رفتن به مطلب

راهنمایی برای حله یک مشکل در گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان 

مشکلی که پیش اومده اینه که یک گرافیکی  هست که در نرم افزار furmark  تست کردم هیچ مشکلی نداره و تو 8 دقیق دما میره تو حدود 70 درجه و وقتی با نرم افزار 3d mark تست می گیرم تست اول رو رد میکنه و تو تست دوم صفحه سفید و بعضا سیاه میشه و سیستم هنگ میکنه - و این مشکل تو گیم ها هم هست وقتی گیم رو اجرا می کنم وقتی وارد گیم میشه که شروع کنه سیستم هنگ میکنه - خمیر سیلیکون عوض کردن Z9  زدم اما باز فرقی نکرد و احساس میکنم وقتی تو تصاویر 3D مثل گیم ها وارد میشه این مشکل بروز میکنه - ایا راهکاری می دونید یا به نظرتون قابله حله ؟؟؟  تعمیر میشه اینطور مشکل ها یا لز چی هستش به نظرتون - یک توضیح که ویندوز و درایور رو تست کردم به اونها هیچ ربطی نداشت - مثل اینکه مشکل سخت افزاری هست . اگه اینچنین مشکلی برای شما هم پیش اومده راهنمایی کنید منو تا مشکلم حل شه .      تشکر از شما ها دوستان گلم 🙏

لینک به دیدگاه

سلام ، خمیر z9 اصلا مناسب گرافیک نیست. کم کمش باید از noctua nth1 استفاده کنید. و البته مشکل اگه از دما نیست پس مربوط به خمیر نمیشه.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Behrouz Molaei گفته است :

سلام ، خمیر z9 اصلا مناسب گرافیک نیست. کم کمش باید از noctua nth1 استفاده کنید. و البته مشکل اگه از دما نیست پس مربوط به خمیر نمیشه.

به نظرتون arctic mx-4 2019 edition برای گرافیک چطوره؟

لینک به دیدگاه

تشکر از دوستان ، فکر نکنم مشکل حرارت باشه ، اونوقت باید تو تست فورمارک دما خیلی بالا می رفت نهایت تو ۷۰ ایناسا ت 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Behrouz Molaei گفته است :

تشکر از راهنمایی شما ، فقط اخه از هر کسی پرسیدم گفتن برا گرافیک ، لپ تاپ بهترینش z9  دیپ کول هست ، مناسب نمی دونید کلا ؟؟

لینک به دیدگاه

درود

مدل گرافیک رو نگفتین ؟!

---------------------

نو خریدین یا دست دوم ؟! ( من احتمال میدم دست دوم باشه و بی شد ماین شده ! )

---------------------------------------------------------------

چون این مورد تو گرافک های ماین شده رایجه ...

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Amir9898 گفته است :

به نظرتون arctic mx-4 2019 edition برای گرافیک چطوره؟

بله بهترین توی خمیر های موجود توی بازار ارتیک و نوکتوا هست.

لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، ramin_delphi گفته است :

تشکر از راهنمایی شما ، فقط اخه از هر کسی پرسیدم گفتن برا گرافیک ، لپ تاپ بهترینش z9  دیپ کول هست ، مناسب نمی دونید کلا ؟؟

توی رنج قیمتش بهترین هست ولی در کل از لحاظ کیفیت حرفی واسه گفتن نداره نسبت به برند های معروف. بهترین خمیر برند گریزلی هست و کلا واسه گرافیک های داغ گریزلی توصیه میشه در صورد نداشتن بودجه کافی خمیر ارتیک و نوکتوا. در ضمن رم هاتونو چک کنید ، با یدونه رم تست کنید احتمال داره هنگ مربوط به رم باشه.

ویرایش شده توسط Behrouz Molaei
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام‌

گرافیک شما مشکل چیپ و لحیم سردی به احتمال خیلی زیاد پیدا کرده 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ferdosi گفته است :

سلام‌

گرافیک شما مشکل چیپ و لحیم سردی به احتمال خیلی زیاد پیدا کرده 

اقای فردوسی عزیز من میگم 100درصد این مشکل رو پیدا کرده

موقعی 100 بار به این ملت بگی furmark استاندارد نیست و گرافیک رو میتونه خراب کنه حقشونه گرافیکشون بسوزه بخدا

من الان این پست رو دیدم ناراحت شدم ولی ایشالا این بلا سر هر کسی fuemark استفاده کنه بیاد 

تست یه فشار الکی به گرافیک و مدار تغذیه کارت وارد میکنه که نگو

من تا حالا 3-4 تا گرافیک نو خریداری شده توسط دوستام که میخواستن تست اورکلاک بگیرن همینجوری نیم سوز شده فقط شانس داشتن گارانتی قبولشون کرده

لینک به دیدگاه

درود 
ریبال شاید مشکل رو حل کنه همین مورد رو یکی از دوستانم داشت صفحه شطرنجی و سیاه سفید میشد بعد ری استارت میشد ریبال کردن درست شد 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، The.13east گفته است :

موقعی 100 بار به این ملت بگی furmark استاندارد نیست و گرافیک رو میتونه خراب کنه حقشونه گرافیکشون بسوزه بخدا

من الان این پست رو دیدم ناراحت شدم ولی ایشالا این بلا سر هر کسی fuemark استفاده کنه بیاد 

من تا حالا 3-4 تا گرافیک نو خریداری شده توسط دوستام که میخواستن تست اورکلاک بگیرن همینجوری نیم سوز شده فقط شانس داشتن گارانتی قبولشون کرده

البته این صحبت شما مبنای علمی نداره

خود furmark از api به اسم opengl استفاده میکنه که کراس پلتفرم هست و تمام گرافیک ها ازین api پشتیبانی میکنن

خیلی از  بازی و محتوای 3d با این api ساخته میشه و یه استاندارد در صحنه های صنعتی هست

و شما جز توابع و امکاناتی که این api در اختیارتون قرار میده از چیز من دراوردی دیگه نمیتونید استفاده کنید پس از این دید خیالتون راحت

به پردازش هم ربطی نداره چون اگه قرار باشه در تست 100 درصد استفاده از gpu به مدار تغذیه فشار بیاد خوب یا کارت ما مدار تغذیه مناسبی نداره یا اینکه کلا گرافیک ها برای 100درصد استفاده شدن ساخته نشدن

اما اینکه چرا میسوزه رو باید تخصصی مورد بحث قرار داد شاید کلا این api با معماری های دستگاه های امروزی سازگار نیست مثل async compute که با نسل قبل از پاسکال سازگار نیست و پشتیبانی نمیشه

ولی با این وجود خیلی از بازی و محتوای 3d هست که با این api پیاده سازی شدن پس باید گرافیکم اونجا به مشکل بربخوره درضمن این api هنوز هم در حال توسعه هست و اگه مشکلی باشه برطرف شده تا الان

خیلی گیج کننده هست و نمیشه ایراد الکی گذاشت روش باید در یه لابراتوری مجهز به مانیتورینگ کامل و چندتا مهندس خبره ازمایشش کرد که خوب هنوز کسی نکرده اینکارو

لینک به دیدگاه

تشکر از همه دوستان 

به نظرتون با ریبال این امکان هست که کلا تصویر بره ؟ 

لینک به دیدگاه

به نظرتون این کارت که تو گیم مشکل داره ؟ 

میشه تو طراحی ازش استفاده کرد - مثلا تو فتوشاپ یا کورل یا 3dmax  و یا اتوکد ؟؟؟   تو   رندر   و از این جور کارا ؟؟ 

تو اونها مشکل میاره باز و هنگ می کنه به نظرتون ؟؟؟ میشه روش حساب کرد ؟؟ 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ramin_delphi گفته است :

میشه تو طراحی ازش استفاده کرد - مثلا تو فتوشاپ یا کورل یا 3dmax  و یا اتوکد ؟؟؟   تو   رندر   و از این جور کارا ؟؟ 

@derakulla

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 32 دقیقه قبل، ramin_delphi گفته است :

فرقی نداره تونجاهم بعد یه مدت کوتاه خودشو نشون میده 

با ریبال احتمال زیاد درست میشع  ولی تضمین نداره احتمالا بعد یه مدت به همون شکل برمیگرده در مواردیم یه مدت بیشتری  کار میکنه 

مشخص نمیکنه 

لینک به دیدگاه

درود

خرابی گرافیک از علتهای مختلفی می تواند ناشی شود. ایراد در مدار تغذیه، خرابی بخشی از سلولهای حافظه، لحیم سردی و ... بنابراین جز در تعمیرگاه مجهز و صرفا از روی شواهدی که گفتید نمی توان مشکل را ردیابی کرد. به علاوه مدل دقیق و وضعیت کارکرد کارت را نگفته اید.

چون ایراد معلوم نیست، نمی شود با قطعیت گفت که برای کارهای سبکتر قابل استفاده است یا نه. اگر ایراد از تغذیه یا لحیم سردی باشد، در حالت بیکاری هم ممکن است کرش کند.

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، The.13east گفته است :

اصن اینطور که شما می گین نیست ! فقط اسمش بد در رفته وگرنه تست خیلی سنگینی هم نیست نمونش هم کارت گرافیک این بنده خدا کارت مشکل داره اما فور مارک رو به راحتی پاس میکنه !!!!!! من کارت مشکل دار دیدم فور مارک رو پاس می کنه ولی تو بازی یا تست دیگه مشکلش رو نشون میده فورمارک دیگه تست قابل اطمینانی نیست حتی برای دما !!! من خودم به شخصه برای بنچمارک از unigine super position استفاده می کنم تست گیمم هم بازی cod wwii هست و تنظیمات رندر رو اخرین مقدار می زارم !!! 

کارت ایشون هم به احتمال زیاد مشکل چیپ داره احتمال درست شدنش کمه اگر هم درست شه احتمال بازگشت  عیب خیلی زیاده ! شاید با ریبال درست شه شایدم نشه اما نظرم اینه قلع مردگی نداره خود چیپ عیب زده که اگر این باشه احتمال تعمیرش صفره ! حالا باید بره تعمیرگاه اونجا بازشه ببینن چشه دقیق

لینک به دیدگاه

به قول دست عزیز کارت تو فورمارک اصلا مشکل نداره و جالب نهایت دما می ره رو ۶۹. ۷۰اینا ، 

مدل کارت gigabyte gtx 980ti g1 gMing 6gig هست ، فقط یک مورد من اونجا دیدم و برام جالب بود و این که من تو تست خیلی کارت ها دیدم دما به تلرانس ۱ درجه اینا مثلا بیشتر میشه یواش یواش اما این کارت مدل عجیبی سینونسی میزنه دماش نمودارش جالبه و دما مثلا میشه ۶۵ به یک باره میشه ۶۹ و بعد باز میشه ۶۶ و بعد باز ۴ تا دما میره بالا و باز هی کم میشه و کلا تو تست این مدلی نشون میده ، اما جالب هم اینجاست تو لود ۱۰۰ درصد و تو ۱۰ دقیقه تست حدودا ۷۰ بود دما 

لینک به دیدگاه

می ترسم ریبال بشه و کلا دیگه تصویر به کل بره دیگه ، به نظزتون این احتمال تا چه حدی هست ؟؟؟

لینک به دیدگاه

جواب نداشت کسی برای این سوالم از دوستان ؟؟ !!

لینک به دیدگاه

با این شرایط اگه بهش دست نزنیم  عمر کارت رو چقدر میشه در نظر گرفت حدودا ؟؟؟ برای کارهای گرافیکی و فتوشاپ و 3dmax

لینک به دیدگاه

درود

عزیز شما مرحله اول فرکانس هسته رو 100MHz از حالت پایه کم کنید تست بگیرید در مرحله دوم فرکانس مموری 200MHz و در مرحله سوم هر دو بخش کاهش داده شوند دوباره تست کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...