رفتن به مطلب

مشکل با درایورهای جدید amd

Hassan.SK
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 1 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

هیچ اروری مشاهده نمیشه

3.thumb.JPG.c8e6f1304b898cc74803571b8ac8cb80.JPG

دمای vram هم عادیه و حدود 10 درجه بیشتر از خود کارته ، فکر کنم مهر 97 بود که  دورفن اتوماتیک قاطی کرد و دادیم گارانتی بایوس آپ کنن که حدود 3-4 ماهه هم مشکل فریز شروع شده

1.thumb.jpg.0efa3583b0166969b97aa6c523287437.jpg

مشکل فریز اگر در ابتدای بالا آمدن ویندوزه مشکلی نیست و ارتباطی به کارت گرافیک نداره از برنامه msi gaming x هستش باید از استارآپ برداشته بشه تا با شروع ویندوز اتومات نیاد بالا. منم مشکل شطرنجی و فریز شدن صفحه داشتم بعد فهمیدم مربوط به برنامه gaming x هستش و کارت گرافیک مشکلی نداره. یک کاری هم میتونی بکنی برنامه گیمینگ ایکس رو پاک کن کلا و دوباره بازی رو تست کن ببین چطوره؟ 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

هیچ اروری مشاهده نمیشه

3.thumb.JPG.c8e6f1304b898cc74803571b8ac8cb80.JPG

الان تو این تستی که عکسش رو گذاشتید مموری تو لود نیست که . کور کلاک رو 1230 هست ولی مموری رو 300 ؟ 

یعنی مموری تو لود از 300 بالاتر نرفته ؟ تو حالت بیکاری باید اینجوری باشه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

الان تو این تستی که عکسش رو گذاشتید مموری تو لود نیست که . کور کلاک رو 1230 هست ولی مموری رو 300 ؟ 

یعنی مموری تو لود از 300 بالاتر نرفته ؟ تو حالت بیکاری باید اینجوری باشه 

نمیدونم شاید اشتباهاً بعد از بازی تست گرفتم این روزها اونقدر تستهای مختلف میگیرم که حواس برام نمونده البته اعصابی هم نمونده ، ادم درد سیستمو بفهمه میگه خوب انقدر خرجشه یا فلان جاش ایراد میده درست میکنه 3 ماهه دارم کارهای مختلفی میکنم به غیر از درایور قدیمی از هیچ کدوم نتیجه نگرفتم

در 5 ساعت قبل، m2relax گفته است :

مشکل فریز اگر در ابتدای بالا آمدن ویندوزه مشکلی نیست و ارتباطی به کارت گرافیک نداره از برنامه msi gaming x هستش باید از استارآپ برداشته بشه تا با شروع ویندوز اتومات نیاد بالا. منم مشکل شطرنجی و فریز شدن صفحه داشتم بعد فهمیدم مربوط به برنامه gaming x هستش و کارت گرافیک مشکلی نداره. یک کاری هم میتونی بکنی برنامه گیمینگ ایکس رو پاک کن کلا و دوباره بازی رو تست کن ببین چطوره؟ 

کلاً اون نرم افزار نصب نکردم و فقط یکبار 2.5 سال پیش نصب کردم فقط واسه پروفایل oc

----------------------------------

الانم از پیش حامد جان عزیز میام که بعد از پذیرایی عالی و تست حدود نیم ساعته کارت  با درایور 19.3.1 مشکلی نبود ، ایشون هم لطف کردن یه پاور و رم دیگه امانت دادن که تو خونه تست کنم 😍🥰

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 6 ساعت قبل، !CyrusTheGreat! گفته است :

سلام

من اخرین درایو گرافیک amd ورژن 19.7.1 نصب کردم و بعد از این چراغ led کارت رنگش سفید شده و تغییر نمیکنه!

مدل کارتم  msi rx580 8g gaming x  هستش

مشکل از درایو کارته؟ایا کسی دیگه این مشکل رو داشته؟

@MSI Support

درایور سعی کنید همیشه نسخه استیبل نصب کنید نسخه های بعضا ایراد میدن حتی قبلنا باعث سوختن کارت بعضی ها شد که به این ترتیب درایور به کارت اجازه بالا رفتن دور فن نمیداد و باعث داغ شدن کارت میشد و به این دلیل کارت چند نفر سوخت ، ویندوز جدید هم ادا میده و وقتی درایور جدید میریزی تصویر رنگی میشه 

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، !CyrusTheGreat! گفته است :

سلام

من اخرین درایو گرافیک amd ورژن 19.7.1 نصب کردم و بعد از این چراغ led کارت رنگش سفید شده و تغییر نمیکنه!

مدل کارتم  msi rx580 8g gaming x  هستش

مشکل از درایو کارته؟ایا کسی دیگه این مشکل رو داشته؟

@MSI Support

رنگ چراغ بقلش با msi gaming x قابل تنظیمه از اون استفاده کنید

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، m2relax گفته است :

رنگ چراغ بقلش با msi gaming x قابل تنظیمه از اون استفاده کنید

در 36 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

درایور سعی کنید همیشه نسخه استیبل نصب کنید نسخه های بعضا ایراد میدن حتی قبلنا باعث سوختن کارت بعضی ها شد که به این ترتیب درایور به کارت اجازه بالا رفتن دور فن نمیداد و باعث داغ شدن کارت میشد و به این دلیل کارت چند نفر سوخت ، ویندوز جدید هم ادا میده و وقتی درایور جدید میریزی تصویر رنگی میشه 

متاسفانه مشکل از درایو 19.7.1 بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب با پاور و رمهای جدید تست شد بازم فریز شد موند برد و پردازنده ، از هارد هم فکر نکنم باشه چون دو تا هارد دارم و یه اس اس دی هرسه در سلامت کامل و با هر کدام تست شدن

ولی یه چیزی تو عقل نمیره اگه ایراد سخت افزاریه چرا با درایور 17.1.1 مشکلی نبود ؟ ایراد از بایوسه که آخرین ورژنه اگه بایوس اولیه بود میگفتیم نیاز به آپدیت میخواد آخرین بایوس چرا ؟

بایدد ویندوز 1803 بریزم با اونم تست کنم این ویندوز عوض کردن پدرمو درآورده 😭

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

خوب با پاور و رمهای جدید تست شد بازم فریز شد موند برد و پردازنده ، از هارد هم فکر نکنم باشه چون دو تا هارد دارم و یه اس اس دی هرسه در سلامت کامل و با هر کدام تست شدن

ولی یه چیزی تو عقل نمیره اگه ایراد سخت افزاریه چرا با درایور 17.1.1 مشکلی نبود ؟ ایراد از بایوسه که آخرین ورژنه اگه بایوس اولیه بود میگفتیم نیاز به آپدیت میخواد آخرین بایوس چرا ؟

بایدد ویندوز 1803 بریزم با اونم تست کنم این ویندوز عوض کردن پدرمو درآورده 1f62d.png

هیچ ربطی به پاور و رم نداره

سعی کن یه ورژن استیبل از ویندوزو بگیری و تست کنی

بایوسم نمیدونم درست کار میکنه یا ن ولی دور فنت الکی بالاعه

یه ویندوز استیبل دان کن و درایوری که باهاش مشکل داری نصب کن ببین چیمیشه

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

بایدد ویندوز 1803 بریزم با اونم تست کنم این ویندوز عوض کردن پدرمو درآورده 1f62d.png

سلام

به شخصه از دوستمون تشکر می کنم

به غیر از فریز شدن . فرکانس ها ، نحوه در یافت فریم ، دما و....رو هم با پاور جدید بررسی کردید ؟ ورژن درایور و ویندوز سیستمی که کارت رو تست کردید چه بود؟ 

پروسه عیب یابی سیستم معمولا  زمان بر و استرس زا هست... در عوض پیدا کردن منبع  مشکل  و رفع اون لذت بخش خواهد بود.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 6 ساعت قبل، dmcmrk گفته است :

سلام

به شخصه از دوستمون تشکر می کنم

به غیر از فریز شدن . فرکانس ها ، نحوه در یافت فریم ، دما و....رو هم با پاور جدید بررسی کردید ؟ ورژن درایور و ویندوز سیستمی که کارت رو تست کردید چه بود؟ 

پروسه عیب یابی سیستم معمولا  زمان بر و استرس زا هست... در عوض پیدا کردن منبع  مشکل  و رفع اون لذت بخش خواهد بود.

19.5.2 استیبل 

2 بار تست کردم که همون 5 دقیقه اول بازی فریز شد و اصلا فرصت نگاه کردن به اون چیزا نداشتم دما اینا اوکی هستش حتی دوستان میگفتن vram داغ میکنه که اونم حداکثر 72 درجه بود که از دمای کارت بعضی ها کمتره

10.JPG.028e8f293fadef1068dfa2c1142be4ee.JPG

در 7 ساعت قبل، memex گفته است :

هیچ ربطی به پاور و رم نداره

سعی کن یه ورژن استیبل از ویندوزو بگیری و تست کنی

بایوسم نمیدونم درست کار میکنه یا ن ولی دور فنت الکی بالاعه

یه ویندوز استیبل دان کن و درایوری که باهاش مشکل داری نصب کن ببین چیمیشه

دور فن مشکلی خاصی نیست فقطه رست افتر برنر میخواد یا نهایت ست دوور فن دستی

بدبختی اینجاست که اگه ایراد از ویندوزه چر ابقیه کاربران مشکلی ندارن بنده مشکل دارم ایراد از درایوره هم به این ترتیب

آدم میمونه که چیکار کنه ، با ویندوز 1803 تست میکنم ، توی سرچی که توی فروم ها و سایتهای خارجی کردم یکی دو نفر هم گفتن که از چیپ برد بوده

لینک به دیدگاه

ورژن ۱۹۰۳ ویندوز ۱۰ پر باگ ترین ورژنی هست که تا حالا اومده

هیچ چیزیو تست نکنید باهاش چون اصلا نتیجه نمیگیرید

۱۸۰۹ بهترینه از هر لحاظ

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

بله رنگی شدن تصویر از این ورژن ۱۹۰۳ ویندوز برا من شروع شد 

من دوباره برگشتم به نسخه قبل و همچنین درایو استیبل ۱۹.۵.۲ که الان بهترین نسخه و بدون باگ هست

لینک به دیدگاه

سلام @Hassan.SK

من حوصلم نکشید همه نظراتو بخونم 

شما کارت گرافیک نو خریدی؟ بایوسشو تا حالا دست کاری کردی؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 5 دقیقه قبل، !CyrusTheGreat! گفته است :

سلام @Hassan.SK

من حوصلم نکشید همه نظراتو بخونم 

شما کارت گرافیک نو خریدی؟ بایوسشو تا حالا دست کاری کردی؟

بله آکبند از همین لیون گرفتم

بایوس پارسال توسط گارانتی آپدیت شده

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

در 46 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

خب برا چی اپدیت شده؟ قبلش باز مشکل داشته؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 48 دقیقه قبل، !CyrusTheGreat! گفته است :

خب برا چی اپدیت شده؟ قبلش باز مشکل داشته؟

نه مشکل فن داشتم گفتیم شاید با آپدیت بایوس حل بشه که نشد

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

نه مشکل فن داشتم گفتیم شاید با آپدیت بایوس حل بشه که نشد

اسن مشکلی که شما داری بنظرم از بایوسش باشه

مشکل فن احتمالات زیادی داره حتما از بایوس که نیستش اخه

بنظرم شما بایوسشو یبار دیگه اپدیت کن

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

19.5.2 استیبل 

2 بار تست کردم که همون 5 دقیقه اول بازی فریز شد و اصلا فرصت نگاه کردن به اون چیزا نداشتم دما اینا اوکی هستش حتی دوستان میگفتن vram داغ میکنه که اونم حداکثر 72 درجه بود که از دمای کارت بعضی ها کمتره

سلام مجدد نه حسن جان منظورم ورژن درایور و بیلد ویندوز سیستمی هست که hamed2g  کارت گرافیک رو تست کرده . از کاربر محترم @Hamed2G خواهشمندم که ورژن داریو گرافیکی و ویندوز رو ذکر بفرمایند.

با توجه به نوع استفاده شما از کارت و حساسیتی که در طول مدت استفاده نسبت به دما و فن ها داشتی بعید می دونم که به مرور زمان vram مشکل دما پیدا کرده باشند.

چنانچه پاور دوم رو هنوز از روی سیستم باز نکرده ای ، وضعیت تست تایم اسپای رو نسبت به قبل دومرتبه بررسی کن.
اگر ممکن هست از طریق GPU.z از بایوس بک آپ بگیر و برام آپلود کن.اگر هم نمی تونی که هیچ. 

بعدش هم دیگه تو فروم های خارجی سرچ نکن ، اصلا :) .

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، MSI Support گفته است :

سلام 

بله من پشتیبانی فنی رسمی قطعات MSI  در ایران هستم . فایلهای بایوس  مادربرد و کارت گرافیک توسط MSI  در اختیار شرکت گرین که گارانتی ما هست قرار داده میشود . 

سلام مجدد

عذر می خواهم باز هم سوالی دارم.

به عنوان مثال در دیتا بیس techpowerup صرفا برای rx480 gaming X 8gb دقیقا ۵تا بایوس آپلود شده که ۴ تاشون ورژن  بایوس و فرکانس یکسانی دارند . 

از روی چه پارامتری میشه تشخیص داد که این بایوس مناسب کدام کارت گرافیک هست؟

ممنونم

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

ویندوز اخرین بروز رسانی WIN 10 RS6 و درایور 19.3.1 بوده.

فکر کنم تست با بورد و سی پی یو دیگه هم نیاز باشه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، dmcmrk گفته است :

سلام مجدد نه حسن جان منظورم ورژن درایور و بیلد ویندوز سیستمی هست که hamed2g  کارت گرافیک رو تست کرده . از کاربر محترم @Hamed2G خواهشمندم که ورژن داریو گرافیکی و ویندوز رو ذکر بفرمایند.

با توجه به نوع استفاده شما از کارت و حساسیتی که در طول مدت استفاده نسبت به دما و فن ها داشتی بعید می دونم که به مرور زمان vram مشکل دما پیدا کرده باشند.

چنانچه پاور دوم رو هنوز از روی سیستم باز نکرده ای ، وضعیت تست تایم اسپای رو نسبت به قبل دومرتبه بررسی کن.
اگر ممکن هست از طریق GPU.z از بایوس بک آپ بگیر و برام آپلود کن.اگر هم نمی تونی که هیچ. 

بعدش هم دیگه تو فروم های خارجی سرچ نکن ، اصلا :) .

پاور باز کردم ، کوچیکی کیس x3 گیمینگ هم مشکلی هست واسه خودش این سیمهای پاور از این ور اونور رد کردن خودش هنره مخصوص اون کابل برق پردازنده که باید فن بالایی باز بشه و به زور از یه حفره کوچیک رد بشه

تو یه تاپیک بود که یکی از کاربران به نام علی مشکل داشت با سیستمش و امتیاز خوبی نمیگرفت به خاطر تک کاناله بودن سیستم یا مشکل پردازنده ، به هر حال منظورم اینه که توی اون تاپیک تست گرفتم و  امتیازم خوب بود الان فکر کنم از ویندوز 1903 باشه ، دارم دوباره 1803 دانلود میکنم که اونم بریزم

Ellesmere.rom

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ویندوز 1803 هم ریختم با درایور 19.5.2 و فقط درایور ها و برنامه های ضروری واسه بازی نصب کردم هیچ چیز اضافی نصب نکردم که تداخل نکنه اما بازم 😖

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

ویندوز 1803 هم ریختم با درایور 19.5.2 و فقط درایور ها و برنامه های ضروری واسه بازی نصب کردم هیچ چیز اضافی نصب نکردم که تداخل نکنه اما بازم 1f616.png

شما برو سراغ بایوسش

لینک به دیدگاه

سلام حسن جان یک تصوریر از سر برگ gpuz قرار بده-قبلا از154 ورژن قبلی شمارش چند بود یادته؟

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 10 دقیقه قبل، dmcmrk گفته است :

سلام حسن جان یک تصوریر از سر برگ gpuz قرار بده-قبلا از154 ورژن قبلی شمارش چند بود یادته؟

دقیق یادم نیست ولی فکر کنم 152 بود 

1.thumb.gif.1a51fba75dd0fe1eebac2e4a528fc9af.gif

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...