رفتن به مطلب

مشکل با درایورهای جدید amd

Hassan.SK
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
در هم اکنون، Saman.Kh گفته است :

یعنی الان هم با درایور 17.1.1 مشکلی نداره ؟ یا قبلا نداشته ؟ بعد از این شرایطی که پیش اومد شما با درایور 17.1.1 تست کردید؟

بله به تازگی با درایور 17.1.1 تست کردم و 3 روز کامل بازی کردم وبا یکی از درایور های 16 خورده ای هم تست کردم مشکلی نداشتم

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

بله به تازگی با درایور 17.1.1 تست کردم و 3 روز کامل بازی کردم وبا یکی از درایور های 16 خورده ای هم تست کردم مشکلی نداشتم

خب اگه با اون درایور مشکلی نداری با همون درایور ادامه بده 

من که 1060 دارم توی بعضی از درایور های جدید مشکلاتی پیش میاد که مجبور میشم به درایور قبلی برگردم تا درایور جدید بیاد

لینک به دیدگاه

سلام من که امروز دل زدم به دریا گرافیک باز کردم خمیرشم  عوض کردم مارک  green gt4 رو زدم و دمای گرافیک در حالت نرمال از ۵۱ درجه سانتگی گراد رسید به۴۱درجه سانتی گراد روی کمترین دور فن   که واقعا عالیه ایشالله توی بازی ها هم چک بکنم نتیجه رو اعلام میکنم.

R9 290x saphaier refrence

ویرایش شده توسط Abouzar
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

درسته باید روی سیستم ایشون هم کرش میکرد ولی مدت زیادی بازی نکردم حدود 20 الی 30 دقیقه

الان روی اس اس دی فورزا نصبه که یکبار اونجوری شده و قبلا ویچر نصب بود که 6 باری اونجوری شد ، روی هارد اول دویل می کرای هست که اونم میشه روی هارد دوم شادو واریور 2

نه می خوانم کلا اون دو تا هارد ارتباطی نداشته باشند . فقط SSD. 

آره خودم زدم با برنامه amd flash win  ، کلا 2 تا کلیک میخواد و حدود 30 ثانیه وقت و یه ریستارت

151 و 153 هم تست شد 

۱۵۳ دوتا بود جفتش رو تست کردید؟

نه ارت نداره ، دست که میزنم مشکلی نداره فعلا دم دست فازمتر ندارم ولی سر فرصت اونم تست میکنم.

برای سیم ارت ، نیازی به تست نیست ، به طور کلی واجبه. اما فعلا سیم برق مسی ایی رو یک سرش رو مابین پیچ درب کیس سفت کنید(به طوری که مطمئن باشید که بعد از محکم کردن پیچ ، سیم با پیچ در تماس باشه ). سر دیگرش رو حداقل ۷الی ۸ سانت لخت ، و قسمت لخت شده رو دور لوله آب به خوبی محکم کنید. بهتره محل اتصال لوله آب و سیم رو از گرد و غبار پاک کرده باشید.

واسه کولر و پردازنده هم حوصله ای نمونده اونم سر فرصت انجام میدم ولی میدونم بی ربطه.

ممنون از شما ... این کار رو هم هر موقع که حوصلش رو داشتید با دقت و ظرافت انجام بدهید.

در 1 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

اینجا اکثرا میگن از خمیر حرارتی کارت بوده که با تعویضش حل شده ، بعضی ها هم میگن که کارت نشون نمیده و مشکل دفع حرارت داره 

https://linustechtips.com/main/topic/898055-black-screen-gpu-fans-at-full-speed-crash-fixed/

وضعیت فرکانس ها رو بررسی کن ببین ...مخصوصا ، فرکانس مموری ها .....و تصویری قرار بده (حتی اگر  تصویر مربوط به  سی ثانیه بعد از زیر لود رفتن کارت  بوده باشه). من بایوس ها رو بررسی کردم ، چنانچه دما از یک حالتی بالا تر می رفت ، سیستم می بایستی shutdown می شد.

نقل قول

لینک بالایی اگر فرصت داشتید مطالعه کنید 

دیگه چاره ای نمونده باشه باید بدم گرین برام خمیر عوض کنن اگه گارانتی باطل نمیشد خودمم میزدم البته دم دستم گرین g4 دارم فقط .

ای کاش می شد توی گوشی این نقل قول هایی که طور تصادفی لمس می شوند  رو پاک کرد!

در 1 ساعت قبل، memex گفته است :

کاملا درسته

به نظرم مشکل خیلی پیچیدست چون با تعویض باندل همون دقیقه اول فیریز کرد

سلام ....من فکرم درگیر عدم افزایش فرکانس رم هاست.

نهههههههع

یهو میزنه یه چیزیش میشه حالا خرج الکی ننداز رو دستش

آذربایجان هوا خنکه یک چایی نبات بخوره ...نور محیط رو زیاد کنه .....موسیقی مورد علاقه رو گوش کنه...و... 

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، Saman.Kh گفته است :

خب اگه با اون درایور مشکلی نداری با همون درایور ادامه بده 

من که 1060 دارم توی بعضی از درایور های جدید مشکلاتی پیش میاد که مجبور میشم به درایور قبلی برگردم تا درایور جدید بیاد

واسه بازیهای جدید درایور جدید میخواد واسه اجراش

در 2 دقیقه قبل، dmcmrk گفته است :

153 یکیشو تست کردم الانم برگشتم به همون 154 که گرین زده 

روی تی وی تست کردم با کابل دیگه که همون شد حتی بعد قطع تصویر ، کابلو به مانیتور وصل کردم که ببینم چجوریه که تصویر نداد

احتمالش خیلی کمه ولی به نظرتون میتونه از کابل برق پاور باشه ؟

روی اس اس دی هم قبلا عرض کردم چند تا بازی قبلا بازی کردم که مشکل داشتم

در ۱ ساعت قبل، MojArch گفته است :

برنامه عه دانلودی نیست یه بخشی از خود ویندوزه!

الان اون برنامه رو چجوری فعالش کنم ؟

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

روی تی وی تست کردم با کابل دیگه که همون شد حتی بعد قطع تصویر ، کابلو به مانیتور وصل کردم که ببینم چجوریه که تصویر نداد

الان اون برنامه رو چجوری فعالش کنم ؟

https://www.dummies.com/computers/operating-systems/windows-10/how-to-use-event-viewer-in-windows-10/

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

بعید می دانم حسن جان که کابل پاور باعث چنین مشکلی بشه.

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

سلام

چه خوب شد شما هم به تاپیک ورود کردید.

برای دعوت به تاپیک می خواستم نامتون رو نقل کنم که خودتون آمدید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه بتونیم کشف کنیم که چرا توی درایور قدیمی مشکلی نداره ولی با درایور جدید مشکل داره مسئله تمام شده است

نیاز به مهندس amd داریم با این درایور دادنت !

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

اگه بتونیم کشف کنیم که چرا توی درایور قدیمی مشکلی نداره ولی با درایور جدید مشکل داره مسئله تمام شده است

نیاز به مهندس amd داریم با این درایور دادنت !

روش زیاده!
میتونی پکیج درایور رو باز کنی و ببینی چی رو تغییر دادن(برنامه های بسیاری هستن که میتونن تفاوت دو نسخه رو اشکار کنن) و بعد دونه دونه اون تغییرات رو اعمال کنی ببینی کدومشون قفل میکنه!

من احتمال میدم یه جایی باگ داره و مثلا ولتاژ کارتتو بالا پایین میکنه و یا شاید چیپ های مموریت توان فرکانس بوستی که تو درایور جدید داده میشه رو ندارن

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

یک احتمال خیلی نادر هم هست ان هم اینکه شما ناسازگاری سخت افزاری داشته باشیدکه در این نسخه درایور جدید خودش را نشان میدهد به عنوان مثال سالها پیش بردی داشتم که با بلند گوهای کریتیوی که داشتم نا سازگاری فقط و فقط در ویندوز XP داشت(در لینوکس اینچنین نبود) به طوری که اگر صدا را از روی بلندگو یا از طریق کنترل زیاد میکردید به نا گه تا آخر افزایش پیدا میکرد(حتی اگر شما به اندازه ۱ واحد صدا را افزایش داده بودید، برعکس این مورد هم صادق بود) بعد از تعویض ویندوز به ویستا اوضاع کمی بهتر شد ولی هرگز رفع نشد تا اینکه در سالهای اولیه ارائه ویندوز ۷ برد را تعویض کردم و در کمال نا باوری مشکل رفع گردید!

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، MojArch گفته است :

برنامه عه دانلودی نیست یه بخشی از خود ویندوزه!

کدوم قسمت event viwer??

این فقط خطا هارو میگه نمیگه کدوم برنامه کرش کرده اگه چیز دیگه ای هست معرفی کن

هنوز منتظر اون لینک هستم

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

ولی کسی جوابی برای این حرکت داره که چرا با درایور 17.1.1 مشکلی نبود و با درایورهای آدرنالین مشکل داره ؟ اگه ایراد سخت افزاریه چرا با درایور قدیمی مشکلی نیست اگه ایراد نرم افزاریه خوب همه چیو تست کردیم از ویندوز نو و ورژن پایین تر و تعویض بایوس

میگم به نظرم یه بازی 2019 نصب کن ببین با درایور جدید چطوره اگه کرش نکرد دیگه واقعا مشکل نرم افزاریه

چون بازی های قدیمی با درایور های زمان خودش مشکل کرش کردن نداشتن ممکنه با درایور جدید مشکل کرش کردن پیش بیارن

یه بازی 2019 مثل بتل فیلدی چیزی نصب کن با درایور جدید ببین اوضاع چطوره

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 دقیقه قبل، memex گفته است :

میگم به نظرم یه بازی 2019 نصب کن ببین با درایور جدید چطوره اگه کرش نکرد دیگه واقعا مشکل نرم افزاریه

بازیها که کرکی هستن خودشون یه مشکل ولی توی evil 2 remake هم 2 بار اونجوری شد 

دویل می کرای هم همینطور مثلا توی باس گیاه 4 شاخه دار ، نمیتونستم رد کنم یعنی هر بار باسو میزدم اونجوری میشد که یه کابل hdmi قدیمی دارم که بعضی وقتها تصویر میپره و میره میاد با اون تست زد در کمال ناباوری اونجا رو رد کردم ! این دوست ما سرش شلوغه و گرنه کارتو میدادم حداقل یک روزی باهاش گیم بزنه رو سیستم خودش ببینیم توی اون ایراد میده یا نه ، برد سری 4 در دسترس نیست و میخواستم پردازنده روی اون تست کنم

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، MojArch گفته است :

روش زیاده!
میتونی پکیج درایور رو باز کنی و ببینی چی رو تغییر دادن(برنامه های بسیاری هستن که میتونن تفاوت دو نسخه رو اشکار کنن) و بعد دونه دونه اون تغییرات رو اعمال کنی ببینی کدومشون قفل میکنه!

من احتمال میدم یه جایی باگ داره و مثلا ولتاژ کارتتو بالا پایین میکنه و یا شاید چیپ های مموریت توان فرکانس بوستی که تو درایور جدید داده میشه رو ندارن 

منم حدسم مشکل برقی هست یعنی یه چیزی باعث میشه ولتاژ کم بیاره و کرش کنه وگرنه مشکل داشته باشه تصویر بهم ریخته نشون میده یا کلا تصویر نمیده  و درایور نصب نمیشه

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، memex گفته است :

کدوم قسمت event viwer??

این فقط خطا هارو میگه نمیگه کدوم برنامه کرش کرده اگه چیز دیگه ای هست معرفی کن

هنوز منتظر اون لینک هستم

منوی استارت عنوان reliability رو سرچ کنید بعد برنامه Reliability Monitor رو اجرا کنید(این برنامه همون اطلاعات event viewer  رو بهتون با جزئیات بیشتر میده هر چند همون event viewer باید کفایت کنه)

نمونه event viewer و جزئیات بیشتر

xev_5.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+ws+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.BZxdLeDWMN.png

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Hassan.SK گفته است :

بازیها که کرکی هستن خودشون یه مشکل ولی توی evil 2 remake هم 2 بار اونجوری شد 

دویل می کرای هم همینطور مثلا توی باس گیاه 4 شاخه دار ، نمیتونستم رد کنم یعنی هر بار باسو میزدم اونجوری میشد که یه کابل hdmi قدیمی دارم که بعضی وقتها تصویر میپره و میره میاد با اون تست زد در کمال ناباوری اونجا رو رد کردم ! این دوست ما سرش شلوغه و گرنه کارتو میدادم حداقل یک روزی باهاش گیم بزنه رو سیستم خودش ببینیم توی اون ایراد میده یا نه ، برد سری 4 در دسترس نیست و میخواستم پردازنده روی اون تست کنم

😂بعید میدونم ربطی  به کابل داشته باشه کابل فقط تصویر انتقال میده ربطی به کرش کردن درایور نداره

میگم 100 حیف تهران نیستی وگرنه 1روز کامل کارتتو تست میکردم زیر بمشو درمیاوردم

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

منوی استارت عنوان reliability رو سرچ کنید بعد برنامه Reliability Monitor رو اجرا کنید(این برنامه همون اطلاعات event viewer  رو بهتون با جزئیات بیشتر میده هر چند همون event viewer باید کفایت کنه)

مفید بود

اینم زیاد با جزیات نیست ولی ترکیب این 2تا خوبه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، MojArch گفته است :

روش زیاده!

راهکاری برنامه ای چیزی ، هر چیزی که تست کنیم علتو پیدا کنیم من که مغزم دیگه نمیکشه !

زبان خوبی ندارم ولی میخواستم توی فروم msi یه تاپیک بزنم ببینم چیزی به عقلشون میرسه !

لینک به دیدگاه

سلام دوستان مشکل من حل شد با خمیر سیلیکون الان تو فول‌لود هم دما حدود ۱۵ درجه کمتر شده ممنون از دوستان خدانگهدار

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

راهکاری برنامه ای چیزی ، هر چیزی که تست کنیم علتو پیدا کنیم من که مغزم دیگه نمیکشه !

زبان خوبی ندارم ولی میخواستم توی فروم msi یه تاپیک بزنم ببینم چیزی به عقلشون میرسه !

ببین اول پکیج درایور رو با برنامه‌ای مثل 7zip یا RAR باز کن بعد با برنامه هایی که تفاوت فایلا رو مقایسه میکنن بررسیشون کن(فک  کنم اسم یکیشون noclone بود) والا اگه اهل لینوکس بودی با چندتا دستور میشد اینکار رو انجام داد!

تا پیکو تو فروم Msi بزن تهشم بگو زبانت بده و ببخشن دیگه :1_grinning:

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

سلام داداش حسن گل 

من یک مدتی بود سیستمم تو بازی   صدا نداشت یک 6 ماهی بود  gta v  و هیتمن و... رو بی صدا بازی میکردم اما بقیه درست بود 

بعضی بازی هام سیاه بود و میپرید بیرون  مثل رزیدنت اویل 2 

بعد از کلی بد بختی شانسی یک اتفاق برام افتاد و رفع شد   اونم اینه متن پایینه

علت بی صدایی  و سیاهی بازی های سیستم من :

علت از فایل  های  dll از قبیل x3daudio1_7_64   هست  اخیرا بازی  A Way Out   رو نصب کردم نمیگرفت  خطای این  dll  رو میداد ریختم محل نصب  بازی اجرا میشد اما خطا میداد 

بازی رو مجدد نصب کردم و  Directx رو  مجدد نصب کرد(از اینترنت گرفت) موقع نصب  اسم تمام  dll ها رو نشون میداد که میریخت که x3daudio1_7 هم جزوش بود  بعد بازی  a way out  هم درست شد

بعد دیدم  RESIDENT EVIL 2 REMAKE  هم نمیگرفت و سیاه بود درست شد

و حالا هم که صدای  GTA V

دانلود  Direct x   از اینترنت یادمه نوشت در حال دریافت کتابخانه 2007  و هی تغییر میکرد تا 2009 تا موقعی که آپدیت شد  Directx   و نصب کامل شد

همه چیز زیر سر این بود تاحالا  این مراحلو ندیده بودم که کتابخونه بگیره 

مشکل همه ی بازی ها صدا هاشون سیاه شدناشون .. رو همین کتابخونه های انلاین  که  بازدن تیک دانلود  direct x  پس از نصب  a way out حل کرد

جالبه این همه تیک  Direct x رو زدم  تو بازی های مختلف  درست نشد صد بار  Directx  نصب کردم   بازم نشد   اولین  بازی ای بود که با درست شدن و اجرای درستش همه ی بازی هارو درست کرد 

این دایرکت ایکس چون یک سری  dll  میریزه و جدیده با نصب مجدد ویندوز درست نمیشه 

باید نسخه های قدیمی  dll  ها رو حتما سیستمت دریافت کنه مگرنه نه صدا داره نه تصویر .

من دایرکت 12 رو که نصب کردم این بلا سرم اومد انگار دایرکتش  ناقص بود . و هی همونو نصب میکردم هر دفعه 

ممکنه یکی از نسخه های درایور یا هر چیزی که داری و حواست نیست  رو مجدد نصب میکنی و خراب میکنه همه چیز رو.

دایرکت  رو از اینترنت آنلاین بگیر و با چشم ببین که مینویسه  package 2007  و.... و  dll  هارو  اسمشونو بنویسه 

مشکل من اینطوری حل شد امید وارم برای تو هم همینطوری حل بشه مگرنه باز باید دنبال راه حل دیگه ای باشی

اما بدون هیچکس جز خودت نمیتونه حلش کنه اونم با فصولی داخل هر قسمتی که فکرشو میکنی .

گرافیک دیگه  nvidia نداری تست کنی  اگه با گرافیک  دیگه درست شد یعنی مشکل درایوره اگه نه مال نرم افزارای مثل دایرکته

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، milad_sn گفته است :

من یک مدتی بود سیستمم تو بازی   صدا نداشت یک 6 ماهی بود  gta v  و هیتمن و... رو بی صدا بازی میکردم اما بقیه درست بود

Wtfz? فیریز با سیاهی تصویر و نداشتن صدا چ دخلی داره  

😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐 😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐😐

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Abouzar گفته است :

سلام دوستان مشکل من حل شد با خمیر سیلیکون الان تو فول‌لود هم دما حدود ۱۵ درجه کمتر شده ممنون از دوستان خدانگهدار

کارتتون چی بود و دمای لود چقدر بود و چه خمیری زدید؟ دیگه مشکل ندارید؟ 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، milad_sn گفته است :

من دایرکت 12 رو که نصب کردم

نسخه نصبی دایرکس 12   وجود خارجی نداره 

همراه خود ویندوز 10 هستش 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...