رفتن به مطلب

هـــارد HD Tune سالمه ، HDSentinel بدسکتور داره

اشتراک گذاری

Recommended Posts

هارد دو ترا سیگیت باراکودا خریدم با برنامه HD Tune کاملا سالم و بدون بدسکتور است ولی با برنامه HDSentinel  پیغام زیر رو میده ، فقط اینکه من نمیدونم چیکار کنم این پیغام  از بین بره و سلامتش بیاد روی 100 درصد ، یه هارد سیگیت دیگه هم داشتم اونم همچین مشکلی داشت حتی با فرمت سطح پایینم همین مشکل رو تو برنامه HDSentinel داشت

l5z8_001.jpg

7c24_004.jpg

3yv_2019_07_15.jpg

yi1d_005.jpg

ویرایش شده توسط Hamed.Madadi
لینک به دیدگاه

سلام

با برنامه seatools هم تست بگیر مال خوده شرکت seagate هست

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، silvermanhhh گفته است :

سلام

با برنامه seatools هم تست بگیر مال خوده شرکت seagate هست

سلام ، انجام دادم ، عکسشم گذاشتم ، اگر درست انجام داده باشم ، سلامتش روی 100 هست

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

هارد دو ترا سیگیت باراکودا خریدم با برنامه HD Tune کاملا سالم و بدون بدسکتور است ولی با برنامه HDSentinel  پیغام زیر رو میده ، فقط اینکه من نمیدونم چیکار کنم این پیغام  از بین بره و سلامتش بیاد روی 100 درصد ، یه هارد سیگیت دیگه هم داشتم اونم همچین مشکلی داشت حتی با فرمت سطح پایینم همین مشکل رو تو برنامه HDSentinel داشت

l5z8_001.jpg

7c24_004.jpg

3yv_2019_07_15.jpg

yi1d_005.jpg

دوست عزیز نگرانی شما قابل قبوله و به جا هستش.

اما هارد لپ تاب من سیگیت هستش و مدتها هستش که هشت عدد بد سکتور داره.اما کاملا سالمه و عملکرد عالی داره.به نظر من بد به دل خودتون راه ندید و استفاده کنید فعلا.اگر مشکلی بعدها پیش اومد بفرسید گارانتی

لینک به دیدگاه

والا پاک که نمیشه، سلامت روی 100 در 100 نمیاد دیگه این ضبط شده داخل هارد.

کابل رو چک کن یا عوض کن، و دایم مراقب باش تعداد این ارور ها بیشتر نشه.

اینکه میگی هارد خریدی منظور دست دوم خریدی دیگه، چون این حداقل سه سال کار کرده.

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

والا پاک که نمیشه، سلامت روی 100 در 100 نمیاد دیگه این ضبط شده داخل هارد.

کابل رو چک کن یا عوض کن، و دایم مراقب باش تعداد این ارور ها بیشتر نشه.

اینکه میگی هارد خریدی منظور دست دوم خریدی دیگه، چون این حداقل سه سال کار کرده.

بله با اون ssd کورسیر تعویض کردم چون گفتید با 10 ترا سرعتش از هارد معمولی کمتر شده بود ، من فکر میکنم این یه باک تو برنامه HDSentinel هست ، ربطی هم به کابل نداره ، کابل های زیادی عوض کردم 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

بله با اون ssd کورسیر تعویض کردم چون گفتید با 10 ترا سرعتش از هارد معمولی کمتر شده بود ، من فکر میکنم این یه باک تو برنامه HDSentinel هست ، ربطی هم به کابل نداره ، کابل های زیادی عوض کردم 

نه ببین این یک بار کابلی بهش وصل بوده و این ارور رو داده و تمام. دیگه از بین نمیره این ثبت شده.

من فکر کردم دست شما بوده این ارور رو داده - وگرنه لازم نیست کابل عوض کنید.

به هر صورت این کابلش ارور داده، در مدتی که دست طرف بوده. و حالا دست شماست باید چک کنید هر از گاهی این ارور ها زیاد نشن. اگر زیاد بشن، لزوما اصلا بحث کابل مطرح نیست و هارد خرابه.

من دو تا هارد دیسک به دلیل بالا رفتن ارور کابل از دست دادم، یکیش مشکل کابل بود و دومی اصلا هیچ ارتباطی با مسئله کابل نداشت.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

سلام ، انجام دادم ، عکسشم گذاشتم ، اگر درست انجام داده باشم ، سلامتش روی 100 هست

زیاد نگران نباش تا بیاد خراب بشه خودت یکی دیگه خریدی گذاشتی جاش

لینک به دیدگاه

سلام

کد 01   SMART (raw read error rate ) شماره انداخته ... دلیلش یا برقشه یا هد هارده ... داده نرمالایزشده فعلی 111، مینیمش تو طول کارکد 99 هست که نسبت به وضعیت اولیه که احتمالا رو  200 بودن پایینه (نسبت به 5000 ساعت کارکردش) ... مقدار threshold زده 6 ... هر چی داده نرمالایز شده نزدیک تر شه بهش، احتمال فیل شدن هاردت بالاتر میره

https://kb.acronis.com/content/9101

هاردت فعلا مشکلی نداره ... بعد از 500 ساعت کارکرد اعداد رو دوباره چک کن ... دیدی خیلی پسرفت داره بده بره یکی دیگه بگیر

ویرایش شده توسط De@thWalker
لینک به دیدگاه

درود

از کجا می‌دانید بدسکتور دارد؟ در عکسهایی که گذاشته‌اید نشانی از بدسکتور نمی ‌بینم.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

از کجا می‌دانید بدسکتور دارد؟ در عکسهایی که گذاشته‌اید نشانی از بدسکتور نمی ‌بینم.

درود بر شما چون سلامتش تو برنامه 99 درصد بود فکر کردم بدسکتور داره ، یه هاردی دیگه ی هم داشتم دقیقا همین مشکل رو داشت ولی تو کارکرد هیچ موردی نداشت فعلا که ارورها بیشتر نشده 

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

درود بر شما چون سلامتش تو برنامه 99 درصد بود فکر کردم بدسکتور داره ، یه هاردی دیگه ی هم داشتم دقیقا همین مشکل رو داشت ولی تو کارکرد هیچ موردی نداشت فعلا که ارورها بیشتر نشده 

چیزهایی که در s.m.a.r.t ثبت می‌شوند لزوما نشانه‌ی خرابی نیستند. بد سکتورها در current pending sector ثبت می‌شوند. بقیه‌ی پارامترها تفسیرشان فرق می‌کند. برخی‌ها نشانه‌ی مشکلاتی هستند که تاکنون پیش آمده. اگر عددشان تغییر نکند یا به ندرت تغییر کند مشکلی نیست. 

لینک به دیدگاه

در در 24 تیر 1398 در 18:30، Hamed.Madadi گفته است :

سلام

بسیار مراقب باش!

اگر این خطاها افزایش پیدا کنه هارد مرخص میشه

نزدیک عید امسال یه هارد با این نوع خطاها که برای یکی از دوستان بود(البته سیستم این دوستم قدیمی بود اتفاقا جناب ارمین هم بهم کمک کردن تو اون مورد) از دست دادم(سیستمشو داده بود براش برسم و ایشون هم اصلا اچ دی سنتیال نصب نکرده بود و نمیدونست هاردش خطا میندازه) هارد کلا پوکید و نزدیک ۲ ترابایت اطلاعات از دست رفت!

در در 24 تیر 1398 در 21:46، silvermanhhh گفته است :

زیاد نگران نباش تا بیاد خراب بشه خودت یکی دیگه خریدی گذاشتی جاش

شاید اینطور نشه ولی  مثال بالا رو دریاب!

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...