رفتن به مطلب

راهنمایی اورکلاک r5 1500x

M0ji Skywalker
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

قصد اورکلاک پردازنده r5 1500x دارم

مادربرد b350 gaming pro carbon  هشت فاز vrm  داره کولر نوتوس 400  . کیس دپکول 6 فن 120

خودم فرکانس سی پی یو روی 4.0 گیگاهرتز تنظیم کردم ولتاژ سی پی یو 1.378  باس رم رو باپروفایل xmp روی 3000 گزاشتم

دمای سی پی یو در حالت تست استرس cpuz نهایت 64 درجه میشه  با توجه به خنک بودن کیس من امکان صدمه زدن به سیستم هست با این تنظیم های اورکلاک ؟؟؟

حداکثر دمای پردازنده r5 1500x چند هست ؟

ولتاژ 1.378 به vrm فشار نمیاره ؟

لینک به دیدگاه

سلام

اگر پایدار هست مشکلی نداره دما هم نرماله کولر خوبی دارین

با چه برنامه ای استرس تست گرفتین ؟ 

ولتاژ رو با برنامه hwinfo  روی sensors only قسمت cpu vcore و vddcr cpu تو لود چک کنید با توجه به llc فکر نکنم از 1.4 بالاتر بره

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، chaning گفته است :

سلام

اگر پایدار هست مشکلی نداره دما هم نرماله کولر خوبی دارین

با چه برنامه ای استرس تست گرفتین ؟ 

ولتاژ رو با برنامه hwinfo  روی sensors only قسمت cpu vcore و vddcr cpu تو لود چک کنید با توجه به llc فکر نکنم از 1.4 بالاتر بره

سیستم کاملا پایدار هست چه بازی یا رندر سینما 4 دی فقط نگران صدمه دیدن سیستم هست یکم ولتاژ 1.375 بالا نیست ؟ عمر مفید سیستم با این اورکلاک کاهش پیدا نمیکنه

کولر نوتوث بسیار خوش قیمت و عملکرد با واترکولر 240 برابری میکنه ولی میگن واسه اورکلاک مناسب نیست چون دما جهش میکنه توانی کامل جذب دما رو نداره نمیدونم این حرف درسته یا نه

تست اول با cpu z

تست دومAIDA64 Extreme

لینک به دیدگاه

برای رایزن ولتاژ سیف تا 1.475 هست که بهتره اصلا سمت این ولتاژ هم نرید چون دما رو خیلی بالا میبره
دمای cpu هم تا 80 درجه سیفه

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، M0ji Skywalker گفته است :

سیستم کاملا پایدار هست چه بازی یا رندر سینما 4 دی فقط نگران صدمه دیدن سیستم هست یکم ولتاژ 1.375 بالا نیست ؟ عمر مفید سیستم با این اورکلاک کاهش پیدا نمیکنه

کولر نوتوث بسیار خوش قیمت و عملکرد با واترکولر 240 برابری میکنه ولی میگن واسه اورکلاک مناسب نیست چون دما جهش میکنه توانی کامل جذب دما رو نداره نمیدونم این حرف درسته یا نه

تست اول با cpu z

تست دومAIDA64 Extreme

این ولتاژ بالا نیست اگر llc لول بالا نباشه

تا 1.4 با در نظر گرفتن llc امنه

عمر این قطعات زیاده تا اون موقع شما چندبار ارتقا دادین vrm ها هم هیت سینک دارن تهویه کیستون هم که اوکیه

xmp هم فعال کردین فکر میکنم با این فرکانس رم soc voltage روی 1.1 باشه درسته ؟

این رو هم بیشتر از 1.1 نرید مشکلی نیست 

ویرایش شده توسط chaning
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...