رفتن به مطلب

چشمک زدن چراغ mem oK مادربرد ایسوس و بالا نیامدن سیستم

ahmadmalaki
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

دوستان من سال گذشته یه سیستم جمع کردم با مشخصات

MB : asus MA 870 usb 3

cpu : Amd 955

VGA : 5670 GA

و دو گیگ رم

در ابتدا رم روی سیستم کینگ مکس بود که متاسفانه مشکل صفحه ی آبی بود و سیستم بعد چشمک زدن چراغ مادربرد اصلا بالا نمی آمد

رم رو عوض کردم به تیم گروپ باز همین مشکل رو دارم

رم رو عوض کردم به دو عدد رم بالستیک کورسایر 1600 با مارک معروف بلکه مشکل حل شه اما سیستم اصلا بالا نمیاد

45 هزار دادم فن سی پی یو خریدم اما باز نشد

دارم دیونه میشم

آیا مشکل از مادربرده ؟؟؟

دمای سیستم کاملا خنکه

چکار کنم

لینک به دیدگاه

سلام و درود

دوست عزیز با توجه به اینکه شما 3 مدل رم رو روی سیستم امتحان کردید و باز هم مشکل داشتید ، میشه نتیجه گرفت که به احتمال خیلی زیاد مشکلتون از مادر برد هست. برای اینکه باز هم دقیقتر نتیجه گیری کنید این تست را هم انجام بدید به این ترتیب که اگر از 2 ماجول رم استفاده میکنید ،برای تست دقیق از یک ماجول رم استفاده کنید و این یک ماجول را هر بار دریک درگاه رم بگذارید و ببینید نتیجه چیه؟ اگر دیدید وقتی رمدر یک درگاه خاص قرار میگیره وسیستم بالا نمیاد که مشکل از مادر برد هست.

اگر با این تست دیدید باز هم سیستم بالا نمیاد، باید به تعداد بوق هایی که سیستم میزنه توجه کنید . چون تعداد و نوع بوق هایی هم که می شنوید می تواند در پیدا کردن دلیل اصلی کمک کنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام .

یعنی الان سیستم اصلا بالا نمیاد که بخاین BIOS UPDATE کنید و اجازه نده؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوستان من سال گذشته یه سیستم جمع کردم با مشخصات

MB : asus MA 870 usb 3

cpu : Amd 955

VGA : 5670 GA

و دو گیگ رم

در ابتدا رم روی سیستم کینگ مکس بود که متاسفانه مشکل صفحه ی آبی بود و سیستم بعد چشمک زدن چراغ مادربرد اصلا بالا نمی آمد

رم رو عوض کردم به تیم گروپ باز همین مشکل رو دارم

رم رو عوض کردم به دو عدد رم بالستیک کورسایر 1600 با مارک معروف بلکه مشکل حل شه اما سیستم اصلا بالا نمیاد

45 هزار دادم فن سی پی یو خریدم اما باز نشد

دارم دیونه میشم

آیا مشکل از مادربرده ؟؟؟

دمای سیستم کاملا خنکه

چکار کنم

با درود :

دوست عزیز مادربورد پس از مدتی که ماژول های کینگ مکس روش نصب بود خود به خود دچار مشکل چشمک زدن MEM OK شد ؟

با یدونه رم هم مشکل داره ؟

راستی حالا چرا رفتی فن سی پی یو خریدی ؟؟؟؟؟؟

مشکل از پین های CPU هم میتونه باشه ، بررسی کنید .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز در ابتده با جامپر روی مادربرد clear cmos کنید چون ممکنه تنظیمات رم مشکل داشته باشه

اگه مشکل حل نشد سیستم را فقط با تک ماژول رم و تمام اسلاتهارو چک کنید

در پایان از صحت بی نقص بودن پاور مطمعن بشید

و در نهایت مادربردو تعویض کنید ((( البته اگه سوکت cpu را دستکاری نکیردین )))

موفق باشید

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگر با رم کینگ مکس به مشکل خوردید و اصلا بالا نمیاد به احتمال 99% مشکل از مادبرد هست. من یادمه با یک مادربرد دیگر از برند اسراک و همین چیپ 870 به این مشکل خوردم و با تمام رمها مشکل داشت . رم کینگ مکس رم مین استریم هست و تو سر هر مادبردی بزنی دو مدل رم کینگ مکس و کینگ استون بهش میخوره حتی اگر رم دیگری بهشون نخوره. برو گارنتی بگو یک تستی بکنن . ممکنه کلا اسلاتها مکشل داشته باشند.

لینک به دیدگاه

درود

دوستان تشکر از همه

باور کنید این مدت اینقدر گرافیک و هارد و سی پی یو های مختلف رو چک کردم که خسته شدم

دیگه اطمینان دارم مشکل از مادر برده

جامپر و آپدیت بایوس رو انجام دادم و هر کاری که بگید ولی اصلا سیستم بالا نمیاد

مدام دور فن همگام با نوسان دیود مادربرد کم و زیاد میشه

همین.

.

این مادربرده رو تابستان 89 خریدم گارانتی اونو تعویض میکنه

لینک به دیدگاه

درود

دوستان امروز عصر به صورت تصادفی فکر کردم شاید کیس اتصالی داره و اومدم بعضی از نقاط کیس رو با پسب و دیگر ابزار عایقبندی کردم وقتی کیس رو بستم سیستم بالا اومد

یعنی می تونه اشکال از کیس باشه

یا این رفع عیب مثله قبل تر ها موقتیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

لینک به دیدگاه

درود

دوستان امروز عصر به صورت تصادفی فکر کردم شاید کیس اتصالی داره و اومدم بعضی از نقاط کیس رو با پسب و دیگر ابزار عایقبندی کردم وقتی کیس رو بستم سیستم بالا اومد

اتصالی بین کیس و مادربرد در صورتی که مادربرد را درست بسته باشین غیر ممکنه

علت اینکه الان مادربرد درست کار میکنه اینه که مدارهای مادربرد قطعی داره و با بازو بسته کردن مادربرد فعلا لاینهای قطع بهمدیگه چسبیدن

لینک به دیدگاه

صحبت های جناب ابراهیمیان تایید میشه بار ها برای خودم پیش اومده که مادربورد ها ی ایسوس در اثر فشار زیاد به اسلات رم یا سفت بستن کولر پردازنده دچار تاب برداشتگی و قطعی در مداررات بورد شده ویا اسلات کلا از کار می افتند یا اینکه فقط سینگل چنل کار میکنه

گاهی اوقاط با سفت یا شل کردن پیچ های نگه دارنده مادربورد یا فشار به یک بخش از اون این قطعی موقتا برطرف شده و تا وقتی مادربورد جا به جا نکنید مشکلی نخواهد داشت!

این برمیگرده به استفاده از pcb شش لایه و اتصالات بسیار ضعیف در محل های که در معرض خمیدگی(تاب برداشتگی) قرار دارند!

ویرایش شده توسط Ultra Extreme
لینک به دیدگاه

صحبت های جناب ابراهیمیان تایید میشه بار ها برای خودم پیش اومده که مادربورد ها ی ایسوس در اثر فشار زیاد به اسلات رم یا سفت بستن کولر پردازنده دچار تاب برداشتگی و قطعی در مداررات بورد شده ویا اسلات کلا از کار می افتند یا اینکه فقط سینگل چنل کار میکنه

گاهی اوقاط با سفت یا شل کردن پیچ های نگه دارنده مادربورد یا فشار به یک بخش از اون این قطعی موقتا برطرف شده و تا وقتی مادربورد جا به جا نکنید مشکلی نخواهد داشت!

این برمیگرده به استفاده از pcb شش لایه و اتصالات بسیار ضعیف در محل های که در معرض خمیدگی(تاب برداشتگی) قرار دارند!

واقعا !؟ تمام mainboard ها اینطورین؟ اون بخش rear مین که پورتها وصل میشن اون چه طوریه اونم خیلی حساسه؟

من تا الان فکر میکردم مین های asus بهتره از لحاظ کیفیت و گارانتی!

ولی اخه یه شرکت بزرگ که نمیاد اعتبارش رو با تولید مین ضعیف زیر سوال ببره! حتما فشار غیر عادی وارد شده.

لینک به دیدگاه

واقعا !؟ تمام mainboard ها اینطورین؟ اون بخش rear مین که پورتها وصل میشن اون چه طوریه اونم خیلی حساسه؟

من تا الان فکر میکردم مین های asus بهتره از لحاظ کیفیت و گارانتی!

ولی اخه یه شرکت بزرگ که نمیاد اعتبارش رو با تولید مین ضعیف زیر سوال ببره! حتما فشار غیر عادی وارد شده.

قسمت rear معمول اتصالاتا ps2 و audio jack لحیماش شل میشن که قابل برطرف کردنن

اتفاقا انقدر که گیگا و ایسوس خرابی دارن اسراک و الایتگروپ ندارن

لینک به دیدگاه

درود

من هم با نظر شما موافقم

خوب با این حساب پس من برم دنبال گارانتی مادربرد .

حالا که نزدیک 18 ماه از خریدش گذشته امکان تعویضش در گارانتی هست یا نیست ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

درود

من هم با نظر شما موافقم

خوب با این حساب پس من برم دنبال گارانتی مادربرد .

حالا که نزدیک 18 ماه از خریدش گذشته امکان تعویضش در گارانتی هست یا نیست ؟؟؟؟

اگه اونجا شانسی بالا بیاد تعویض نمیکنن ((واقعا آدمایه بیسوادی هستن)) . یبلایی سرش بیارین که دیگه کلا بالا نیاد ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
اگه اونجا شانسی بالا بیاد تعویض نمیکنن ((واقعا آدمایه بیسوادی هستن)) . یبلایی سرش بیارین که دیگه کلا بالا نیاد ;)

:D

یعنی چکار کنم که بالا نیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟///

چند روز تست کن سیستم رو مشکلی نبود خودت رو اذیت نکن سیستم بالا اومده استفاده کن و لذت ببر از همه چیز ;)میخوای خودت رو اذیت کنی با همون وضعیت ببر گارانتی وداستان رو شرح بده .

لینک به دیدگاه

خیلی عجیبه

سیستم معیوب با کیس خودش بالا نمیاد ولی کیس رو عوض می کنم کاملا سرحاله

تازه اون کیس معیوب با بقیه مادربردها هیچ مشکلی نداره

.

آیا امکان داره از پاور باشه ( گرین 480 )

چه جور پاور رو تست کنم

لینک به دیدگاه

یک سوال دوست عزیز

شما وقتی مادر برد را داخل کیس خودتون چک میکنی ، پیچ هارو کامل سفت می کنی یا نه. یک بار بدون اینکه پیچ هاو ببندی پاور خودتون رو به مارد برد وصل کنید ببیند کار میکنه یا نه . اگر روشن نشد ، پس باید برید سراغ پاور اما اگر روشن شد، حال مادر یرد را دقیق سر جاش بگذار و پیچ هر سفت کن ببین مشکل بر می گرده یا نه.

اگر دوباره اشکال ایجاد شد مشکل بر می گرده به همون قطعی مارد های مارد برد که با بستن پیچ ها و بر اثر فشار joint قطع میشه.

حالا شما ممکنه این مادر برد ایراد دار رو توی یک کیس دیگه بگذاری جواب بده. دلیلش اینه که با اینکه جای پیچ ها استاندارد هست ولی بالاخره از این کیس تا یک کیس دیگه ، یک تلرانس ابعادی وجود داره که باعث میشه فشار پیچ ها رو مادر برد متفاوت باشه و در یک کیس مشکل دیده بشه و در کیس دیگه سالم باشه.

البته اینها در صورتی صحیح هست که اشکال از مادر برد باشه و نه از پاور

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

همین الان میرم انجام بدم

اما میشه بگید پاور رو چه جور میشه تست کرد.

و اصولا چیه پاور رو تست می کنند

من یه مین 870 ایسوز دارم و گرافیک کم مصرف 5670 و دو عدد رم بالستیک 1600 کروشال

یه فن 7500 زالمان و پاور 500 و یک هاب یو اس بی

یعنی پاور نمیکشه

یا پاور ایراد داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

برای تست پاور دستگاه مخصوصی وجود داره که معمولا تعمیر کار ها خریداری می کنند و به درد کار بر عادی نمی خوره . بهترین راه تست پاور هم اینه که از دوستانتون یک پاور امانت بگیرید و روی سیستم خودتان نصب کنید و سیستم رو روشن کنید. از آن طرف پاور خودتان رو هم روی سسیستم شخص دیگه امتحان کنید.

پاور اگر 500 واقعی باشه ، برای این سیستم مناسبه . ولی اگر 500 غیر واقعی باشه میتونه دلیل مشکل شما باشه. مارک پاورتون چیه؟

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

درود

دوست عزیز این موردم دیشب واسه من رخ داده ,تونستین راه حلی پیدا کنین؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...