رفتن به مطلب

Recommended Posts

دوستان من یه سری قطعات مورد نظر برای سیستم بستن پیدا کردم . میخوامد دو مورد رو درمورد این قطعات بدونم. 

یک اینکه این قطعات هر کدوم قیمتشون به صورت واقعی از چه قیمتی تاچه قیمتی به فروش میره؟ چون من واقعا به قیمت های دیجی کالا و فروشگاهای انلاین اعتماد ندارم.

و دوم اینکه  کدوم این قطعات باهم سازگاری ندارن ؟  

لطفا مشخصات رو بخونید جزیات مدل مهمه (بعضی از این موارد لیست به کامپیوتر وسازگاری و ناسازگاری مربوط نمیشن صرفا قیمتشونو میخوام بدونم  مثلاکیبورد ، ماوس، میز و  . . . )

کارت گرافیک  Nvidia RTX SUPER 2060 8GB  قیمت : 6 ملیون تومان (گفتن به زودی میاد و قیمت 399 دلار فروش میره)
کارت رم G.SKILLS RIPJAWS V  DDR4 32GB 3200MHZ CL16 DUAL CHANNEL قیمت : 5 و 400  هزار تومان 
 سی پیو : CPU INTEL CORE I7  8700k قیمت 6 ملیون تومان 
مادر برد :  ASUS ROG STRIX Z370-G GAMING قیمت : 6 ملیون تومان
هارد اس اس دی :  ADATA XPG SX8200 PRO 512GB   NVMe  قیمت : 1 ملیون 600 هزار تومان
هارد دیسک : WESTERN DIGITAL BLACK  WD4005FZBX 4TB  قیمت :3 ملیون تومان
خنک کننده :  CORESIR H1151 PRO RGB قیمت : 3 ملیون تومان

منبع تقضیه : CORSAIR HX1200 قیمت : 5 ملیون تومان 
دی وی دی رایتر: 2 عدد درایو  قیمت : 600 هزار تومان 
ماوس : A4TECH P81 قیمت : 400 هزار تومان
کیبورد : FARASSOO FCR-8900 قیمت : 750 هزار تومان
میز کامپیوتر :MOHITARA BRODY 514DN-0106 قیمت : 500 هزار تومان
کیس کامپیوتر :  MASTER TECH T500 GAMING  قیمت : 1ملیون 250 هزار تومن

لینک به دیدگاه

سلام

برای کارت گرافیک پیشنهاد می کنم سراغ 5700XT برید ، هم قیمت 2060 سوپر هستش اما قویتره :

برای پردازنده هم میتونید روی سری 3000 رایزن حساب کنید . الان از 10 تا پردازنده پر فروش جهان 7 تاش ( از جمله 3 تای اول ) از ای ام دی هست . توی لیست 10 پردازنده پرفروش تنهای پردازنده های 9700 و 9900 و 9600 از اینتل هستند .

برای مین برد هم میتونید از مادربردهای سالهای قبل استفاده کنید و با یه مادربرد 2 تومنی از پردازندهای سری 3000 استفاده کنید .

لینک به دیدگاه

میخاید اور کنید که سری k  برداشتید .....؟ اصلا این سیستم برای چی هس ؟ گیم نرم افزار و ..... ؟ کابردتون چیه ؟

یه سری به بنچمارکهای  amd  بندازید ...

لینک به دیدگاه

اما در مورد سیستمی که نوشتید :

اصلا جالب نیست .

6 تومن برای مادربرد هزینه کنید اون وقت گرافیکتون 2060 باشه ؟

32 گیگ رم هم زیاده میتونید با خرید 16 گیگ مموری صرفه جویی کنید .

هارد 4 ترا بلک وقتی از SSD استفاده می کنید ارزش خریدش کم میشه .

در سیستم های امروزی کمتر کسی DVD رایتر می بنده ( اون هم 2 تا ) ویندوز رو با فلش نصب می کنید و سایر دیتا ها رو هم یا دانلودمی کنید یا از طریق فلش و هارد اکسترنال خیلی راحت منتقل می کنید .

به پاور 5 تومنی هم نیازی نیست . یه پاور در حد 600 وات کافیه . نهایتا یه 850 وات می بندید تا خیالتون از هر جهت راحت باشه .

لینک به دیدگاه

رم رو باید 16 بگیرید 32 گیگ واقعا پول حروم کردنه

سی پی یو هم فقط نسل 9 بگیرید نسل 8 مشکل دما داره مخصوصا اینکه الان در شرف ورود نسل 10 هستیم و نسل 8 عملا قدیمی میشه

اس اس دی اگر دنبال سرعت بسیار بالا هستید سامسونگ بگیرید و اگر حجم در اولویت هست یک اس اس دی یک ترابایت از امازون بگیرید که تقریبا 1.8 تومن در میاد این اس اس دی که انتخاب کردید نه از نظر سرعت چیز عجیب و غریبی هست ونه حجم زیادی بهتون میده یعنی دو سر ضرر

هارد دیسک هم به نظرم سری بلک نیاز نیست و بلو براتون بهتره خصوصا اینکه  با مجموع پولی که برای هارد و اس اس دی دارید خرج میکنید میشه تقریبا 2.5 ترابایت اس اس دی گرفت و اصلا هارد نخرید

کولر هم مدل گرین رو توصیه میکنم چون به میزان بسیار قابل توجهی ارزون تر هست در صورتی که تفاوت خیلی زیادی در عملکرد نداره

دی وی دی رایتر هم توصیه میکنم کلا نگیرید

منبع  تعذیه هم بیش از حد زیاد گرفتید و یه پاور 750 وات گرین از سر این سیستم هم زیادیه

شما تو هر قطعه ای بیشترین میزان پول رو گذاشتید و تقریبا گرون قطعه ممکن رو گرفتید ولی تو موس و کیبورد اینکارو نکردید که به نظرم بسیار اشتباهه توصیه میکنم یک کیبورد کورسیر و  یک موس لاجیتک تهیه کنید

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

رم رو باید 16 بگیرید 32 گیگ واقعا پول حروم کردنه

سی پی یو هم فقط نسل 9 بگیرید نسل 8 مشکل دما داره مخصوصا اینکه الان در شرف ورود نسل 10 هستیم و نسل 8 عملا قدیمی میشه

اس اس دی اگر دنبال سرعت بسیار بالا هستید سامسونگ بگیرید و اگر حجم در اولویت هست یک اس اس دی یک ترابایت از امازون بگیرید که تقریبا 1.8 تومن در میاد این اس اس دی که انتخاب کردید نه از نظر سرعت چیز عجیب و غریبی هست ونه حجم زیادی بهتون میده یعنی دو سر ضرر

هارد دیسک هم به نظرم سری بلک نیاز نیست و بلو براتون بهتره خصوصا اینکه  با مجموع پولی که برای هارد و اس اس دی دارید خرج میکنید میشه تقریبا 2.5 ترابایت اس اس دی گرفت و اصلا هارد نخرید

کولر هم مدل گرین رو توصیه میکنم چون به میزان بسیار قابل توجهی ارزون تر هست در صورتی که تفاوت خیلی زیادی در عملکرد نداره

دی وی دی رایتر هم توصیه میکنم کلا نگیرید

منبع  تعذیه هم بیش از حد زیاد گرفتید و یه پاور 750 وات گرین از سر این سیستم هم زیادیه

شما تو هر قطعه ای بیشترین میزان پول رو گذاشتید و تقریبا گرون قطعه ممکن رو گرفتید ولی تو موس و کیبورد اینکارو نکردید که به نظرم بسیار اشتباهه توصیه میکنم یک کیبورد کورسیر و  یک موس لاجیتک تهیه کنید

در 8 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

این هم تست های سری 3000 رایزن :

.

اما در مورد سیستمی که نوشتید :

اصلا جالب نیست .

6 تومن برای مادربرد هزینه کنید اون وقت گرافیکتون 2060 باشه ؟

32 گیگ رم هم زیاده میتونید با خرید 16 گیگ مموری صرفه جویی کنید .

هارد 4 ترا بلک وقتی از SSD استفاده می کنید ارزش خریدش کم میشه .

در سیستم های امروزی کمتر کسی DVD رایتر می بنده ( اون هم 2 تا ) ویندوز رو با فلش نصب می کنید و سایر دیتا ها رو هم یا دانلودمی کنید یا از طریق فلش و هارد اکسترنال خیلی راحت منتقل می کنید .

به پاور 5 تومنی هم نیازی نیست . یه پاور در حد 600 وات کافیه . نهایتا یه 850 وات می بندید تا خیالتون از هر جهت راحت باشه .

در 8 ساعت قبل، maysamsina گفته است :

میخاید اور کنید که سری k  برداشتید .....؟ اصلا این سیستم برای چی هس ؟ گیم نرم افزار و ..... ؟ کابردتون چیه ؟

یه سری به بنچمارکهای  amd  بندازید ...

سلام

برای کارت گرافیک پیشنهاد می کنم سراغ 5700XT برید ، هم قیمت 2060 سوپر هستش اما قویتره :

برای پردازنده هم میتونید روی سری 3000 رایزن حساب کنید . الان از 10 تا پردازنده پر فروش جهان 7 تاش ( از جمله 3 تای اول ) از ای ام دی هست . توی لیست 10 پردازنده پرفروش تنهای پردازنده های 9700 و 9900 و 9600 از اینتل هستند .

برای مین برد هم میتونید از مادربردهای سالهای قبل استفاده کنید و با یه مادربرد 2 تومنی از پردازندهای سری 3000 استفاده کنید .

سلام ببخشید  ، این اولین روز از تحقیق درمورد قطعاتمه  ، برای همین که یه خورده غیر حرفه ای  رفتم جلو ، ولی خب قطعا اینا رو اصلاح میکنم . دست کم حداقل باید بین یک تا دو ماه تحقیق کنم تا بهترین و به صرفه ترین سیستم ممکن رو جمع بندی کنم . شما لیست پیشنهادی سراغ ندارید من اونا رو بررسی کنم ؟ اخه زیاد تجربه درست حسابی ندارم . 

سلام ببخشید  ، این اولین روز از تحقیق درمورد قطعاتمه  ، برای همین که یه خورده غیر حرفه ای  رفتم جلو ، ولی خب قطعا اینا رو اصلاح میکنم . دست کم حداقل باید بین یک تا دو ماه تحقیق کنم تا بهترین و به صرفه ترین سیستم ممکن رو جمع بندی کنم . شما لیست پیشنهادی سراغ ندارید من اونا رو بررسی کنم ؟ اخه زیاد تجربه درست حسابی ندارم . 

من  این سیستم رو برای دو کار میخوام 

گیمینگ  

موشن گرافیک (موشن گرافیک برای استفاده از سینما فوردی و افترافکت یه سیستم بالا  لازم داره مخصوص برای رندر کردنش )

لینک به دیدگاه

شما حداکثر بودجه - کاربری - اگر کاربریتون گیم هست رزولوشنی که بازی میکنید - و اگرم کارتون نرم افزار خاصی هست بفرمایید تا دقیق تر بشه راهنمایی کرد برحسب جی پی یو بیس یا سی پی یو بیس بودن کارتون

لینک به دیدگاه

قبل از هرچیزی باید مشخص بشه که برنامه مورد نظرتون CPU محور هستش یا GPU محور و اگر GPU محور هست آیا پردازنده گرافیکی هر دو شرکت AMD و انویدیا رو ساپورت می کنه یا خیر .

بعد از اون مشخص کنید که چقدر بودجه دارید .

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، G3420 گفته است :

من  این سیستم رو برای دو کار میخوام 

گیمینگ  

موشن گرافیک (موشن گرافیک برای استفاده از سینما فوردی و افترافکت یه سیستم بالا  لازم داره مخصوص برای رندر کردنش )

مانیتورت چی ؟

گرامی شما یه سری به این سپیو بزن ... تو حالتهای مختلف نشون داده کدوم بهتر عمل کرده .. البته شاید بنده  اشتباه کنم ولی برای فیلم فکر کنم سپیو مورد اول باشه ...برای بازی رم زیاد تاثیر نداره تو pc  بیشتر گرافیگ مهمه ...برای فیلم نمیدونم رم مهم یا خیر ؟ ولی یخرده صبر کن تا از مزایای مین بهتر بهرمند بشی یعنی pci e 4 , .....  

https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-9-3900x/

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، i-Gamer گفته است :

شما حداکثر بودجه - کاربری - اگر کاربریتون گیم هست رزولوشنی که بازی میکنید - و اگرم کارتون نرم افزار خاصی هست بفرمایید تا دقیق تر بشه راهنمایی کرد برحسب جی پی یو بیس یا سی پی یو بیس بودن کارتون

در 1 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

قبل از هرچیزی باید مشخص بشه که برنامه مورد نظرتون CPU محور هستش یا GPU محور و اگر GPU محور هست آیا پردازنده گرافیکی هر دو شرکت AMD و انویدیا رو ساپورت می کنه یا خیر .

بعد از اون مشخص کنید که چقدر بودجه دارید .

هم برای  "گیمینگ" میخوام هم" نرم افزار هایی که سیستم قدرت مند میخوان مثل افترافکت و سینما فوردی   جهت کار موشن گرافیک"  اخه شنیدم سی پیو  و رم توی موشن گرافیک مهمه

"30 ملیون بودجه" میتونم ببندم .  البته اگر کمتر بشه چه بهتر 

این رو نمیدونم که که روکدوم ببندم بهتره اخه بیشتر این قطعات رو از سری بهترین قطعات سال 2018  وبسایت ها پیدا کردم .

شنیدم برای بازی سی پیو و گرافیک مهمه 

و برای موشن گرافیک و نرم افزار های تخصصی گرافیک  سی پیو و رم مهمه 

البته نمیدونم فقط شنیدم 

ویرایش شده توسط G3420
لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، G3420 گفته است :

هم برای  "گیمینگ" میخوام هم" نرم افزار هایی که سیستم قدرت مند میخوان مثل افترافکت و سینما فوردی   جهت کار موشن گرافیک"  اخه شنیدم سی پیو  و رم توی موشن گرافیک مهمه

این رو نمیدونم که که روکدوم ببندم بهتره اخه بیشتر این قطعات رو از سری بهترین قطعات سال 2018  وبسایت ها پیدا کردم .

البته نمیدونم فقط شنیدم 

ببینید اگر مشخص بشه که در خروجی نرم افزار مورد نظرتون فقط CPU مهمه و گرافیک فقط برای مشاهده پیشنمایش اهمیت داره شما میتونید با یه گرافیک ارزون مثل RX 580 هم گیمینگ در فول اچ دی رو داشته باشید هم به کارتون برسید در عوض برای پردازنده سراغ مدلهای گرونتر برید و حتی یه گوشه چشم به سری Threadripper داشته باشید :

اجازه بدید استاد خوبم @سعید بهمنیان رو به اینجا دعوت کنم تا ایشون هم شما رو راهنمایی کنن .

......................

در مورد گیمینگ .

در چه رزولیشنی میخواهید بازی کنید ؟ فقط به بازی های خاص مثل PES و دوتا علاقه دارید یا همه بازی ها رو انجام میدید ؟

مانیتورتون چیه ؟

آنلاین هم بازی می کنید ؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

ببینید اگر مشخص بشه که در خروجی نرم افزار مورد نظرتون فقط CPU مهمه و گرافیک فقط برای مشاهده پیشنمایش اهمیت داره شما میتونید با یه گرافیک ارزون مثل RX 580 هم گیمینگ در فول اچ دی رو داشته باشید هم به کارتون برسید در عوض برای پردازنده سراغ مدلهای گرونتر برید و حتی یه گوشه چشم به سری Threadripper داشته باشید :

اجازه بدید استاد خوبم @سعید بهمنیان رو به اینجا دعوت کنم تا ایشون هم شما رو راهنمایی کنن .

......................

در مورد گیمینگ .

در چه رزولیشنی میخواهید بازی کنید ؟ فقط به بازی های خاص مثل PES و دوتا علاقه دارید یا همه بازی ها رو انجام میدید ؟

مانیتورتون چیه ؟

آنلاین هم بازی می کنید ؟

نه به pes   واینا ختم نمیشه من بازی هایی مثل  جی تی ای v ،  بتلفید ، واچ داگز  و اساسین کرید و اینجور بازی های سنگین رو بازی میکنم میشه گفت همه جور بازی ای میکنم .

روزلیشن رو نمیدونم   ولی اینو میدونم ماینتورفول اچ دیه ، از این روزلیشن بالاتر لازم ندارم .  

مدل مانیتورم  acer v206 hql  هست به احتمال زیاد led .

انلاین بازی میکنم ولی کم  ، بیشتر به بازی های کمپینگ علاقه دارم . 

میخوام سیستمی ببندم  که  تا چندسال  خیالم راحت باشه از کیفیت گرافیکی بازی که بالا میارم لگ نزنه .

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، G3420 گفته است :

نه به pes   واینا ختم نمیشه من بازی هایی مثل  جی تی ای v ،  بتلفید ، واچ داگز  و اساسین کرید و اینجور بازی های سنگین رو بازی میکنم میشه گفت همه جور بازی ای میکنم .

روزلیشن رو نمیدونم   ولی اینو میدونم ماینتورفول اچ دیه ، از این روزلیشن بالاتر لازم ندارم .  

مدل مانیتورم  acer v206 hql  هست به احتمال زیاد led .

انلاین بازی میکنم ولی کم  ، بیشتر به بازی های کمپینگ علاقه دارم . 

میخوام سیستمی ببندم  که  تا چندسال  خیالم راحت باشه از کیفیت گرافیکی بازی که بالا میارم لگ نزنه .

مانیتورتون اینه ؟؟؟
https://www.acer.com/ac/en/CA/content/professional-model/UM.IV6AA.A02

طبق اطلاعات اینجا مانیتور شما از رزولیشن 900p پشتیانی می کنه و فول اچ دی نیست . البته این موضوع موجب میشه در بازی کردن گرافیک کمتر زیر لود بره . هدف من از دونستن مدل مانیتور این بود که ببینم از G-Sync پشتیبانی می کنه یا FreeSync ، که گویا از هیچ کدوم پشتیبانی نمی کنه و این موضوع موجب میشه عملکرد مانیتور در برخورد با کارتهای دو شرکت ای ام دی و انویدیا تفاوتی نداشته باشه .

.................

برای رندینگ بنده تخصصی ندارم و نمی تونم به طور صحیحی شما رو راهنمایی کنم اما برای گیمینگ با توجه به این که مانیتورتون رزولیشن بالایی نداره و فریم بیشتر از 60 رو هم پشتیبانی نمی کنه کارت هدف شما میتونه حتی از نسل قبل مثلا وگا 56 باشه . حتی کارت 580 نسخه 8 گیگ و کارت 1060 نسخه 6 گیگ هم برای شما مناسبه . سایر کارتهایی که در این حدود هستند هم میتونید استفاده کنید .

.................

برای پردازنده و مادربرد . اگر قرار نیست سیستم به مدت زیاد روشن باشه یه مادربرد در حد 2 تومن با چیپست B450 و یه رایزن 3700X برای شما کافی هستش . خیلی واضحه که شما میتونید با خرید 3900X یا حتی صبر برای عرضه 3950X یه پردازنده مرکزی قویتر بگیرید تا در رندرگیری بدرد شما بخوره .

.................

همچنین برای گیمینگ خرید 16 گیگ مموری با سرعت حدود 3000 کافی هستش . برنامه های رندرگیری عطش بیشتری برای رم دارن و گاها 32 گیگ رم هم براشون کافی نیست اما در گیمینگ 16 گیگ کاملا کافیه .

.................

در مورد فضای ذخیره سازی . عموما بازی ها نسبت به این موضوع خیلی سخت گیر نیستند . مخصوصا که شما در رزولیشن 900p بازی می کنید . اما برنامه های حرفه ای علاقه زیادی به SSD های پر سرعت دارن .

.................

سایر قطعات از جمله موس و کیبرد و کیس به سلیقه اشخاص مربوط میشه .

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، G3420 گفته است :

دوستان من یه سری قطعات مورد نظر برای سیستم بستن پیدا کردم . میخوامد دو مورد رو درمورد این قطعات بدونم. 

یک اینکه این قطعات هر کدوم قیمتشون به صورت واقعی از چه قیمتی تاچه قیمتی به فروش میره؟ چون من واقعا به قیمت های دیجی کالا و فروشگاهای انلاین اعتماد ندارم.

و دوم اینکه  کدوم این قطعات باهم سازگاری ندارن ؟  

لطفا مشخصات رو بخونید جزیات مدل مهمه (بعضی از این موارد لیست به کامپیوتر وسازگاری و ناسازگاری مربوط نمیشن صرفا قیمتشونو میخوام بدونم  مثلاکیبورد ، ماوس، میز و  . . . )

کارت گرافیک  Nvidia RTX SUPER 2060 8GB  قیمت : 6 ملیون تومان (گفتن به زودی میاد و قیمت 399 دلار فروش میره)
کارت رم G.SKILLS RIPJAWS V  DDR4 32GB 3200MHZ CL16 DUAL CHANNEL قیمت : 5 و 400  هزار تومان 
 سی پیو : CPU INTEL CORE I7  8700k قیمت 6 ملیون تومان 
مادر برد :  ASUS ROG STRIX Z370-G GAMING قیمت : 6 ملیون تومان
هارد اس اس دی :  ADATA XPG SX8200 PRO 512GB   NVMe  قیمت : 1 ملیون 600 هزار تومان
هارد دیسک : WESTERN DIGITAL BLACK  WD4005FZBX 4TB  قیمت :3 ملیون تومان
خنک کننده :  CORESIR H1151 PRO RGB قیمت : 3 ملیون تومان

منبع تقضیه : CORSAIR HX1200 قیمت : 5 ملیون تومان 
دی وی دی رایتر: 2 عدد درایو  قیمت : 600 هزار تومان 
ماوس : A4TECH P81 قیمت : 400 هزار تومان
کیبورد : FARASSOO FCR-8900 قیمت : 750 هزار تومان
میز کامپیوتر :MOHITARA BRODY 514DN-0106 قیمت : 500 هزار تومان
کیس کامپیوتر :  MASTER TECH T500 GAMING  قیمت : 1ملیون 250 هزار تومن

در 6 ساعت قبل، G3420 گفته است :

البته نمیدونم فقط شنیدم 

سلام

خب سیستمتون اشکالاتی داره!

در مورد افتر افکت بیشتر CPU محور هست تا GPU محور نه اینکه GPU مهم نباشه درش چون هنوز هم میتونه از هسته‌های کودا استفاده ببره!

یعنی اینکه یه 1070Ti میتونه نیازتون رو کاملا رفع کنه(از این کارت بالا تر دیگه افزایش چشمگیر در قبال قیمت ندارید و از این پایین تر کاهش زیاد دارید)

رم هم حد اقل ۱۶ گیگ نیاز هست.

در مورد هارد هم ترکیب یه SSD یا NVME با یه هارد HDD با حجم بالا خوب خواهد بود فقط سعی کنید حجم SSD رو در حدی انتخاب کنید که بتونید فایلهای ویرایشی رو در این هارد نگه دارید و فقط نسخه نهایی که برای ارشیو میره رو بریزید توی هارد HDD.هارد HDD همین آبی وسترین یا سری کاربری خانگی سیگیت مناسب خواهد بود.

لینک به دیدگاه

-سی پی یو i5 9600k(اگر بودجه میرسه "حتما "i9 9900k بگیرید)

این سی پی یو تو افتر از TR 2950X-2700X-بالاتره  و از i7 9800x پایین تر قرار میگیره .چون کاربریتون گیمینگ هم شامل میشه این مورد رو پیشنهاد میکنم

-گرافیک Vega 64

امتیازاورال این جی پی یو 957.5 و امتیاز اورال 2070برابر است با 966 میباشد ک اختلاف آنچنانی ندارن و با توجه به اختلاف قیمتشون وگا رو پیشنهاد میکنم مخصوصا اگه score c4d رو نگاه کنید بالاتر از 2060-1070-2080ti قرار میگیره و فقط بالا دستش Titan RTXو Radeon Vii میباشد!!!

(نکته :این گرافیک ها عملکرد نزدیک به هم دارند و من بحث p/p رو قرار دادم و آینده رو ک بخوایید دو سال دیگه هم مشکلی از بابت گرافیک برای گیم نداشته باشین)

رم:بحث رم بستگی به بیت ریت و رزولوشن خروجی شما داره

[ثانیه های دلخواه پخش] x [FPS] x [ارتفاع در پیکسل] x [عرض در پیکسل] x [تعداد بیت در هر کانال]

اینجوری هم میشه خردترش کرد:

1080-30fps/8bpc

8گیگ 

1080-30fps/16bpc

16گیگ

1080-30fps/32bpc

32گیگ

نکته:اگر 60فریم خروجی بگیری مقدار رمها 2برابر باشد باشن

-----------------------------

برای 4k

همون فرمول بالا

32گیگ

64گی

128گیگ

باز اگر 60فریم باشه حجم دوبرابر میشه😉

---------------------------

-ذخیره سازی

ذخیره سازی رو دوستمون گفتن

فقط یک نکته اینکه به جای ی دونه 512 دو عدد 256 بگیرید و رید کنید برای پروژوه های در دست اقدام ک حدودا 20 درصد سریعتر میشه کار با هارد

نکات مهم برای کار شما اینا بود بقیه هم مثلا:

پاور 750 وات از evga-coolerMaster

کولر مثلا Green Glacier GLC360-A 

مین سریZ ک سی پی یو رو خواسین اور کنین

رم بسته به رزولوشن و بیت ریتتون

اس اس دی هم دو عدد 256 گیگ evo 960-970 بگیرید raid کنید

گرافیک وگا 64

سی پی یو یا i5 9600k-یا - i9 9900k

موفق باشی

ویرایش شده توسط i-Gamer
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

مانیتورتون اینه ؟؟؟
https://www.acer.com/ac/en/CA/content/professional-model/UM.IV6AA.A02

طبق اطلاعات اینجا مانیتور شما از رزولیشن 900p پشتیانی می کنه و فول اچ دی نیست . البته این موضوع موجب میشه در بازی کردن گرافیک کمتر زیر لود بره . هدف من از دونستن مدل مانیتور این بود که ببینم از G-Sync پشتیبانی می کنه یا FreeSync ، که گویا از هیچ کدوم پشتیبانی نمی کنه و این موضوع موجب میشه عملکرد مانیتور در برخورد با کارتهای دو شرکت ای ام دی و انویدیا تفاوتی نداشته باشه .

.................

برای رندینگ بنده تخصصی ندارم و نمی تونم به طور صحیحی شما رو راهنمایی کنم اما برای گیمینگ با توجه به این که مانیتورتون رزولیشن بالایی نداره و فریم بیشتر از 60 رو هم پشتیبانی نمی کنه کارت هدف شما میتونه حتی از نسل قبل مثلا وگا 56 باشه . حتی کارت 580 نسخه 8 گیگ و کارت 1060 نسخه 6 گیگ هم برای شما مناسبه . سایر کارتهایی که در این حدود هستند هم میتونید استفاده کنید .

.................

برای پردازنده و مادربرد . اگر قرار نیست سیستم به مدت زیاد روشن باشه یه مادربرد در حد 2 تومن با چیپست B450 و یه رایزن 3700X برای شما کافی هستش . خیلی واضحه که شما میتونید با خرید 3900X یا حتی صبر برای عرضه 3950X یه پردازنده مرکزی قویتر بگیرید تا در رندرگیری بدرد شما بخوره .

.................

همچنین برای گیمینگ خرید 16 گیگ مموری با سرعت حدود 3000 کافی هستش . برنامه های رندرگیری عطش بیشتری برای رم دارن و گاها 32 گیگ رم هم براشون کافی نیست اما در گیمینگ 16 گیگ کاملا کافیه .

.................

در مورد فضای ذخیره سازی . عموما بازی ها نسبت به این موضوع خیلی سخت گیر نیستند . مخصوصا که شما در رزولیشن 900p بازی می کنید . اما برنامه های حرفه ای علاقه زیادی به SSD های پر سرعت دارن .

.................

سایر قطعات از جمله موس و کیبرد و کیس به سلیقه اشخاص مربوط میشه .

باشه ، میشه کارت گرافیکی که میگین مدل دقیقش به انگلیسی بفرستین  برم بررسی کنم ؟   

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، G3420 گفته است :

باشه ، میشه کارت گرافیکی که میگین مدل دقیقش به انگلیسی بفرستین  برم بررسی کنم ؟   

این لینک کارت RX 580 نسخه 8 گیگ هستش :

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/graphic-card/amd/msi-rx-580-gaming-x-8gb-gddr5-3.html

نسخه گیمینگ X شرکت MSI یکی از بهترین نسخه های کارت RX 580 هستش .

این هم لینک خرید نسخه نیترو+ همین کارت :

https://emalls.ir/مشخصات_Sapphire-NITRO-PLUS-Radeon-RX-580-8GB-GDDR5-256bit-GRAPHICS-CARD~id~1009765

..................

این لینک کارت GTX 1060 هستش :

https://www.lioncomputer.com/catalog/product/view/id/11681/s/inno3d-gtx-1060-x2-6gb-gddr5-2/category/29/

......

کارت 1060 و RX 580 همرده هستند . کارت 1060 کم مصرفتر و کارت 580 کمی قویتره .

هر دو این کارتهای برای رزولیشن فول اچ دی ( 1920X1080 ) ساخته شدند که نسبت به رزولیشن مایتور شما ( 1600X900 ) حدود 40 درصد بیشتره . این کاهش رزولیشن موجب کاهش لود این دو گرافیک میشه و درنتیجه این دو کارت میتونن مدت بیشتری بازی ها رو روی مانیتور شما در فریم 60 اجرا کنند . کارت وگا 56 یه کارت قویتر و مخصوص رزولیشن 2K یا  2560X1440 هستش . خیلی واضحه که این رزولیشن از رزولیشن مانیتور شما خیلی خیلی بیشتره و میتونه تا مدتها بازی ها رو روی مانیتور شما با فریم 60 اجرا کنه . با این وجود صرفا برای گیمینگ خریدش چندان توصیه نمیشه ولی چنانچه در نرم افزارهای مورد نظرتون هم حضور این گرافیک موثر باشه ارزش خرید خوبی داره .

https://www.itbazar.com/p_50602.aspx

و

https://www.digikala.com/product/dkp-972901/کارت-گرافیک-ام-اس-آی-مدل-radeon-rx-vega-56-air-boost-8g-oc

و

https://www.irandeliver.com/shop/xfx-vega-56

.

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

این لینک کارت RX 580 نسخه 8 گیگ هستش :

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/graphic-card/amd/msi-rx-580-gaming-x-8gb-gddr5-3.html

نسخه گیمینگ X شرکت MSI یکی از بهترین نسخه های کارت RX 580 هستش .

این هم لینک خرید نسخه نیترو+ همین کارت :

https://emalls.ir/مشخصات_Sapphire-NITRO-PLUS-Radeon-RX-580-8GB-GDDR5-256bit-GRAPHICS-CARD~id~1009765

..................

این لینک کارت GTX 1060 هستش :

https://www.lioncomputer.com/catalog/product/view/id/11681/s/inno3d-gtx-1060-x2-6gb-gddr5-2/category/29/

......

کارت 1060 و RX 580 همرده هستند . کارت 1060 کم مصرفتر و کارت 580 کمی قویتره .

هر دو این کارتهای برای رزولیشن فول اچ دی ( 1920X1080 ) ساخته شدند که نسبت به رزولیشن مایتور شما ( 1600X900 ) حدود 40 درصد بیشتره . این کاهش رزولیشن موجب کاهش لود این دو گرافیک میشه و درنتیجه این دو کارت میتونن مدت بیشتری بازی ها رو روی مانیتور شما در فریم 60 اجرا کنند . کارت وگا 56 یه کارت قویتر و مخصوص رزولیشن 2K یا  2560X1440 هستش . خیلی واضحه که این رزولیشن از رزولیشن مانیتور شما خیلی خیلی بیشتره و میتونه تا مدتها بازی ها رو روی مانیتور شما با فریم 60 اجرا کنه . با این وجود صرفا برای گیمینگ خریدش چندان توصیه نمیشه ولی چنانچه در نرم افزارهای مورد نظرتون هم حضور این گرافیک موثر باشه ارزش خرید خوبی داره .

https://www.itbazar.com/p_50602.aspx

و

https://www.digikala.com/product/dkp-972901/کارت-گرافیک-ام-اس-آی-مدل-radeon-rx-vega-56-air-boost-8g-oc

و

https://www.irandeliver.com/shop/xfx-vega-56

.

در در 20 تیر 1398 در 20:05، i-Gamer گفته است :

-سی پی یو i5 9600k(اگر بودجه میرسه "حتما "i9 9900k بگیرید)

این سی پی یو تو افتر از TR 2950X-2700X-بالاتره  و از i7 9800x پایین تر قرار میگیره .چون کاربریتون گیمینگ هم شامل میشه این مورد رو پیشنهاد میکنم

-گرافیک Vega 64

امتیازاورال این جی پی یو 957.5 و امتیاز اورال 2070برابر است با 966 میباشد ک اختلاف آنچنانی ندارن و با توجه به اختلاف قیمتشون وگا رو پیشنهاد میکنم مخصوصا اگه score c4d رو نگاه کنید بالاتر از 2060-1070-2080ti قرار میگیره و فقط بالا دستش Titan RTXو Radeon Vii میباشد!!!

(نکته :این گرافیک ها عملکرد نزدیک به هم دارند و من بحث p/p رو قرار دادم و آینده رو ک بخوایید دو سال دیگه هم مشکلی از بابت گرافیک برای گیم نداشته باشین)

رم:بحث رم بستگی به بیت ریت و رزولوشن خروجی شما داره

[ثانیه های دلخواه پخش] x [FPS] x [ارتفاع در پیکسل] x [عرض در پیکسل] x [تعداد بیت در هر کانال]

اینجوری هم میشه خردترش کرد:

1080-30fps/8bpc

8گیگ 

1080-30fps/16bpc

16گیگ

1080-30fps/32bpc

32گیگ

نکته:اگر 60فریم خروجی بگیری مقدار رمها 2برابر باشد باشن

-----------------------------

برای 4k

همون فرمول بالا

32گیگ

64گی

128گیگ

باز اگر 60فریم باشه حجم دوبرابر میشه1f609.png

---------------------------

-ذخیره سازی

ذخیره سازی رو دوستمون گفتن

فقط یک نکته اینکه به جای ی دونه 512 دو عدد 256 بگیرید و رید کنید برای پروژوه های در دست اقدام ک حدودا 20 درصد سریعتر میشه کار با هارد

نکات مهم برای کار شما اینا بود بقیه هم مثلا:

پاور 750 وات از evga-coolerMaster

کولر مثلا Green Glacier GLC360-A 

مین سریZ ک سی پی یو رو خواسین اور کنین

رم بسته به رزولوشن و بیت ریتتون

اس اس دی هم دو عدد 256 گیگ evo 960-970 بگیرید raid کنید

گرافیک وگا 64

سی پی یو یا i5 9600k-یا - i9 9900k

موفق باشی

در در 20 تیر 1398 در 18:08، MojArch گفته است :

سلام

خب سیستمتون اشکالاتی داره!

در مورد افتر افکت بیشتر CPU محور هست تا GPU محور نه اینکه GPU مهم نباشه درش چون هنوز هم میتونه از هسته‌های کودا استفاده ببره!

یعنی اینکه یه 1070Ti میتونه نیازتون رو کاملا رفع کنه(از این کارت بالا تر دیگه افزایش چشمگیر در قبال قیمت ندارید و از این پایین تر کاهش زیاد دارید)

رم هم حد اقل ۱۶ گیگ نیاز هست.

در مورد هارد هم ترکیب یه SSD یا NVME با یه هارد HDD با حجم بالا خوب خواهد بود فقط سعی کنید حجم SSD رو در حدی انتخاب کنید که بتونید فایلهای ویرایشی رو در این هارد نگه دارید و فقط نسخه نهایی که برای ارشیو میره رو بریزید توی هارد HDD.هارد HDD همین آبی وسترین یا سری کاربری خانگی سیگیت مناسب خواهد بود.

در در 20 تیر 1398 در 11:11، maysamsina گفته است :

مانیتورت چی ؟

گرامی شما یه سری به این سپیو بزن ... تو حالتهای مختلف نشون داده کدوم بهتر عمل کرده .. البته شاید بنده  اشتباه کنم ولی برای فیلم فکر کنم سپیو مورد اول باشه ...برای بازی رم زیاد تاثیر نداره تو pc  بیشتر گرافیگ مهمه ...برای فیلم نمیدونم رم مهم یا خیر ؟ ولی یخرده صبر کن تا از مزایای مین بهتر بهرمند بشی یعنی pci e 4 , .....  

https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-9-3900x/

دوستان عزیز لیستی از قطعات رو  جمع بندی کردم میخوام "دو مورد" رو بدونم ، اول اینکه من این لیست رو در سایت تست  سازگار و مچ بودن تست کردم اخطار ناسازگاری نداد اما سه نکته داد منظورشو نگرفتم  چون تخصصیه تقریبا ؟نفهمیدم : 
Note:The motherboard M.2 slot #1 shares bandwidth with a SATA 6.0 Gb/s port. When the M.2 slot is populated, one SATA 6.0 Gb/s port is disabled.
Note:The motherboard M.2 slot #2 shares bandwidth with SATA 6.0 Gb/s ports. When the M.2 slot is populated with a PCIe-based M.2 drive, two SATA 6.0 Gb/s ports are disabled.
Note:Some physical dimension restrictions cannot (yet) be automatically checked, such as cpu cooler / RAM clearance with modules using tall heat spreaders.
و مورد بعدی که در خواست داشتم نظر شما در مورد قطعات انتخوابیمه ایا خوبن یا بدن.
بودجه" 35 ملیون" با" مانیتور انتخابی ful hd 1920x1080 " قابلیت" فری سینک ای ام دی"
جهت استفاده از" گیم "(بازی های ویدیو مخصوصا کمپینگ ) و" برای گرافیک و موشن گرافیک" (فوتوشاپ ، فلش ، ایلوستراتور ، سینما فوردی  همینطور رندر گیری از این نرم افزار ها)
مشخصاتی که در نظر گرفتم :
سی پی یو نسل 9 :
intel core i5 9600k 
مادر برد:
msi mpg z390 Gaming  pro carbon ATX 
LGA 1151

رم : 
G.skill Trident z 16GB dual  ddr4 3200 mhz 
کارت گرافیک با چیپست Amd  radeon rx vega 56 :
Msi radeon rx vega 56 8GB Airboost 8G OC Video card
پاور یا منبع تقضیه : 
Cooler master - V Platinum 1000w 80+platinum madular atx power
هارد ssd سامسونگ : 
Samsung 970 pro  512GB M.2-2280
هارد معمولی : 
western digital blue 4TB 3.5 5400RPM
سیستم خنک کننده ی ابی برای cpu :
Corsair - h100x liquid cpu cooler
کیس : 
cooler master -master case h500p mesh ATX mid tower case
 مانیتور :
LG - 22MP58VQ-P 21.5  1920x1080  60HZ 
سی پیو نسل  نه انتخواب کردم  ، برای این سی پیو یه مادربورد z390 در نظر گرفتم از برن msi چون شنیدم سازگاری زیادی با قطعات  داره و در حرفه ی گیمینگ تجربه زیادی داره ، برای گرافیک یه چیپست ای ام دی  وگا 56 در نظر گرفتم از برند msi  انتخواب کردم چون پشتیبانی از amd freesync رو داره . برای مانیتور هم یه مانیتور 22 اینچی نوع ips در نظر گرفتم  چون  هم مناسب برای طراحی و گرافیک هست  هم مناسب گیمینگ . البته نمیدونم  پشتیبانی از  ای ام دی فری سینک داره یا نه چون کارت گرافیکی که انتخواب کردم داره ، برای همین به پشتیبانی سایت ال جی پیام دادم تا ببینم داره یا نه اگر نداره ممکنه یه مانیتور دیگه انتخواب کنم . رم شونزده جی اسکیل تریدنت 16 گیگ بایت  دو کاناله در نظرگرفتم  . همینطور برای cpu از یه سیستم خنک کننده ی 240ml در نظر گرفتم  .

البته به احتمال خیلی خیلی خیلی زیاد ازپاور 800 وات بجای 1000 وات استفاده کنم. 

لینک به دیدگاه

اگر جای شما بودم:

پاور رو پایین تر برمیداشتم و میزاشتم رو گرافیک و وگا 64 برمیداشتم

کیس بنظرم اون مبلغی ک کنار گذاشتین بابتش و نیازتونو کیسهای ارزونترم کاملا برامرده میکنه حالا بسته به سلیقتون

مثال:

Thermaltake Core V41

Cooler Master MasterBox 5T

Green X3+ Viper V2 Gaming

Z4 Astiak

و مازاد مبلغو میزاشتم روی مانیتور بهتر

(شما 100 میلیونم خرج کنی و مانیتورت  اون خروجی رو نتونه بهت بصورت مطلوب نشون بده عملا پولتو دور ریختی-یعنی خروجی کانفیگو مانیتور بهت نشون میشده)

https://....ir/computer-accessories/monitor/monitor-viewsonic-wide-quad-hd-2k-vx2778smhd-ips

https://....ir/computer-accessories/monitor/monitor-master-tech-full-hd-gp325-ips-curved

بین این گزینه ها هم مورد اول ایده آل هسش بنظر من-البته اگر تمایل به گیم دارین گزینه دوم

نکته بعدی اینکه در حاال حاضر پول مفت به ال جی و سامسونگ و ایسوس ندین بنظرم

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، G3420 گفته است :

دوستان عزیز لیستی از قطعات رو  جمع بندی کردم میخوام "دو مورد" رو بدونم ، اول اینکه من این لیست رو در سایت تست  سازگار و مچ بودن تست کردم اخطار ناسازگاری نداد اما سه نکته داد منظورشو نگرفتم  چون تخصصیه تقریبا ؟نفهمیدم : 
Note:The motherboard M.2 slot #1 shares bandwidth with a SATA 6.0 Gb/s port. When the M.2 slot is populated, one SATA 6.0 Gb/s port is disabled.
Note:The motherboard M.2 slot #2 shares bandwidth with SATA 6.0 Gb/s ports. When the M.2 slot is populated with a PCIe-based M.2 drive, two SATA 6.0 Gb/s ports are disabled.
Note:Some physical dimension restrictions cannot (yet) be automatically checked, such as cpu cooler / RAM clearance with modules using tall heat spreaders.
و مورد بعدی که در خواست داشتم نظر شما در مورد قطعات انتخوابیمه ایا خوبن یا بدن.
بودجه" 35 ملیون" با" مانیتور انتخابی ful hd 1920x1080 " قابلیت" فری سینک ای ام دی"
جهت استفاده از" گیم "(بازی های ویدیو مخصوصا کمپینگ ) و" برای گرافیک و موشن گرافیک" (فوتوشاپ ، فلش ، ایلوستراتور ، سینما فوردی  همینطور رندر گیری از این نرم افزار ها)
مشخصاتی که در نظر گرفتم :
سی پی یو نسل 9 :
intel core i5 9600k 
مادر برد:
msi mpg z390 Gaming  pro carbon ATX 
LGA 1151

رم : 
G.skill Trident z 16GB dual  ddr4 3200 mhz 
کارت گرافیک با چیپست Amd  radeon rx vega 56 :
Msi radeon rx vega 56 8GB Airboost 8G OC Video card
پاور یا منبع تقضیه : 
Cooler master - V Platinum 1000w 80+platinum madular atx power
هارد ssd سامسونگ : 
Samsung 970 pro  512GB M.2-2280
هارد معمولی : 
western digital blue 4TB 3.5 5400RPM
سیستم خنک کننده ی ابی برای cpu :
Corsair - h100x liquid cpu cooler
کیس : 
cooler master -master case h500p mesh ATX mid tower case
 مانیتور :
LG - 22MP58VQ-P 21.5  1920x1080  60HZ 
سی پیو نسل  نه انتخواب کردم  ، برای این سی پیو یه مادربورد z390 در نظر گرفتم از برن msi چون شنیدم سازگاری زیادی با قطعات  داره و در حرفه ی گیمینگ تجربه زیادی داره ، برای گرافیک یه چیپست ای ام دی  وگا 56 در نظر گرفتم از برند msi  انتخواب کردم چون پشتیبانی از amd freesync رو داره . برای مانیتور هم یه مانیتور 22 اینچی نوع ips در نظر گرفتم  چون  هم مناسب برای طراحی و گرافیک هست  هم مناسب گیمینگ . البته نمیدونم  پشتیبانی از  ای ام دی فری سینک داره یا نه چون کارت گرافیکی که انتخواب کردم داره ، برای همین به پشتیبانی سایت ال جی پیام دادم تا ببینم داره یا نه اگر نداره ممکنه یه مانیتور دیگه انتخواب کنم . رم شونزده جی اسکیل تریدنت 16 گیگ بایت  دو کاناله در نظرگرفتم  . همینطور برای cpu از یه سیستم خنک کننده ی 240ml در نظر گرفتم  .

البته به احتمال خیلی خیلی خیلی زیاد ازپاور 800 وات بجای 1000 وات استفاده کنم. 

سلام

اون ۳ مورد رو به ترتیب معنی میکنم براتون:

اولی میگه اگه تو اسلات اول m.2 بردتون یه NVME قرار بدید چون با پورت ساتا۳ پهنای باندشو مشترک میگیره یکی از درگاه‌های ساتای برد غیر فعال میشه

دومی هم درگاه دوم m.2 بردتون با پورت ساتا ۳ پهنای باند مشترک داره و در صورتی که NVME از نوعی که بر پایه PCI-E هست استفاده کنید ۲تا درگاه ساتا رو غیر فعال میکنه

سومی هم چیز خاصی نیست میگه چون این برنامه/سایت ابعاد رو در نظر نمیگیره ممکنه رم هاتون اگر خنک کننده‌های بلند داشته باشن ممکنه با خنک کننده پردازنده تداخل ایجاد کنن(ولی شما که میخوای واتر کول بزنی حتی اگه پمپ و بلاک خنک کننده پردازنده به صورت کمبو هم باشه با رم تداخل نداره، در کل مورد سوم با توجه به خنک کننده آبی اصلا متوجه شما نمیشه)

در مورد صفحه نمایش ۳ مورد رو میگم موقع خرید در نظر داشته باشید تا در هنگام کارهای تخصصی با برنامه های ویرایشتون به مشکل نخورید

۱− پشتیبانی از DCI-3 یا sRGB یا Adobe RGB به صورت ۱۰۰٪ یا نزدیک به ۱۰۰٪(بیشتر از ۱۰۰٪ رو خیلی کم ساپورت میکنن ولی هست که خیلی خیلی بهتر برای کارهای گرافیکی و ویرایش فیلم هست)

۲- DELTA E کمتر یا برابر با ۲ که دقت بازسازی رنگ ها رو نشون میده

اینم بخونید خوبه: 

۳- میزان روشنایی (بعضی از نسخه های HDR به این مورد وابسته هستند و اینکه وجود خود HDR خیلی میتونه تو لدت پذیر بودن رنگ ها تو گیم و دقیق بودن حین کار بهتون کمک کنه) 

پردازنده رو به نظرم i5  برندارید و از سری i7 بردارید خیلی بهتره

من با گراف AMD با توجه به نوع کارتون مخالفم چون این نوع کاربری مطمئنا از هسته های کودا میتونه بهره ببره(با توجه به بودجه کارتهای سری ۱۰ انویدیا یا بهتر)

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، MojArch گفته است :

سلام

اون ۳ مورد رو به ترتیب معنی میکنم براتون:

اولی میگه اگه تو اسلات اول m.2 بردتون یه NVME قرار بدید چون با پورت ساتا۳ پهنای باندشو مشترک میگیره یکی از درگاه‌های ساتای برد غیر فعال میشه

دومی هم درگاه دوم m.2 بردتون با پورت ساتا ۳ پهنای باند مشترک داره و در صورتی که NVME از نوعی که بر پایه PCI-E هست استفاده کنید ۲تا درگاه ساتا رو غیر فعال میکنه

سومی هم چیز خاصی نیست میگه چون این برنامه/سایت ابعاد رو در نظر نمیگیره ممکنه رم هاتون اگر خنک کننده‌های بلند داشته باشن ممکنه با خنک کننده پردازنده تداخل ایجاد کنن(ولی شما که میخوای واتر کول بزنی حتی اگه پمپ و بلاک خنک کننده پردازنده به صورت کمبو هم باشه با رم تداخل نداره، در کل مورد سوم با توجه به خنک کننده آبی اصلا متوجه شما نمیشه)

در مورد صفحه نمایش ۳ مورد رو میگم موقع خرید در نظر داشته باشید تا در هنگام کارهای تخصصی با برنامه های ویرایشتون به مشکل نخورید

۱− پشتیبانی از DCI-3 یا sRGB یا Adobe RGB به صورت ۱۰۰٪ یا نزدیک به ۱۰۰٪(بیشتر از ۱۰۰٪ رو خیلی کم ساپورت میکنن ولی هست که خیلی خیلی بهتر برای کارهای گرافیکی و ویرایش فیلم هست)

۲- DELTA E کمتر یا برابر با ۲ که دقت بازسازی رنگ ها رو نشون میده

اینم بخونید خوبه: 

۳- میزان روشنایی (بعضی از نسخه های HDR به این مورد وابسته هستند و اینکه وجود خود HDR خیلی میتونه تو لدت پذیر بودن رنگ ها تو گیم و دقیق بودن حین کار بهتون کمک کنه) 

پردازنده رو به نظرم i5  برندارید و از سری i7 بردارید خیلی بهتره

من با گراف AMD با توجه به نوع کارتون مخالفم چون این نوع کاربری مطمئنا از هسته های کودا میتونه بهره ببره(با توجه به بودجه کارتهای سری ۱۰ انویدیا یا بهتر

اهان باشه یه سری به گرافیک سری ده انویدیا میزنم  واسه سی پیو هم یه کاریش میکنم راستی مدلی از مانیتور سراغ دارید که تمامی خصوصیاتی که گفتین رو داشته باشه و نوع ipsباشه؟ زیاد اینچ برام مهم نیست نهایت پایین 20 اینچ نباشه، 

و یه چیز دیگه مدل های سری ده انویدیا برای msi خوبه ؟ 

این ماینتور مورپ پسندمه : Master Tech Full HD GP325 IPS Curved   البته نباشه هم با توجه به اینکه فهمیدم شرکت های با معروفیت کمتر از امکانات  بهتر و ارزونتری حساب میکنن سراغ یه کواد اچ دی ips میرم

در 2 ساعت قبل، i-Gamer گفته است :

اگر جای شما بودم:

پاور رو پایین تر برمیداشتم و میزاشتم رو گرافیک و وگا 64 برمیداشتم

کیس بنظرم اون مبلغی ک کنار گذاشتین بابتش و نیازتونو کیسهای ارزونترم کاملا برامرده میکنه حالا بسته به سلیقتون

مثال:

Thermaltake Core V41

Cooler Master MasterBox 5T

Green X3+ Viper V2 Gaming

Z4 Astiak

و مازاد مبلغو میزاشتم روی مانیتور بهتر

(شما 100 میلیونم خرج کنی و مانیتورت  اون خروجی رو نتونه بهت بصورت مطلوب نشون بده عملا پولتو دور ریختی-یعنی خروجی کانفیگو مانیتور بهت نشون میشده)

https://....ir/computer-accessories/monitor/monitor-viewsonic-wide-quad-hd-2k-vx2778smhd-ips

https://....ir/computer-accessories/monitor/monitor-master-tech-full-hd-gp325-ips-curved

بین این گزینه ها هم مورد اول ایده آل هسش بنظر من-البته اگر تمایل به گیم دارین گزینه دوم

نکته بعدی اینکه در حاال حاضر پول مفت به ال جی و سامسونگ و ایسوس ندین بنظرم

ممنون واقعا مانیتور های خوبین ، درمورد کیس ها هم میرم یه سری میزنم  ببینم چطور هستن ،همچنین صد در صد یه پاور 800 وات به جای 1000 وات جایگذین کنم .  و اما درمورد کارت گرافیک ، موندم اصلا برم سراغ AMD یا انویدیا  گذینه های خوبی  از انویدیا درقالب  کار msi سراغ ندارین ؟ البته  از amd  سری وگا از بقیه پرسیدم نظرات مطلوبی نگرفتم  ولی بازم موندم سری وگا ای ام دی رو بگیرم یا RTX انویدیا 

ویرایش شده توسط G3420
لینک به دیدگاه

اگه از سری وگا رد شیم فقط بهتون 1080ti رو پیشنهاد میکنم ک ایده ال ترین هست تو انویدیا با توجه به قیمت و قدرت(دست دو)

من وگا رو صرفا تو بحث گیمینگ در اینده نزدیک بهتون پیشنهاد دادم و تو انویدیا 1080ti از اکثر گرافیکهایی ک تو فکرت هست بالاترین اسکور رو داره و فقط از  -titan xp-titan vکمی پایین تره

لازم ب ذکره چون افتر بیشتر سی پی یو بیس هست فرق بین 2080ti مثلا با 1060 میانگین 5تا10 درصد هستش.در حالی ک اختلاف قیمتشون فاحش هست برا همین بهتون پیشنهاد میکنم ببینید کدوم ب نسبت قیمت براتون ایده آل تر هست اونو تهیه کنید و اینکه تو زمینه گیم اینکه 2سال دیگه احوال کارتهای انویدیا رو میپرسم ب نسبت مثلا وگا 64.

اگرم باز روی انویدیا پافشاری میکنید 1080ti دست دو تهیه کنید ک قیمتش بهتره به نسبت پرفورمنسش در قیاس با سری 2000.

ویرایش شده توسط i-Gamer
لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، i-Gamer گفته است :

اگه از سری وگا رد شیم فقط بهتون 1080ti رو پیشنهاد میکنم ک ایده ال ترین هست تو انویدیا با توجه به قیمت و قدرت

من وگا رو صرفا تو بحث گیمینگ در اینده نزدیک بهتون پیشنهاد دادم و تو انویدیا 1080ti از اکثر گرافیکهایی ک تو فکرت هست بالاترین اسکور رو داره و فقط از 2080ti -titan xp-titan vکمی پایین تره

همشون ده  ملیون بالا قیمتشونه  واقعا گرونه ، فکر کنم همین وگا رو بردارم بهتره البته قیمت 65 رو نگا میکنم اگر اختلافشون زیاد نبود 65 بر میدارم . اگر تونستم پردازنده ی i9 9900k رو میندازم اما یه مشکلی که هست  توی فروشگاه های انلاین این پردازنده ها با عنوان کافی لیک بکار میره در حالی که خبر نسل نه رو که خوندم  ویشکی لیک بکار میرن  الان سر درگم شدم که ایا اینا واقعا همون نسل نه هستن ؟ 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...