رفتن به مطلب

قدرت ps5 مشخص شد 3700x-rx5700xt

Recommended Posts

در 3 دقیقه قبل، WAR گفته است :

من یه سوال پرسیدم جملم سوالی بود مثل اینکه فرق جمله سوالی  و خبری رو هنوز نمیدونید!!من اشتباه کردم از شما سوال پرسیدم فقط میخواستم نظر شما رو که در همه جا ماشا الله صاحب نظرید بدونم

منبع رو هم گفتم عجیبه ندیدید اینقدر معتبر و معروفه!

این واسه metro-exodus

Xbox One X is the pick of the crop, delivering native 4K visuals, and broadly speaking, looking similar PC version running at high settings with HairWorks, PhysX, DXR and tessellation disabled. PlayStation 4 Pro is visually similar, but resolution drops down to 1440p, and suffers from lower frame-rates in stress scenes. Both versions cap at 30fps and exhibit screen-tear when they don't hit their performance targets - something that PS4 Pro does more often.

بقیشم بگردید پیدا میکنید!

این هم برا فورزا که اینقدر رروش مانور میدادی که حتما PC باید HIGH END  باشه تا برسه به XOX!

همین رو سطح AA رو کم کنید و بییارید در حد XOX کارتهای به مراتب ضعیفتر هم یه XOX میرسند

123.PNG

ظاهرا این شما هستید که مشکل درک دارید!

من کجا گفتم PC حتما باید های اند باشه که به XBOX برسه؟؟؟(ممنون میشم اینو دقیق ادرس بدید)

مورد زرد شده هم رو میذارم به پای اینکه دانش بحث ندارید و میگذرم

مورد بعدی اینکه 

در در 2 مرداد 1398 در 19:08، WAR گفته است :

حالا سوالی که اینجا مطرح میشه اینه که سخت افزار کنسولی که الان در حد یه میان رده pc هست سال دیگه که تازه قراره بییاد در برابر سخت افزارهای سال دیگهpc اصلا حرفی برا گفتن داره!؟🤣

در اینجا شما هنوز متوجه نشدید چی دقیقا نوشتید!(اینکه بعد از علامت تعجب میاید علامت سوال میذارید از نظر ادبیات شناسی جمله رو سوالی نمیکنه و اون همچنان حالت ادبیات اخباری خودشو حفظ میکنه) پس برداشت من از اینکه جملتون خبری بود ۱۰۰٪ درست هست. کنسول هنوز لانچ نشده شما برای خودتون تعیین تکلیف کردید و نتیجه گر فتیدش خیلی جالبه

لینک به دیدگاه

• ارسال 60
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در 12 ساعت قبل، MojArch گفته است :

ظاهرا این شما هستید که مشکل درک دارید!

من کجا گفتم PC حتما باید های اند باشه که به XBOX برسه؟؟؟(ممنون میشم اینو دقیق ادرس بدید)

مورد زرد شده هم رو میذارم به پای اینکه دانش بحث ندارید و میگذرم

مورد بعدی اینکه 

در اینجا شما هنوز متوجه نشدید چی دقیقا نوشتید!(اینکه بعد از علامت تعجب میاید علامت سوال میذارید از نظر ادبیات شناسی جمله رو سوالی نمیکنه و اون همچنان حالت ادبیات اخباری خودشو حفظ میکنه) پس برداشت من از اینکه جملتون خبری بود ۱۰۰٪ درست هست. کنسول هنوز لانچ نشده شما برای خودتون تعیین تکلیف کردید و نتیجه گر فتیدش خیلی جالبه

این اولین فکتی که صادر کردین!

الان وان ایکس داره نیتیو 4K روی ۶۰ فریم میده!

که دقیقا منظورت  این بود که داره همه رو 4K و 60 فریم میده که من با چندتا مثال ادعای واهی شما رو رد کردم

۳۰ فریم؟ والا اون جزئیاتی که وان ایکس تو فورزا میده رو فقط رو یه پی سی های اند میگیری!(تازه ۶۰ فریم هم هست)

حالا مدل خود شما نتیجه گیری میکنم

پس برداشت من از اون مانور دادن روی پیسی های اند و XBOX درست هست

ویرایش شده توسط WAR
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، WAR گفته است :

این اولین فکتی که صادر کردی!

الان وان ایکس داره نیتیو 4K روی ۶۰ فریم میده!

که دقیقا منظورت اینه که دارهمه رو 4K و 60 فریم میده که من با چندتا مثال ادعای واهی شما رو رد کردم

۳۰ فریم؟ والا اون جزئیاتی که وان ایکس تو فورزا میده رو فقط رو یه پی سی های اند میگیری!(تازه ۶۰ فریم هم هست)

حالا مدل خود شما نتیجه گیری میکنم

پس برداشت من از اون مانور دادن روی پیسی های اند و XBOX درست هست

من یه بازی رو مثال زدم

الان جمله من الان وان ایکس داره نیتیو 4K روی ۶۰ فریم میده! رد شده یعنی هیچ بازیی رو با این جزئیات نمیده؟ + من گفتم همه بازیها؟ اینکه شما برای خودتون فکر کردید که همه بازیها رو مد نظر داشتم یه بحث دیگه هست!

در مورد فورزا میتونید از بچه های همین فروم بپرسید که با چه سیسمتی تونستن به جزئیات مشابه یا بهتر دست یابی پیدا کنن!(تا ببینیم های اند بودن یا نه)

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، MojArch گفته است :

فقط عرض کنم من نگفتم در حد نهایت پی سی هست + پی سی های هم رده همین کنسول ها نصف همین میزان توان پردازشی رو هم ندارن

😅😅😅😅

همرده از نظر قیمت؟ بله 100درصد درسته علتشم اینه ps4 دستگاه بازی هست 

ولی pc دستگاه همه کاره پس طبیعیه این قیمت

شما با ps4 حتی بادستکاری و نصب لینوکس  عمرا بتونید کارکرد pc رو داشته باشی پس وجود این محدودیت و پردازش بالاتر نسبت به pc هم قیمت، منطقیه 

ولی همرده از دید پردازشی خیر مخالفم

Ps4 pro تو کارت های خود amd همرده rx470 هست تازه ضعیفتر

علت لگ و غیره هم به پورت داغون برمیگرده 

درضمن کیفیت کنسول با pc  یکی نیست

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، memex گفته است :

1f605.png1f605.png1f605.png1f605.png

همرده از نظر قیمت؟ بله 100درصد درسته علتشم اینه ps4 دستگاه بازی هست 

ولی pc دستگاه همه کاره پس طبیعیه این قیمت

شما با ps4 حتی بادستکاری و نصب لینوکس  عمرا بتونید کارکرد pc رو داشته باشی پس وجود این محدودیت و پردازش بالاتر نسبت به pc هم قیمت، منطقیه 

ولی همرده از دید پردازشی خیر مخالفم

Ps4 pro تو کارت های خود amd همرده rx470 هست تازه ضعیفتر

علت لگ و غیره هم به پورت داغون برمیگرده 

درضمن کیفیت کنسول با pc  یکی نیست

بحث ما هم سر بازی هست وگرنه من میتونم ادعا کنم یه پی سی هیچ وقت به موبایل نمیرسه علتشم قابلیت های بسیار بیشتر موبایل در کنار انجام تمامی کارهای PC هست!:116_eye::7_sweat_smile::7_sweat_smile::7_sweat_smile:(یعنی شما در حیطه ای که داریم بحث میکنیم نگاه نکردی)

عمرا؟ چطور وزارت دفاع آمریکا همچین فکری نداشت!(وقتی در اون زمان سومین ابر کامپیوتر قدرتمند دنیا رو از مجموعه PS3 ها میساخت) همین الانشم اگه لینوکس به اون مقدار قدرت و بهینه‌گی که من میخوام برسه با یه هایپر ویزور به راحتی از مثلا ۴ تا PS4 توان بیشتر از PC هم رده از نظر سخت افزار و قیمت میگیرم)

با نوشته قرمز هم موافقم هم مخالف!

چون یکی از علل این موضوع پهنه وسیع سخت‌افزار هست که خودش باعث مشکلی به اسم فرگمنشن میشه و خب عملا کاریش نمیشه کرد از اون ور هم نمیشه بازی رو برای بیش از هزاران مدل گرافیک بهینه سازی منطبق کرد(عملا غیر ممکنه حالا به دلیل هزینه بالا یا وقت بسیار زیاد یا هرچی)

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

علت همه ای افت فریم و resolution کنسول های نسل هشت cpu ها فسیل 
اگه one x از رایزن استفاده می کرد به راحتی تمام بازی این نسل 4k 30  و 60 فریم  اجرا می کرد
با این حال عملکرد فراتر از انتظار داشته
image.thumb.png.06a916ea0d6bb65a752cac8cb740c1c0.png

Gears  5 هم 4k 60 فریم اجرا میکنه
https://gamingbolt.com/gears-5-supports-4k-and-hdr-at-60-fps-on-xbox-one-x

نسل بعد با zen 2 و حداقل 10 ترافلاپ  تمام بازی ها رو به راحتی  4k 60 اجرا می کنن
با 400 دلار1080p 144hz  به استاندارد دنیای گیم تبدیل میشه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، MojArch گفته است :

عمرا؟ چطور وزارت دفاع آمریکا همچین فکری نداشت!(وقتی در اون زمان سومین ابر کامپیوتر قدرتمند دنیا رو از مجموعه PS3 ها میساخت) همین الانشم اگه لینوکس به اون مقدار قدرت و بهینه‌گی که من میخوام برسه با یه هایپر ویزور به راحتی از مثلا ۴ تا PS4 توان بیشتر از PC هم رده از نظر سخت افزار و قیمت میگیرم)

نه نه ببین نوع معماری ps3 فرق داشت حاشیه نرو

اون معماری64 - x86 نبود و انحصاری ps3 بود و اینکه باید برنامه های مخصوص این معماری ساخته بشه

الان ps4 داریم الان امریکا بیاد همچین کاری کنه اگه میصرفه😅

با موبایلم موافقم انگشت راحتر از موس کیبرد برای بعضی کاراست ولی نه همه کارا

همین الانشم اگه لینوکس به اون مقدار قدرت و بهینه‌گی که من میخوام برسه با یه هایپر ویزور به راحتی از مثلا ۴ تا PS4 توان بیشتر از PC هم رده از نظر سخت افزار و قیمت میگیرم

نه اینجورم نیست 

درایور ها باید از طرف شرکت سازنده ساخته بشه برای بهره وری بهتر

اره میشه لینوکس روش سوار کرد با تلاش بسیار ولی خوب نمیشه هرکاری باش کرد چون این کنسول  پشتیبانی درایور ازین سیستم عامل نداره و خیلی دسترسی ها رو نداری و این همه دردسر و تایم بدی که بتونی سیستم عاملو و غیره روش نصب کنی؟ خوب 500-600دلار هزینه بیشتر کن راحت کن خودتو

چون یکی از علل این موضوع پهنه وسیع سخت‌افزار هست که خودش باعث مشکلی به اسم فرگمنشن میشه و خب عملا کاریش نمیشه کرد از اون ور هم نمیشه بازی رو برای بیش از هزاران مدل گرافیک بهینه سازی منطبق کرد(عملا غیر ممکنه حالا به دلیل هزینه بالا یا وقت بسیار زیاد یا هرچی

درسته حرفت ولی اکثرا به دلیل پورت داغونه 

ممکنه معماری کارت گرافیک هم دخیل باشه و مثل amd زیاد با dx11 اوکی نباشه 

کاملا درسته این حرف و نمیشه مثلا برای 5تا معماری انویدیا و 3تا معماری amd و سیپیو ها و غیره هزینه سازگار کردن کرد ولی عناوین موفقیم بودن و اینجورم نیست که جنگل باشه

بیشتر این بهینه سازی ها هم در سطح انجینه و سازنده انجین باید مراعات کنه دیگه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ghost of sparta گفته است :

علت همه ای افت فریم و resolution کنسول های نسل هشت cpu ها فسیل 
اگه one x از رایزن استفاده می کرد به راحتی تمام بازی این نسل 4k 30  و 60 فریم  اجرا می کرد
با این حال عملکرد فراتر از انتظار داشته
image.thumb.png.06a916ea0d6bb65a752cac8cb740c1c0.png

Gears  5 هم 4k 60 فریم اجرا میکنه
https://gamingbolt.com/gears-5-supports-4k-and-hdr-at-60-fps-on-xbox-one-x

نسل بعد با zen 2 و حداقل 10 ترافلاپ  تمام بازی ها رو به راحتی  4k 60 اجرا می کنن
با 400 دلار1080p 144hz  به استاندارد دنیای گیم تبدیل میشه

امیدوارم!
هرچه قدرت بره بالا اون وقت سری متوسط قوی تر میشه(یه استریم دیدم طرف ۶۰۰ دلار هزینه کرده بود و فارکرای ۵ رو به راحتی ۱۲۰ فریم میزد)

در ۱ ساعت قبل، memex گفته است :

نه نه ببین نوع معماری ps3 فرق داشت حاشیه نرو(حاشیه؟ یعنی منتظرم دوباره DoD اینکار بکنه)

اون معماری64 - x86 نبود و انحصاری ps3 بود و اینکه باید برنامه های مخصوص این معماری ساخته بشه

معماری اون مثل معماری الان POWER 9 شرکت  IBM هست که خیلی خیلی قدرتمند تر از پردازنده های x86-x64 هست(مثلا با ۲۲ هسته میتونه ۸۸ نخ پردازشی(همین الان پردازنش در دسترس هست) و تو یه نسخه که قراره در آینده بیاد با ۲۲ هسته میتونه ۱۷۶ نخ اجرا کنه و از اونور به خاطر ساختارش اورلود هایپر ویزور هم نداره یعنی ویرچوال بدون افت توان هر سیستم عاملی اجرا کن حتی چند سیستم عامل همزمان) پس خیلی هم دور نیست(همین الانشم دبیان داره power PC رو به راحتی ساپورت میکنه)

الان ps4 داریم الان امریکا بیاد همچین کاری کنه اگه میصرفه1f605.png

باز هم فک کنم میصرفه!

با موبایلم موافقم انگشت راحتر از موس کیبرد برای بعضی کاراست ولی نه همه کارا

ولی اونجور که شما گفتی(رنج کارایی بیشتر) از پی سی بهتر میشه دیگه خخخخخخخخخخخخخخخ

نه اینجورم نیست 

درایور ها باید از طرف شرکت سازنده ساخته بشه برای بهره وری بهتر(خب منم همینو میگم باید به بهره‌وریی که مد نظرمه برسه)

اره میشه لینوکس روش سوار کرد با تلاش بسیار(بسیار هم نه ولی خب اسون هم نیست یعنی به راحتی چندتا نکست نکست نیست) ولی خوب نمیشه هرکاری باش کرد چون این کنسول  پشتیبانی درایور ازین سیستم عامل نداره و خیلی دسترسی ها رو نداری و این همه دردسر و تایم بدی که بتونی سیستم عاملو و غیره روش نصب کنی؟ خوب 500-600دلار هزینه بیشتر کن راحت کن خودتو( بازم در نیافتی وقتی به بهره وری برسه میشه خیلی کارا کرد حتی همون PS3 هم با رم کم و پردازنده قدیمیش خیلی کارا میشه باهاش کرد)

اینم بگم کرنل سیستم عامل PS4 چیزی حدود ۷۰۰۰ خط با کرنل لینوکس تفاوت داره پس دور از ذهن نیست که بشه درایور های گرافیکش(فک کنم اسمش «لیورپول» بود باید چک کنم) رو پورت کرد. الانم خبر یافتم که روی PS4 با کمک کرنل لینوکس تونستن ویندوز رو به صورت ویرچوال لود کنن فقط میتونم بگم دفاک) تازه سیستم عامل استیم رو هم دست کم نگیر!

درسته حرفت ولی اکثرا به دلیل پورت داغونه (خب پورت داغون ناشی از همین قضیه است دیگه یعنی نمیشه همه تقصیرها رو انداخت سر دولوپر اونام تا حدی میتونن اوپتیمایز کنن)

*ممکنه معماری کارت گرافیک هم دخیل باشه و مثل amd زیاد با dx11 اوکی نباشه (خب این همون فرگمنشنه دیگه یکی میسازه با فن‌آوری اون یکی نمیسازه)

کاملا درسته این حرف و نمیشه مثلا برای 5تا معماری انویدیا و 3تا معماری amd و سیپیو ها و غیره هزینه سازگار کردن کرد ولی عناوین موفقیم بودن و اینجورم نیست که جنگل باشه(گفتم سخته نگفتم غیر ممکن اگر هم دقت کنی گفتم غیر ممکن مثلا به دلایلی که بالاتر گفتم چون مثلا یه استودیوی کوچیک نمیتونه بیاد اینکار رو بکنه ولی استودیو های بزرگ براشون ممکنه)

بیشتر این بهینه سازی ها هم در سطح انجینه و سازنده انجین باید مراعات کنه دیگه(ارجاع میدمت به حرف خودت همون که اولش ستاره گذاشتم به همون دلیل نمیشه و از دست سازنده انجین هم خیلی کار بر نمیاد)

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

امیدوارم!
هرچه قدرت بره بالا اون وقت سری متوسط قوی تر میشه(یه استریم دیدم طرف ۶۰۰ دلار هزینه کرده بود و فارکرای ۵ رو به راحتی ۱۲۰ فریم میزد)

مهم نیست استریم ها یا کانال های یوتیوب  چه سیستم های معرفی می کنن 
شاید این بحث برای من و شما حداکثر چند میلیون pc گیمر جذابیت داشته باشه
اما اکثر گیمر های دنیا  صرفا به دنبال دستگاهی هستن که بازی مورد علاقه اشون به خوبی اجرا کنه به همین دلیل ps4 که دوستان اینجا مسخرش میکنن تا به حال 110 میلیون فروخته  

Switch که مشخصاتش در مقابل pc های روز شبیه شوخی تنها در 2 سال بیش از 37  میلیون فروخته

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

( بازم در نیافتی وقتی به بهره وری برسه میشه خیلی کارا کرد حتی همون PS3 هم با رم کم و پردازنده قدیمیش خیلی کارا میشه باهاش کرد

همه امریکا نیستن که عزیز 

اگه میشد برا هرکی راحت باشه تا الان میشد و سرصداش زیاد بود 

بعد اونجورم نیست که هرچی ترد بیشتر داشته باشیم به معنی بهره وری بهتر هست باید نرم افزار هم بتونه در ترد های مختلف تقسیم کار کنه

با ps4 هم ارزش هزینه نداره بخوان سوپر کامپیوتر بسازن چون معماری x86 هست و برتری خاصی نصیبشون نمیشه مگه اینکه خیلی گدا باشن 

شما راحت میبینیش ولی وقتی بری تو کارش میفهمی دنگ و فنگ داره

در 44 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

ارجاع میدمت به حرف خودت همون که اولش ستاره گذاشتم به همون دلیل نمیشه و از دست سازنده انجین هم خیلی کار بر نمیاد)

اگه بخوان میشه  ولی نمیخوان

مثلا با ولکان جفت کارت ها پشتیبانی خوبی دارن و مشکلات به اندازه dx ها نیست

میشه امیدوار بود در اینده این معماری ها حول مچ بودن با یه api درست حسابی ساخته بشن

به ولکان که امیدوارم و تا الانم بهتر از dx ظاهر شدن

و الانم اعتقاد دارم اگه کسی پول داره بهتره هم کنسول داشته باشه هم pc 

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، ghost of sparta گفته است :

مهم نیست استریم ها یا کانال های یوتیوب  چه سیستم های معرفی می کنن 
شاید این بحث برای من و شما حداکثر چند میلیون pc گیمر جذابیت داشته باشه
اما اکثر گیمر های دنیا  صرفا به دنبال دستگاهی هستن که بازی مورد علاقه اشون به خوبی اجرا کنه به همین دلیل ps4 که دوستان اینجا مسخرش میکنن تا به حال 110 میلیون فروخته  

Switch که مشخصاتش در مقابل pc های روز شبیه شوخی تنها در 2 سال بیش از 37  میلیون فروخته

کاملا موافقم

در واقع باید منظورمو دقیق تر میگفتم(جمله قبلیمو اینجور اصلاح میکنم: با افزایش قدرت و کاهش هزینه گیمر ها میتونن سیستم مناسبشونو خرید کن حالا PC یا PS4 یا Xbox باشه یا هر کنسول دیگه‌ای باشه)

در 14 ساعت قبل، memex گفته است :

همه امریکا نیستن که عزیز  :62_dizzy_face:

الانشم شما میتونی با یه سری حرکت های ساده(بعضا متوسط از نظر درجه سختی) چندتا رزبری پای رو با هم شبکه کنی و به شکل یه ابر رایانه(در واقع ابر رزبری) استفاده کنی

اگه میشد برا هرکی راحت باشه تا الان میشد و سرصداش زیاد بود برای هرکسی نه چون ۹۹ درصد کاربران ویندوزین و این راه حل هایی که من میگم بعضی تو ویندوز غیر قابل اجرا هستند

بعد اونجورم نیست که هرچی ترد بیشتر داشته باشیم به معنی بهره وری بهتر هست باید نرم افزار هم بتونه در ترد های مختلف تقسیم کار کنه خدایی وات د فاک!:117_eyes: کجا گفتم ترد بیشتر بهره وری بیشتر؟ عزیزم من گفتم میتونم با این سیستم(مجموعه PS4 ها) کارایی بهتری از سیستم مشابه بگیرم این خیلی با نخ بیشتر قدرت بیشتر فرق داره! درضمن تقسیم کار هم زیاد به خود نرم‌افزاری که اجرا میکنید ربطی نداره بلکه از وظایف کرنل سیستم عامل و میکرو کد پردازنده هست!(لازمه جریال تردریپر رو باز گو کنم؟؟؟)

با ps4 هم ارزش هزینه نداره بخوان سوپر کامپیوتر بسازن چون معماری x86 هست و برتری خاصی نصیبشون نمیشه مگه اینکه خیلی گدا باشن  خخخخخخخخخخخ

شما راحت میبینیش ولی وقتی بری تو کارش میفهمی دنگ و فنگ داره(تجربشو دارم من و یکی از دوستام حدود ۵۰ تا رزبری رو برای بررسی ساختار نود های رایانه ای و اینکه ساختار ابر کامپیوتر با گره های زیر مجموعه ای چطور میتونه باشه برای تدریس به دانشجوهاش شبکه کردیم)

اگه بخوان میشه  ولی نمیخوان در واقع ممکنه براشون صرفه اقتصادی نداشته باشه همین الانشم مثلا AMD و nVIDIA بخوان میتونن گرافیکهایی بزنن که حد اقل ۲ برابر بهترین گرافیکهای حال حاضرشون قدرت داشته باشه اما این کار رو نمیکنن چرا چون هم از نظر اقتصادی به صرفه نیست هم منطقی نیست! قبلا هم گفتم ممکنه به دلیل هزینه یا وقت زیاد اینکار(اپتیمایز کردن رو انجام ندن)

مثلا با ولکان جفت کارت ها پشتیبانی خوبی دارن و مشکلات به اندازه dx ها نیست خب api ها نقش مهمی دارن ولی همه چیز نیستن! الان برای اجرای یه بازی ساده ما حد اقل ۶−۸ لایه مختلف داریم که از سخت افزار تا api(حالا یا dx یا vulcan) و خود بازی رو شامل میشه اینکه هر لایه چقدر خوش بهره باشه و چطور با لایه های بالایی و پایینیش در ارتباط باشه خیلی مهمه و اینکه بعضا اپتیمایز کردن این سطوح واقعا کابوسیه برای خودش 

میشه امیدوار بود در اینده این معماری ها حول مچ بودن با یه api درست حسابی ساخته بشن

به ولکان که امیدوارم (خوشحالم)و تا الانم بهتر از dx ظاهر شدن اینم درست میشه

و الانم اعتقاد دارم اگه کسی پول داره بهتره هم کنسول داشته باشه هم pc با این موافقم خودمم اینکار رو میکنم منتها من زیاد با ایکس باکس حال نمیکنم همین:7_sweat_smile:

پ.ن: وات دفاک جهت نشان دادن تعجب بالا مورد استفاده قرار گرفته است و کاربرد دیگری ندارد

پ.ن پ.ن: مثل این برگه بیخودیا که میدن به ملت نوشتم!:4_joy:

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، MojArch گفته است :

لانشم شما میتونی با یه سری حرکت های ساده(بعضا متوسط از نظر درجه سختی) چندتا رزبری پای رو با هم شبکه کنی و به شکل یه ابر رایانه(در واقع ابر رزبری) استفاده کنی

خوب میشه ولی مگه این ابر رزبی پای چقد قدرت داره😂😂

درضمن تقسیم کار هم زیاد به خود نرم‌افزاری که اجرا میکنید ربطی نداره بلکه از وظایف کرنل سیستم عامل و میکرو کد پردازنده هست

نه دیگه  ربط داره به کرنلم ربط داره یه جورایی مکملن البته بحث من روی یک برنامه و شکستن دستورات اون به اجرای دستورات موازی هست حالا چه همروندی باشه  چه موازی  یعنی کد سریالی اجرا نشه و هر هسته یا نخ یه کار مستقل رو انجام بدن 

نه اینکه برنامه ما تک نخی باشه ولی سیستم عامل تعیین کنه کی و چه زمان کدوم ترد باشه منظورم این نیست

زبان برنامه نویسی شما وقتی بتونه ازین قابلیت پشتیبانی کنه به کرنل درخواست میده کرنلم اگه اوکی بود با الگوریتمی که داره ترد بندی هارو انجام میده پردازندم باید اون مقدار ترد رو ساپورت کنه ولی اگه ربط نداشته باشه کرنل چجوری میخواد 1برنامه مثلا vlc رو به 16ترد پردازشی موازی تقسیم کنه؟؟ 

خدایی وات د فاک!:117_eyes: کجا گفتم ترد بیشتر بهره وری بیشتر

وقتی میگی 22تا هسته با فلان تا نخ داره یعنی بهره وری بیشتر نسبت به 8هسته و 16ترد معماری حاضر دیگه البته معماری این دو فرق دارن و مقایسش درست نیست ولی متن شما اینو میرسونه

یجورایی شما میزنی زیر حرفت😂😂

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، memex گفته است :

خوب میشه ولی مگه این ابر رزبی پای چقد قدرت داره1f602.png1f602.png

نه دیگه  ربط داره به کرنلم ربط داره یه جورایی مکملن البته بحث من روی یک برنامه و شکستن دستورات اون به اجرای دستورات موازی هست حالا چه همروندی باشه  چه موازی  یعنی کد سریالی اجرا نشه و هر هسته یا نخ یه کار مستقل رو انجام بدن 

نه اینکه برنامه ما تک نخی باشه ولی سیستم عامل تعیین کنه کی و چه زمان کدوم ترد باشه منظورم این نیست

زبان برنامه نویسی شما وقتی بتونه ازین قابلیت پشتیبانی کنه به کرنل درخواست میده کرنلم اگه اوکی بود با الگوریتمی که داره ترد بندی هارو انجام میده پردازندم باید اون مقدار ترد رو ساپورت کنه ولی اگه ربط نداشته باشه کرنل چجوری میخواد 1برنامه مثلا vlc رو به 16ترد پردازشی موازی تقسیم کنه؟؟ (ببین به ظاهر یه نخ هست ولی به چندین میکرو نخ تبدیل میشه)

وقتی میگی 22تا هسته با فلان تا نخ داره یعنی بهره وری بیشتر نسبت به 8هسته و 16ترد معماری حاضر دیگه البته معماری این دو فرق دارن و مقایسش درست نیست ولی متن شما اینو میرسونه

یجورایی شما میزنی زیر حرفت1f602.png1f602.png

یادم نیست ابر رزبریه چقدر قدرت داشت بیشتر بحث معماری سیستم و نود ها بود!

من که گفتم به کرنل و میکرو کد پردازنده ربط داره! چرا دور باطل میزنی؟:46_confounded: ببین قبلا اینطوری بود که دستور به صورت یه تک رشته وارد پردازنده میشد و همون تک رشته هم پردازش میشد اما الان خود سیستم میاد هر رشته رو به میکرو رشته هایی(در واقع میکرو پردازش u ops) تبدیل میکنه و سر آخر هم نتیجه رو تحویل برنامه میده در بیشتر مواقع این بخش برای برنامه یه جعبه سیاه هست و نیازی هم ندارن بدونن اونجا دقیقا چه خبره!

در مورد جملات قرمز شده هم فک کنم دچار اشتباه شدید! کل اون بحث در مورد power PC هست و در این ساختار عملا نخ بیشتر میشه پردازش بیشتر(شما فرض کن در هر سیکل کاری به جای ۲ نخ ۴ و ۸ نخ پردازش میشه!) و اما من فک کردم در مورد PS4 ها دارید این حرف رو میزنید! به همین خاطر تعجب کردم!

و اینکه به خاطر ماهیت power PC بیشتر برنامه ها با پیش فرض تعداد هسته بالا و نخ های بالا ساخته میشن در نتیجه مشکلی از این بابت نداره!

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام

PlayStation 5 To Be Almost As Powerful As RTX 2080; GPU To Be Clocked At 2GHZ

ظاهرا خیلی قوی تر از اونچه که فک میکنید خواهد بود

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

سلام

حدود قیمتیش چند دلاره؟ با قیمت خیلی راحت میشه گفت که همش هایپه این حلبی. 

الان یک بحث کلی هست که بخاطر محدودیت فضایی که وجود داره چجوری 2گیگاهرتز هس فرکانسش که رابطه مستقیمی با دما داره. مگر اینکه بخواد از کولینگ مایع حساب شده ای استفاده استفاده کنند. 

همیشه کنسول قبل ورودش به بازار همینطوری بزرگ نمایی شده و موقعی که بدست مصرف کننده رسیده یه چیز دیگه بوده در واقعیت و در حد یه intry level در مقابل high end کامپیوتر خواهد بود. 

ولی با معلوم شدن قیمت تقریبا نصف قضیه معلوم میشه ک هایپ هست یا نه. این چیزایی ک میگن پیشکش همون نصفشو براورده بکنه کنسول بازا کلاشونو میندازن هوا. 

ویرایش شده توسط centenario
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، centenario گفته است :

حدود قیمتیش چند دلاره؟ با قیمت خیلی راحت میشه گفت که همش هایپه این حلبی. 

الان یک بحث کلی هست که بخاطر محدودیت فضایی که وجود داره چجوری 2گیگاهرتز هس فرکانسش که رابطه مستقیمی با دما داره. مگر اینکه بخواد از کولینگ مایع حساب شده ای استفاده استفاده کنند. 

همیشه کنسول قبل ورودش به بازار همینطوری بزرگ نمایی شده و موقعی که بدست مصرف کننده رسیده یه چیز دیگه بوده در واقعیت و در حد یه intry level در مقابل high end کامپیوتر خواهد بود. 

ولی با معلوم شدن قیمت تقریبا نصف قضیه معلوم میشه ک هایپ هست یا نه. این چیزایی ک میگن پیشکش همون نصفشو براورده بکنه کنسول بازا کلاشونو میندازن هوا. 

اول از همه یاد بگیرید رعایت ادب رو داشته باشید(خوبه منم به PC بگم یه تیکه آشغال که حتی حلبی هم نیست؟)

نیاز به کولینگ مایع نداره!

با توجه به کوچیک تر شدن FinFit تولید دما هم کمتر میشه و در نتیجه با راه حل های ساده میشه دما رو کنترل کرد.

هیچ وقت entry level نبوده حد اقل یکم جستجو بفرمایید حتی تو یه دوره پی سی آرزوش بوده به قدرت کنسول برسه

اما در زمینه قیمت هنوز چیزی معلوم نیست اما فک نمیکنم با کاهش قیمتی اخیر قطعات اونقدری که شما میل به بزرگنمایی داری تاثیر منفی روی کارایی بذاره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر اینقدر قدرتمند باشه دیگه نایی برای PS4 Pro  و معمولی نمیمونه چه برسه به Xbox ها
فکر نمیکنم اینقدر قوی بسازن کنسول رو چون نیازی ندارن فکر میکنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

همچنان عقیده دارم این نسل از کنسول ها سخت افزار مناسبی دارند که تا 4-5 سال کنسول دارا خیالشون راحت باشه و کنسول میان نسلی نداشته باشیم.

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، MojArch گفته است :

سلام

بهتره تا اون موقع صبر کنیم 

اگه قدرتی مثل 2080 داشته باشه با بهینه سازی ها قطعا 4k رو 60 فریم بدون هیچ upscale میتونه اجرا کنه البته بدون raytrace 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

اگر اینقدر قدرتمند باشه دیگه نایی برای PS4 Pro  و معمولی نمیمونه چه برسه به Xbox ها
فکر نمیکنم اینقدر قوی بسازن کنسول رو چون نیازی ندارن فکر میکنم

شاید

شاید هم خیر!

بلاخره چیزی نزدیک ۵−۶ ماه دیگه مشخص میشه(حالا یکم دیرتر یا زودتر)

در 1 ساعت قبل، HeX گفته است :

همچنان عقیده دارم این نسل از کنسول ها سخت افزار مناسبی دارند که تا 4-5 سال کنسول دارا خیالشون راحت باشه و کنسول میان نسلی نداشته باشیم.

من هم با دیدگاه شما موافقم.

به نظرم جفت شرکت ها درس از کنسول میان نسلی گرفتن و احتمال بالا تکرارش نمیکنن!

در 5 دقیقه قبل، memex گفته است :

بهتره تا اون موقع صبر کنیم 

اگه قدرتی مثل 2080 داشته باشه با بهینه سازی ها قطعا 4k رو 60 فریم بدون هیچ upscale میتونه اجرا کنه البته بدون raytrace 

چون یادمه حرف از 8K و رفرش ریت بالا(۱۲۰ فریم)بود پس این حد از پرفورمنس خیلی دور از ذهن نیست!

ولی خب همونطور که اشاره کردی باید تا عرضه صبر کرد.

لینک به دیدگاه

شما نمیتونی میزان فریم رو با ترافلاپ مشخص کنی رجوعتون میدم به این صفحه:

https://www.google.com/search?ei=4JNUXcvAA9PAlAa3hbeACw&q=does+ps5+2080%3F&oq=does+ps5+2080%3F&gs_l=psy-ab.3...21588.28783..28991...0.0..0.430.4440.2-3j9j1......0....1..gws-wiz.......35i39i19j35i39j0j0i131j0i67j0i203j0i22i30.aMSBSer8JR8&ved=0ahUKEwjLsJbrvIPkAhVTIMUKHbfCDbAQ4dUDCAo&uact=5

اگه قراراه  ps5 500 دلار قیمت داشته باشه شما نهایت بتونی قدرت یک گرافیک 300 دلاری روز رو براش در نظر بگیری.

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، MojArch گفته است :

اول از همه یاد بگیرید رعایت ادب رو داشته باشید(خوبه منم به PC بگم یه تیکه آشغال که حتی حلبی هم نیست؟)

نیاز به کولینگ مایع نداره!

با توجه به کوچیک تر شدن FinFit تولید دما هم کمتر میشه و در نتیجه با راه حل های ساده میشه دما رو کنترل کرد.

هیچ وقت entry level نبوده حد اقل یکم جستجو بفرمایید حتی تو یه دوره پی سی آرزوش بوده به قدرت کنسول برسه

اما در زمینه قیمت هنوز چیزی معلوم نیست اما فک نمیکنم با کاهش قیمتی اخیر قطعات اونقدری که شما میل به بزرگنمایی داری تاثیر منفی روی کارایی بذاره.

شما مگه صاحب امتیاز sony هستید که بهت برمیخوره عزیزم❤️

به کدامین قدرت کنسول برسه والا تا جایی که ما میدونیم همیشه کنسول بوده ک مانع پیشرفت پی سی گیمینگ شده این ح. ل. ب. ی. دی

بعدشم شما هر چی دوست داری به پی سی بگو راحت باش چون بحث دو پلتفرم کنسول و پی سی ثابت شدس! بنده هم هیچ تعصبی ندارم 

خلاصه ما از خدامونه چون هر چی قدرتمند تر باشه دست و بال بازیسازا بازتر میشه برای بازیسازی ب لحاظ بصری. 

از اینورم الان خود ps4 که هستش چی قرار بود بشه چی شد

اینم لنگه همون

دقیقا مثل یه رمان و داستانیه که ادم خونده و بلده انتهاشو 

نظر شخصی منه عزیز نه قصد توهین ب کسی رو دارم نه هیچی نظر همه هم محترمه. 

لابد میخواد از ray tracingهم استفاده کنه.😉

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، MojArch گفته است :

(خوبه منم به PC بگم یه تیکه آشغال که حتی حلبی هم نیست؟

براساس ذهنیتی که از شما دارم یه پیش گویی کنم:

عزیز اون چیزی که ps3 یا در ذهن  شما به طور کلی کنسول  رو قدرت مند کرد معماری متفاوتش بود نه صرف اینکه یک سخت افزار یکپارچه و بر خلاف pc  دارای تنوع سخت افزاری نباشه هرچند به جز ps3 کنسول دیگه ای اون معماری رو نداشت

مطمعنن چون در استفاده کنسول محدودیت هست  و به جز بازی کردن و اهنگ و فیلم  کاره دیگه ای نمیشه کرد قیمت به مراتب از pc کمتره و این قیمت کمتر به خاطر محدود کردن شما از کاربری سخت افزار هست

چون برای بازی ساخته شده اسمشم روشه! 

حوصله تئوری بازی هم ندارم که الان بخوای بگی محدودیت؟ آی پنتاگون دنبال ابر کامپیوتر با ps3 بود آی لینوکس بریزی روش آی فلان آی بیسار

کاربران کنسول نه تو حوزه امنیتی اینقد مهارت و دانش دارن که بتونن اینقد راحت با 5تا کیلیک بتونن چیزی که شما در سر داری رو پیاده کنن نه اصلا محدودیت های بعدش این اجازه رو میده که شما بدون دردسر استفاده ای مثل pc ازش داشته باشی اون زمانی هم که صرف یه pc ساختن از کنسول میشه ارزش نداره همون پول بزاری pc بگیری بهتره 

اما اینکه ایا کنسول حلبی هست یا نه برمیگرده به سیاست شرکت که هرچند سال نسل رو بخواد عوض کنه و هرنسل با چه قدرتی وارد میدان بشه و چقد تو اجرای بازی ها با ادعاهاشون تضاد داشته باشه نسل اول ps4 حلبی بود  

بله اینجوریاست  کنسول یه وسیله بدون دردسر مخصوص بازی کردنه اما نه بهترینه و نه تنها وسیله برای گیم محدودیتش هم نرم افزاری هست هم سخت افزاری حالا این وسط کسیم تونست با تغیراتی کاربری گیم  رو به چیز دیگه تغیر بده دلیل بر این نیست  تعریف موجودیتش عوض بشه و از کنسول بازی بودن دربیاد و جایگزین pc بشه

ولی pc یه دستگاه همه منظوره هست و محدودیتش فقط قدرت سخت افزارشه و تکنولوژی

قطعا قیمتش بیشتر از هم قدرت خودش در کنسول هست به دلایلی که اشاره کردم👆

لطفا تئوری سازی نکنید اگه میخواید پاسخ بدید

لینک به دیدگاه

در در 24 مرداد 1398 در 10:20، centenario گفته است :

شما مگه صاحب امتیاز sony هستید که بهت برمیخوره عزیزم2764.png

به کدامین قدرت کنسول برسه والا تا جایی که ما میدونیم همیشه کنسول بوده ک مانع پیشرفت پی سی گیمینگ شده این ح. ل. ب. ی. دی

بعدشم شما هر چی دوست داری به پی سی بگو راحت باش چون بحث دو پلتفرم کنسول و پی سی ثابت شدس! بنده هم هیچ تعصبی ندارم 

خلاصه ما از خدامونه چون هر چی قدرتمند تر باشه دست و بال بازیسازا بازتر میشه برای بازیسازی ب لحاظ بصری. 

از اینورم الان خود ps4 که هستش چی قرار بود بشه چی شد

اینم لنگه همون

دقیقا مثل یه رمان و داستانیه که ادم خونده و بلده انتهاشو 

نظر شخصی منه عزیز نه قصد توهین ب کسی رو دارم نه هیچی نظر همه هم محترمه. 

لابد میخواد از ray tracingهم استفاده کنه.1f609.png

نه من صاحب امتیاز سونی نیستم! اما میتونم ببینم که به دوستمون فشار اومده و در اولین جملش با توهین اومده جلو که خودش نشوندهنده خیلی موارد هست!

دقیقا اون قسمت قرمز رو بگید چی رو ثابت شدس؟ الان از حرفای من چی برداشت کردید که ثابت شدس؟

از نظر بصری بازیها ربطی به کنسول نداره(برداشتتون اشتباهه کلا)

RT حالات متفاوت داره فک کنم قبلا هم اشاره کردم باید دید کدوم حالتشو به کار میبرن(البته ناگفته نمونه که خود PC هم خیلی اوضاع جالبی تو RT نداره)

در در 24 مرداد 1398 در 19:52، memex گفته است :

براساس ذهنیتی که از شما دارم یه پیش گویی کنم:

عزیز اون چیزی که ps3 یا در ذهن  شما به طور کلی کنسول  رو قدرت مند کرد معماری متفاوتش بود نه صرف اینکه یک سخت افزار یکپارچه و بر خلاف pc  دارای تنوع سخت افزاری نباشه هرچند به جز ps3 کنسول دیگه ای اون معماری رو نداشت(باید بگم که کنسول Xbox 360 هم از معماری تقریبا مشابه با PS3 برخوردار بود علاوه بر این شما هنوز متوجه نشدید که بهینه بودن چقدر میتونه تاثیر داشته باشه و اینکه سخت افزار یکسان هست شما چقدر جای کار دارید، چون ممکنه سخت افزار A به روش C جوابگو باشه اما سخت افزار B اینطور نباشه که مفهوم اون عدم اجرای بازی یا حتی برنامه بر روی اون سخت افزار هست )

مطمعنن چون در استفاده کنسول محدودیت هست  و به جز بازی کردن و اهنگ و فیلم  کاره دیگه ای نمیشه کرد قیمت به مراتب از pc کمتره و این قیمت کمتر به خاطر محدود کردن شما از کاربری سخت افزار هست(اگر هدف محدود کرده بود چرا کمپانی به صورت رسمی از سیستم عامل دیگه با کارایی بیشتر روی کنسول حمایت میکرد؟ حتما اینم جزء تئوریهایی هست که من ساختم؟)

چون برای بازی ساخته شده اسمشم روشه! (الان شما داری دور باطل میزنی قبلا هم گفتم وقتی بحث گیم هست بی معنیه کاربردهای دیگه PC رو بگی چون اونموقع من میتونم ثابت کنم یه گوشی ۳۰۰ دلاری از PC بهتره + محدودیت در استفاده از کنسول نیست و تمام کارهایی که گفته شده میتونه انجام بده رو به راحتی انجام میده)

حوصله تئوری بازی هم ندارم که الان بخوای بگی محدودیت؟ آی پنتاگون دنبال ابر کامپیوتر با ps3 بود آی لینوکس بریزی روش آی فلان آی بیسار(تئوری بازی؟ حوصله؟ آی پنتاگون؟ آی لینوکس؟ الان شما دقیقا دنبال چی هستی؟ دنبال ایجاد جو هستی؟)

کاربران کنسول نه تو حوزه امنیتی اینقد مهارت و دانش دارن که بتونن اینقد راحت با 5تا کیلیک بتونن چیزی که شما در سر داری رو پیاده کنن نه اصلا محدودیت های بعدش این اجازه رو میده که شما بدون دردسر استفاده ای مثل pc ازش داشته باشی اون زمانی هم که صرف یه pc ساختن از کنسول میشه ارزش نداره همون پول بزاری pc بگیری بهتره 

والا نیاز به دانش خیلی خفن تو حوزه امنیت نداره یعنی اصلا ربطی به امنیت نداره نمیدونم این مورد رو از کجا اوردید! نصب لینوکس دقیقا به راحتی ۵ تا کیلیک نه ولی با ۱۰ تا حله و خب وقتی لینوکس بزنی رو کنسول همه کاربریهای پی سی رو داری حالا کجاش دانش خفن امنیت میخواد نمیدونم! محدودیت؟ الان دقیقا چه محدودیتی مدنظرته؟ به عنوان کسی که اینکار رو کرده محدودیتی نمیبینم حالا شما لطف کنی مثال بزنی خوشحال میشم! اینکه اون پول و زمان ارزش داره رو شما مشخص نمیکنی + خیلی مواقع اینکارها خیلی اطلاعات بیشتری در اختیار کاربر میذاره که از یه به اصطلاح پی سی گیمر بیشتر بلد خواهد بود!

اما اینکه ایا کنسول حلبی هست یا نه برمیگرده به سیاست شرکت که هرچند سال نسل رو بخواد عوض کنه و هرنسل با چه قدرتی وارد میدان بشه و چقد تو اجرای بازی ها با ادعاهاشون تضاد داشته باشه نسل اول ps4 حلبی بود  شما مثل اینکه هنوز ادب رو کسب نکردید! اینکه قدرتش کم بوده رو کسی منکرش نیست(البته در زمان خودش بد نبود ولی تاپ هم نبود)

بله اینجوریاست  کنسول یه وسیله بدون دردسر مخصوص بازی کردنه اما نه بهترینه و نه تنها وسیله برای گیم محدودیتش هم نرم افزاری هست هم سخت افزاری حالا این وسط کسیم تونست با تغیراتی کاربری گیم  رو به چیز دیگه تغیر بده دلیل بر این نیست  تعریف موجودیتش عوض بشه و از کنسول بازی بودن دربیاد و جایگزین pc بشه (چجوریاست؟ اینجوری که شما همیشه حرف های بقیه رو تحریف میکنید؟ من کجا ادعا کردم کنسول باید جایگزین پی سی بشه؟ یا موجودیتش عوض بشه؟ اتفاقا من مخالف اینم که کنسول و پی سی رو بر اساس کارهایی که انجام میدن بررسی کنیم و مورد مقایسه قرار بدیم(قبلا هم گفتم اینجا بحث گیم هست باقی کاربردهای هر دستگاهی حتی کنسول بی معنی هست) حالا شما نمیخوای قبول کنی اون یه بحث دیگس)

ولی pc یه دستگاه همه منظوره هست و محدودیتش فقط قدرت سخت افزارشه و تکنولوژی(اتفاقا مشکل پی سی در سخت افزار و نرم‌افزار اون هست مخصوصا در حیطه گیم چون مشکل فرگمنشن و بهینه نبودن سیستم عامل برای گیم و خیلی موارد دیگه از محدودیت های پی سی هست و اینکه از منظر همه منظوره بودن گوشی از پی سی همه منظوره تر هست:10_wink:)

قطعا قیمتش بیشتر از هم قدرت خودش در کنسول هست به دلایلی که اشاره کردم1f446.pngدلایلتون کفایت نمیکنه!

لطفا تئوری سازی نکنید اگه میخواید پاسخ بدید

والا تئوری سازیها از سمت شما شکل گرفته (تئوری جایگزین شدن کنسول به جای PC رو شما کشیدی وسط) و من فقط حسب واقعیات و مواردی که اتفاق افتاده حرف زدم

پس خواهشا اونچه رو که خودتون فکر میکنید رو به باقی افراد نسبت ندید! 

متوجه ذهنیتتون هم شدم!

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

الان شما داری دور باطل میزنی قبلا هم گفتم وقتی بحث گیم هست بی معنیه کاربردهای دیگه PC رو بگی چون اونموقع من میتونم ثابت کنم یه گوشی ۳۰۰ دلاری از PC بهتره + محدودیت در استفاده از کنسول نیست و تمام کارهایی که گفته شده میتونه انجام بده رو به راحتی انجام میده)

کلا متوجه نمیشی چیمیگم 

میگم قیمت بیشتر pc به خاطر قدرت درزمینه های دیگه نسبت به کنسوله همین و بس 

بله در قیمت برابر مثلا 500دلار عمرا شما کامپیوتری بتونی ببندی که اندازه قدرت کنسول باشه  

شما ثابت کن گوشی 300دلاری در همه جوانب بهتر از pc هست در همه جوانب

نمیتونه انجام بده عزیز اگه راحت و دردسترس بود الان همه کنسول میخریدن جای pc 

این حرف شما همینو میرسونه 😂

🙂

در 5 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

الان نصب لینوکس دقیقا به راحتی ۵ تا کیلیک شده و خب وقتی لینوکس بزنی رو کنسول همه کاربریهای پی سی رو داری حالا کجاش دانش خفن امنیت میخواد نمیدونم! محدودیت؟ الان دقیقا چه محدودیتی مدنظرته؟ به عنوان کسی که اینکار رو کرده محدودیتی نمیبینم حالا شما لطف کنی مثال بزنی خوشحال میشم! اینکه اون پول و زمان ارزش داره رو شما مشخص نمیکنی + خیلی مواقع اینکارها خیلی اطلاعات بیشتری در اختیار کاربر میذاره که از یه به اصطلاح پی سی گیمر بیشتر بلد خواهد بود

محیط نصبش به راحتی 5کیلیک هست  اگه چیزی برای ریختن لینوکس مانع نشه ایا درایور های لازم هم دارید؟ در درایور ها مدل محصول بررسی میشه ایا مدل قطعات کنسول در درایور وجود داره؟ 

شما میخوای خودت دستی درایور بنویسید؟ این محدودیت اول 

محدودیت دوم حافظه اشتراکی سیپیو و گرافیک هست حالا کرنل استاندارد لینوکس چجوری باید منابع رو اختصاص بده؟ 

محدودیت زیاده باید بشینم فکر کنم ببینیم چیا هست  و مطعمنن ارزش هم نداره چون هیچکس دنبال دردسر و سر کله زدن با مشکلات پیش بینی نشده نیست

در 23 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

شما همیشه حرف های بقیه رو تحریف میکنید؟ من کجا ادعا کردم کنسول باید جایگزین پی سی بشه؟

شما کلا همه چیو به خودت میگیری؟ 😂😂 من گفتم شما گفتی مگه توهم زدید؟ من کلی گفتم میگم نباید قاطی کرد کار کرد هارو 

مثلا گوشی رو برای انجام کارهای روزمره و نیاز های عادی ساختن ولی نمیتونی باهاش کارهای تخصصی انجام بدی اصلا قدرت انجام این کارو نداره هرچیزی به جاش دیگه

در 25 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

اتفاقا مشکل پی سی در سخت افزار و نرم‌افزار اون هست مخصوصا در حیطه گیم چون مشکل فرگمنشن و بهینه نبودن سیستم عامل برای گیم و خیلی موارد دیگه از محدودیت های پی سی هست و اینکه از منظر همه منظوره بودن گوشی از پی سی همه منظوره تر هست)

😅بازی ساز با api کار میکنه چیکار به این داره که گرافیک شما 1000تا هسته داره یا 200تا؟یا معماریش چیه؟ 

فلسفه تنظیمات چیه پس؟ اون بهینه سازی که شما مد نظر داری در سطح موتور بازی سازی هست که خوب اونم هر پارتنری بهتر همکاری کنه به نفع اون تموم میشه

شما با گوشی کار کن  اره دوربین داره سیم کارت داره وای فای داره و... ولی خوب اینارو رو pc هم میتونی داشته باشی اگه مشکل حمل و نقل نداری عوضش قدرتمند تره و محدودیت کمتری داری ولیییی همه اینا در جای خودش کاربرد داره مثلا اگه بخوام شبکه مجازی باشم با گوشی راحت تره ولی کارای دیگه تمام با pc انجام میدم  چون با گوشی سخت و نشدنی شایدم گاهی هنگی بشه و هرچیزیو جای خودش استفاده میکنم بلخره ابزاره گذاشته شده تا استفاده کنم و چیزیو جای چیزی استفاده نکنم

کنسول، هم خوبه برا کسی که پول کافی نداره و فقط میخواد بازی کنه وهم  دنبال عناوین انحصاری باشه 

کلا شما یه جوری هستی نمیدونم چرا

اولین نفرم نیستم که این حسو دارم 

کلا دنبال پذیرش نیستید همش دنبال سعی بر اثبات حرف خودتون دارید 

بیشتر باعث اعصاب خوردی هست این حرکت چون هرچیزی میگیم شما یه چیزی میگید که بگید نه این حرف غلطه نه این درست نیست و یه جایگزین بندازید وسط تا اثبات کنید بقیه غلط میگن

😅ما به این حرکت میگیم وهم دانش 

بلخره منم خیلی چیزارو پذیرفتم هم از شما هم از دیگران ولی شما خیلی سطحی نگاه میکنید و خیلیم با اعتماد 100درصد بیان میکنید موضوعات رو  جوری که انگار 50سال در این زمینه فعالیت دارید  

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...