رفتن به مطلب

هارد SSD!!!

ARMAN - H
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان سلام

از یه طرف همیشه میخواستم این تاپیک رو بزنم و از یه طرف دیگه با خودم میگم تقریبا بیشتر یا کل افراد فروم اینو میدونن الکی دارم تاپیک میزنم. شایدم کلا من دارم اشتباه میکنم ولی در کل این شما و این تاپیک:

من چند روزیه همش دارم به این کلمه "هارد SSD" توی فروم بر میخورم گفتم بیام یه تاپیک بزنم یه بحثی بکنیم اگر شد این کلمه رو به کل بسوزونیم و از دستش خلاص بشیم!!!   ( یا حداقل من خلاص بشم!)

به احتمال زیاد بیشتر یا همه افراد توی فروم میدونن که هارد SSD کاملا  کلمه اشتباهیه و اصلا هارد کلا یه فضای ذخیره سازی جداییه و SSD هم همینطور.

دو تا منبع هم میزارم این زیر اگه خواستین یه نگاهی بندازین.

اولی از ویکی پدیا:

(((((   

درایو حالت‌جامد یا اس‌اس‌دی (به انگلیسی: SSD) که به دیسک حالت‌جامد یا دیسک الکترونیکی نیز شناخته می‌شود (گرچه دارای هیچ‌گونه «دیسک» یا «موتور چرخان» نیست) یک ابزار حافظه است که از تراشه برای ذخیره‌سازی دائم داده‌ها استفاده می‌کند.

در ایران حافظه های SSD عموماً تحت عنوان "هارد SSD" خرید و فروش میشود. در صورتی که استفاده از کلمه "هارد" قبل از "SSD" کاملا اشتباه است. تلاش هایی از سوی سایت های مختلف برای تصحیح این اشتباه شده است ولی تا کنون هیچکدام از تلاش ها موفق نبوده و هنوز خریداران و فروشندگان از کلمه " هارد SSD" به جای کلمه "SSD" یا " حافظه SSD" استفاده میکنند.   )))))

لینک :https://fa.wikipedia.org/wiki/درایو_حالت_جامد

و بعدی از سایت علم فردا

لینک: http://www.elmefarda.com/هارد-ssd/

به نظر من کلمه " حافظه SSD" یا کلا  استفاده از کلمه  "SSD" به تنهایی بهتره تا بگیم هارد SSD. 

میدونم این کلمه جا افتاده توی ایران مثل خیلی از کلمات دیگه که خیلی هاشون کلا اشتباه هستن ولی خوب خواستم حداقلش یه اطلاع رسانی کرده باشم.

لینک به دیدگاه

درود

درایو جامد 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

درایو جامد 

در 47 دقیقه قبل، behnamalizade69 گفته است :

همون ssd بهتره

در 2 ساعت قبل، memex گفته است :

خود هارد هم غلطه

هارد دیسک درسته

همه اینا درسته ولی خوب مشکل اینه کلمات اشتباه رو به کار می برند.

فکر کنم جایی این اشتباه رو دیدیم یه اطلاع بدیم بهشون بد نباشه.

لینک به دیدگاه

Drive:رانندگی

Solid state:حالت جامد

Solid state drive:حالت رانندگی جامد

همون اس،اس،دی بگین بهتره

لینک به دیدگاه

منظور از Solid State در SSD حالت بی حرکت هست، نه جامد. هارد دیسک هم جامده، مایع که نیست. منتها هارد دیسک دارای اجزای حرکت کننده مثل دیسک و موتور و سوزن و اینهاست.

در حقیقت منظورشون از SSD درایو فاقد اجزای حرکت کننده است یا در کوتاه ترین شکل ممکن درایو با اجزای ثابت (بدون حرکت)

ترجمه SSD در زبان فارسی در دو یا سه کلمه امکان نداره کما اینکه "هارد دیسک" هم مطلقا فارسی نیست.

ما از همون شش سال پیش تلاش های فرهنگی بسیاری انجام دادیم که به جای کلمه نامانوس هارد اس اس دی، فقط از کلمه اس اس دی استفاده کنند که به دلیل قدرت بازار، هیچ گونه امکان فرهنگ سازی میسر نشد. آنچه که در میان فروشندگان جا افتاده هارد SSD هستش و مادامی که بازار از این کلمه استفاده می کنه، امکان تغییرش برای کاربران ممکن نیست.

تلاش های فرهنگی در این جامعه راه به جایی نمی بره. باید پارو نزد، وا داد، باید دل رو به دریا داد.

لینک به دیدگاه

قبول دارم توی بازار کار خیلی سخت و حتی شاید ناممکنی باشه که بخوای چیزی که جا افتاده و همه استفاده میکننش رو عوض کنی ولی ،

حداقلش توی فروم فکر کنم بشه این قضیه رو جا انداخت که به جای هارد ssd بگن ssd 

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، silvermanhhh گفته است :

Drive:رانندگی

معنی فعلی زیادی داره این کلمه اینیکه شما میگی تو حوزه دیگه به کار میره

ولی یکی از معانی اسمی و فعلیش  اینه:درایو (رایانه) گرداننده-راه انداز

به طور کلی خوب بعضی از کلمات در حوزه های تخصصی معانیش مسخره طور هست و بیشتر بر اساس شرح کارایی براش اسمی نزدیک انتخاب میکنن

بنابراین همون مخفف بگیم بهتره هرچند کسی اصلا حس نداره بگه solid state drive

ولی اینکه بگیم هارد ssd یعنی کلا بیسوادیم

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

منظور از Solid State در SSD حالت بی حرکت هست، نه جامد. هارد دیسک هم جامده، مایع که نیست. منتها هارد دیسک دارای اجزای حرکت کننده مثل دیسک و موتور و سوزن و اینهاست.

خدایی این برای منم خیلی جای سوال بود میگفتم مگه درایو مایع داریم که به این میگن جامد 😅

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...