من این بود که کدوم قدرتمند تره، کاری با قیمت یا هزینه یا بصرفه بودن نداشتم. 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ShQringQn گفته است :

حرف شما متین. اما بحث من این بود که کدوم قدرتمند تره، کاری با قیمت یا هزینه یا بصرفه بودن نداشتم. 

قدرتمند تر؟ خب معلومه i7 7700k ولی چقدر؟ توی بازی 7-8 فریم بالاتر و یا توی اینکد یه ویدیو مثلا به جای 60 دقیقه می شه 55 دقیقه . به فایده اش نمی ارزه. (البته این نظر منه و هرکسی در انتخاب آزاده!)😎

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ShQringQn گفته است :

گرامی من نگفتم که قوی تر هست منظورم گزینه بهتری هست با توجه به قیمتی که دارن...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...