رفتن به مطلب

چه نوشیدنی گیمر ها و برنامه نویس ها باید مصرف کنن؟

Recommended Posts

سلام،این تاپیک رو زدم واسه کسایی که مدت طولانی پشت سیستم هستن مثل گیمرها و برنامه نویس ها

استفاده طولانی مدت از کامپیوتر باعث خشک شدن چشم،دهان و خستگی میشه دوستان موقع کار با سیستم از چه نوع نوشیدنی استفاده میکنن ؟ بازی های امروز واقعا نیاز به خلاقیت ، حوصله و انرژی و وقت داره ساعت ها پشت سیستم نشستن همه اینها رو از شما میگیره

الان وضعیت من طوری شده بلا استثنا هفته ای 9 تا انرژی و اسپرسو مصرف میکنم یا انرژی زا رو با اسنیکر میخورم،امروز چندتا Vitaeneخریدم که وارداتی از ژاپن بود و مزه شربت سرما خوردگی میداد ولی بدم نیومد بازم مصرف کنم

از اون طرف که همه چی برای بدن ضرر داره حتی نفس کشیدن هر چی می خوای بخوری میگن ضرر داره نخور خب چی بخوریم ؟ عرق کاسنی؟ 🙄

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

خشک شدن چشم

درود اینو منم شدم به خاطرش همش پلک می زنم درمانی سراغ نداری . فکر کنم اشک مصنوعی لازم باشه

شما که قهوه خور هستید فکر کنم اون اوکی باشه ولی خودم اب می خورم

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Wall Breaker گفته است :

درود اینو منم شدم به خاطرش همش پلک می زنم درمانی سراغ نداری . فکر کنم اشک مصنوعی لازم باشه

نه اگه چیزی میدونستم تاپیک نمیزدم😟

لینک به دیدگاه

بنده روزی 8 لیوان چایی میزنم به بدن😂 خوب و بدش رو دیگه نمیدونم اگه دوستان پیشنهاد میدن بده تا دیگه کمتر مصرف کنم.... تو خونه هم همش میگن کم تر چایی بخور دیابت میگیری رفتم قند خون گرفتم رو 113 بود☹️ البته دیگه چایی زیادی تکراری شده برام میخوام با شیر موز یا شیر کاکائو تعویضش کنم :d

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، Wall Breaker گفته است :

والا پلک زدن فکر نمیکنم فایده داشته باشه بنده چون 8-9 ساعت مداوم پای کامپیوتر هستم پلکم سریع و کامل میزنم ولی شب میرم جلو اینه پره خونه چشمام بنده هم دنبال چاره ای هستم برای این مشکل.

لینک به دیدگاه

درود بر همگان

والا خستگیو ک میشه ی کاریش کرد مثلا پیاده روی دودکی چیزی خخ

اما برایه چشما بهتره ک فاصله مانیتور تا چشما حفظ بشه و یک راه کار دیگم هست اینکه کنتراست مانیتورو کم کنی هرزگاهی هم ورزش بخصوص چشمان رو انجام بدی

تا اینکه از خشکی چشم یا 2 بینی یا استیگمات شدن و .. چشم جلوگیری کنه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

سلام،این تاپیک رو زدم واسه کسایی که مدت طولانی پشت سیستم هستن مثل گیمرها و برنامه نویس ها

ببخشید برادر شما خیلی پولداریا ماشاللا اسنیکر اخه؟6 تومنه لامصب خخخخ ما اب میخوریم با اجازت اونم اگر یکی بیاره خخخخخ

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، nightwolf گفته است :

ببخشید برادر شما خیلی پولداریا ماشاللا اسنیکر اخه؟6 تومنه لامصب خخخخ ما اب میخوریم با اجازت اونم اگر یکی بیاره خخخخخ

ماهی 300میدم واسه اینا

اگه قهوه کم بیارم باید 500بدم : /

1201992534_45619-001.jpgwidth600height600scalecanvasanchorbottomcenter.thumb.jpg.6fd1917e3300de484cf7bfd7bad3cf71.jpg9061963923486.thumb.jpg.81eee9d991cd93af07972c5a02d7c5bc.jpgBig-Bear-Energy-Drink-250ml.thumb.jpg.470ef4e0f5559351a08b94a226cdcbec.jpg46.jpg.13664275ff767fb43b1abaa8b9a533e4.jpgsnickers_50g_single__32665.1519945996_1280_1280.thumb.jpg.e9f2252078891268dfd7ffe7899ca217.jpgIlly-coffee-powder-illy-espresso.jpg_640x640.thumb.jpg.1a608d3ba5bf1545c78504c1c0e903d1.jpgsghw-500x500.thumb.jpg.f1656c9976c7e871042832ce49b3106c.jpg

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، ASTS گفته است :

Just Coffee   :x

اونکه بر منکرش لعنت 😂اما قهوه فوری نهایتا یکی در روز و اسپرسو یه کاپ بیشتر بزنی مشکل معده میگیری این دو تا آب بدن رو کم میکنه

لینک به دیدگاه

همه گیمر ها فکر میکنن که کافیئن براشون خوب هست چون باعث بالا رفتن هوشیاری و عکس العمل میشه 

یه چیزی که نمیدونن این هست باعث بالا رفتن خطا هم میشه

خلبان های آمریکایی حق مصرف نوشیدنی های انرژی زا رو اصلا ندارن.

توی یکی از اونت های داشتن با یکی از بازیکن ها مثاحبه میکردن ، میگفت ما خیلی وقته نوشیدنی انرژی زا رو کنار گذاشتیم ، اون نوشیدنی هایی انرژی زایی هم که میبینید در زمان مسابقه میخورن در حقیقت توش آب هست و چون اسپانسرشون X و Y هست نمایشی میخورن که تبلیغ بشه.

یکی از چیز هایی که من میدونم برای گیمر ها خوب هست گوجه خام هست که باعث میشه اوکسیژن راحت به مغز برسه

منم مشکل خشکی چشم داره راهی جز اشک مصنوعی پیدا نکردم

لینک به دیدگاه

این مقاله هم تو یکی از کانال های دوتا2 بود که ترجمه شده از یه سایت خارجی هست

📌#مقاله  بازیکنان حرفه ای و #تغذیه مناسب

بخش 1️⃣

️تصور از ورزشکاران esports به تازگی تغییرات قابل توجهی کرده است. 

قبلا مردم عادی بازیکنان حرفه ای را با دید اینکه آنها اضافه وزن دارند یا دارای ضعف عضلانی و مشکلات پوستی هستند، می دیدند. اما امروزه  کلیه این کلیشه های توهین آمیز تغییر کرده است.
خوشبختانه، امروزه بیشتر از پیش نسبت به همتایان حرفه ای خود (Sport) نظارت بر سلامت، تغذیه 🥪و فرم خود را دارند. این ساده است: محبوبیت، آگاهی رسانه ای و مسئولیت اجتماعی در حال افزایش است. سازمان های برتر هم اکنون با کمک متخصصان تغذیه و فعالیت های ورزشی 🏃🏽‍♂️برای بازیکنان خود برنامه دارند. به عنوان مثال، در کره، برخی تیم ها برنامه ورزشی دارند و  دارای قرارداد با بند تغذیه مناسب هستند.

📍طرفداران واقعی باشگاه های تناسب اندام  مانند Jarosław "pashaBiceps" Jarząbkowski، قابل توجه ترین نمونه از حرفه ای بودن و رویکرد صحیح به زندگی یک حرفه ای کامل است.🤗 

تیم دانمارکی Astralis در CS:GO  فصل گذشته ، یکه تاز در تورنمنت های بزرگ بود.
مربی  آنها ادعا می کند که آنها به طور مداوم به فرم خود، بخصوص شرایط جسمانی 🏋🏽️♀️شان کار می کنند. با کمک تمرینات ورزشی شدید، این ورزشکاران آموخته اند برای تمرکز ساعت ها تمرین کنند -  مفید ترین مهارت در بازی های حساس Counter-Strike است . تیم Astralis به همین دلیل انجام یوگا و تمرینهای دیگر مرتبط با سلامت را انجام می دهند.🔱

تایلر جانسون، مشاور بهداشت و تناسب اندام در فوتبال 🏈آمریکایی کار می کرد، اما تصمیم گرفت زمینه را عوض کند و به esports نقل مکان کرد. نمایندگان Red Bull Esport با تایلر مصاحبه کردند و او در مورد مزایای سلامت جسمانی و تجدید نظر در فرایندهای آموزشی بازیکنان حرفه ای صحبت می کند. 🔊مشاور معتقد است که تغذیه به عنوان یک عامل مهم برای موفقیت و فرم مناسب است. این موضوع نه تنها برای بازیکنان حرفه ای بلکه برای ما کارکنان یقه آبی  که دوست داریم پس از مدرسه یا روزهای کاری از کنسول🎮 یا کامپیوتر 💻لذت ببریم.

💥تعادل تغذیه مناسب و فعالیت بدنی به طور قابل توجهی توابع شناختی مغز، همراه با گردش خون را بهبود می بخشد. این واکنش را تسریع می کند و سرعت تصمیم گیری در مسابقات را تحت تاثیر قرار می دهد.

Telegram " @WogCompany
Site " Worldofgamers.ir
〰️ @Dota2_Live

-------

📌#مقاله بازیکنان حرفه ای و #تغذیه مناسب

بخش 2️⃣

🔘تغذیه ورزشکاران Esports - نحوه صحیح غذا خوردن.🍽

📌صبحانه

چه شرقی چه غربی، Mush (یک نوع پودینگ ذرت🌽) بهترین صبحانه است. یا فرنی این بستگی به چگونگی پخت آن 🥣دارد. برنج، بلغور جو دوسر، گندم سیاه، ارزن - یک قاشق 🥄غذاخوری عسل 🍯اضافه کنید (بدون شکر، این مهم است!)، یک تخم مرغ 🥚پخته شده و یک فنجان آب میوه / هات چاکلت / قهوه. شما همچنین میتوانید نان سیاه یا چاودار را اضافه کنید.

موش (یک نوع پودینگ ذرت) = کربوهیدرات (کربوهیدرات ها)
    تخم مرغ🥚 = کولین ( نوعی ویتامین ب )
    عسل🍯 = کولین و کربوهیدراتهای آزاد 
    یک ساندویچ🌮 / نان 🍞برای اشباع بدن. شما می توانید برای چند ساعت با هر دو دست، بدون اتلاف وقت بازی کنید.
    کاکائو / قهوه = بهبود گردش خون مغز. هم تیمی های شما بابت آن قدردانی خواهند کرد.

📌اسنک ها

میوه خشک شده، آجیل. هر - گردو، بادام هندی، بادام، بادام زمینی. آجیل تاثیر مثبتی بر روی حافظه دارند. شما در نهایت به یاد خواهید داشت که چه چیزی در هنگام بازی Morphling در لاین مید نیاز دارید، انداختن smoke  در Inferno و چگونه R301 در Apex Legends آتش بزنید. تبریک می گویم!😉

⚠️گردو همچنین دارای ویتامین E بسیار مهم برای مغز شما است. میوه خشک شده غلظت را بهبود می بخشد.

📌ناهار

🐓 مرغ / گوشت گاو 🐄/ ماهی🐟.  به طور جدی هیچ چیز چربی نباید باشد.
    سالاد خوب مانند سزار 🥗و یا فقط یک سالاد یونانی با زیتون و یا روغن زیتون.
    سبزیجات سبز🥬 (جعفری، کاهو، کرفس، تربچه).
    سبزیجات: گوجه فرنگی 🍅بهترین چیز است. آنها مغز را با اکسیژن اشباع می کنند و MMR شما رشد می کند مانند یک booster با سفارشات بالا. یک داستان واقعی.

در نهایت می توانید یک چای سبز درست کنید و یک ساندویچ با پنیر یا ژامبون داشته باشید.☑️

Telegram " @WogCompany
Site " Worldofgamers.ir
〰️ @Dota2_Live

-----

📌#مقاله بازیکنان حرفه ای و #تغذیه مناسب

بخش 3️⃣

📌شام (همانطور که می خواهید)

فقط میوه ها: موز 🍌/ سیب🍎 / کیوی 🥝/ پرتقال 🍊/ انگور🍇

قاعده موز🍌، به من اعتماد کن ما دارای کربوهیدرات هایی که به آرامی آزاد می شوند، خیلی خوب سیر میشوید و طعم بسیار عالی داریم.😉  موز بخورید ، مانند یک ورزشکار واقعی esport باشید. میوه های باقیمانده از لیست بالا فیبر بدن را تامین می کنند و بدن را تمیز می کنند و چربی های اضافی را از بین می برند.

📌شام

مرغ آبپز 🐓/ گوشت گاو 🐄با گندم سیاه / ماکارونی و پاستا 🍝/ انواع سیب زمینی🥔

انواع سبزیجات با سبزی
    نخود، لوبیا یا ذرت 🌽برای یک میان وعده، فقط یکی از این دوتا، نه بیشتر️.

بهتر است به صورت دوره ای برخی از شکلات قره قاط، شکلات تیره، چند نوع آجیل : نان جو، زغال اخته، مارمالاد استفاده کنید. شما نمیتوانید بدون شکر زندگی کنید،🔆 اگر چه ما بیش از حد آن را توصیه نمی کنیم - دیابت و مشکلات دیگر در انتظار شما هستند.

📌اب💧.
 مقدار زیادی آب، کیفیت خوب، فیلتر شده، خنک استفاده کنید.

زمان بندی این خیلی مهم است. در هر حالی نخورید.یک برنامه بسازید، یک برنامه متنوع اما ثابت داشته باشید. بدون نیاز به توضیح چگونگی زمان بندی ها برای gamer ها، درست است؟🤔

💪تمرینات

یک دست بردی! دو یا سه بار شنا برو، حالا هرقدر که  می توانید. باختی یک دست ؟ دو بار دیگر! به ورزشگاه 🏟سر بزنید، یک زمین ورزشی در نزدیکی خانه خود پیدا کنید، چند بار در هفته به آن مراجعه کنید - هیچکس هرگز به خاطر تلاش برای ایجاد فیزیکی بهتر شما را قضاوت👊 نخواهد کرد. یک شیوه زندگی نامتحرک ناخوشایند بر پشت شما تاثیر می گذارد و مشکلات ستون فقرات بدتر از ممنوعیت دائمی اکانت اصلی شماست.

⚠️فست فود ناسالم، وعده های غذایی و شیرینی های سرخ شده امکان پذیر است، اما در اعتدال و تحت شرایط تمرین های فیزیکی که چربی ها را می سوزاند. تمرینات هوازی (قلب) و تمرینات سبک (دمبل های معمولی در خانه)  نتایج خوبی خواهند داشت🚫

Telegram " @WogCompany
Site " Worldofgamers.ir
〰️ @Dota2_Live

------

لینک به دیدگاه

والا من خیلی اهل نوشیدنی نیستم. بجاش شدید اهل میوه خوری هستم و توی خونواده به میوه جارو کن معروف هستم. میوه که میخرن بعضا قایم میکنن که من نبینم...

خلاصه بساط هندوانه خربزه طالبی ملون زردآلو آلوچه توت فرنگی خیار سیب پرتغال معمولا از جلوم جمع نمیشه. فکر کنم همونها هم تا حد خیلی زیادی جای نوشیدنی رو گرفتن چون غیر از آب و گاهی یکی دو استکان چای، رغبتی به نوشیدنی ندارم.

0e8ec8a6-42fa-4cbf-879d-b894dc46043c.thumb.jpg.45adc16c9c18d4bdd741c6fc4ad9c404.jpg              

لینک به دیدگاه

سلام.

درمورد خشکی و سایر مشکلات چشم دو چیزی که به مراتب تاثیر بیشتری نسبت به سایر توصیه های معمول دارند براساس تجربه ی شخصی : اول کاهش میزان نور آبی و دوم مناسب بودن نور محیط هستند.بیشتر مانیتور های گیمینگ بخصوص مانیتورهای asus و benq در پروفایل دیفالت درصد نور آبی بشدت بالایی دارن و حتما لازمه بصورت دستی تنظیماتشون رو انجام بدین .به عنوان مثال بنده روی مانیتور benq xl2730z شدت روشنایی (brightness) رو روی 24 از 100!! قرار دادم که برای کاربری روزانه روی پروفایل استاندارد حتی از اون هم پایینتره و عدد دقیقی که ست کردم 18 هست با توجه به میزان نور محیط (از این سایت استفاده کنین برای تنظیمات مانیتور http://www.lagom.nl/lcd-test/)

حالت Low blue light خود مانیتور تاثیر خاصی نداشت و ناچار شدم دستی RGB رو تنظیم کنم که صرفا برای مثال (هر مانیتوری حتی مدل مشابه با بقیه تفاوت داره) قرمز 91 درصد،سبز 87 درصد  و نسبت آبی 78 درصده که نور مانیتور کاملا گرم هست و کمتر موجب خستگی چشم میشه برخلاف پروفایل های دیفالت مانیتورهای گیمینگ که اکثرا سرد هستند و درصد نور آبی بسیار بالاست.

توجه داشته باشین میتونین برای بازی و تماشای فیلم و وب گردی پروفایل جدا داشته باشین با اینحال حتی برای بازی هم بنظرم اگر قرار باشه سلامت چشتون رو از دست بدین تصویر بهتر ارزشی نداره و کمی کاستن از لذت تماشای فیلم یا بازی به از دست دادن سلامتی چشم که هزینه های بالایی داره می ارزه.

جدا از تنظیمات خود مانیتور نرم افزار های مختلفی هستند (خود ویندوز 10 هم این قابلیت رو داره) که برای بعد از تاریکی(زمانی که ترشح هورمون ملاتونین که وظیفه ی تنظیم خواب و بیداری رو داره به حدآکثرش میرسه) پروفایل با نور آبی کمتر ست کنین که اتوماتیک فعال میشه که اینکار علاوه بر کاهش آسیب به چشم مزیت مهم دیگه ای داره که درواقع همون کیفیت خوابتون هست که باعث میشه در روز احساس خستگی و نیاز به انرژی زا داشته باشین که حتی مصرف یک عدد در روز هم برای کسی که فعالیت زیادی نداره مناسب نیست و شما چند عدد در روز مصرف میکنین!

برای نوشیدنی هیچ چیزی نمیتونه جایگزین آب خوردن باشه و باید عادت کنین بزور هم که شده از مصرف آب غافل نشین. چیزی که شما با مصرف انرژی زا به بدنتون میرسونین میزان بسیار زیادی مواد قندی هست که در گاز حل شده و بهتره جایگزین مناسب تری پیدا کنین براش . کافیین هم که با وجود اینکه موقتی سرحالتون میکنه اما اگه زیاد مصرف بشه با گذشت چند ساعت دقیقا نتیجه ی عکس داره. شما باید در مرحله ی اول کیفیت خوابتون رو افزایش بدین و شب بیداری و روز خواب بودن باعث میشه همیشه احساس خستگی داشته باشین جدا از آسیبی که به اعصاب و سلامتی پوست و چشماتون وارد میشه.

موفق باشین.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ATER گفته است :

همه گیمر ها فکر میکنن که کافیئن براشون خوب هست چون باعث بالا رفتن هوشیاری و عکس العمل میشه 

یه چیزی که نمیدونن این هست باعث بالا رفتن خطا هم میشه

خلبان های آمریکایی حق مصرف نوشیدنی های انرژی زا رو اصلا ندارن.

توی یکی از اونت های داشتن با یکی از بازیکن ها مثاحبه میکردن ، میگفت ما خیلی وقته نوشیدنی انرژی زا رو کنار گذاشتیم ، اون نوشیدنی هایی انرژی زایی هم که میبینید در زمان مسابقه میخورن در حقیقت توش آب هست و چون اسپانسرشون X و Y هست نمایشی میخورن که تبلیغ بشه.

یکی از چیز هایی که من میدونم برای گیمر ها خوب هست گوجه خام هست که باعث میشه اوکسیژن راحت به مغز برسه

منم مشکل خشکی چشم داره راهی جز اشک مصنوعی پیدا نکردم

من به جرات بهت بگم اگه انرژی مصرف نکنم چنان خسته و کسل میشم که بدنمحوصله هیچی ندارم

شکلات اسنیکرز هم به خاطر بادوم و شکلات قوی که داره فوق العاده انرژی زاست اصلا این شکلات رو دستش هیچی نیومده ضمن اینکه طعمش هم فوق العاده است

سه سال پیش آزمایش قند داد رو 95 بود

غلط املائی فراوان
لینک به دیدگاه

دوغ بخورید دوغ محلی تا خوابتون بگیره سمت کامپیوتر نرین😀

لینک به دیدگاه

سلام

کافئین زیاد برای بعضی کسانی که دچار اضطراب و بیقراری ازش میشن گزینه خوبی نیس.ولی بعضیا اعصابشون قویتره و باکی نیس!

چایی بمقدار  زیاد هم  مشکل رفلاکس(ترش کردن)میاره البته نه برای همه.چون  بعضیا معده شون خراب بشو نیست یعنی بیدی نیست که با این بادا بلرزه.

جسته و گریخته هم میگن جلوی جذب آهن رو میگیره(همین  کافئین کذایی رو میگم)پس بایستی آزمایش ها برای  کمخونی هم بررسی بشه.خیلیا هم  سوء مصرف کردن ولی هیچ طوریشون نشده.

میدونیم که  مدر و ادرار آوره و بیشتر از اونکه نوشیدید دفع میکنه.

محرکهای دیگه ای هم هستند که جنبه دارویی دارند  که اونها توصیه نمیشوند.

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

من من به جرات بهت بگم اگه انرژی مصرف نکن چنان خسته و کسل میشه بدنم که حوصله هیچی ندارم

شکلات اسنیکرز هم به خاطر بادوم و شکلات قوی که داره فوق العاده انرژی زاست اصلا این شکلات رو دستش هیچی نیومده ضمن اینکه طعمش هم فوق العاده است

در مورد اسنیکرز شدیدا باهاتون موافقم.

واقعا چیز خارق العاده وبه درد بخوریه.

سال کنکور با اسنیکرز درس میخوندم:Dسر جلسه هم 2تاشو بردم واقعا به کارم اومد

البته مدتیه اضافه وزن دارم ودوری میکنم از این چیزا ولی دیدم شما استفاده میکنید احتمالا برای گیم زدن برم سراغش;)

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

من من به جرات بهت بگم اگه انرژی مصرف نکن چنان خسته و کسل میشه بدنم که حوصله هیچی ندارم

منم جدیدا خیلی خواب آلوده و کسل هستم پای کامپیوتر

آخرین باری که انرژی زا خوردم 1 سال پیش بود اون زمان با این که قبلش اصلا نخوره بودم سریع بهش اعتیاد پیدا کردم هم طعمش هم این که سرحالم میاره

جدیدا فقط به قهوه و چایی بسنده میکنم.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

اونکه بر منکرش لعنت 1f602.pngاما قهوه فوری نهایتا یکی در روز و اسپرسو یه کاپ بیشتر بزنی مشکل معده میگیری این دو تا آب بدن رو کم میکنه

یدونه bialetti cappuccino maker بگیر صبح یه فنجون برای خودت درست کن یه قدمی بزن :)  اب میوه هم خیلی تاثیر داره :D

لینک به دیدگاه

من از 20 سالگی pc دارم و 1 سال بعدش روزی 4تا 10 ساعت پشت سیستم بودم..یه نکته ای که جالبه هیچوقت موقع نشستن پا سیستم اتاقم تاریک نبوده 34 سالم شده و هنوزم بدون هیچ مشکلی میشینم پا سیستم..اما بخاطر اذیت نشدن والدین گرامی و نخوابیدن در کوچه بالای مونیتور ال ای دی نواری تعبیه کردم تا تعادل نور حفظ بشه

نوشیدنی که جز آب چیز دیگه ای گیرم نمیاد شاید گهگاهی دلستر خارجی بزنم برای سلامتی دهه 60ی ها😊

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ASTS گفته است :

یدونه bialetti cappuccino maker بگیر صبح یه فنجون برای خودت درست کن یه قدمی بزن :)  اب میوه هم خیلی تاثیر داره :D

این شد یه چیزی ، اولین موکا که تهیه کردم بیالیتی ایتالیایی بوده چهار سال پیش صد و پنجاه خریدم همون اوایل فامیلمون مسخره میکرد میگفت من خریدم 30هزار تومن و فلان ! آقا شب اومد قهوه برامون درست کنه دسته موکاش سوخت 😁

اینی هم که گفتی لینکی آموزشی چیزی اگه سراغ داری از ما دریغ نفرما

---------------------------------------------------

پست های قبلیم هم ویرایش کردم از بس غلط املائی داشتم

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

این شد یه چیزی ، اولین موکا که تهیه کردم بیالیتی ایتالیایی بوده چهار سال پیش صد و پنجاه خریدم همون اوایل فامیلمون مسخره میکرد میگفت من خریدم 30هزار تومن و فلان ! آقا شب اومد قهوه برامون درست کنه دسته موکاش سوخت 1f601.png

اینی هم که گفتی لینکی آموزشی چیزی اگه سراغ داری از ما دریغ نفرما

---------------------------------------------------

پست های قبلیم هم ویرایش کردم از بس غلط املائی داشتم

الان همون 30 تومنی رو هم 150 نمیدن:S

https://www.amazon.co.uk/Bialetti-Mukka-Express-Stove-Cappuccino/dp/B000AA89GW

https://www.youtube.com/watch?v=T8cb_JtfFAw

یکم نسبت شیر به آبش رو بیشتر میکرد بهتر میشد ولی  درکل خیلی عالیه :x

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

استفاده طولانی مدت از کامپیوتر باعث خشک شدن چشم،دهان و خستگی میشه دوستان موقع کار با سیستم از چه نوع نوشیدنی استفاده میکنن ؟ بازی های امروز واقعا نیاز به خلاقیت ، حوصله و انرژی و وقت داره ساعت ها پشت سیستم نشستن همه اینها رو از شما میگیره

الان وضعیت من طوری شده بلا استثنا هفته ای 9 تا انرژی و اسپرسو مصرف میکنم یا انرژی زا رو با اسنیکر میخورم،امروز چندتا Vitaeneخریدم که وارداتی از ژاپن بود و مزه شربت سرما خوردگی میداد ولی بدم نیومد بازم مصرف کنم

از اون طرف که همه چی برای بدن ضرر داره حتی نفس کشیدن هر چی می خوای بخوری میگن ضرر داره نخور خب چی بخوریم ؟ عرق کاسنی؟ 1f644.png

دوست عزیز با این چیزایی که شما میخوری فقط به خودت آسیب میزنی و متاسفانه تأثیرش آنی نیست و در دراز مدت اثرات مخرب میگذاره

من سوالم اینه ، شما مگه بیل میزنی یا تحرک زیاد بدنی داری که انرژی زا و این آشغالارو میخوری؟

شما باید بری سر وقت غذاهایی که مغزت رو تقویت کنه نه بدنت ،

شما به دو چیز احتیاج داری 1: غذای مغز 2:محرک مغز

واسه غذای مغز از اینا استفاده کن : کاکائو - سبزیجات و کلم - توت خشک - مغز گردو

واسه محرک مغز هم از چای سبز استفاده کن

بجا اسنیکر برو مغز گردو و بادام و فندق و انجیر و... با کاکائو میکس کن بزن بر بدن

بجا Vitaene و این آشغالا ، میوه تازه بگیر مخصوصا میوه های تابستان ک نشاط آوره (هلو ، البالو ، انبه میکس کن)

آب زیاد بخور

مصرف زیاد قهوه قلبت رو نابود میکنه،چایی هم آهن و آب بدن رو میکشه و توی این فصل که بدن نیاز شدید به آب داره خیلی مضره . واسه تقویت بدنت هم عسل بخور

ویرایش شده توسط i-Farzad
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، i-Farzad گفته است :

دوست عزیز با این چیزایی که شما میخوری فقط به خودت آسیب میزنی و متاسفانه تأثیرش آنی نیست و در دراز مدت اثرات مخرب میگذاره

من سوالم اینه ، شما مگه بیل میزنی یا تحرک زیاد بدنی داری که انرژی زا و این آشغالارو میخوری؟

شما باید بری سر وقت غذاهایی که مغزت رو تقویت کنه نه بدنت ،

شما به دو چیز احتیاج داری 1: غذای مغز 2:محرک مغز

واسه غذای مغز از اینا استفاده کن : کاکائو - سبزیجات و کلم - توت خشک - مغز گردو -

واسه محرک مغز هم از چای سبز استفاده کم

بجا اسنیکر برو مغز گردو و بادام و فندق و انجیر و... با کاکائو میکس کن بزن بر بدن

بجا Vitaene و این آشغالا ، میوه تازه بگیر مخصوصا میوه های تابستان ک نشاط آوره (هلو ، البالو ، انبه میکس کن)

آب زیاد بخور

مصرف زیاد قهوه قلبت رو نابود میکنه،چایی هم آهن و آب بدن رو میکشه و توی این فصل که بدن نیاز شدید به آب داره خیلی مضره . واسه تقویت بدنت هم عسل بخور

نه بابا هیچ کاری نمیکنم در واقع قهوه این روزا خیلی کم میخورم الان سه روزه نخوردم چون تو فصل گرما اسپرسو نمیچسبه حالم آدم رو بد میکنه اما انواع اقسام نوشابه........

بعد تو این فصل گرما فقط تصور کن  big bear energy drinkبا یخ 😁

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...