رفتن به مطلب

تعمیر میکروفون هدست

arminas
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام یک هدست ماروو دارم که متاسفانه اتصال میکروفونش در قسمت جک 3.5 میلیمتری دچار مشکل شده. گاهی فقط نویز هست و گاهی صدا و نویز شدید. پس از باز کردن دقیق قسمت پلاستیکی صورتی رنگ ورودی میکروفون یکی از سیم ها جدا شده بود. یدونه جک 3.5 میلیمتری از الکتریکی خریدم که 3 تا ورودی داره مثل اسپیکر (چپ - راست - زمین) حالا مشکل من اینجاست میکروفون دوتا سیم نارنجی و قرمز داره روی هرسه پین امتحان کردم نویز وحشتناک و بدون صداست نمی دونم درست وصل کردم یا نه برای همین جدا کردم و از دوستانی که وارد هستن تقاضای کمک دارم.

لینک هدست

Untitled-1.jpg

Untitled-2.jpg

لینک به دیدگاه

مشکل اینه که شما باید فیش با 4 ورودی خریداری بکنید (کانال چپ، راست، ورودی میکروفون، گراند)

با این فیش اصلا نمیشه هدست تعمیر کرد

فیش های 4 خط 4 کانال دارن و میتونید هدست استریوی میکروفون دار باهاشون تعمیر کنید

الان این فیش رو با فیش قبلی هدست مقایسه بکنید متوجه یه چیزی نمیشید؟

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

مشکل اینه که شما باید فیش با 4 ورودی خریداری بکنید (کانال چپ، راست، ورودی میکروفون، گراند)

فیش های 4 خط 4 کانال دارن و میتونید هدست استریوی میکروفون دار باهاشون تعمیر کنید

این هدست ها 2تا جک 3.5 دارن 

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

توضیحتون اشتباس. 

اصلا به عکس دقت کردید؟ ۲تا رشته سیم هست نه ۴تا که بخوان فیش ۴ کانال بگیرن

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

حرف شما درسته ولی همانطور که لینک از محصول گذاشتم دارای و خروجی مجزا است یکی برای هدفون و یکی برای میکروفون. تو گوگل بیشتر آموزش ها مانند چیزی که شما گفتی هست که بیشتر برای تعمیر هندزفری موبایل ها به کار میره

در 3 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

یبار به این شکل وصل کنید 

یعنی قرمز رو به اون دوتا لحیم کنم؟ تک تک امتحان کردم فقط نویز بود این مدلی رو امتحان نکردم. میرم سراغش

لینک به دیدگاه

به 27 روش سامورایی امتحان کردم یا هیچ یا نویز خالی....... فکر کنم مشکل جایی دیگه است. قسمت پوشیده میکروفون روی هدست هم باز کردم همه چی سالم بود( دنبال له شدگی یا قطعی بودم) گوشی سمت چپ رو هم باز کردم همه چی درست بود خلاصه تا کنترل صدا سیم رو دنبال کردم او جا همه چی اوکی بود تا رسیدم به تبدیل 1 به 2. فقط اینجامونده 

تو یوتیوب هرچی دیدم میکروفون هاشون 3 سیمه بودن چپ راست و گراند. این سیم ها روی هم بیوفته اتصالی نمیکنه؟ چرا اینجوری هستن؟ ندیده بودم تا حالا. احتمال داره خود میکروفون خراب شده باشه؟ چون نه ضربه خورده نه سیمش کشیده شده فقط صدا قطع شد اولین کاری که کردم پوشش پلاستیکی جک 3.5 با دقت باز کردم دیدم قرمز جدا شده نارنجی سر جاشه این هم به خاطر چپ و راست شدن موقعی که به کیس وصله ممکنه رخ بده

مثل همین شارژر هایی که تو مترو میفروشن تا سر usb یکم خم و راست شه دیگه شارژ نمی کنه

عکس جک 3.5 میلیمتری اصلی رو هم گذاشتم.

Untitled-1.jpg

Untitled-2.jpg

Untitled.jpg

لینک به دیدگاه

اگه دقت کنی یکی از پایه ها اتصال به بدنه هست(سیم مسی رنگ) این مدل سیم ها با روکش نازکی از عایق پوشیده شده حتما قبل اتصال با تیغ یا چاقو کمی  تمیزش کن

میتونی از میکروفن موبایل یا ایرفون هم استفاده کنی

لینک به دیدگاه

باید برم یک جفت سیم نازک مسی بگیرم جدا سیم کشی کنم . فکر کنم این بهتر باشه شاید هم مشکل از میکروفون باشه . 

ممنون از دوستان بابت راهنمایی🌺

لینک به دیدگاه

دوست من. 

این سیم ها روکش عایق دارن. اگر هویه و قلع خوب دارید اول سر سیم هارو در قلع ذوب شده قرار بدید و بزارید رو کش عایق سیم ها بسوزه و قلع به خودش بگیره. 

اگر روغن لحیم دارید قبل لحیم سر سیم ها رو روغنی کنید و بعد به قلع ذوب شده بزنید 

سر سیم هارو حدود نیم سانت در قلع فرو ببرید

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، hamed_crazy گفته است :

دوست من. 

این سیم ها روکش عایق دارن. اگر هویه و قلع خوب دارید اول سر سیم هارو در قلع ذوب شده قرار بدید و بزارید رو کش عایق سیم ها بسوزه و قلع به خودش بگیره. 

اگر روغن لحیم دارید قبل لحیم سر سیم ها رو روغنی کنید و بعد به قلع ذوب شده بزنید 

سر سیم هارو حدود نیم سانت در قلع فرو ببرید

تو یک سایت خارجی خوندم که اصلا این کارو نکنید چون چربی روغن باعث نویز میشه. ولی من که دل رو به دریا زدم. چشم با روغن امتحان می کنم ببینم چی میشه.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، arminas گفته است :

تو یک سایت خارجی خوندم که اصلا این کارو نکنید چون چربی روغن باعث نویز میشه. ولی من که دل رو به دریا زدم. چشم با روغن امتحان می کنم ببینم چی میشه.

روغن رو با الکل میتونید تمیز کنید. 

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، hamed_crazy گفته است :

روغن رو با الکل میتونید تمیز کنید. 

همچنان صدای نویززززوزوزوزوزوزوزوزوزوزو 😁 

ایراد جای دیگه است . سر تبدیل می تونه باشه یا خود میکروفون. باید یک جفت سیم مسی نازک تهیه کنم اول میکروفون رو تست کنم. نمی خوام اون تبدیل رو خراب کنم

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

سلام ببخشید منم همین مشکلو دارم نویز شدید دارم سر جک من سه تا شبکه داره بعد نمیخوام ک درستش کنم میخواستم ببینم راهی هست ک کلا میکروفن هدفون از کار بیفته و فقط از میکروفن خود گوشی تلفن استفاده کنم مرسی اگه راهنماییم کنید چون خیلی وقته دارم تو گوگل میگردم 

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، Ariyan taheri گفته است:

سلام ببخشید منم همین مشکلو دارم نویز شدید دارم سر جک من سه تا شبکه داره بعد نمیخوام ک درستش کنم میخواستم ببینم راهی هست ک کلا میکروفن هدفون از کار بیفته و فقط از میکروفن خود گوشی تلفن استفاده کنم مرسی اگه راهنماییم کنید چون خیلی وقته دارم تو گوگل میگردم 

سلام باید میکروفون را از کار بندازید با باز کردن قسمت میکروفون می تونید سیمش را قطع کنید ولی اصلا پیشنهاد نمیکنم چون بعضی از این هدفون ها پرسی است بعضیاشون هم خار دارن خلاصه با بازه بسته کردن ممکنه مثل روز اولش نشه!

یکسری اپلیکشن اندرویدی هم هست که می تونید امتحان کنید. شخصا امتحان نکردم

https://www.youtube.com/watch?v=NZfnYbHC2ZE

https://www.quora.com/Is-there-any-way-to-disable-an-earphone-mic-and-use-a-mobile-mic

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، arminas گفته است:

سلام باید میکروفون را از کار بندازید با باز کردن قسمت میکروفون می تونید سیمش را قطع کنید ولی اصلا پیشنهاد نمیکنم چون بعضی از این هدفون ها پرسی است بعضیاشون هم خار دارن خلاصه با بازه بسته کردن ممکنه مثل روز اولش نشه!

یکسری اپلیکشن اندرویدی هم هست که می تونید امتحان کنید. شخصا امتحان نکردم

https://www.youtube.com/watch?v=NZfnYbHC2ZE

https://www.quora.com/Is-there-any-way-to-disable-an-earphone-mic-and-use-a-mobile-mic

سلام مرسی از این که بهم پاسخ دادید من هدفونم گیمینگ هست که میکروفنش جلو دهن هست من دوتا سیمی که به میکروفن وصل شده بود رو قطع کردم ولی تلفون تشخیص نداد که هدفون میکروفن نداره باید چیکار کنم . ینی وقتی قطع کردم دیگه هیچ صدایی نمیاد میکروفن کار نمیکنه کلا مرسی از بهم کمک کنید ممنون میشم 

لینک به دیدگاه

۱۰ ساعت قبل، Ariyan taheri گفته است:

سلام مرسی از این که بهم پاسخ دادید من هدفونم گیمینگ هست که میکروفنش جلو دهن هست من دوتا سیمی که به میکروفن وصل شده بود رو قطع کردم ولی تلفون تشخیص نداد که هدفون میکروفن نداره باید چیکار کنم . ینی وقتی قطع کردم دیگه هیچ صدایی نمیاد میکروفن کار نمیکنه کلا مرسی از بهم کمک کنید ممنون میشم 

مدل هدست؟

لینک به دیدگاه

۴۰ دقیقه قبل، Sabertooth گفته است:

مدل هدست؟

هدفون اونیکوما k17 

بعد حالا ک قطع کردم دیگه صدا نمیاد تو خود میکروفن گوشی هم صدا نمیاد 

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، Ariyan taheri گفته است:

از لینک زیر اپلیکیشن laser audioswitch را نصب کنید و هدفونتون هم به گوشی متصل کنید

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nordskog.LesserAudioSwitch

روی آیکون میکروفون تاچ کرده و روی internal microphone بزارید

در آخر روی پروفایل SPEAKERS یا HEADPHONES لمس کرده تا در قسمت بالا زیر input میکروفون اینترنال بیاد

خودم تست کردم با گوشی j5 pro جواب داد

InkedScreenshot_20211104-135955_Lesser AudioSwitch_LI.jpg

Screenshot_20211104-140001_Lesser AudioSwitch.jpg

Screenshot_20211104-140011_Lesser AudioSwitch.jpg

ویرایش شده توسط arminas
افزودن لینک
لینک به دیدگاه

تو گوشی تست نکردم اما تو pc سوکت میکروفن هدست وصل باشه اما سیم کپسول قطع باشه بازم نویز داره و فقط با جدا کردنش قطع میشه

اول روش دوستمون که بالا گفتن انجام بدید 

شما داری از فیش 3 خط استفاده میکنی یبار از تبدیل 1 به 2 استفاده کن نشد دنبال هدفون موزیک باش

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، arminas گفته است:

از لینک زیر اپلیکیشن laser audioswitch را نصب کنید و هدفونتون هم به گوشی متصل کنید

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nordskog.LesserAudioSwitch

روی آیکون میکروفون تاچ کرده و روی internal microphone بزارید

در آخر روی پروفایل SPEAKERS یا HEADPHONES لمس کرده تا در قسمت بالا زیر input میکروفون اینترنال بیاد

خودم تست کردم با گوشی j5 pro جواب داد

InkedScreenshot_20211104-135955_Lesser AudioSwitch_LI.jpg

Screenshot_20211104-140001_Lesser AudioSwitch.jpg

Screenshot_20211104-140011_Lesser AudioSwitch.jpg

از این را استفاده کردم روی اندروید یازده کار نمیکنه برنامه دنباله برنامه دیگه بودم پیدا نکردم 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...