رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید سیستم تا 2 تومن

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان من یه سیستم میخوام برای کار با 3dmax بودجه هم تا سقف 2 تومن بدون گرافیک و با احتساب مانیتور گرافیک بعدا میگیرم

لینک به دیدگاه

پردازنده : Intel Core i5 2500K 1155 قیمت 299000

مادربورد :Asus P8Z68-V LE قیمت 280000

رم : GSkill Ripjaws X 2x4 GB 1600 CL8 قیمت 150000

هارد : SEAGATE 1TB قیمت 163000 تومان

هارد جامد : Adata S511 60 GB قیمت 195000 تومان

درایو نوری :DVD-RW Plextor قیمت 45000

پاور : Green 600A-EU قیمت 97000

کیس : Green X5 FUSION قیمت 122000

مانیتور : ASUS ML239H 23 inch IPS قیمت 406000 تومان

کیبورد و ماوس مناسب برای کار طراحی : 100000 تومان

اسپیکر : 40000 تومان

جمع کل : 1897000 تومان . فیمتها ممکنه تغییر کرده باشن . بستگی به مدل کارت گرافیک انتخابی ممکنه پاور نیاز به تعویض داشته باشه .

لینک به دیدگاه

ممنون 2600k رو پیشنهاد نمیدید واسه مکس ضمنا کیس x5 مشکل داره یکی دیگه بگید

ویرایش شده توسط Ovrer_9
لینک به دیدگاه

اگر از X5 خوشتون نمیاد DRAGON PRO یا Falcon از گرین هستن که 115000 تومان قیمت دارن . اما X5 هیچ مشکلی نداره . خوشحال میشم بگید مشکلش چیه . یکی از بهترین کیسهاست .

در مورد 2600K ، من 2500K رو گذاشتم چون فکر میکردم شاید قیمت بالا بزنه . ولی بعد چون عجله داشتم یادم رقت که عوضش کنم . شرمنده . 2600K رو بذارید 120000 تومان میاد روی قیمت . وقتی میخوای این پردازنده رو بذاری ، برای اینکه از تمام قدرتش استفاده کنی باید مادربورد بهتری هم بذاری . Asus P8Z68-V رو میتونی بگیری که حدود 310 تومانه . 30 تومان بیشتر . با این حساب 150000 تومان میره رو قیمت قبلی . میرنه بالای 2 میلیون . اگر کیس رو عوض کنی و یکی از دو کیسی که گفتم رو بگیری 7000 تومان هم کم میشه . در نتیجه با تعویض این قطعات قیمت حدودی سیستم میشه 2040000 تومان .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

عزیز من با استناد به این میگم lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=9264&view=findpost&p=95635 البته نمیدونم درسته یا نه ولی شما تا 200 یه کیس فول تاور بگید دوست دارم کیس جادار و خنک باشه و تهویه خوب مین هم مدل p8z68-v رو برمیدارم پاور هم تا 200 یه مدل با قابلیت CM بفرمایید ممنون

لینک به دیدگاه

کیس فول تاور تا 200 تومان Green X9 رو پیشنهاد میکنم . 202000 تومان . کیس خیلی خوبیه . بعضی از دوستان میگن که فنهای اون نویز داره . البته خیلی ها هم راضی هستن . اگر این کیس رو هم نمیخوای باید بری روی کیسهای انرمکس و ترمال نک یا کولر مستر . کیسهای خوبی هستن ، ولی مدلهای با امکانات مساوی با X9 اونها خیلی گرونترن .

متاسفانه منظورتون از قابلیت CM رو متوجه نشدم . ولی اگر پاور تا 200 تومان میخوای POWER GREEN GP885B با فیمت 184000 تومان هست . POWER GREEN GP1035B هم با قیمت 241000 تومان هست .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

عزیز هر دو مدل که حامد جان معرفی کردند کابل منیجمنت دارند!

و کابل هایی که نیاز ندارید میتونید از پاور جدا کنید!

ولی اگه منظورتون منیجمنت کیس هست X5 داره ولی کامل نیست در کل من پیشنهاد نمیکنم

برای کابل منیجمنت خوب میتونید به کیس های زیر مراجعه کنید!

پیشنهاد بنده برای خرید کیس مدل Element G و Element S هست که هردو نهایت 190 تومان قیمت دارند!

و یا مدل Hoplite که واقعا یکی از بهترین های بازار هست!به قیمت 180 نهایتا!

برای کابل منیجمنت خوب باید بیشتر هزینه کنید! که سه مورد بالا مناسب هستند و توصیه بنده Hoplite از ENERMAX میباشد!

ویرایش شده توسط Danitondar
لینک به دیدگاه

پس به نظر این سیستم اوکی شد ممنون از همتون دست اخر یه گرافیک خوب هم پیشنهاد بدین که اگه شد گرافیکم بگیرم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چقدر بودجه میخواین برای گرافیک بزارین؟

لینک به دیدگاه

درود

عزیز هر دو مدل که حامد جان معرفی کردند کابل منیجمنت دارند!

و کابل هایی که نیاز ندارید میتونید از پاور جدا کنید!

ولی اگه منظورتون منیجمنت کیس هست X5 داره ولی کامل نیست در کل من پیشنهاد نمیکنم

برای کابل منیجمنت خوب میتونید به کیس های زیر مراجعه کنید!

پیشنهاد بنده برای خرید کیس مدل Element G و Element S هست که هردو نهایت 190 تومان قیمت دارند!

و یا مدل Hoplite که واقعا یکی از بهترین های بازار هست!به قیمت 180 نهایتا!

برای کابل منیجمنت خوب باید بیشتر هزینه کنید! که سه مورد بالا مناسب هستند و توصیه بنده Hoplite از ENERMAX میباشد!

درود عزیز این مدل ها خوب هست ولی فول تاور نیستند از لحاظ کیفیت از x9 بهتر هستند از مدل های haf کولر مستر مورد مناسبی وجود نداره یه 922 بود به نظر خوب میومد منظورم هم پاور هم کیس کابل منیجمنت باشن بهتره در ضمن این مادولار تو بعضی پاور ها چی هست مرسی

لینک به دیدگاه

والا بودجه واسه گرافیک بستگی داره به پرفرمنس خوب اگه مدلی مثل gtx580 کارکرد خوبی داره تا 800 میتونم بدم اگه فرق زیادی نداره یه مدل تا 400 پیشنهاد بدید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز برای فول تاور خیلی باید هزینه کنید که بصرفه نیست و فقط مجبور میشین قطعات رو ضعیفتر بردارین!

پس خیلی خرج اضافی نکنین بهتره مادولار هم بنده متاسفانه اطلاعی ندارم!ولی یه سری خاصی از پاور ها هست یا قابلیت!

922 هم که فکر کنم هم پیدا نمیشه هم قیمتش سر به فلک کشیده باشه!

لینک به دیدگاه

والا انتخاب قطعات سیستم یه طرف انتخاب کیس یه طرف تو این مدل ها هوپلیت خوبه الان بین هوپلیت و x9 موندم کدوم بهتره از نظر کولینگ و کیفیت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از هر دو نظر Hoplite بهتر و سرتر هست مطمئن باشید!

فقط بعضی به قیافه ی X9 خیلی وابسته هستند زیرا طراحی جالبی داره در غیر این صورت همان Hoplite از نظر قیمت هم بهتر هست!

لینک به دیدگاه

شرمنده ولی خوب hoplite فنش زیاد نیست و باید بهش اضافه کنم اینطور نیست

لینک به دیدگاه

شما با سیستم بازی هم میخوای بکنی ؟ یا فقط کار رندر 3 بعدی انجام میدی ؟

کیس X9 فول تاور هست و فضای بهتری داره .سیستم کولینگ خوبی هم داره . تمام فنها هم روش نصبه و لازم نیست دیگه فن بخری . تو ورژن جدیدش هم ارتقاء پیدا کرده و الان 2 پورت USB3 جلوی کیس داره که به بورد وصل میشن . همینطور 3 فن 23 سانتی و 2 فن 14 سانتی روش نصب شده . قبلا 2 تا 23 و 6 تا 14 بود . الان 4 تا 14 روی در کیس با یک 23 عوض شدن تا صدای کمتری ایجاد کنن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی توی چندتا فن وسواس لازم نیست به خرج بدین چون فقط نهایتا 5 درجست بیشتر که نیست!به این نکته هم دقت داشته باشین

X9 خوبه ولی نسبت به قیمتش خیلی ارزش نداره باز هم میگم فقط قطعات رو مجبور میشین بخاطر چند درجه دما ضعیفتر بردارین!

لینک به دیدگاه

خوب الان اختلاف قیمت چقدر هست بین hoplite و x9 و هر دو فیلترینگ غبار دارند

لینک به دیدگاه

شما با سیستم بازی هم میخوای بکنی ؟ یا فقط کار رندر 3 بعدی انجام میدی ؟

درود بیشتر تمرکز رو 3dmax هست ولی به نظرتون تو کارتهای ورک استیشن مورد مناسبی هست

لینک به دیدگاه

من برای کارت گرافیک میگم . اگر بازی نمیکنی از سری کوادرو کارت بگیر . چون مخصوص رندر و کارهای گرافیکیه .

لینک به دیدگاه

hoplite دقیقا نمیدونم چنده . ولی باید حدود 170-160 باشه . شاید هم کمی بیشنر . تو این 1 هفته قطعات خیلی گرون شدن .

لینک به دیدگاه

من برای کارت گرافیک میگم . اگر بازی نمیکنی از سری کوادرو کارت بگیر . چون مخصوص رندر و کارهای گرافیکیه .

بله بالاترین مدلی که مد نظرم بود کوادارو 2000 بود با توجه به قیمتش پرفرمنس مناسبی نداره www.cgchannel.com/2011/10/review-professional-gpus-nvidia-vs-amd-2011/ ترجیح میدم فعلا با گرافیک انبورد سر کنم تا مدل مناسبی اومد بگیرم به نظر پول دادن به گرافیک gtx580 lighting extereme ‎3g ارزش داره

لینک به دیدگاه

کارت 580 تو رندر 3 بعدی بهتر عمل نمیکنه . چون برای این کار طراحی نشده . شما حدود 800 تومان پول پای 580 میخوای بدی ، در حالیکه پرفرمنس این کارت تو رندر به اندازه کارت 400 تومانی کواردو هست . شما یک نگاه هم به ATI FirePro V5900 بنداز . به نظر کارت خوبی میاد . البته این رو بگم که با کارتهای کوادرو یا فایرپرو بازی نمیشه کرد . تو بازی در حد یک کارت 50-60 تومانی عمل میکنن .

این لینکها رو ببین :

http://hothardware.com/Reviews/AMD-FirePro-V7900-and-V5900-Professional-Graphics-/?page=6

http://hothardware.com/Reviews/NVIDIA-Quadro-FX-2000-and-ATi-FireGL-X1/?page=3

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فقط بنده یه مورد رو متذکر بشم خیلی روی گرافیک حساسیت به خرج ندین چون توی 3Dmax فقط سرعت Preview رو افزایش میده نه خروجی

بخاطر همین یه مدل گیمینگ هم جوابگو هست!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...