رفتن به مطلب

RTX 2070 Super یا RX 5700 کدام یک ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 3 ساعت قبل، MojArch گفته است :

عزیز اون تکنیک اسمش Global Illumination هست که میشه اون رو با RTX ترکیب کرد(دقیقا کاری که تو مترو کردن و البته پردازش زیادی هم نیاز داره

میدونم ولی مگه انحصاری نبود؟ البته ندیدم شرکای بازی سازی مترو رو ولی خوب رو  کوانتوم بریک که با 1060 میشد ultra بازی کرد البته بازی بشدت سنگین بود

در 3 ساعت قبل، MojArch گفته است :

ساخته دست مایکروسافت هم نیست. مایکی فقط اون رو توی دایرکت ۱۲ گنجونده!

بهتره بگیم در صنعت بازی سازی به عنوان یه api در دسترس برنامه نویس قرار داده تا بتونه ازش در بازی سازی هم استفاده کنه صحبتتون کاملا درسته اینجا

در قدیم سطح دسترسی ای برنامه نویس در dx نداشت

لینک به دیدگاه

• ارسال 73
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 8 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

در مورد قسمتی که قرمز کردم 2 نکته وجود داره .

1. چقدر طول می کشه که بهینه سازی ها انجام بشه ؟ 1 سال ؟ 2 سال ؟ 3 سال ؟؟؟

از اونجایی که مدام نسل جدید GPU ها لانچ میشه انتظار کشیدن برای بهینه سازی چندان توصیه نمیشه . چون خیلی واضحه که RT اول راهشه و با هر نسل پیشرفت می کنه ( یعنی باید بکنه چون الان اوضاعش جالب نیست ) 2 سال دیگه که بهنیه سازی ها از راه برسه کارتهای بهتری توی بازار هستند که RT رو پشتیبانی کنن .

2. آیا استفاده از فناوری RT در بازی های آینده بیشتر و سنگینتر نمیشه ؟ این طور که از کلیت ماجرا برمیاد RT فعلا در یک سطح بسیار ابتدایی مورد استفاده قرار گرفته و زمانی که بازی سازها از این فناوری در یک سطح بالاتر استفاده کنند کارتهای سری 2000 ( اون هم یه کارت مثل 2060 ) به هیچ وجه از پس ساپورت اون بازیها برنخواهند اومد و مجبور میشیم برای حفظ فریم گزینه RT رو خاموش کنیم .

......................

بله فناوری RT قدیمی هستش و صنعت انیمیشن سازی سالهاست با این فناوری کار می کنه اما این دو دلیل بر راحتی استفاده از این فناوری در گیمینگ نیست . اساسا هیچ شباهتی بین یه انیمیشن 2 ساعتی که توسط ابر کامپیوتر ها رندر میشه و برای فریم به فریم اون زمان قابل توجه ای ( به نسبت PC گیمینگ ) صرف میشه ، با بازی کامپیوتری که ریل تایم رندر میشه نیست . فناوری RT چنانه بخواد در یک سطح بالا مورد استفاده قرار بگیره نیاز به کلی برنامه نویسی و مقدار عظیمی قدرت پردازشی داره .

خب من تخصص تو بهینه سازی ندارم که بدونم چقدر میکشه ولی تعبیر و پیش بینی شما دور از ذهن نیست.

سنگین شدن رو میشه گفت تقریبا خیر! ببینید نوع پیشرفت اونقدر سریع نیست که یهویی بگیم میزان پردازش به ۲ برابر برسه شاید کارتهای سری ۲۰۰۰ انویدیا بتونن ۲ سال جواب بدن(شاید هم ندن، حقیقتا به شخصه نمیتونم پیش بینی کنم) و خب بعد از ۲ سال هم تغییر گرافیک منطقی به نظر میرسه مگر اینکه شما(نوعی) بازه‌های اپدیت بزرگتری داشته باشی که اون موقع برای شما انتخاب مناسبی نمیتونه باشه.

منم مدعی نشدم در گیمینگ به راحتی استفاده میشه! اما دقت کنید وقتی تایم رندر یک فریم انیمیشن از چندساعت به چند دقیقه کاهش پیدا کرده و با توجه میزان جزئیات هر فریم انیمیشن میشه امیدوار بود که نمایش خوبی از RT در بازیها ببینیم!

در 8 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

ضمنن اگر مایکروسافت تحت DX12 کد های مورد نیاز RT رو نسازه و در اختیار دیگر شرکتها قرار نده از انویدیا کار چندانی برنمیاد . بستر نرم افزاری RT فعلا دست مایکروسافت هستش .

خیر!
بستر RT خیلی وقته ساخته شده ولی به دلیل عدم وجود توان پردازشی کافی تا به امروز از API های اون در سیستم عامل های روزمره استفاده‌ای نمیشده!

خود DX12 در واقع یه API گرافیکی هست که در داخل خودش API های دیگه ای همچون RT رو داره! یعنی عملا میشه RT رو تقریبا بدون دست بردن سنگین تو API DX12 از اون حذف کرد(ساختار ماژولار) حتی ولکان هم میتونه از RT بهره ببره(و میبره اگه درست یادم باشه همین الان یه بازی خیلی ساده برای PS4 که با API ولکان کار میکنه با پردازش RT ساختن و خب نمیتونه پیچیده باشه چون ظاهرا کنسول نسل ۸ توان پردازشی RT رو نداره) در نتیجه RT مستقیما ربطی به DX12 نداره و فقط و فقط این قابلیت در این نسخه پیاده سازی شده و این موضوع دلیل بر اینکه نمیتونست تو نسخه ۱۱ پیاده سازی بشه نیست(در مورد RT باید بدونید که جنبه نرم‌افزاری اون بسیار بسیار پیشرفته تر از جنبه سخت افزاری اون هست)

در 7 ساعت قبل، memex گفته است :

میدونم ولی مگه انحصاری نبود؟ البته ندیدم شرکای بازی سازی مترو رو ولی خوب رو  کوانتوم بریک که با 1060 میشد ultra بازی کرد البته بازی بشدت سنگین بود

بهتره بگیم در صنعت بازی سازی به عنوان یه api در دسترس برنامه نویس قرار داده تا بتونه ازش در بازی سازی هم استفاده کنه صحبتتون کاملا درسته اینجا

در قدیم سطح دسترسی ای برنامه نویس در dx نداشت

حقیقتش من هم اطلاع ندارم که انحصاری باشه یا نه(البته بعید میدونم معمولا این نوع پیاده سازیها تحت نظر سازمان گرافیک(یه اسم خاصی داره الان یادم نیست) هست و برای همه استفاده از اون ازاد هست)

بله به شکل  API در دسترس قرار گرفته است.

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

در مورد قسمتی که قرمز کردم 2 نکته وجود داره .

1. چقدر طول می کشه که بهینه سازی ها انجام بشه ؟ 1 سال ؟ 2 سال ؟ 3 سال ؟؟؟

از اونجایی که مدام نسل جدید GPU ها لانچ میشه انتظار کشیدن برای بهینه سازی چندان توصیه نمیشه . چون خیلی واضحه که RT اول راهشه و با هر نسل پیشرفت می کنه ( یعنی باید بکنه چون الان اوضاعش جالب نیست ) 2 سال دیگه که بهنیه سازی ها از راه برسه کارتهای بهتری توی بازار هستند که RT رو پشتیبانی کنن .

2. آیا استفاده از فناوری RT در بازی های آینده بیشتر و سنگینتر نمیشه ؟ این طور که از کلیت ماجرا برمیاد RT فعلا در یک سطح بسیار ابتدایی مورد استفاده قرار گرفته و زمانی که بازی سازها از این فناوری در یک سطح بالاتر استفاده کنند کارتهای سری 2000 ( اون هم یه کارت مثل 2060 ) به هیچ وجه از پس ساپورت اون بازیها برنخواهند اومد و مجبور میشیم برای حفظ فریم گزینه RT رو خاموش کنیم .

......................

بله فناوری RT قدیمی هستش و صنعت انیمیشن سازی سالهاست با این فناوری کار می کنه اما این دو دلیل بر راحتی استفاده از این فناوری در گیمینگ نیست . اساسا هیچ شباهتی بین یه انیمیشن 2 ساعتی که توسط ابر کامپیوتر ها رندر میشه و برای فریم به فریم اون زمان قابل توجه ای ( به نسبت PC گیمینگ ) صرف میشه ، با بازی کامپیوتری که ریل تایم رندر میشه نیست . فناوری RT چنانه بخواد در یک سطح بالا مورد استفاده قرار بگیره نیاز به کلی برنامه نویسی و مقدار عظیمی قدرت پردازشی داره .

اوف بلخره یکی حرف منو زد

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

ضمنن اگر مایکروسافت تحت DX12 کد های مورد نیاز RT رو نسازه و در اختیار دیگر شرکتها قرار نده از انویدیا کار چندانی برنمیاد . بستر نرم افزاری RT فعلا دست مایکروسافت هستش .

البته من شنیدم ولکان هم دارن روش کار میکنن تا بتونن همچین ویژگی رو براش بنویسن

نمیدونم تو اجرایی شده یا نه سایت سازنده ولکان اطلاعات بیشتری هست

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، MojArch گفته است :

سنگین شدن رو میشه گفت تقریبا خیر! ببینید نوع پیشرفت اونقدر سریع نیست که یهویی بگیم میزان پردازش به ۲ برابر برسه شاید

وقتی تایم رندر یک فریم انیمیشن از چندساعت به چند دقیقه کاهش پیدا کرده

بلخره چیشد؟؟؟ یهو پیشرفت نمیکنن بعد میگید از چند ساعت به چند دقیقه رسیده تو 1نسل؟

نقیضه

همینجور که در 1نسل تایم رندر بسیار کم شده 

در نسل بعدی هم علاوه بر ویژگی جدید بازم این تایم کمتر میشه پس حرف دوستمون درسته 

خیر!
بستر RT خیلی وقته ساخته شده ولی به دلیل عدم وجود توان پردازشی کافی تا به امروز از API های اون در سیستم عامل های روزمره استفاده‌ای نمیشده!

افرین ایشونم منظورش اینه چون فعلا به جز دایرکس ساخته ماکروسافت api دیگه ای وجود نداره برای بازی سازی(ولکان فکر کنم در دست ساخته هنوز کامل نیست) که  ازین قابلیت پشتیبانی کنه  پس در نتیجه الان ماکروسافت داره رو روند توسعه تاثیر میزاره اگه کد بهینه تولید نکنه انویدیا واقعا کاری از دستش برنمیاد و باید منتظر ولکان موند

پس الان این 2تا شرکت مکمل هم هستن

وگرنه rt خیلی وقته بوده 

لینک به دیدگاه

حقیقتش من هم اطلاع ندارم که انحصاری باشه یا نه(البته بعید میدونم معمولا این نوع پیاده سازیها تحت نظر سازمان گرافیک(یه اسم خاصی داره الان یادم نیست

در اون لینک توضیح داده شده انحصاری هست 

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، MojArch گفته است :

خب من تخصص تو بهینه سازی ندارم که بدونم چقدر میکشه ولی تعبیر و پیش بینی شما دور از ذهن نیست.

سنگین شدن رو میشه گفت تقریبا خیر! ببینید نوع پیشرفت اونقدر سریع نیست که یهویی بگیم میزان پردازش به ۲ برابر برسه شاید کارتهای سری ۲۰۰۰ انویدیا بتونن ۲ سال جواب بدن(شاید هم ندن، حقیقتا به شخصه نمیتونم پیش بینی کنم) و خب بعد از ۲ سال هم تغییر گرافیک منطقی به نظر میرسه مگر اینکه شما(نوعی) بازه‌های اپدیت بزرگتری داشته باشی که اون موقع برای شما انتخاب مناسبی نمیتونه باشه.

منم مدعی نشدم در گیمینگ به راحتی استفاده میشه! اما دقت کنید وقتی تایم رندر یک فریم انیمیشن از چندساعت به چند دقیقه کاهش پیدا کرده و با توجه میزان جزئیات هر فریم انیمیشن میشه امیدوار بود که نمایش خوبی از RT در بازیها ببینیم!

خیر!

خود DX12 در واقع یه API گرافیکی هست که در داخل خودش API های دیگه ای همچون RT رو داره! یعنی عملا میشه RT رو تقریبا بدون دست بردن سنگین تو API DX12 از اون حذف کرد(ساختار ماژولار) حتی ولکان هم میتونه از RT بهره ببره(و میبره اگه درست یادم باشه همین الان یه بازی خیلی ساده برای PS4 که با API ولکان کار میکنه با پردازش RT ساختن و خب نمیتونه پیچیده باشه چون ظاهرا کنسول نسل ۸ توان پردازشی RT رو نداره) در نتیجه RT مستقیما ربطی به DX12 نداره و فقط و فقط این قابلیت در این نسخه پیاده سازی شده و این موضوع دلیل بر اینکه نمیتونست تو نسخه ۱۱ پیاده سازی بشه نیست(در مورد RT باید بدونید که جنبه نرم‌افزاری اون بسیار بسیار پیشرفته تر از جنبه سخت افزاری اون هست)

حقیقتش من هم اطلاع ندارم که انحصاری باشه یا نه(البته بعید میدونم معمولا این نوع پیاده سازیها تحت نظر سازمان گرافیک(یه اسم خاصی داره الان یادم نیست) هست و برای همه استفاده از اون ازاد هست)

بله به شکل  API در دسترس قرار گرفته است.

در مورد قسمت قرمز .

مشکل من صرفا 2 سال زمان نیست .

مشکل اصلی من اینه که توی این دو سال چندتا بازی با قابلی RT عرضه میشه و این که مثلا کارت 2060 و 2070 بعد از این مدت چه فرقی با 1080 دارن ؟ وقتی قرار RT رو خاموش کنیم کارت 2060 و 2070 تقریبا همه برتریشون به کارتهای مثل 1080 و 5700 و ... رو از دست میدن !

.............................

در مورد قسمت آبی .

بله جنبه نرم افزاری RT خیلی خیلی مهمه . و الان بستر نرم افزار این API در دست انویدیا نیست و انویدیا برای هر بهینه سازی و پیشرفت باید منتظر مایکروسافت باشه . هرچی مایکروسافت کدهای RT رو برای اجرا در PC گیمینگ بهینه تر کنه کارتهای انویدیا نتیجه بهتری میگیرن . شما در نظر بگیرید مایکروسافت RT رو وارد DX12 نمی کرد الان کدوم بازی میتونست از این فناوری استفاده کنه .

خوشبختانه والکان وجود داره و در بعضی موارد حتی نسبت به DX12 برتری هایی هم داره اما فعلا باید منتظر بمونیم !

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

در در 21 تیر 1398 در 09:34، big VULTURE گفته است :

در مورد قسمت قرمز .

مشکل من صرفا 2 سال زمان نیست .

مشکل اصلی من اینه که توی این دو سال چندتا بازی با قابلی RT عرضه میشه و این که مثلا کارت 2060 و 2070 بعد از این مدت چه فرقی با 1080 دارن ؟ وقتی قرار RT رو خاموش کنیم کارت 2060 و 2070 تقریبا همه برتریشون به کارتهای مثل 1080 و 5700 و ... رو از دست میدن !

در مورد قسمت آبی .

بله جنبه نرم افزاری RT خیلی خیلی مهمه . و الان بستر نرم افزار این API در دست انویدیا نیست و انویدیا برای هر بهینه سازی و پیشرفت باید منتظر مایکروسافت باشه . هرچی مایکروسافت کدهای RT رو برای اجرا در PC گیمینگ بهینه تر کنه کارتهای انویدیا نتیجه بهتری میگیرن . شما در نظر بگیرید مایکروسافت RT رو وارد DX12 نمی کرد الان کدوم بازی میتونست از این فناوری استفاده کنه .

خوشبختانه والکان وجود داره و در بعضی موارد حتی نسبت به DX12 برتری هایی هم داره اما فعلا باید منتظر بمونیم !

ببینید RT در حال پیشرفت هست و مطمئنا بازیهای زیادی بهش مجهز میشن + گفتید در اینده پردازشش سنگین میشه میشه این مورد رو با NVLink رفع کرد(مثلا الان تا سال اینده قیمت این کارتها کلی کاهش پیدا میکنه و میشه یه گراف دیگه اضافه کرد) البته حداقل 2070 super باید برای ان موضوع داشته باشید

دوست عزیز مایکروسافت عملا دستی در RT نداره!

شما متوجه نشدید چی گفتم. ساختار ها هست و توسعه دهنده ها متونن اون رو مستقل از DX12 به بازیها اضافه کنند

بهینه سازی هم اگر بخوایم با توجه به پیش فرض شما که مایکروسافت باید API مربوط به RT رو بسازه در نظر بگیریم هر دو شرکت باید بهینه سازی کنن نه فقط مایکروسافت!

در مورد بخشی که قرمز کردم قبلا بهتون اطلاعات داده بودم مشکل اینجاست که پست من رو خوب نخوندید و بر اساس اونچه میل خودتون بوده اومدید نتیجه گیری کردید!

اگر RT بخشی از DX12 بود بازی های بر پایه ولکان نمیتونستن از RT استفاده کنن و از اونور هم بازی قدیمی مثل Quake نمیتونست با RT ارتقا پیدا کنه چون ;کلا بر اساس open Gl هستش!

خلاصه اینکه RT در انحصار مایکروسافت نیست و تقریبا حتی از توسعه های این شرکت هم حساب نمیشه!

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در در 21 تیر 1398 در 09:07، memex گفته است :

بلخره چیشد؟؟؟ یهو پیشرفت نمیکنن بعد میگید از چند ساعت به چند دقیقه رسیده تو 1نسل؟

نقیضه

همینجور که در 1نسل تایم رندر بسیار کم شده 

در نسل بعدی هم علاوه بر ویژگی جدید بازم این تایم کمتر میشه پس حرف دوستمون درسته 

افرین ایشونم منظورش اینه چون فعلا به جز دایرکس ساخته ماکروسافت api دیگه ای وجود نداره برای بازی سازی(ولکان فکر کنم در دست ساخته هنوز کامل نیست) که  ازین قابلیت پشتیبانی کنه  پس در نتیجه الان ماکروسافت داره رو روند توسعه تاثیر میزاره اگه کد بهینه تولید نکنه انویدیا واقعا کاری از دستش برنمیاد و باید منتظر ولکان موند

پس الان این 2تا شرکت مکمل هم هستن

وگرنه rt خیلی وقته بوده 

شما عادت دارید یه بخش کوچیک از یه نوشته بزرگ رو نقل قول کنید و برداشت خودتونو ازش بکنید؟

عزیز در صنعت انیمیشن RT ۲۵ سال توسعه پیدا کرده نه ۱ نسلی که با سفسطه قصد دارید القاع کنید!

با API ولکان هم RT رو در بازی گنجوندن!(API های دیگه‌ای هم پشتیبانی میکنند) در نتیجه فقط دست مایکروسافت نیست. مایکروسافت فقط میتونه روی DX12 کنترل داشته باشه!

پس هنوزم میشه گفت تو نسل بعد شاهد چیزی نزدیک ۲۰ درصد اونم حداکثر افزایش کارایی لازمه برای RT در بازیها خواهیم بود پس بازم کارتهای حال حاضر میتونن جواب گو باشن!

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، MojArch گفته است :

عزیز در صنعت انیمیشن RT ۲۵ سال توسعه پیدا کرده نه ۱ نسلی که با سفسطه قصد دارید القاع کنید

نمیدونم چرا شما درک نمیکنید باید مو به مو همه چیو برای شما در جمله بندی مناسب توضیح داد، منم میدونم صنعت rt مال خیلی وقت پیشه منکر این حقیقت شدم؟ ولی قبلا با استفاده از این ویژگی تایم رندر نهایی بشدت بالا میرفت برا همین رو بازی که اصلا نمیشد روش حساب باز کرد این از این که رفع ابهام بشه هی تو هر پست اینو گوش زد نکنید

میگم سرعت پیشرفت تکنولوژی بالاست و طی 1 نسل ممکنه اتفاقات زیادی رخ بده  و نسل بعد بیاد قطع به یقین نسل تورینگ نسل سوخته هَست با توجه به سیاست انویدیا هر کاری میکنه تا قدرت نسل جدید رو نمایش بزاره حتی به منزله سنگین شدن پردازش کارها یا غیر بهینه بودن کارها... نمونشم زیاد دیدیم پس منکر این قضیه نشید همین الانش 980 قدرتش از 1060 بیشتره ولی ببینید چقد راحت حذفش کرده... جوری که فقط بدرد رندر و بازی های  dx11 میخوره در نسل بعدی هم همینطوره 2تا تکنولوژی بی مربوط به rt جا میدن تو کارت 

در 1 ساعت قبل، MojArch گفته است :

با API ولکان هم RT رو در بازی گنجوندن!(API های دیگه‌ای هم پشتیبانی میکنند) در نتیجه فقط دست مایکروسافت نیست. مایکروسافت فقط میتونه روی DX12 کنترل داشته باشه

میشه بگید جز ولکان و دایرکس برای بازی کدوم api ها از rt پشتیبانی میکنن؟ دقیق نام ببریدش 

این لیست api 3d ها 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_3D_graphics_libraries

برای بازی فعلا دست ماکروسافت هست چون هنوز  ولکان به تکامل نرسیده و فعلا شاهد بازی ای ازش نیستیم شاید در اینده نزدیک دیگه از انحصار دربیاد ودر api دیگه هم شاهدش باشیم و بهینه تر از dx12 هم باشه

فعلا الان ماکروسافت در بستر نرم افزاری rt نقش بسزایی در تولید کد بهینه داره چون رغیبی رو صحنه نداره 

باز شما بگو دست ماکروسافت نیست اگه نبود که مرض نداشتن از dx12 استفاده کنن 

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

در در 21 تیر 1398 در 09:34، big VULTURE گفته است :

در مورد قسمت آبی .

خداییش خیلی حرفات واضحه ایشون تعصب خاصی داره فک کنم قبول نمیکنه 

من که پرسشی مطرح کردم منتظر جواب از ایشونم که جز ماکروسافت و حالا بگیریم ولکان 

کدوم api ها از rt پشتیبانی میکنن

لینک به دیدگاه

در در 20 تیر 1398 در 17:24، MojArch گفته است :

عزیز اون تکنیک اسمش Global Illumination هست که میشه اون رو با RTX ترکیب کرد(دقیقا کاری که تو مترو کردن و البته پردازش زیادی هم نیاز داره)

واتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت!؟؟؟؟!؟؟؟؟!:42_confused::50_open_mouth:

عزیزم فن اوری RT یا همون رهیابی پرتو نور چیزی نزدیک به ۴۰ ساله که تو صنعت وجود داره و حدود ۲۴−۲۵ سال هم هست که تو صنعت به صورت مستمر استفاده میشه.

ساخته دست مایکروسافت هم نیست. مایکی فقط اون رو توی دایرکت ۱۲ گنجونده!

قدرت کارت های نه انویدیا نه ای ام دی کم نمیشه بلکه این فن‌آوری RT هست که سنگینه البته هنوز به حداکثر بهینه سازی نرسیده که برسه شاید همین ۲۰۶۰ بتونه رو Ultra RT بیش از ۸۰ فریم در فول و نزدیک ۵۰−۶۰ فریم رو 4K بده.

با توجه به پیشرفت هر روزه این فن‌آوری و اضافه شدن پچ های جدید بهش حتما صنعت گیم به سمت اون پیش خواهد رفت علی الخصوص که صنعت انیمیشن بیش از ۲۰ ساله که داره از این فن‌آوری استفاده میکنه!

در آخر هم به @maysamsina دوست عزیزم پیشنهاد میکنم اگر گرافیک بهتر با فن‌آوری RT براشون مهمه ۲۰۶۰ در صورت توان مالی ۲۰۷۰ و حتی ۲۰۸۰ خرید کنن اما اگه خیلی پیگیر RT نیستند 5700 انتخاب منطقی تری براشون خواهد بود.

درود

نمی دونم شما اسمش چی میزاری هیچ خودت راحتی و ترجمه اش می کنی ، بله خیلی قدیمی هستش  من گفتم این تکنولوژی جدیده خیر ، میگم این تکنولوژی هنوز به بلوغ نرسیده و برای پردازش آن هم باید بحث سخت افزاری  که نیازمند منابع مخصوصا بخش FPU های زیادی هستش که بتونند  تبدیل داده ها رو انجام بدن تا بتونند RAY T انجام بدند و در خروجی اون چیزی که شما میبینی در اختیارتون قرار بدن.

اما

اگر می خواهی از RAY T به خوبی استفاده کنی، نیازمند یک API  هستی که بتونه به عنوان یک لایه عمل کنه و این قدرت داشته باشه که بتونه پردازش رو در سریعترین زمان پاسخ بده گرچه کد نویسی RAY سنگین هستش و نیازمند میلیون میلیون میلیون کد تو در تو هستش و خیلی شرط داره IF منظروم هستش همین نرم افزارهای ساده ای که ما استفاده می کنیم میلیون ها کد خط داره همه اش با شرط هستش یا حداکثرشون.

RAY برای اجرا شدن نیازمند DX12 هستش که اونم از طریق Microsoft  به بهترین شکل در اختیار  توسعه دهندگان قرار میگیره چون خودش  این سبک برنامه نویسی مربوط به RAY T نوشته و در قالب DX12  در اختیار NVIDIA قرار داده و گرنه NVIDIA هیچ وقت نمی تونه کدهای API DX12 بنویسه و در توانش نیستش .

خودش برای نوشتن DRIVERS هاش برای GTX - RTX - Quadro ها  از IDE  Visual Studion و زبان #C  مایکی استفاده می کنه.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، MojArch گفته است :

دوست عزیز مایکروسافت عملا دستی در RT نداره!

شما متوجه نشدید چی گفتم. ساختار ها هست و توسعه دهنده ها متونن اون رو مستقل از DX12 به بازیها اضافه کنند

اون بازی ای که شما فرمودی از ولکان استفاده میکنه از اولم گفتیم ولکان هم ازش پشتیبانی میکنه سنگینیه این کارو با سنگینی بازی های الان یکی میکنید؟ معلومه فعلا در حد بتا هست در این api 

Quake II RTX uses Nvidia's VKRay, an extension that allows developers using the Vulkan API to add ray-traced effects to their games

Quake II RTX is a pure ray-traced game that runs on a Vulkan renderer with support for Linux."

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، memex گفته است :

خداییش خیلی حرفات واضحه ایشون تعصب خاصی داره فک کنم قبول نمیکنه 

من که پرسشی مطرح کردم منتظر جواب از ایشونم که جز ماکروسافت و حالا بگیریم ولکان 

کدوم api ها از rt پشتیبانی میکنن

قدرتمندترین API برای RT مال مایکی هستش که VULKAN و صدتا API دیگه ام بیان نمی تونند به API مایکروسافت برسند.

چون خودشون از IDE و زبان مایکروسافت استفاده می کنند.

نمونه اش بازی COD:MW  نسخه جدیداش این بازی با استفاده از Visual Studio و زبان #C نوشته شده . که توسط Micrsoft تولید و بهینه گشته است.

بازی BFV هم از همین نمونه ها هستش که از API DX 12 - RT شرکت Micrsoft استفاده می کنه.

خیلی خیلی مونده تا API ، رابطی پیدا کنی به قدرتمندی API شرکت محبوب Microsoft برسه.

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، TERRORIST گفته است :

قدرتمندترین API برای RT مال مایکی هستش که VULKAN و صدتا API دیگه ام بیان نمی تونند به API مایکروسافت برسند

بحث ما هم همینه که فعلا در بازی سازی pc انحصار در دست dx ماکروسافت هست 

مخصوصا در حوزهrt که ماکروسافت به دلیل سرمایه گذاری خیلی جلوتر از ولکان و opengl و غیره هست گویا ایشون قبول نمیکنه... 

جدا از اون توسعه دهنده ها با dx راحت ترن تا با api های جدید چون اینقد کار کردن باهاش دیگه حوصله یادگیری چیز جدید ندارن و زمان بره تا یه api محبوب بشه پس فعلا قدرت دست dx ماکروسافت هست حالا ممکنه 1سال دیگه این شیشه قدرت بشکنه اونش معلوم نیست و در حال حاضر دست ماکروسافته

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، TERRORIST گفته است :

نیازمند منابع مخصوصا بخش FPU های زیادی هستش که بتونند  تبدیل داده ها رو انجام بدن تا بتونند RAY T انجام بدند و در خروجی اون چیزی که شما میبینی در اختیارتون قرار بدن.

به دلیل افزایش سطح چیپ فعلا این امر ممکن نیست مگه تکنولوژی ساخت به 7نانومتر و کمتر برسه تا بتونن هسته های بیشتری اختصاص بدن علاوه بر بهینه سازی ها

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، TERRORIST گفته است :

خودش برای نوشتن DRIVERS هاش برای GTX - RTX - Quadro ها  از IDE  Visual Studion و زبان #C  مایکی استفاده می کنه.

متاسفانه تا اونجا که میدونم درایور نویسی با c# ممکن نیست

فقط برای gui شاید ازش استفاده میکنن

Ide هم زیاد مهم نیست فقط یه ابزاره... 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، TERRORIST گفته است :

درود

نمی دونم شما اسمش چی میزاری هیچ خودت راحتی و ترجمه اش می کنی ، بله خیلی قدیمی هستش  من گفتم این تکنولوژی جدیده خیر ، میگم این تکنولوژی هنوز به بلوغ نرسیده و برای پردازش آن هم باید بحث سخت افزاری  که نیازمند منابع مخصوصا بخش FPU های زیادی هستش که بتونند  تبدیل داده ها رو انجام بدن تا بتونند RAY T انجام بدند و در خروجی اون چیزی که شما میبینی در اختیارتون قرار بدن.

اما

اگر می خواهی از RAY T به خوبی استفاده کنی، نیازمند یک API  هستی که بتونه به عنوان یک لایه عمل کنه و این قدرت داشته باشه که بتونه پردازش رو در سریعترین زمان پاسخ بده گرچه کد نویسی RAY سنگین هستش و نیازمند میلیون میلیون میلیون کد تو در تو هستش و خیلی شرط داره IF منظروم هستش همین نرم افزارهای ساده ای که ما استفاده می کنیم میلیون ها کد خط داره همه اش با شرط هستش یا حداکثرشون.

RAY برای اجرا شدن نیازمند DX12 هستش که اونم از طریق Microsoft  به بهترین شکل در اختیار  توسعه دهندگان قرار میگیره چون خودش  این سبک برنامه نویسی مربوط به RAY T نوشته و در قالب DX12  در اختیار NVIDIA قرار داده و گرنه NVIDIA هیچ وقت نمی تونه کدهای API DX12 بنویسه و در توانش نیستش .

از اون بخش ابی متوجه نشدم به چی میخوای برسی و بخش نارنجی رو هم باید بگم که انویدیا داره انجام میده(شاید در بهترین حالت نباشه که خب طبیعیه وقت میره تا مشکلاتش رفع بشه)

دوست عزیز RT جزئی از DX12 نیست!

بلکه یه بخش ماژولاریه که بهش اضافه شده و اصلا نیازمند DX12 نیست!

جناب انویدیا از C/C++/Python و HDL/HVL برای توسعه درایورهاش استفاده میکنه نه C# هرچند خود C# حالت شئی گرایی زبان C هست. در ضمن من به شخصه در محیطی شبیه به نوت پد(با اسم gedit) کد C مینویسم، IDE اصلا در برنامه نویسی نقشی نداره(شاید کمی کار رو راحت کنه اما همون کار رو میشه با یه برنامه ساده مثل همون gedit هم انجام داد)

حالا شما بر چه اساسی این موارد رو گفتید نمیدونم

به صورت کلی تمام شرکت هایی که با سخت افزار کار میکنن از کد سطح پایین C استفاده میکنند! هر کدی غیر این میره تو حوزه هایی خارج از درایور.

در 2 ساعت قبل، memex گفته است :

نمیدونم چرا شما درک نمیکنید باید مو به مو همه چیو برای شما در جمله بندی مناسب توضیح داد، منم میدونم صنعت rt مال خیلی وقت پیشه منکر این حقیقت شدم؟ ولی قبلا با استفاده از این ویژگی تایم رندر نهایی بشدت بالا میرفت برا همین رو بازی که اصلا نمیشد روش حساب باز کرد این از این که رفع ابهام بشه هی تو هر پست اینو گوش زد نکنید

میگم سرعت پیشرفت تکنولوژی بالاست و طی 1 نسل ممکنه اتفاقات زیادی رخ بده  و نسل بعد بیاد قطع به یقین نسل تورینگ نسل سوخته هَست با توجه به سیاست انویدیا هر کاری میکنه تا قدرت نسل جدید رو نمایش بزاره حتی به منزله سنگین شدن پردازش کارها یا غیر بهینه بودن کارها... نمونشم زیاد دیدیم پس منکر این قضیه نشید همین الانش 980 قدرتش از 1060 بیشتره ولی ببینید چقد راحت حذفش کرده... جوری که فقط بدرد رندر و بازی های  dx11 میخوره در نسل بعدی هم همینطوره 2تا تکنولوژی بی مربوط به rt جا میدن تو کارت 

میشه بگید جز ولکان و دایرکس برای بازی کدوم api ها از rt پشتیبانی میکنن؟ دقیق نام ببریدش 

این لیست api 3d ها 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_3D_graphics_libraries

برای بازی فعلا دست ماکروسافت هست چون هنوز  ولکان به تکامل نرسیده و فعلا شاهد بازی ای ازش نیستیم شاید در اینده نزدیک دیگه از انحصار دربیاد ودر api دیگه هم شاهدش باشیم و بهینه تر از dx12 هم باشه

فعلا الان ماکروسافت در بستر نرم افزاری rt نقش بسزایی در تولید کد بهینه داره چون رغیبی رو صحنه نداره 

باز شما بگو دست ماکروسافت نیست اگه نبود که مرض نداشتن از dx12 استفاده کنن 

جمله بندی مناسب؟ شما به صورت عجیبی جمله بندی میکنید که.......................

والا تا الان مورد دیگه‌ای رو می گفتید!
دفعه قبل بحثتون روی RT بود الان روی چیز دیگه‌ایه!

در اینکه سرعت پیشرفت تکنولوژی بالاست شکی نیست اما در ۱ نسل اونقدری شاهد تغییرات نخواهیم بود که بگیم دیگه کارتهای حال حاضر بدرد نخور هستند!

خب در مورد AMD هم به همین شکله همین الانش RIS رو شما در کارتهای وگا ندارید و فقط تو سری جدید AMD هست. سال بعد سری بعد هم AMD یه چیزی میده که کارتهای قبلی بدرد نخور میشن(بر اساس منطق شما)

Gnm و Gnmx به همراه PSSL میتونن از RT پشتیبانی کنن!(با همینا هم برای PS4 بازی ساختن)

در 2 ساعت قبل، memex گفته است :

اون بازی ای که شما فرمودی از ولکان استفاده میکنه از اولم گفتیم ولکان هم ازش پشتیبانی میکنه سنگینیه این کارو با سنگینی بازی های الان یکی میکنید؟ معلومه فعلا در حد بتا هست در این api 

Quake II RTX uses Nvidia's VKRay, an extension that allows developers using the Vulkan API to add ray-traced effects to their games

Quake II RTX is a pure ray-traced game that runs on a Vulkan renderer with support for Linux."

من حرفی از سنگینی زدم؟

موندم چرا هی این شاخه و اون شاخه میپری!

عزیز بحث اینه که DX12 به معنای RT نیست! 

در 2 ساعت قبل، TERRORIST گفته است :

قدرتمندترین API برای RT مال مایکی هستش که VULKAN و صدتا API دیگه ام بیان نمی تونند به API مایکروسافت برسند.

چون خودشون از IDE و زبان مایکروسافت استفاده می کنند.

نمونه اش بازی COD:MW  نسخه جدیداش این بازی با استفاده از Visual Studio و زبان #C نوشته شده . که توسط Micrsoft تولید و بهینه گشته است.

بازی BFV هم از همین نمونه ها هستش که از API DX 12 - RT شرکت Micrsoft استفاده می کنه.

خیلی خیلی مونده تا API ، رابطی پیدا کنی به قدرتمندی API شرکت محبوب Microsoft برسه.

از اون جمله قرمز مشخصه هرچی بگم شما باز حرف خودتو میزنی!

بازیهایی که اشاره کردید در موتور بازیسازیشون از زبانهای مختلفی بهره بردن که یکی از اونها C# بوده و جالبه شما فقط این زبان رو میبینید!

در موتور بازی سازی و خود بازی C++ و C# و HLSL و Cg و حتی جاوا هم استفاده میشه!(زبانهای حاشیه‌ای مثل HTML و CSS و........هم بماند)

در کل در یه بازی که فکر میکنید بسیار ساده هست ممکنه تا ۲۰ زبان برنامه نویسی متفاوت(وابسته به نیاز هر بخش) مورد استفاده قرار بگیره!

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

خب در مورد AMD هم به همین شکله همین الانش RIS رو شما در کارتهای وگا ندارید و فقط تو سری جدید AMD هست. سال بعد سری بعد هم AMD یه چیزی میده که کارتهای قبلی بدرد نخور میشن(بر اساس منطق شما)

این قابلیت نرم افزاری هست و همین چن ساعت پیش شنیدم یه ماد کننده کدشو استخراج کرده ودر کارت های دیگه هم قابل استفاده هست

اقا شما راه خودتو برو 

برو 2xxx بخر حال کن 

چرا دنبال متقاعد کردنی 

ما دلایل انتخابو در ایران گفتیم و ارزشش هم مشخص کردیم با توجه به وضع اقتصادی موجود 

شما دوست داری بخر  

همین الان کارت های r9 اندازه کارت پاسکال ارزش دارن کارتی که تاریخ انقضاشم گذشته 

و پرفورمنسی که میدن قابل ستایشه... 

عزیز بحث اینه که DX12 به معنای RT نیست!

مگه ما گفتیم هست 

میگیم این قابلیت فقط در این نسخه از api پشتیبانی میشه و به صورت بتا در ولکان 

و Gnmx به همراه PSSL میتونن از RT پشتیبانی کنن!(با همینا هم برای PS4 بازی ساختن)

سند؟ یه لینک معتبر؟  بعد عزیز بحث ما کنسول نیست، pc هست🤦‍♂️  ps4 هم ساپورت نمیکنه تا اونجا که میدونم 

Ps5 هم که نیومده فعلا

بحث سنگینی هم منظورم اینه این توابعی که در اختیار سازنده در ولکان گذاشته شده فعلا کامل نیستن و نمیتونن در حد یه بازی بتل فیلد انتظار کیفیت و بهینگی داشته باشیم پس بازم تا اینجا قدرت بازار بازی سازی pc  در انحصار ماکروسافته  😅  اگه نبود الان با opengl و vulkan تعدادی زیادی بازی ازشون ساخته میشد

در اینکه سرعت پیشرفت تکنولوژی بالاست شکی نیست اما در ۱ نسل اونقدری شاهد تغییرات نخواهیم بود که بگیم دیگه کارتهای حال حاضر بدرد نخور هستند

قطعا باید در حدی باشه که کارت جدید فروش بره 

و چون این قابلیت در کارت 2080 هم به زور جواب میده با اومدن نسل جدید شما باید rt رو در تورینگ خاموش کنی چون هم مطمعنن توابع محاسبه پیچیده تر میشن و پردازش بیشتری میخوان  😅 خوب همون rx5700 یا 1660ti بگیری بصرفه تره که 

اکثر منتقدین دنیا  با دلایل منطقی میگن rtx  ارزش هزینه کردن نداره نمیدونم چرا شما میگی داره اگه ریچ کیدز هستی اره ارزش داره تهیه کنید

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، memex گفته است :

این قابلیت نرم افزاری هست و همین چن ساعت پیش شنیدم یه ماد کننده کدشو استخراج کرده ودر کارت های دیگه هم قابل استفاده هست

خود AMD رسما اعلام کرده این فن‌آوری برای وگا عرضه نخواهد شد!

درضمن اگه به اون صورت باشه شما حتی RT رو هم میتونی روی سری ۱۰ داشته باشی. ولی هردوی این مواردی بهینه نخواهند بود!

اقا شما راه خودتو برو 

برو 2xxx بخر حال کن 

چرا دنبال متقاعد کردنی 

والا شروع متقاعد کردن با شما بود(اگه درست یادت باشه با جمله من که گفتم به خاطر رندر بهتر RTX صد درصد اون رو میخرم شروع شد!)

ما دلایل انتخابو در ایران گفتیم و ارزشش هم مشخص کردیم با توجه به وضع اقتصادی موجود 

شما دوست داری بخر  

همین الان کارت های r9 اندازه کارت پاسکال ارزش دارن کارتی که تاریخ انقضاشم گذشته 

و پرفورمنسی که میدن قابل ستایشه... 

مگه ما گفتیم هست 

میگیم این قابلیت فقط در این نسخه از api پشتیبانی میشه و به صورت بتا در ولکان 

لطف میکنید یه لینک بدید که گفته باشن بتا توی ولکان هست؟

خود انویدیا سال ۲۰۱۸ RT رو به ولکان اورده:

https://devblogs.nvidia.com/vulkan-raytracing/

سند؟ یه لینک معتبر؟  بعد عزیز بحث ما کنسول نیست، pc هست🤦‍♂️  ps4 هم ساپورت نمیکنه تا اونجا که میدونم 

بازی با RT برای PS4 درست کردن(یه بازی بسیار ساده) اونوقت ............

Ps5 هم که نیومده فعلا

بحث سنگینی هم منظورم اینه این توابعی که در اختیار سازنده در ولکان گذاشته شده فعلا کامل نیستن و نمیتونن در حد یه بازی بتل فیلد انتظار کیفیت و بهینگی داشته باشیم پس بازم تا اینجا قدرت بازار بازی سازی pc  در انحصار ماکروسافته  1f605.png  اگه نبود الان با opengl و vulkan تعدادی زیادی بازی ازشون ساخته میشد

ساخته شده (البته تعدادش هیچ وقت به دایرکت نمیرسه چون دایرکت از زمان ویندوز ۹۵ هست)

لینک به کامل نبودنش میدی؟ خدا رو شکر ولکان یه  API اوپن هست وکدهاش موجوده و کفایت میکنه یه سر بزنی بهشون

قطعا باید در حدی باشه که کارت جدید فروش بره 

و چون این قابلیت در کارت 2080 هم به زور جواب میده با اومدن نسل جدید شما باید rt رو در تورینگ خاموش کنی چون هم مطمعنن توابع محاسبه پیچیده تر میشن و پردازش بیشتری میخوان  1f605.png خوب همون rx5700 یا 1660ti بگیری بصرفه تره که 

با این نوع دیدگاه بریم هم خرید کارت های AMD اصلا ارزش نداره چون طبق ادعای خود AMD تو نسل بعد میاد RT رو معرفی میکنه و خب اونوقت شما میمونی و کارتی که عملا فیوز برقشو کشیدن چون توانایی اجرای کوچکترین حالت RT رو نخواهد داشت!(بازم بر اساس ادعای خودت که میگی پردازش RT بیشتر و بیشتر سنگین میشه)

اکثر منتقدین دنیا  با دلایل منطقی میگن rtx  ارزش هزینه کردن نداره نمیدونم چرا شما میگی داره اگه ریچ کیدز هستی اره ارزش داره تهیه کنید

............

در حال حاضر هم ۱۷ عنوان(چه منتشر شده و در حال انتشار) از RT پشتیبانی میکنن و پیش بینی کردن حد اقل همین تعداد هم در سال اینده اضافه بشه(عنوان های جدید) + عنوان های قبلی مجهز شده به RT!

به هر حال دید گاه من با شما فرق داره و متاسفانه دلایل کافی برای اینکه دیدگاهتون رو به اثبات برسونید هم ارائه ندادید و انتظار دارید حرف شما رو قبول کنم!

لینک به دیدگاه

راستی دوستان یه نگاه به فیلم زیر بندازید

این یه صحنه RTX شده در سال ۲۰۰۸ توسط کارت قدرتمند Larrabee اینتل هست(کارت مذکور در سال ۲۰۰۸ حدود ۲ ترافلاپ توان پردازشی داشته که برای کارتی در اون برهه رویایی بوده، تقریبا همزمان با کارتهای  GeForce (8xxx)  GeForce  (9xxx) بوده که به زحمت ۵۰۰ گیگافلاپ(معادل ۰٫۵ ترافلاپ) توان پردازشی داشتن)

https://mega.nz/#!eF9yHaKS!kgN7W9qVLd7QD3yw8pVffSRngO9bJ3uH7ZFchRPaSzg

حتی کارتهای ٰGeForce 100/200 هم که چندسال بعد اومدن به قدرت این گرافیک نمیرسیدن!:27_sunglasses:

از اون ور هم با کارتهای سری 3XXX و  4XXX شرکت AMD هم دوره بوده که اونها هم بهش نمی‌رسیدن!:27_sunglasses:

حتی کارتهای سری ۵ هم تا قبل 5850 بهش نمی‌رسیدن با اینکه چندسال دیرتر اومده بودن

فیلم رو تو مگای شخصی خودم اپلود کردم متاسفانه تو لیون اپلود نمیشد!:117_eyes:

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، MojArch گفته است :

لطف میکنید یه لینک بدید که گفته باشن بتا توی ولکان هست؟

خود انویدیا سال ۲۰۱۸ RT رو به ولکان اورده

متاسفانه پیدا نکردم  که واضح بگه ولی مطمعنم کامل نیست اگه بود 1بازی aaa در دست ساخت بود

در این لینکی که داده زده شده این ویژگی فاینال نیست

this API is not yet final and could undergo some minor changes before the final release.

حالا نمیدونم تا الان فاینال شده یا خیر... مطلع نیستم 

در 11 ساعت قبل، MojArch گفته است :

حتی RT رو هم میتونی روی سری ۱۰ داشته باشی. ولی هردوی این مواردی بهینه نخواهند بود!

Rt چیز سخت افزاری نیست  

ولی انویدیا با درنظر گیری هسته مستقل سعی کرده پردازشش رو سبک تر کنه این بهینگی در dx دست ماکروسافته  ودر سطح درایور دست nvidia در ولکانم که متن بازه خود انویدیا دست به ساخت افزونه مجزا کرده

در 10 ساعت قبل، MojArch گفته است :

این نوع دیدگاه بریم هم خرید کارت های AMD اصلا ارزش نداره چون طبق ادعای خود AMD تو نسل بعد میاد RT رو معرفی میکنه و خب اونوقت شما میمونی و کارتی که عملا فیوز برقشو کشیدن چون توانایی اجرای کوچکترین حالت RT رو نخواهد داشت!(بازم بر اساس ادعای خودت که میگی پردازش RT بیشتر و بیشتر سنگین میشه)

1ساعته اون بنده خدا میگه کارت های 5700 ارزونتر از هم رده قدرتی انویدیا براتون در میاد باز شما .... من قرار باشه چیزیم بخرم بندازم بره ارزونرو میخرم تازه اگه قرار باشه با rtxها نسل بعد فرا برسه و rt رو خاموش کنم خوب amd به صرفه تر هست که! هم پول کمتر دادم هم با rt خاموش پرفورمنس قابل ستایشی گرفتم

من نه  رندر کارم نه  سازنده جلوه های ویژه پس rtx بدردم نمیخوره.... در بازی هم فعلا درحدی نیست که ترغیب کنه به تعویض

در 11 ساعت قبل، MojArch گفته است :

بازی با RT برای PS4 درست کردن(یه بازی بسیار ساده) اونوقت

اینم لینک بدید بررسی کنم 

ولی بحث ما pc هست نه کنسول 

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، memex گفته است :

متاسفانه پیدا نکردم  که واضح بگه ولی مطمعنم کامل نیست اگه بود 1بازی aaa در دست ساخت بود(بدون اطیمنان صد درصد این موضوع رو رد میکنید اونوقت؟)

در این لینکی که داده زده شده این ویژگی فاینال نیست

this API is not yet final and could undergo some minor changes before the final release.

حالا نمیدونم تا الان فاینال شده یا خیر... مطلع نیستم 

Rt چیز سخت افزاری نیست  

ولی انویدیا با درنظر گیری هسته مستقل سعی کرده پردازشش رو سبک تر کنه این بهینگی در dx دست ماکروسافته  ودر سطح درایور دست nvidia در ولکانم که متن بازه خود انویدیا دست به ساخت افزونه مجزا کرده

بحث چیز دیگه ای بود!(منم نگفتم RT وابسته به سخت افزار هست و درضمن بحث رو نپیچونید) کل حرفم این بود که افت ارزش کارتهای AMD بسیار بییشتر از انویدیا هست(تو انویدیا شما میتونید حد اقل در حال حاضر از بازیهای RT لذت ببرید)

1ساعته اون بنده خدا میگه کارت های 5700 ارزونتر از هم رده قدرتی انویدیا براتون در میاد باز شما .... من قرار باشه چیزیم بخرم بندازم بره ارزونرو میخرم تازه اگه قرار باشه با rtxها نسل بعد فرا برسه و rt رو خاموش کنم خوب amd به صرفه تر هست که! هم پول کمتر دادم هم با rt خاموش پرفورمنس قابل ستایشی گرفتم

چرا باید خاموش کنید؟ میتونید همین الانشم لذت ببرید. اگه شخص شما از این قابلیت استفاده نمیکنید دلیل نمیشه اون رو تعمیم به کل افراد بدید.

من نه  رندر کارم نه  سازنده جلوه های ویژه پس rtx بدردم نمیخوره.... در بازی هم فعلا درحدی نیست که ترغیب کنه به تعویض

بازم برگشتیم خونه اول! کجای حرفام گفتم RT برای رندر هست؟ شما دو مقوله رو با هم درگیر کردید که هیچ ربطی به هم ندارند. و اینکه برای شما تغیب کننده نیست شاید برای خیلی از افراد ترغیب کننده باشه.

اینم لینک بدید بررسی کنم 

ولی بحث ما pc هست نه کنسول 

چشم لینکشو براتون میفرستم.

منظورم از اعلام این مورد این بود که حتی پلتفرمی که رسما ساپورت نداره هم به سمت این فن‌آوری رفته پس در آینده شاهد بازیهای بیشتری با پشتیبانی از این فن‌آوری خواهیم بود

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، MojArch گفته است :

چرا باید خاموش کنید؟ میتونید همین الانشم لذت ببرید

چون با کارت 2060 نمیکشه  مگه تنظیماتو کم کنی  که اونم باز نمی صرفه 6ملیون بدی که تنظیمات پایین بازی کنی؟

کل حرفم این بود که افت ارزش کارتهای AMD بسیار بییشتر از انویدیا هست

تا الان که برعکس بوده در اینده هم  فکر نمیکنم همچین چیزی باشه این فناوری برای این نسل خیلی سنگینه تا الان بازی هایی که دادن بیرون سنگینی خاصی نداشته محیط ها ساده بودن

تو انویدیا شما میتونید حد اقل در حال حاضر از بازیهای RT لذت ببرید)

عجله که نداریم صبر میکنیم ببینیم تا کجا پیش میره اگه در این نسل بهبود ها رضایت بخش بود میشه تغیر کارت گرافیک داد فعلا که رضایت بخش نیست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...