رفتن به مطلب

مشکل با کراس فایر RX580

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان من دوتا گرافیک Rx580 دارم داخل کاتالیست قسمت gaming داخل قسمت global setting هم تیک کراس فایر رو زدم ولی داخل بازی فقط از یه گرافیک لود میکشه

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، vahidati گفته است :

سلام دوستان من دوتا گرافیک Rx580 دارم داخل کاتالیست قسمت gaming داخل قسمت global setting هم تیک کراس فایر رو زدم ولی داخل بازی فقط از یه گرافیک لود میکشه

بقیه  قطعات چیه ؟

تو چ گیمی تست کردی؟

بایوس کارت دیفالته؟

ویرایش شده توسط αяιαиχ97
لینک به دیدگاه

چیپ h97  کراسفایر ساپورت میکنه  اما فقط در حالت PCIE 4X پس میشه گفت عملا  رو این بورد بی فایدس و تاثیر آنچنانی حس نمیکنی!

اما اینکه چرا کراس فایر تو گیم  کار نمیکنه:

بایوس مادربرد رو آپدیت کن و درایورفعلی رو با DDU بپاک و  آخرین درایور استیبل  کارت  ک  19.5.2 هس بنصب

تو gpu z  و Radeon Setting چک کن ک کراس فایر فعال باشه

eceOl4j7gPJ6BGok.jpg

1.thumb.jpg.211bd2d8b7b13683af3ca00fbd1bbacc.jpg

گیم های مدنظر رو ب Radeon Setting  اضافه کن 

2.thumb.jpg.65d431885b179ecc8b438254231dcb16.jpg

3.thumb.jpg.cbf39090def7f206d3de12d13263dd74.jpg

ی پروفایل برا کراس فایر انتخاب کن 

تفاوت پروفایل های کراس فایر:

• Disabled: The 3D application runs in single GPU mode.
  • Default mode: If the 3D application has a driver profile it will be used. If a driver profile does not exist, the application will run in single GPU mode.
  • AFR friendly: The application will run in multi GPU mode with resource tracking disabled using alternate frame rendering. Each GPU will take turns rendering frames. AFR friendly makes assumptions that the 3D application was built to be multi GPU aware and could cause image corruption if it was not built that way.
  • Optimize 1x1: The 3D application will run in multi GPU mode using alternate frame rendering, but with optimizations for 1x1 surfaces.
  • AFR compatible: The 3D application will run in multi GPU mode with resource tracking enabled using alternate frame rendering.
  • Use AMD pre-defined profile: This mode allows the use of an existing driver profile and applies it to the current 3D application.

4.thumb.jpg.c567ddfb68fa71cfe7dfe57296420b74.jpg

لیست گیم هایی ک کراس فایر ساپورت میکنن    چک کن  بازی مد نظرت باید  تو این لیست باشه

ویرایش شده توسط αяιαиχ97
لینک به دیدگاه

تمام این کارا رو انجام دادم  داخل gpu-z هم نوشته 2 تا gpu فعاله ولی داخل گیم کار نمیکنه داخل codwwII و BF V تست کردم

لینک به دیدگاه

در در 5 مرداد 1398 در 13:33، αяιαиχ97 گفته است :

چیپ h97  کراسفایر ساپورت میکنه  اما فقط در حالت PCIE 4X پس میشه گفت عملا  رو این بورد بی فایدس و تاثیر آنچنانی حس نمیکنی!

اما اینکه چرا کراس فایر تو گیم  کار نمیکنه:

بایوس مادربرد رو آپدیت کن و درایورفعلی رو با DDU بپاک و  آخرین درایور استیبل  کارت  ک  19.5.2 هس بنصب

تو gpu z  و Radeon Setting چک کن ک کراس فایر فعال باشه

eceOl4j7gPJ6BGok.jpg

1.thumb.jpg.211bd2d8b7b13683af3ca00fbd1bbacc.jpg

گیم های مدنظر رو ب Radeon Setting  اضفه کن 

2.thumb.jpg.65d431885b179ecc8b438254231dcb16.jpg

3.thumb.jpg.cbf39090def7f206d3de12d13263dd74.jpg

ی پروفایل برا کراس فایر انتخاب کن 

تفاوت پروفایل های کراس فایر:

• Disabled: The 3D application runs in single GPU mode.
  • Default mode: If the 3D application has a driver profile it will be used. If a driver profile does not exist, the application will run in single GPU mode.
  • AFR friendly: The application will run in multi GPU mode with resource tracking disabled using alternate frame rendering. Each GPU will take turns rendering frames. AFR friendly makes assumptions that the 3D application was built to be multi GPU aware and could cause image corruption if it was not built that way.
  • Optimize 1x1: The 3D application will run in multi GPU mode using alternate frame rendering, but with optimizations for 1x1 surfaces.
  • AFR compatible: The 3D application will run in multi GPU mode with resource tracking enabled using alternate frame rendering.
  • Use AMD pre-defined profile: This mode allows the use of an existing driver profile and applies it to the current 3D application.

4.thumb.jpg.c567ddfb68fa71cfe7dfe57296420b74.jpg

لیست گیم هایی ک کراس فایر ساپورت میکنن    چک کن ک  بازی مد نظرت باید  تو این لیست باشه

سوال دومم اینه که من یه سیستم ddr4 دیگه دارم با چیپ z270 که یه سیستم جدا از این یکی هیست میتونم گرافیک اولم  RX580-8GB بندازم گرافیک دوم رو یدونه 4 گیگ RX580 بندازم هر دو برند مموری هاشون یکیه و فرکانس gpu یکیه ام فرکانس هشت گیگ 2000 ,و چهار گیگ 1750 هست مشکلی نیست

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، αяιαиχ97 گفته است :

چیپ h97  کراسفایر ساپورت میکنه  اما فقط در حالت PCIE 4X

این میشه معادله pci ex 2 8x 

اتفاقا بد نیست پهنای باند خوبیه و کافیه

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، memex گفته است :

این میشه معادله pci ex 2 8x 

اتفاقا بد نیست پهنای باند خوبیه و کافیه

pcie 3 8x برا کراس فایر با گرافیکای امروزی دیگ حداقله حتی sli هم زیر x8 کار نمیکنه حالا اینکه چرا این مادبرد این قابلیتو قرار داده بر میگرده ب سیاست تبلیغاتی شرکت سازنده 

البته با 4x تست نکردم ولی نباید خیلی انتظار بالایی داشت

A motherboard with at least two free PCIe x16 slots, operating in at least in x8 mode Nvidia does not support SLI on x4 links

ویرایش شده توسط αяιαиχ97
لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، vahidati گفته است :

سوال دومم اینه که من یه سیستم ddr4 دیگه دارم با چیپ z270 که یه سیستم جدا از این یکی هیست میتونم گرافیک اولم  RX580-8GB بندازم گرافیک دوم رو یدونه 4 گیگ RX580 بندازم هر دو برند مموری هاشون یکیه و فرکانس gpu یکیه ام فرکانس هشت گیگ 2000 ,و چهار گیگ 1750 هست مشکلی نیست

هیچ مشکلی نیس ولیVRam هر دو کارت رو 4GB قفل میشه

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

اخه عزیز من تمام بازی کراس فایر ساپورت نمی کنن

بعضی از بازی ها فقط یک کارت ساپورت می کنند یعنی کارت دوم بی فایده است البته در بعضی از انها 

در بعضی از بازی ها فقط 10 درصد تفاوت دیده شده

ضمنا بهتر بود یک کارت دیگر بگیری چون هم ام ای دی و هم انویدیا خیلی دو کارت را پشتیبانی نمی کنند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جفتشو بفروش یه 1070Ti یا 1080 بگیر دوست گرامی به دردسرش و مصرف برق و ... نمی ارزه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...