رفتن به مطلب

مشکل با درایورهای جدید amd

Hassan.SK
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، m2relax گفته است :

بایوس آخری که زدی رسمیه ؟ چنده ؟

برای من گرین زده ، 154

یکی توی فروم msi درخواست بایوس کرده که همون 154 دادن با برنامه live update هم آخری همون 154 میاره 

https://forum-en.msi.com/index.php?topic=298481.0

در 12 دقیقه قبل، memex گفته است :

از قسمت critical عکس بزارید 

15.thumb.JPG.7a2b801cd66ef15b567c4da758096d70.JPG

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

برای من گرین زده ، 154

یکی توی فروم msi درخواست بایوس کرده که همون 154 دادن با برنامه live update هم آخری همون 154 میاره 

چیزی که زده kernel power رو باز کنید متن ارور رو عکس بدید

با برنامه aida64 در تب سنسور هنگامی که وارد بازی میشید حتما دمای vrm رو چک کنید تا وقتی به مرحله فریز میرسه

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز
خیلی  وقت پیش  تو یه بحثی در مورد  خنک سازی گرافیک ها خدمتون عرض کردم  تمام کارت های gaming x مشکل خنک سازی VRM دارن 
به احتمال زیاد مدار تغذیه کارت شما هم به فنا رفته

https://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-1060-graphics-card-roundup,4724-9.html

image.thumb.png.40f93403f4b01d53d51a33b0b306b13d.png
image.thumb.png.6a7c56ed96025f4d95f417611a5cb207.png

تازه این 1060

حتی در مدل های جدید هم این مشکل پابرجاست
https://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_rtx_2060_super_gaming_x_review,8.html

image.thumb.png.79bb76263895581ed4e9316121a9818a.png

مشکل دوم فن های قدرتمند این سری که به سرعت دمای چیپ پایین میاره
مثلا دما تو فول لود 65 درجه است شما تصورت این که این دمای  کارت  اما مدارتغذیه بالای 90 درجه است از بازی یا تست خارج می شی
بعد از چند  ثانیه به لطف فن های کارامد دما پایین میاد و فن ها خاموش می شه  در حالی که دمای VRM هنوز بالاست و همین امر تو طولانی مدت مشکل  ساز میشه

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، ghost of sparta گفته است :

مشکل دوم فن های قدرتمند این سری که به سرعت دمای چیپ پایین میاره
مثلا دما تو فول لود 65 درجه است شما تصورت این که این دمای  کارت  اما مدارتغذیه بالای 90 درجه است از بازی یا تست خارج می شی
بعد از چند  ثانیه به لطف فن های کارامد دما پایین میاد و فن ها خاموش می شه  در حالی که دمای VRM هنوز بالاست و همین امر تو طولانی مدت مشکل  ساز میشه

سلام گفته شما در مورد مقایسه چیپ با vrm اشتباه هست

دمای 79 درجه برای vrm دمای ایده عالی هست

چون این قطعات تحمل دمایی 120 درجه دارن یعنی مرز دماییشون با خود چیپ 40 درجه اختلاف داره

درضمن وقتی دما توسط فن پایین میاد تا زمانی که vrm ها هم خنک نشن فن خاموش نمیشه البته در کارت amd هیچوقت به این مرحله خاموش شدن فن نمیرسیم چون کلا زیر 65 درجه نمیان حتی با دور100درصد

البته شاید کارت ایشون پدگرماییش دیگه جوابگو نیست باید بررسی بشه شاید دمای vrm 120 به بالا باشه

ولی به  طور کلی دمای 90 حتی 100 دمای مناسبی برای این قطعات هستن

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، ghost of sparta گفته است :

image.thumb.png.40f93403f4b01d53d51a33b0b306b13d.png

It becomes clear during our gaming test sequence that the lower five voltage regulator phases handle most of the load, while the memory's VRM remains fairly cool thanks to its less demanding task.

در 15 دقیقه قبل، ghost of sparta گفته است :

image.thumb.png.6a7c56ed96025f4d95f417611a5cb207.png

In the end, MSI's cooling solution does a great job (as it should, since it was designed for loads almost 100 percent higher).

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، memex گفته است :

سلام گفته شما در مورد مقایسه چیپ با vrm اشتباه هست

دمای 79 درجه برای vrm دمای ایده عالی هست

چون این قطعات تحمل دمایی 120 درجه دارن یعنی مرز دماییشون با خود چیپ 40 درجه اختلاف داره

درضمن وقتی دما توسط فن پایین میاد تا زمانی که vrm ها هم خنک نشن فن خاموش نمیشه البته در کارت amd هیچوقت به این مرحله خاموش شدن فن نمیرسیم چون کلا زیر 65 درجه نمیان حتی با دور100درصد

😶
کارت خود من RX 570 GAMING X
1239723078_Annotation2019-07-10004357.thumb.jpg.04c3bbe49a7b095465803ecdc2b6baaf.jpg

در 30 ثانیه  دمای کارت از 67 به 55 می رسه در کمتر از 2 دقیقه فن ها کاملا خاموش میشه

1060GAMING X هم داشتم با همین سرعت دماش پایین می امد
اون تست بالا  1060

کارت دوست عزیز 480 قطعا دمای VRM  حدود 100
دقیقا با چه معجزه قراره دمای VRM به سرعت و  فن خاموش پایین بیاد ؟

ویرایش شده توسط ghost of sparta
لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، ghost of sparta گفته است :

1f636.png
کارت خود من RX 570 GAMING X
1239723078_Annotation2019-07-10004357.thumb.jpg.04c3bbe49a7b095465803ecdc2b6baaf.jpg

در 30 ثانیه  دمای کارت از 67 به 55 می رسه در کمتر از 2 دقیقه فن ها کاملا خاموش میشه
😶

در حین لود ؟ یا بعد از لود؟

میتونید زیر تست ببرید؟ فکر میکنم اشتباه متوجه شدید کاملا

اونکه تمامی کارت ها بعد از این که  زیر لود درمیان دمای چیپشون از 70یا 80 به 60 و کمتر سقوط میکنه و به طبع همین سقوط دما در vrm هم شاهدیم

ولی در لود هرگز شاهد همچین اتفاقی نیستیم

شما با aida 64 زیر تست ببر دمای vrm هم از همونجا چک کن ببین چقدره (5دقیقه)

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، memex گفته است :

در حین لود ؟ یا بعد از لود؟

میتونید زیر تست ببرید؟ فکر میکنم اشتباه متوجه شدید کاملا

اونکه تمامی کارت ها بعد از این که  زیر لود درمیان دمای چیپشون از 70یا 80 به 60 و کمتر سقوط میکنه و به طبع همین سقوط دما در vrm هم شاهدیم

ولی در لود هرگز شاهد همچین اتفاقی نیستیم

شما با aida 64 زیر تست ببر دمای vrm هم از همونجا چک کن ببین چقدره (5دقیقه)

بعد لود و داخل بعضی بازی ها مثل ویچر 3
تو لود 68 درجه است
وارد نقشه  می شی به سرعت دما میاد روی 50 تا 55 خارج که می شی دوباره 65 تا 68
من همیشه دمای کارت زیر 60 نگه میدارم
کارت های این سری دور فن اورجینال برای VRM در استفاده طولانی مدت مشکل ایجاد میکنه

برای مقایسه

image.thumb.png.e313e4115b84ad5b6dc583636259ebe0.png

https://www.guru3d.com/articles_pages/palit_geforce_rtx_2070_super_jetstream_review_6b3e,8.html

image.thumb.png.e695d7eb2409a96c7f9071804f6d6091.png

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، ghost of sparta گفته است :

بعد لود و داخل بعضی بازی ها مثل ویچر 3
تو لود 68 درجه است
وارد نقشه  می شی به سرعت دما میاد روی 50 تا 55 خارج که می شی دوباره 65 تا 68
م

اون دمای نشون داده شده دمای تولیدی هست 

درسته وقتی از زیر لود در بیاد افت دمای زیادی شاهدیم  ولی در لود شما نمیتونی دمارو زیر 60 نگه داری   در لود دمای کارت شما 68 نزدیک 70 هست  که اگه وارد نقشه نشید به 73 اینا هم میرسه  اما این دما دمای چیپ هست

دمای vrm رو شما بررسی کن چقدره قطعا دمای بالاتریه... 

و اینکه میگم کلا این قطعات استانه تحمل دمایی 120 درجه   دارن و کمتر از این دما دمای مناسبی تلقی میشه

اون لینک هاییم که دادید ترجمه متن زیر تصویرش تمجید از خنک کنندگی msi داشته که تونسته دما رو پخش کنه و vrm هم در سطح مطلوبی قرار داشته

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

برای من گرین زده ، 154

منم همون 154 بایوسم/ مگه لایو آپدیت آپدیت بایوس گرافیکم نشون میده؟ برا من که تا حالا نشون نداده و خودم بایوس رسمی رو از فروم msi گرفته بودم

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

بنده فریم همیشه روی 60 قفل میکنم ، بایوس آخری هم 2 الی 3 درجه باعث کمتر شدن دمای کارت شده تهویه کیس و دمای اتاق هم مهمه

سعی میکنم برات اسکرین بزارم 

همیشه از ddu استفاده میکنم مشکل اینجاست که وقتی که ویندوز نو نصب میکنم و و اولین درایور میریزم بازم مشکل دارم حتی هیچ کاری نکردم و فقط ویندوز نصب و بعدش درایور و بعد اقدام به بازی کردن کردم که بازم مشکل جدید پدیدار شد حالا به سخت افزار دیگه دسترسی پیدا کنم حتما با اون تست و نتیجه اینجا میزارم

کارت گرافیک خودتان را بر روی سیستم دیگه تست کنید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 9 ساعت قبل، m2relax گفته است :

منم همون 154 بایوسم/ مگه لایو آپدیت آپدیت بایوس گرافیکم نشون میده؟ برا من که تا حالا نشون نداده و خودم بایوس رسمی رو از فروم msi گرفته بودم

آره نشون میده مثلا زمانی که 152 بود live up 153 نشون میداد اما من نتونستم از طریق اون برنامه آپش کنم 

در 11 ساعت قبل، memex گفته است :

چیزی که زده kernel power رو باز کنید متن ارور رو عکس بدید

با برنامه aida64 در تب سنسور هنگامی که وارد بازی میشید حتما دمای vrm رو چک کنید تا وقتی به مرحله فریز میرسه

16.JPG.1c0e8c16e8eec4f14fd3b5f7a7b9c09b.JPG

در 11 ساعت قبل، ghost of sparta گفته است :

درود دوست عزیز
خیلی  وقت پیش  تو یه بحثی در مورد  خنک سازی گرافیک ها خدمتون عرض کردم  تمام کارت های gaming x مشکل خنک سازی VRM دارن 
به احتمال زیاد مدار تغذیه کارت شما هم به فنا رفته

والا موندم مشکل از چی هستش ولی مسئله جالبه اینه که با درایور قدیمی مشکلی نداشتم درسته فقط یکبازی تست کردم اما همون بازی پر مشکلترین بازی برام شده و شده بازیهایی بدون مشکل تمام کنم با درایور جدید اما توی اون بازی حداکثر بعد نیم ساعت فریز میشه ، دور فن بالا هم احتمالا دلیلش میتونه چیزی باشه که شما عنوان کردید

در 3 ساعت قبل، MSI Support گفته است :

حتماً میبرم پیش یکی از دوستان که تست کنن

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، MSI Support گفته است :

سلام 

چنانچه شما از بخش پشتیبانی محصولات MSI هستید ،بنده سوالی از حضورتون داشتم .

می خواستم بدونم ، افرادی که مثل دوستمون که کارتشون نیاز به فلش مجدد رام داشتند (و اون رام توسط سازنده برای دانلود قرار داده نمیشه) ، اون رامی که توسط شرکت گارانتی کننده فلش میشه از چه مرجعی تهیه می شود ؟ 

ممنونم

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

16.JPG.1c0e8c16e8eec4f14fd3b5f7a7b9c09b.JPG

اینجام چیز خاصی نمیگه

شما بایوس رو عوض کن چون سرعت چرخش فن غیرعادیه

احتمال زیاد درست بشه

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، memex گفته است :

اینجام چیز خاصی نمیگه

احتمال زیاد درست بشه

به نظرتون دور فن مشکوک نیست؟

asus 1060 dual

wwz.jpg

لینک به دیدگاه

سلام 

حرفهای دوست گلمون memex کاملا درست هستش و vram طاقت دمای بسیار بالایی داره همون محدوده 120 هستش . بعید میدونم مشکل از دما بتونه باشه حتی پدهای سیلیکونی . دوستمون میتونن در یک بازی سنگین تست بگیرن و مشخص میشه که vram در چه محدوده دمایی هست 

به علت اینکه ایشون دور فن مشکوکی دارن میتونه از بایوس باشه و برای اینکه مشخص بشه میتونن از یه ورژن بایوس دیگه استفاده کنن . 

فریز و هنگ میتونه از مموری ارور هم باشه بدنبود اگر یه تست ازش میگرفتید که ببینیم مموری ارور دارید یا خیر . البته احتمالش خیلی کمه داشته باشید ولی اینم یه احتمال هستش 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 19 دقیقه قبل، babak_11 گفته است :

سلام 

حرفهای دوست گلمون memex کاملا درست هستش و vram طاقت دمای بسیار بالایی داره همون محدوده 120 هستش . بعید میدونم مشکل از دما بتونه باشه حتی پدهای سیلیکونی . دوستمون میتونن در یک بازی سنگین تست بگیرن و مشخص میشه که vram در چه محدوده دمایی هست 

به علت اینکه ایشون دور فن مشکوکی دارن میتونه از بایوس باشه و برای اینکه مشخص بشه میتونن از یه ورژن بایوس دیگه استفاده کنن . 

فریز و هنگ میتونه از مموری ارور هم باشه بدنبود اگر یه تست ازش میگرفتید که ببینیم مموری ارور دارید یا خیر . البته احتمالش خیلی کمه داشته باشید ولی اینم یه احتمال هستش 

منظور از مموری خود کارت باشه چجوری میشه تست کرد ؟ یا اگه رم هستش که 2 ساعت تست کردم و مشکلی نبود حتی جاهای رمها رو برد تعویض کردم

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

منظور از مموری خود کارت باشه چجوری میشه تست کرد ؟ یا اگه رم هستش که 2 ساعت تست کردم و مشکلی نبود حتی جاهای رمها رو برد تعویض کردم

برنامه hwinfo64 رو نصب کنید . موقعی که کارت تحت فشار هست اجرا کنید و به تب سنسور برید . یه صفحه براتون باز میشه که کامل تمام سنسورهای سیستم رو بهتون نشون میده . کرکره رو به آخر بکشید و عکس بگیرید و اینجا قرار بدید . 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، dmcmrk گفته است :

سلام 

چنانچه شما از بخش پشتیبانی محصولات MSI هستید ،بنده سوالی از حضورتون داشتم .

می خواستم بدونم ، افرادی که مثل دوستمون که کارتشون نیاز به فلش مجدد رام داشتند (و اون رام توسط سازنده برای دانلود قرار داده نمیشه) ، اون رامی که توسط شرکت گارانتی کننده فلش میشه از چه مرجعی تهیه می شود ؟ 

ممنونم

سلام 

بله من پشتیبانی فنی رسمی قطعات MSI  در ایران هستم . فایلهای بایوس  مادربرد و کارت گرافیک توسط MSI  در اختیار شرکت گرین که گارانتی ما هست قرار داده میشود . 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

به نظرتون دور فن مشکوک نیست؟

مشکوک که نیست ولی بهتره دستی دور فن رو تنظیم کنید چون کارت 1060 کارت بسیار خنکی هست من داشتمش دماش 62بود نهایت البته خوب msi بود

ولی اگه حساس هستید میتونید دستی تنظیم کنید که به 70 رسید چرخش فن رو 50 درصد بیاد حداقل

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

برنامه hwinfo64 رو نصب کنید . موقعی که کارت تحت فشار هست اجرا کنید و به تب سنسور برید . یه صفحه براتون باز میشه که کامل تمام سنسورهای سیستم رو بهتون نشون میده . کرکره رو به آخر بکشید و عکس بگیرید و اینجا قرار بدید . 

هیچ اروری مشاهده نمیشه

3.thumb.JPG.c8e6f1304b898cc74803571b8ac8cb80.JPG

در 15 ساعت قبل، ghost of sparta گفته است :

در 3 ساعت قبل، memex گفته است :

اینجام چیز خاصی نمیگه

احتمال زیاد درست بشه

دمای vram هم عادیه و حدود 10 درجه بیشتر از خود کارته ، فکر کنم مهر 97 بود که  دورفن اتوماتیک قاطی کرد و دادیم گارانتی بایوس آپ کنن که حدود 3-4 ماهه هم مشکل فریز شروع شده

1.thumb.jpg.0efa3583b0166969b97aa6c523287437.jpg

ویرایش شده توسط Hassan.SK
اضافه کردن عکس جدید
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

دمای vram هم عادیه و حدود 10 درجه بیشتر از خود کارته

دماتون چون پرفورمنس کمی کارتتون میده پایینه

بایوس رو عوض کنید حتما

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 22 دقیقه قبل، memex گفته است :

دماتون چون پرفورمنس کمی کارتتون میده پایینه

بایوس رو عوض کنید حتما

الان توی بازی دویل می کرای ، کامل زیر لود میره و تنظیمات مکس ، 60 فریم هستش که رسیدم بهه باس گیاهه که مثل دفعه قبل فریز شد !

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

الان توی بازی دویل می کرای ، کامل زیر لود میره و تنظیمات مکس ، 60 فریم هستش که رسیدم بهه باس گیاهه که مثل دفعه قبل فریز شد !

فعلا تنها راه نرم افزاری تغیر ویندوز و درایور و بایوس هست

چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه  2تای اول رو که تست کردید

میمونه بایوس

لینک به دیدگاه

سلام

من اخرین درایو گرافیک amd ورژن 19.7.1 نصب کردم و بعد از این چراغ led کارت رنگش سفید شده و تغییر نمیکنه!

مدل کارتم  msi rx580 8g gaming x  هستش

مشکل از درایو کارته؟ایا کسی دیگه این مشکل رو داشته؟

@MSI Support

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...