رفتن به مطلب

مقایسه بین دو ست ای ام دی و اینتل

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت اساتید گرامی

ببخشید من میخوام یک کامپیوتر جمع کنم. بیشتر برای برنامه نویسی و تولید محتوا نیاز دارم. واقعا بین دو برند عظیم اینتل و ای ام دی موندم. با تحقیق و درنظر گرفتن بودجه متوجی شدم که فقط میتونم یکی از دو ست زیر رو داشته باشم. اگه میشه لطف کنید و من رو برای انتخاب یکی از دو ست زیر راهنمایی کنید. لطفا اگه متوجه شدید که قطعات زیر با هم مچ نیست بهم اطلاع بدبد تا اقدام به تصحیح قطعات کنم. 

توی ست ای ام دی ما رم 16 رو داریم که البته خیلی برام مهم نیست چون بعدا میتونم ارتقا بدم.

کارت گرافیک رو قبله تهیه کردم و مدلش : saphire nitro+  rx580 8 GB

ست اینتل

پردازنده

Core i5-6900K COFEE LAKE

مادربرد

MSI Z370 A PRO

کارت رم

ADATA XPG Z1 8GB 2800

ست ای ام دی

پردازنده

Ryzen5 2600X

مادربرد

Gigabyte B450 AORUS PRO

کارت رم

Geil EVO X AMD Edition RGB DDR4 3000MHZ 2* 8GB

لینک به دیدگاه

برای برنامه نویسی و تولید محتوا با adobe 

سمت amd نرید

اسم سیپیو باندل اینتلتون اشتباه هست دوستان راهنمایی میکنند

شما یه i5 9400 با b360 نیاز دارید

یا 9600k با z370 aii

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز 

نام cpu اینتل موردنظرتون i7 6900k

همچنین به مادربرد x99 احتیاج داره

پ.ن(اگرم منظورتون i5 سری Cafe lake بوده پس مدلش میشه i5 8600k به همراه مادبرد z370 یا h370 یا b360)

موفق باشید 🌹

ویرایش شده توسط ShQringQn
لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، ShQringQn گفته است :

درود دوست عزیز 

نام cpu اینتل موردنظرتون i7 6900k

همچنین به مادربرد x99 احتیاج داره

پ.ن(اگرم منظورتون i5 سری Cafe lake بوده پس مدلش میشه i5 8600k به همراه مادبرد z370 یا h370 یا b360)

موفق باشید 1f339.png

نه من فکر کنم 9600k رو اشتباهی 6900k نوشته باشه. چون اگه دقت کنید مادربرد رو هم z370 گفته که برای سری 8 و 9 هستش. 

لینک به دیدگاه

من پیشنهاد می دم اینتل بگیرید  و به جای 9600k بیایید و i7 8700  بگیرید. علت هم اینه که 9600k دارای 6 تا Threads است ولی 8700 دارای 12 تا  و برای کارهای تولید محتوا و work station تعداد Threads خیلی مهمه. اگه اینجا رو هم ببینید، 8700  مقدار 11% از 9600k در کارهای work station قوی تره. ضمنا  دماش هم کمتره و خنک کننده ساده تری نیاز دارید و فقط تنها اشکالش اینه که نمی شه اورکلاکش کرد چون سری k نیست.

اگه می خواید amd بگیرید بهتره برید سراغ سری 3000 که جدید آمدن و کارایی و قیمت خیلی مناسبی دارن. ryzen 5 3600  گزینه خوبیه که از نظر کارایی مشابه همون i7 8700 هستش. 

لینک به دیدگاه

سلام بدون شک خرید رایزن 

سری 3600 توصیه میشه

و گول تبلیغات الکی رو هم نخورید که بخواید حتما مادربرد 570 تهیه کنید

مادربرد های سری 300 و 400 بگیرید و با خیال راحت استفاده کنید 

رایزن به باس رم خیلی حساس هرچی بالاتر بهتر

به نظر من اگه بودجتون هم محدود بود فعلا یه 8گیگ 3200 بندازید 

بعدا یه 4 یا یه 8 دیگه بهش اضافه میکنید 

اگه عجله ندارید وایسید تا حداکثر 1ماه دیگه فروشگاهای سخت افزاری موجود میکنن سری 3000 رو 

ولی اگر مثل بنده بی نهایت عجول هستید به راحتی میتونید یا مستقیم یا از سایت های واسطه از اونور سفارش بدید

البته از دوستان با تجربه بپرسید که به چه سایتی سفارش بدید

چون یه سری هستن الان که سفارش بدی خون به دلت میکنن تا 3ماه دیگه هم دستت نمیرسه 

ولی یه سری هستن نهایت 45 روزه به دستتون میرسونن 

موفق باشی

و پیشاپیش مبارکت باشه 

لینک به دیدگاه

برای تولید محتوا به دلیل توانایی بسیار خوب سری رایزن در پردازش های چند هسته ای همچنین قیمت معقول در برابر توانایی  , این سری توصیه میشن , بنده کارم موشن گرافیک و پریمیر و 3D هست و هیچ مشکلی با این پلتفرم ندارم

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Gintama گفته است :

برای تولید محتوا به دلیل توانایی بسیار خوب سری رایزن در پردازش های چند هسته ای همچنین قیمت معقول در برابر توانایی  , این سری توصیه میشن , بنده کارم موشن گرافیک و پریمیر و 3D هست و هیچ مشکلی با این پلتفرم ندارم

والا قیمتا الان در 1 رده هست

به نظرم ارزش خرید اینتل به دلیل پایداری بیشتره

مخصوصا i7 8700

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، vahidvazirreza گفته است :

سلام خدمت اساتید گرامی

ببخشید من میخوام یک کامپیوتر جمع کنم. بیشتر برای برنامه نویسی و تولید محتوا نیاز دارم. واقعا بین دو برند عظیم اینتل و ای ام دی موندم. با تحقیق و درنظر گرفتن بودجه متوجی شدم که فقط میتونم یکی از دو ست زیر رو داشته باشم. اگه میشه لطف کنید و من رو برای انتخاب یکی از دو ست زیر راهنمایی کنید. لطفا اگه متوجه شدید که قطعات زیر با هم مچ نیست بهم اطلاع بدبد تا اقدام به تصحیح قطعات کنم. 

توی ست ای ام دی ما رم 16 رو داریم که البته خیلی برام مهم نیست چون بعدا میتونم ارتقا بدم.

کارت گرافیک رو قبله تهیه کردم و مدلش : saphire nitro+  rx580 8 GB

ست اینتل

پردازنده

Core i5-6900K COFEE LAKE

مادربرد

MSI Z370 A PRO

کارت رم

ADATA XPG Z1 8GB 2800

ست ای ام دی

پردازنده

Ryzen5 2600X

مادربرد

Gigabyte B450 AORUS PRO

کارت رم

Geil EVO X AMD Edition RGB DDR4 3000MHZ 2* 8GB

درود اگه منظور شما Core i7- 6900K هست پس همین رو CPU رو بگیرید  ولی اگه منظور Core i5-9600K هست حتما سراغ رایزن برید برای تولید محتوا البته فک کنم منظور شما i5 9600K هست چون 6900K خیلی گرون و نایابه 😑

ویرایش شده توسط Slasher
لینک به دیدگاه

اگ عجله  نداری با توجه ب قیمت رایزن 3600 

جالبه گوگل  داره  بخاطر باگ های متعدد (مث  ... MDS ، Meltdown ، Spectre،Spoiler، Zombieload و...  ) و عدم پایداری پرفورمنس پردازنده های اینتل  ،  پردازنده های AMD رو  جایگزین  سروراش  میکنه بعدبعضی دوستان فتوای عدم پایداری Amd میدن

https://www.pcgamesn.com/amd/google-amd-epyc-intel-server

ویرایش شده توسط αяιαиχ97
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...