رفتن به مطلب

پردازنده 750 دلاری AMD Ryzen 9 3950X ، چالش جدی برای پردازنده 2000 دلاری i9-9980XE اینتل !

Recommended Posts

• کاربر ویژه

9df74e64e8751c8f511393cf836f7853.jpg

هنگامی که AMD در طول کنفرانس خود در نمایشگاه E3 امسال ، پرده از پردازنده Ryzen 9 3950X برداشت ، بسیاری این موضوع را جدی نگرفته و آن را مهم ندانستند.اما اکنون با درز اولین بنچمارکها از این پردازنده در معیار Geekbench ،  توجه بسیاری به سمت آن معطوف شده است.این پردازنده 16 هسته ای و 32 رشته ای با قیمت 750 دلار ، توانسته است پردازنده 18 هسته ای و 36 رشته اینتل i9-9980XE را با قیمت 2000 دلار پشت سر بگذارد.اکنون ممکن است که تصور کنید که پردازنده جدید AMD از بوست کلاک بالای 4.7 گیگاهرتزی برخوردار است و این امتیاز تنها در حالت تک رشته ای برای آن حاصل شده است. با این حال باید به اطلاع برسانیم که سخت در اشتباه هستید ، چرا که در حالت چند رشته ای نیز ، تراشه جدید AMD ، با اختلاف زیاد ، تراشه گرانقیمت اینتل را پشت سر گذاشته است.

372f594e3f6ed9a13ae3f7f2b9467a4a.jpg

در معیار Geekbench ، پردازنده Ryzen 9 3950X توانسته در حالت تک رشته ای به امتیار 5868 ، دست یابد.این امتیاز در حالت چند رشته ای به 61072 افزایش پیدا میکند.در طرف دیگر پردازنده i9-9980XE توانسته در حالت تک هسته به امتیاز 5391 و چندرشته به امتیاز 46876 (با سرعت کلاک پایه 3.0 گیگاهرتز و بوست 4.4 گیگاهرتز ) برسد.این یک اختلاف باورنکردنی در حالت چند رشته است .ظاهرا پردازنده مورد تست AMD یک نمونه مهندسی شده با سرعت های 3.3 و 4.3 گیگاهرتزی بوده ، چرا که مدل نهایی میبایستی به سرعت  کلاک های 4.3 و 4.7 گیگاهرتزی مجهز شده باشد.از لحاظ توان حرارتی نیز ، تراشه جدید AMD دارای مصرف 105 وات TDP است ، این در حالیست که این مقدار در پردازنده پرچمدار اینتل به 165 وات TDPمی رسد.اگر نتایج بدست آمده ، درست باشند ، این پیروزی ارزشمند برای تیم قرمز است که با مدیریت صحیح خانم لیزا سو حاصل شده است.

منبع : Techpowerup

مترجم : محمد فتحی

ویرایش شده توسط hd5870
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، hd5870 گفته است :

هنگامی که AMD در طول کنفرانس خود در نمایشگاه E3 امسال ، پرده از پردازنده Ryzen 9 3950X برداشت ، بسیاری این موضوع را جدی نگرفته و آن را مهم ندانستند.اما اکنون با درز اولین بنچمارکها از این پردازنده در معیار Geekbench ،  توجه بسیاری به سمت آن معطوف شده است.این پردازنده 16 هسته ای و 32 رشته ای با قیمت 750 دلار ، توانسته است پردازنده 18 هسته ای و 36 رشته اینتل i9-9980XE را با قیمت 2000 دلار پشت سر بگذارد.اکنون ممکن است که تصور کنید که پردازنده جدید AMD از بوست کلاک بالای 4.7 گیگاهرتزی برخوردار است و این امتیاز تنها در حالت تک رشته ای برای آن حاصل شده است. با این حال باید به اطلاع برسانیم که سخت در اشتباه هستید ، چرا که در حالت چند رشته ای نیز ، تراشه جدید AMD ، با اختلاف زیاد ، تراشه گرانقیمت اینتل را پشت سر گذاشته است.

در معیار Geekbench ، پردازنده Ryzen 9 3950X توانسته در حالت تک رشته ای به امتیار 5868 ، دست یابد.این امتیاز در حالت چند رشته ای به 61072 افزایش پیدا میکند.در طرف دیگر پردازنده i9-9980XE توانسته در حالت تک هسته به امتیاز 5391 و چندرشته به امتیاز 46876 (با سرعت کلاک پایه 3.0 گیگاهرتز و بوست 3.4 گیگاهرتز ) برسد.این یک اختلاف باورنکردنی در حالت چند رشته است .ظاهرا پردازنده مورد تست AMD یک نمونه مهندسی شده با سرعت های 3.3 و 4.3 گیگاهرتزی بوده ، چرا که مدل نهایی میبایستی به سرعت  کلاک های 4.3 و 4.7 گیگاهرتزی مجهز شده باشد.از لحاظ توان حرارتی نیز ، تراشه جدید AMD دارای مصرف 105 وات TDP است ، این در حالیست که این مقدار در پردازنده پرچمدار اینتل به 185 وات TDPمی رسد.اگر نتایج بدست آمده ، درست باشند ، این پیروزی ارزشمند برای تیم قرمز است که با مدیریت صحیح خانم لیزا سو حاصل شده است.

منبع : Techpowerup

مترجم : محمد فتحی

درود

فکر کنم نویسنده منبع بوست پردازنده اینتل رو بجای 4.4 گیگاهرتز 3.4 نوشته! همچنین TDP پردازنده اینتل 165 وات می باشد.

i9-9980XE
# of Cores 
18
# of Threads 
36
Processor Base Frequency 
3.00 GHz
Max Turbo Frequency 
4.40 GHz
Cache 
24.75 MB SmartCache
Bus Speed 
8GT/s DMI3

Intel® Turbo Boost Max Technology 3.0 Frequency ‡
4.50 GHz
ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 23 ساعت قبل، HeX گفته است :

درود

فکر کنم نویسنده منبع بوست پردازنده اینتل رو بجای 4.4 گیگاهرتز 3.4 نوشته! همچنین TDP پردازنده اینتل 165 وات می باشد.

i9-9980XE
# of Cores 
18
# of Threads 
36
Processor Base Frequency 
3.00 GHz
Max Turbo Frequency 
4.40 GHz
Cache 
24.75 MB SmartCache
Bus Speed 
8GT/s DMI3

Intel00ae.png Turbo Boost Max Technology 3.0 Frequency ‡
4.50 GHz

درود

ممنون ویرایش شد

لینک به دیدگاه

اینتل نون قدیمی بودنش میخوره آون مفت هم بده اینتل باز زور گویی میکنه چون اکثر نرافزار های مهندسی رو ای ام دی جواب نمیدن شانس گند ما 

خیلی دلم میخاد سیستم جدید ببندم ولی وقتی قیمت قدرت amd میبینم حرصم میگیره امیدوارم شرکت های نرافزاری با amd کنار بیان!

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، DOOM95 گفته است :

اینتل نون قدیمی بودنش میخوره آون مفت هم بده اینتل باز زور گویی میکنه چون اکثر نرافزار های مهندسی رو ای ام دی جواب نمیدن شانس گند ما 

خیلی دلم میخاد سیستم جدید ببندم ولی وقتی قیمت قدرت amd میبینم حرصم میگیره امیدوارم شرکت های نرافزاری با amd کنار بیان!

ببخشید کدوم نرم افزار مهندسی روی AMD جواب نمیده ؟

لینک به دیدگاه

البته توی ایران زیاد فرقی نداره ، طی بررسی هایی که کردم قیمت ها توی ایران 2 برابر ارزش واقعی قطعه هست ، و تنها چیزی که ارزش حقیقیشو داشت فقط پردازنده های اینتل هست اونم نسل 6 و 7 و اولین سری تولیدی 8، همین 700 دلاری اگر بیاد ایران قیمتش میشه 1400 دلار ، دقیقا توی ایران ، 

جالبیش اینه میگن گارانتی میکنن وارد کننده ها ، من میرم 2 تا پردازنده یا دو تا از اون قطعه میگیرم ، اگر یکیش سوخت یکی زاپاس دارم ، به نظرم این بهترین گارانتی هست برای خودم تا دردسر های شرکت ضمانت کننده رو بکشم و اونم یا قبول کنند یا نکنند ...

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Gintama گفته است :

ببخشید کدوم نرم افزار مهندسی روی AMD جواب نمیده ؟

جواب میده ولی پایداری اینتل رو نداره من خودم به چشم دیدم بعضی اوقات برای رندر تصاویر سیاه رندر میکرد

نه اینکه سیپیو خراب باشه ولی برنامه ها باهاش مچ نیستن و این برای شرکتی که 10یا15 ساله داره برای پلتفرم اینتل کد هاشو توسعه میده زمان برتره که بیاد روی amd کد هاشو توسعه بده

در حوزه شبکه و شبیه سازی و ماشین مجازی که فعلا اینتل پیشتازه چون تکنولوژی های انحصاری رو داره و amd نداره اونارو

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، memex گفته است :

جواب میده ولی پایداری اینتل رو نداره من خودم به چشم دیدم بعضی اوقات برای رندر تصاویر سیاه رندر میکرد

نه اینکه سیپیو خراب باشه ولی برنامه ها باهاش مچ نیستن و این برای شرکتی که 10یا15 ساله داره برای پلتفرم اینتل کد هاشو توسعه میده زمان برتره که بیاد روی amd کد هاشو توسعه بده

در حوزه شبکه و شبیه سازی و ماشین مجازی که فعلا اینتل پیشتازه چون تکنولوژی های انحصاری رو داره و amd نداره اونارو

چرا این شرکت ها کد هاشون رو تغییر نمیدن تو amd هم کار کنه مگه جفتش x86 نیست مثلا من با cst یا hfss وقتی تعداد مش ها زیاد میشه یا چیز خاصی بخوام طراحی کنم هنگ میکنه با amd واقعا خیلی ناراحت کنندس باید چند برابر هزینه کنی اینتل بخری 

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، DOOM95 گفته است :

چرا این شرکت ها کد هاشون رو تغییر نمیدن تو amd هم کار کنه مگه جفتش x86 نیست مثلا من با cst یا hfss وقتی تعداد مش ها زیاد میشه یا چیز خاصی بخوام طراحی کنم هنگ میکنه با amd واقعا خیلی ناراحت کنندس باید چند برابر هزینه کنی اینتل بخری 

نه ببینید اون معماری طراحی مدار منطقیش و ورودی هست معماری طرز کار هسته ها و ارتباطشون با حافظه کش نیست اگه درست گفته باشم

درنتیجه برای یه یوزر حرفه ای نمیصرفه 1سال وایسه تا نسخه بدون مشکل از برنامه ای منتشر شه... بیشتر مشکل هم سر کامپایلر هست و توسعه دهنده ها اول باید کامپایلر بدون مشکل داشته باشن 

نسل جدید اینتل خیلی خوب شده هم ipc بالاتری داره هم دیگه نیاز به 8هسته و بالاتر نیست و دما و مصرف هم کم شده

مشکل شما دقیقا چیه؟ هنگ؟ یا فریز؟ 

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...