رفتن به مطلب

راهنمایی جهت نرم افزار و تست گرافیک دست دوم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 

دوستان جهت تست سلامت و عملکرد کارت گرافیک دست دوم چه برنامه ای و چه کارهایی لازم به انجام دادن هست، ممنون میشم کامل توضیح بدهید

لینک به دیدگاه

اگر برای گیم میخوای به هیچ نرم افزار تستی نمیشه اطمینان کرد فقط باید با چندتا گیم مختلف تست کنی، اگر اوکی بود تست furmark به مدت 5 دقیقه با کنترل دمای گرافیک با برنامه ایی مثل gpu-z و همینطور تست cinebench و 3dmark هم انجام بدی کافیه.

لینک به دیدگاه

فقط 3dmark  بعدا امتیازی که بهت میده رو تو اینترنت چک کن ، متعلق به گرافیکی که داری استفاده میکنی

لینک به دیدگاه

درود

برای آزمون کار زیر بار 3dmark کافی است. امتیاز و دمای حین کار را با آزمونهایی که از کارت مورد نظر در اینترنت است مقایسه کن. اما پس از آن بهتر است کارت پیوسته در محیط بازی و پردازش باشد، همچنین چند بار با فاصلهی زمانی متفاوت حین کار رایانه را به خواب (sleep) ببر و برگردان. 

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

همچنین چند بار با فاصلهی زمانی متفاوت حین کار رایانه را به خواب (sleep) ببر و برگردان. 

سلام 

جناب بهمنیان این شیوه چه چیزی رو نشون میده؟ 

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

سلام 

جناب بهمنیان این شیوه چه چیزی رو نشون میده؟ 

درود

برخی وقتها کارت به دلیل ایراد در تغذیه یا علتهای دیگر از حالت خواب بیرون نمی آید.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

برخی وقتها کارت به دلیل ایراد در تغذیه یا علتهای دیگر از حالت خواب بیرون نمی آید.

متشکرم 

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

بنا بر فرمایشات دوستان و بزرگان فروم :‌ هرچه میکنی  با furmark تست نکن...

در 7 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

سلام بر شما

این مشکل رو چه می نامند ؟

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Ali Alborz گفته است :

اگر برای گیم میخوای به هیچ نرم افزار تستی نمیشه اطمینان کرد فقط باید با چندتا گیم مختلف تست کنی، اگر اوکی بود تست furmark به مدت 5 دقیقه با کنترل دمای گرافیک با برنامه ایی مثل gpu-z و همینطور تست cinebench و 3dmark هم انجام بدی کافیه.

در 6 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

فقط 3dmark  بعدا امتیازی که بهت میده رو تو اینترنت چک کن ، متعلق به گرافیکی که داری استفاده میکنی

در 4 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

برای آزمون کار زیر بار 3dmark کافی است. امتیاز و دمای حین کار را با آزمونهایی که از کارت مورد نظر در اینترنت است مقایسه کن. اما پس از آن بهتر است کارت پیوسته در محیط بازی و پردازش باشد، همچنین چند بار با فاصلهی زمانی متفاوت حین کار رایانه را به خواب (sleep) ببر و برگردان. 

درود و سپاس به دوستان عزیز 

بی‌زحمت روش این تست ها را توضیح می‌دهید یا اگر لینک دارید برام بگذاريد. 

در 3 ساعت قبل، dmcmrk گفته است :

سلام دوست عزیز

سلام بر شما

درود،چرا؟ 

ویرایش شده توسط amirreza
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، dmcmrk گفته است :

سلام دوست عزیز

برنامه furmark هیچ ایرادی نداره و مشکلی هم برای گرافیک ایجاد نمیکنه اگر به طور صحیح ازش استفاده بشه، بعضی از دوستان این برنامه رو با برنامه های بنچمارک و استرس تست دیگه مثل aida 64 اشتباه میگیرن و گرافیک رو برای مدت ۱ ساعت میذارن زیر تست که خب نابود شدن کارت حتمی هست در این صورت، تست furmark اگر نهایت ۵ دقیقه با کنترل دما صورت بگیره کوچکترین ایرادی برای گرافیک نداره.

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، Ali Alborz گفته است :

برنامه furmark هیچ ایرادی نداره و مشکلی هم برای گرافیک ایجاد نمیکنه اگر به طور صحیح ازش استفاده بشه، بعضی از دوستان این برنامه رو با برنامه های بنچمارک و استرس تست دیگه مثل aida 64 اشتباه میگیرن و گرافیک رو برای مدت ۱ ساعت میذارن زیر تست که خب نابود شدن کارت حتمی هست در این صورت، تست furmark اگر نهایت ۵ دقیقه با کنترل دما صورت بگیره کوچکترین ایرادی برای گرافیک نداره.

سلام دوست گرامی

اصلا می خواستم نام شما رو نقل قول کنم که گفتم شاید جسارت بشه. چون نمی تونستم به خاطر بیارم که این شما بودید که با استفاده از این برنامه مخالفت(در جهت مصلحت استفاده کنندگان) داشتید یا دوستی دیگر :D  

در ۱ ساعت قبل، amirreza گفته است :

درود،چرا؟ 

سلام مجدد

در فیلم ها می بینیم که در بازار برده فروش ها زمانی که میخواستند برده رو بفروشند ...برای اثبات کار آمدی برده ، ضربه ایی به ماتحت برده می زدند....این نرم افزار هم  برای این مهم دقیقا اون ناحیه از کارت گرافیک رو نشانه میره(که در ظاهر نشون نمی ده)   :D 

از مزاح که بگذریم به نظر بنده در این گرانی ، این نرم افزار نباید فضایی از  هارد شما اشغال کرده باشه چه برسه به استفاده از اون... :D 

علت اینه که این نرم افزار فشار غیر استانداری رو به کارت میاره  و استفاده از اون خالی از ریسک نیست

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

سلام داداش گلم

اساسی ترین و مهم ترین روش برای خرید جنس دست دوم که حداقل میشه بهش 90 درصد تکیه کرد  اینه که

*****از چه شخصی خرید میکنی*****

اگر یه نفر مورد اعتماد و با وجدان پیدا کنی 90 درصد طی کردی 

اون 10 درصدشم با چندتا گیم سنگین حل میشه 

لینک به دیدگاه

سلام

فقط با 3d mark تست کن و سراغ فورمارک نرو . «کم نیستن دوستانی که گرافیکشون نیم سوز و یا کاملا سوخته به خاطر استفاده از فورمارک»حتما هم توی گیم تستش کن که بیشتر توی گیم گرافیک خودشو نشون میده ‌‌‌.

در ضمن با حرف دوست عزیز @ultragame888 کاملا موافقم چون اول باید بدونی طرفت قابل اعتماده یا خیر.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Chabouk گفته است :

سلام

فقط با 3d mark تست کن و سراغ فورمارک نرو . «کم نیستن دوستانی که گرافیکشون نیم سوز و یا کاملا سوخته به خاطر استفاده از فورمارک»حتما هم توی گیم تستش کن که بیشتر توی گیم گرافیک خودشو نشون میده ‌‌‌.

در ضمن با حرف دوست عزیز @ultragame888 کاملا موافقم چون اول باید بدونی طرفت قابل اعتماده یا خیر.

موفق باشید

🌺🌺🌺

لینک به دیدگاه

در در 21 تیر 1398 در 22:11، dmcmrk گفته است :

سلام بر شما

درود

کارتهایی را دیده‌ام که مشکل ظاهریشان این بوده. در باطن علتهای مختلف می‌تواند داشته باشد. باید دوستان تعمیرکار نظر دهند.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

کارتهایی را دیده‌ام که مشکل ظاهریشان این بوده. در باطن علتهای مختلف می‌تواند داشته باشد. باید دوستان تعمیرکار نظر دهند.

سلام مجدد

سپاس از شما

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام. نکاتی رو اضافه میکنم.

درسته که استرس‌تست فیورمارک عملیاتی روی کارت انجام میده که هیچ نرم‌افزار و بازی‌ای نمیتونه به‌اونجا برسه (فعلا)، اما اجرا کردن ساده‌ش، زمانی‌که یه‌چشم‌تون به‌دما باشه که کارت‌تون سرخ نشه، توی مدت زمان کوتاه، مشکلی ایجاد نمیکنه.

هرچند که AMD و nVidia توی درایورهای جدیدشون یه‌جور پروتکشن حول فیورمارک درست کردن که موقع افزایش دما نزنه دمار از روزگار کارت دربیاره و سرعت کلاک رو پایین میاره.

هرچند که استفاده از فیورمارک موقع تست پایداری اورکلاک خیلی مرسومه، ولی به‌شخصه پیشنهاد میکنم که وقتی به‌سطح‌های انتهایی اورکلاک کارت نزدیک میشین، دیگه بیخیال فیورمارک بشین و با بنچمارک بازی‌های سنگین پایداری رو تست کنین. به‌دلیل اینکه هیچ بازی‌ای نمیتونه مثل فیورمارک روی کارت‌تون فشار بیاره.

اما تست‌کردن کارت گرافیک دست‌دوم چطور؟

خب. اولا که فروشنده خیلی مهمه. خیلی! دوما که کارت از لحاظ ظاهری باید بررسی بشه که آسیب فیزیکی ندیده باشه، سوما باید فن‌ها و دمای کارت موقع حالت Idle چک بشن. چهارما انجام یک‌استرس تست و پایش صدای فن و دما (که معمولا بعد از ۵-۱۰ دقیقه روی دمای حداکثری ثابت میشه) چک بشن. یه‌جلسه‌ی طولانی توسط دوستان پیشنهاد میشه که سنگین‌ترین بازی‌ای که دارین رو اجرا کنین. نهایتا با نرم‌افزار‌های بنچمارک مثل Heaven و Cinebench چک‌ش میکنی و با نمره‌ی آنلاین‌ش مقایسه میکنی.

اگه دما، صدای فن ، کرش نکردن و نمره‌ش اوکی بود، اون کارت مناسبه.

شرمنده طولانی و نامرتب بود.

ویرایش شده توسط Mhdyr
انجام تست‌های بنچمارک مثل 3DMark و Heaven فراموش شده بود.
لینک به دیدگاه

درود بر دوستان

هرچند تاپیک برای یکی دو مکاه پیش هست ولی یه سوال داشتم که دیدم بد نیست اینجا بپرسم تا هم بیخودی تاپیک اضافه ایجاد نشه و هم این تاپیک جامع تر بشه!

دوستان برای تست گرافیک فرمودند که باید توی گیم تست کرد، پس لطفا گیم هایی رو که برای تست گرافیک مناسب میدونید معرفی کنید.

با تشکر.

لینک به دیدگاه

دوستان از پشت صحنه اطلاع دادن که استفاده از فیورمارک تا یک‌ساعت اگه بخاطر مشکلات دیگه (فن و..) دما بیش از حد (بیشتر از ۹۰-۱۰۰درجه‌) نشه مشکلی ایجاد نمیکنه.

اما برای تست‌های تضمینی شبانه (۸ساعته) نسخه‌ی حرفه‌ای Unigine پیشنهاد میشه.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

درود بر دوستان

هرچند تاپیک برای یکی دو مکاه پیش هست ولی یه سوال داشتم که دیدم بد نیست اینجا بپرسم تا هم بیخودی تاپیک اضافه ایجاد نشه و هم این تاپیک جامع تر بشه!

دوستان برای تست گرافیک فرمودند که باید توی گیم تست کرد، پس لطفا گیم هایی رو که برای تست گرافیک مناسب میدونید معرفی کنید.

با تشکر.

deus ex mankind divided 

Shadow of the tomb raider

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام.

من یه گرافیک msi 1070 ti duke کارکرده رگفتم.

با furmark برای 4 دقیقه تست کردم و مشکلی نبود. روی 3dmark هم تست گرفتم امتیازی که نشون داد 6500 بود  در مجموع.

تو خود سایت 3dmark که امتیازهای بقیه رو نگاه کردم از 5000 امتیاز دارن تا 7100. این متغیر بودن امتیاز برای یک کانفیگ علتش چیه؟ الان گرافیک من مشکل داره؟

البته سیستم من یه هارد وسترن 500 قدیمی داره و رم هم 8 گیگه. ( cpu 9400f )

هارد و رم و کلا بقیه قطعات هم توی امتیاز کلی 3dmark تاثیر داره؟

1.PNG

1.jpg

5.PNG

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Mu3tang گفته است :

سلام.

من یه گرافیک msi 1070 ti duke کارکرده رگفتم.

با furmark برای 4 دقیقه تست کردم و مشکلی نبود. روی 3dmark هم تست گرفتم امتیازی که نشون داد 6500 بود  در مجموع.

تو خود سایت 3dmark که امتیازهای بقیه رو نگاه کردم از 5000 امتیاز دارن تا 7100. این متغیر بودن امتیاز برای یک کانفیگ علتش چیه؟ الان گرافیک من مشکل داره؟

البته سیستم من یه هارد وسترن 500 قدیمی داره و رم هم 8 گیگه. ( cpu 9400f )

هارد و رم و کلا بقیه قطعات هم توی امتیاز کلی 3dmark تاثیر داره؟

سلام

Capture.thumb.PNG.a59af559487c60b486c63669b09bafea.PNG

Capture1.thumb.PNG.63a3643304859adfbd91daf5b9c6faef.PNG

تا جایی که میدونم رم و هارد تاثیری روی امتیاز ندارن.امتیاز گرافیک شما داخل timespy الان حدود 6900 هست که بالاتر از امتیاز یه نفر دیگه با همین مدل duke عه.شاید اونا 1070 ti بهتری دارن یا گرافیک رو اورکلاک کردن . دقیقاً همین مدل duke بود اون کانفیگی که دیدید ؟

ویرایش شده توسط Aimbot
لینک به دیدگاه

دوست من امتیازی که به کارت شما داده شده 6876 هست که امتیاز استاندارد این کارت با اورکلاک ام اس ای هست.

اون امتیاز 6495 امتیاز کلی شما که مجموع امتیاز کارت گرافیک و سی پی یو شما هست سی پی یو قویترمسلما امتیاز کلی رو بالاتر میبره.

دلیل متغیربودن امتیازات هم اورکلاک بیشتر بعضی از کارتها مثل سری اکستریم گیگا یا سری سوپر کلاک evega که باعث میشه امتیاز بیشتری بگیرند توی تست.

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Aimbot گفته است :

سلام

تا جایی که میدونم رم و هارد تاثیری روی امتیاز ندارن.امتیاز گرافیک شما داخل timespy الان حدود 6900 هست که بالاتر از امتیاز یه نفر دیگه با همین مدل duke عه.شاید اونا 1070 ti بهتری دارن یا گرافیک رو اورکلاک کردن . دقیقاً همین مدل duke بود اون کانفیگی که دیدید ؟

من از روی این لینک گفتم امتیازها تفاوت دارن.

https://www.3dmark.com/search?_ga=2.71275410.381627662.1573355992-385937667.1573355992#/?mode=advanced&url=/proxycon/ajax/search2/cpugpu/spy/P/2439/1164/500000?minScore=0&cpuName=Intel Core i5-9400F Processor&gpuName=NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti&gpuCount=1

فکر کنم اصلا duke نیست توی این لینک.

در 6 ساعت قبل، mojtaba7 گفته است :

دوست من امتیازی که به کارت شما داده شده 6876 هست که امتیاز استاندارد این کارت با اورکلاک ام اس ای هست.

اون امتیاز 6495 امتیاز کلی شما که مجموع امتیاز کارت گرافیک و سی پی یو شما هست سی پی یو قویترمسلما امتیاز کلی رو بالاتر میبره.

دلیل متغیربودن امتیازات هم اورکلاک بیشتر بعضی از کارتها مثل سری اکستریم گیگا یا سری سوپر کلاک evega که باعث میشه امتیاز بیشتری بگیرند توی تست.

پس این تفاوت امتیاز عادیه؟ کارت من مشکلی نداره؟ چون کارکرده گرفتم و طرف هم میگفت و خیلی تاکید داشت ماین نشدس.

لینک به دیدگاه

یک نکته مهم ، گرافیک رو دقیق برسی کن  مخصوصا پشتش که یک وقت smd یا خازنی یا دیودی و... نشکسته باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...