رفتن به مطلب

آیا رم ارزش هزینه اضافه دارد؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام
دوستان همونطور که از عنوان مشخصه میخواستم در این مورد راهنماییم کنید

سیستم فعلی من DDR3 هستش و یک رم 4 گیگ باس 1333 دارم و یک رم باس 1600 که البته روی 1333 داره کار میکنه که جمعا شده 8 گیگ
الان دوتا 4 دیگم همینطوری بخرم بندازم روش میشه 16 گیگ که برام کافیه
استفادمم گیمه! همین
آیا ارزش داره فلان قدر پول بدم به رم با باس اسپید های بالاتر؟ 
مشخصات سیستمم تو پروفایلم هست ممنون میشم راهنمایی کنید
هیچوقت درک نکردم به چه دلیل دوستان میان پول یه کارت گرافیک های اند بی زبون رو میدن 2 ماژول رم باس فلان میخرن :| کاربردش چیه اصن این باس اسپید؟ سرعت لود و پردازش دیتا و اینا که همه چی به حافظه و غیره مربوطه این باس رم این وسط چ نقشی ایفا میکنه؟ 

ویرایش شده توسط HosseiNFasteR
لینک به دیدگاه

به نظر من یا هزینه نکنید یا اگه می خواهید، یه دونه دیگه 4 با باس 1333 بگیرید که سیستم یکم روون تر بشه.  بقیه پول ها رو جمع کنید و یه دفعه سر فرصت به یه مادربرد و cpu جدیدتر برید. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 5 دقیقه قبل، amir44 گفته است :

به نظر من یا هزینه نکنید یا اگه می خواهید، یه دونه دیگه 4 با باس 1333 بگیرید که سیستم یکم روون تر بشه.  بقیه پول ها رو جمع کنید و یه دفعه سر فرصت به یه مادربرد و cpu جدیدتر برید. 

همین الانشم نیازی به رم بیشتر خیلی ندارم
فقط یسری بازی ها مثل بتلفیلد1 ی مقدار اذیت میکنه رم، تو یسری مپای شلوغ راحت 8 گیگو پر میکنه و لگ های بعدش....
ولی به نظرتون کلا واسه کاربرد گیمینگ نیازی به رم باس بالا هست؟ اصلا محسوسه تاثیرش؟

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، HosseiNFasteR گفته است :

ولی به نظرتون کلا واسه کاربرد گیمینگ نیازی به رم باس بالا هست؟ اصلا محسوسه تاثیرش؟

چون سیستم اینتل هستش، نه. سیستم ها با پردازنده amd به رم حساس هستن و سریع بودن رم باعث سریع تر کار کردن cpu می شه ولی برای اینتل این طوری نیست و فرقش خیلی ناچیزه. ضمنا شما اگه بخواید رم سریع تر بگیرید باید همه رم ها رو عوض کنید و مثلا 1600 بگیرید. اگه حتی یکی از رم ها سرعتش کمتر باشه، همه با سرعت اون کار می کنن. به نظر من ارزش نداره، نهایت همون رم 4 رو اضافه کنید.

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، HosseiNFasteR گفته است :

همین الانشم نیازی به رم بیشتر خیلی ندارم
فقط یسری بازی ها مثل بتلفیلد1 ی مقدار اذیت میکنه رم، تو یسری مپای شلوغ راحت 8 گیگو پر میکنه و لگ های بعدش....

واسه بتل تا ۱۲گیگ هم دیدم پر کنه. رفته رفته بهتره رمو ۱۶ کنین.

اگه قصد دارین به زودی ارتقا بدین که‌ دست نگه دارین یه دفعه باندل جدید بخرین اگه قصد ارتقای باندل ندارین به این زودیا رمو ۱۶ کن حتما‌.

شما که نیازی نیس رم باس بالا بگیرین چون باید اونموقع هم پردازنده هم مادربورد ساپورت کنه هم همه ی رم ها تو یه باس باشن. بع قول دوستمون همون ۱۳۳۳ کافیه دوتا ۴ بگیر حالشو ببر‌.

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، amir44 گفته است :

نکنن بهتره!
چون اینجوری میشه ۳ تا ماژول و تک کاناله!

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، MojArch گفته است :

نکنن بهتره!
چون اینجوری میشه ۳ تا ماژول و تک کاناله!

2 تا ماژول 2 کاناله کار می کنن یعنی 8 گیگ 2 کاناله و 4 گیگ اضافه هم تک کاناله کار می کنه. در هر صورت از وضعیت فعلی ایشون بهتره ولی منم موافقم، بهتره پول رو جمع کنن و سیستم رو ارتقاع بدن.

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، amir44 گفته است :

2 تا ماژول 2 کاناله کار می کنن یعنی 8 گیگ 2 کاناله و 4 گیگ اضافه هم تک کاناله کار می کنه. در هر صورت از وضعیت فعلی ایشون بهتره ولی منم موافقم، بهتره پول رو جمع کنن و سیستم رو ارتقاع بدن.

نه اینطور نمیشه!
مگر اینکه اون تک رم ۸ گیگ باشه تا باهش مثل اون ۲ تا ۴ گیگ رفتار بشه!(سیستم دو کانال نیست اما مثل دو کانال رفتار میکنه)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

نه اینطور نمیشه!
مگر اینکه اون تک رم ۸ گیگ باشه تا باهش مثل اون ۲ تا ۴ گیگ رفتار بشه!(سیستم دو کانال نیست اما مثل دو کانال رفتار میکنه)

دوتا ۴ دیگه میخرم میشه ۱۶ دگ 😕 ۱۶ گیگ دوال چنل 

خوب نیس؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، HosseiNFasteR گفته است :

دوتا ۴ دیگه میخرم میشه ۱۶ دگ 1f615.png ۱۶ گیگ دوال چنل 

خوب نیس؟

اگه سراغ اور نری و به XMP هم کاری نداشته باشی عالیه در غیر این صورت باید ۲ تا ۸ تهیه کنید

لینک به دیدگاه

اصولا اگر از ویندوز 10 استفاده می کنید بهتره حجم رمها رو به 16 ارتقا بدین.

لینک به دیدگاه

نه اینطور نمیشه!

تا جایی که من می دونم قانونش اینه. سیستم تا جایی که بتونه 2 کاناله می کنه و اون بخشی که نتونه رو تک کاناله ران می کنه. 

You can run three sticks of memory, but there aren’t a lot of motherboards that use triple channel configurations. So, in most cases, installing three sticks of RAM would be

utilizing two of the sticks in dual channel mode and one of the sticks in single channel mode

https://techguided.com/single-channel-vs-dual-channel-vs-quad-channel

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، amir44 گفته است :

تا جایی که من می دونم قانونش اینه. سیستم تا جایی که بتونه 2 کاناله می کنه و اون بخشی که نتونه رو تک کاناله ران می کنه. 

You can run three sticks of memory, but there aren’t a lot of motherboards that use triple channel configurations. So, in most cases, installing three sticks of RAM would be

utilizing two of the sticks in dual channel mode and one of the sticks in single channel mode

https://techguided.com/single-channel-vs-dual-channel-vs-quad-channel

هوم

من قبلا تو یه پست ردیت خونده بودم که بردها معمولا سوییچ میکنن رو حالت تک کانال!

https://youtu.be/-D8fhsXqq4o

به زمان ۳:۲۰ مراجعه کنید دقیقا همین موضوع رو بحث میکنه

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

هوم

من قبلا تو یه پست ردیت خونده بودم که بردها معمولا سوییچ میکنن رو حالت تک کانال!

احتمالا بردها باهم فرق دارن و یه سری این طوری می شه و یه سری نمی شن، البته باید دید نویسنده اون پست کی بوده. البته قبول دارم، آدم برای اینکه خیالش راحت باشه بهتره تعداد زوج رم وصل کنه. 

توی همه چیز اختلاف هست، مثلا من الان شنیدم نهایت 10 بعد داریم و نمی دونم جریان این 12 بعد شما چیه. 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، amir44 گفته است :

احتمالا بردها باهم فرق دارن و یه سری این طوری می شه و یه سری نمی شن، البته باید دید نویسنده اون پست کی بوده. البته قبول دارم، آدم برای اینکه خیالش راحت باشه بهتره تعداد زوج رم وصل کنه. 

توی همه چیز اختلاف هست، مثلا من الان شنیدم نهایت 10 بعد داریم و نمی دونم جریان این 12 بعد شما چیه. 

۱۰ بعد شما شامل ۹ بعد فضایی و ۱ بعد زمانی میشه(درسته؟)

در مورد ۱۲ بعد معتقدند علاوه بر ۳ بعدی که میبینیم ۶ بعد مینیاتوری در میان این ۳ بعد به صورت فشرده هست و زمان رو هم یک فضای ۳ بعدی در نظر میگیرن که سر جمع میشه ۱۲ بعد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، MojArch گفته است :

اگه سراغ اور نری و به XMP هم کاری نداشته باشی عالیه در غیر این صورت باید ۲ تا ۸ تهیه کنید

من دارم یه 3770K یا 2600K میخرم که اوورکلاک کنم :/ 
رمام ارتباطی دارن مگه به اوورکلاک؟ البته من کاری به BCLK ند ارم و ضریب و کور کلاکو تغییر میدم 

ویرایش شده توسط HosseiNFasteR
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...