رفتن به مطلب

مشکل 3.95gb usable رم

Recommended Posts

در در 13 مرداد 1398 در 21:45، MojArch گفته است :

پست اول رو با دقت میخوندید متوجه میشدید.

دوباره خوندم ، کجاش در مورد بیت ریت ویندوزشون نوشتن؟

در در 13 مرداد 1398 در 22:24، mamad-pc گفته است :

نه دوست عزیز در اون حد دیگه میفهمم1f601.png

😄 ، اگه با ریست کردن بایوس حل نشدهر دوتا ماژول رو روی یک کانال نصب کنید( یعنی یا روی 1و2 یا روی 3و4 ) ببینید تفاوتی می کنه .

اگه مشخصات دقیق رمهاتون رو بگید دوستان دقیق تر راهنماییتون می کنن .

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، MojArch گفته است :

گفتم فرقی نداره!

جفتشون یه کار رو انجام میدن(شما فرض کن خودتون و برادرتون میخواید از منزل پدر مراجعه کنید منزل عموی محترم، شما با ماشین شخصی میری برادر هم با حمل و نقل عمومی، نتیجه اینکه هردوتون میرسید خونه عمو ولی از راه های مختلف) این دو روش هم یکار ولی از راه های مختلف انجام میدن!

بایوس رو ریست کردم ولی فایده نداشت متاسفانه

رفتم تو بایوس f6 رو زدم بعد پرسید میخوای تنظیمات به دیفالت برگرده؟ منم گزینه yes رو زدم، بعدش اتفاق خاصی نیوفتاد تو همون صفحه بایوس موند، منم بایوس رو بستم یه گزینه اومد که میخوای تنظیمات ذخیره بشه و سیستم ریست بشه؟ منم تایید کردم و سیستم ریست شد، نمیدونم الآن بایوس ریست شده یا نه، چون من اصلا تغییری احساس نکردم

در 13 ساعت قبل، AJOR گفته است :

😄 ، اگه با ریست کردن بایوس حل نشدهر دوتا ماژول رو روی یک کانال نصب کنید( یعنی یا روی 1و2 یا روی 3و4 ) ببینید تفاوتی می کنه .

دوست عزیز تو تاپیک گفتم در حال بازی بودم و بعد از ریستارت ناگهانی یکی از رم‌ها از کار افتاد، خب این به نظرتون یعنی چی؟ یعنی قبل از اون ۸ گیگ رم کامل شناسایی میشده و مشکلی نبوده پس حتما ویندوز ۶۴ بیت بوده

در مورد پیشنهادتون هم درست متوجه نشدم، یعنی دوتا رم رو همزمان توی دوتا اسلات غیر هم‌رنگ وصل کنم؟

رم‌ها هم دوتا corsair vengeance 4gb ddr3 هستن

ویرایش شده توسط mamad-pc
لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، AJOR گفته است :

1f604.png ، اگه با ریست کردن بایوس حل نشدهر دوتا ماژول رو روی یک کانال نصب کنید( یعنی یا روی 1و2 یا روی 3و4 ) ببینید تفاوتی می کنه .

اونجایی که اشاره داشتن قبل ریست شدن وسط بازی ویندوزشون کل ۸ گیگ رو میخونده پس یعنی ۶۴ بیتی بوده!(هر چند با روش خاصی میشه به خورد سیستم عامل ۳۲ بیتی هم بیش از ۴ گیگ رم داد!)

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، mamad-pc گفته است :

بایوس رو ریست کردم ولی فایده نداشت متاسفانه

رفتم تو بایوس f6 رو زدم بعد پرسید میخوای تنظیمات به دیفالت برگرده؟ منم گزینه yes رو زدم، بعدش اتفاق خاصی نیوفتاد تو همون صفحه بایوس موند، منم بایوس رو بستم یه گزینه اومد که میخوای تنظیمات ذخیره بشه و سیستم ریست بشه؟ منم تایید کردم و سیستم ریست شد، نمیدونم الآن بایوس ریست شده یا نه، چون من اصلا تغییری احساس نکردم

دوست عزیز تو تاپیک گفتم در حال بازی بودم و بعد از ریستارت ناگهانی یکی از رم‌ها از کار افتاد، خب این به نظرتون یعنی چی؟ یعنی قبل از اون ۸ گیگ رم کامل شناسایی میشده و مشکلی نبوده پس حتما ویندوز ۶۴ بیت بوده

در مورد پیشنهادتون هم درست متوجه نشدم، یعنی دوتا رم رو همزمان توی دوتا اسلات غیر هم‌رنگ وصل کنم؟

مراحل ریست بایوس دقیقا همینه!

پس اگه تفاوتی نکرد مشکل از این مواردی که تست کردید نیست!

به نظر من با توجه به یکی از پستهاتون که گفته بودید قبلا مشکل مشابه داشید و رم ها رو به اسلات های جدید منتقل کردید و الان دوباره همون مشکل پیش اومده، برد اصلی سیستمتون مشکل داره

ترجیحا به یه مرکز تعمیراتی خبره مراجعه کنید و بخواید برد اصلیتونو تست کنن!

لینک به دیدگاه

در در 12 مرداد 1398 در 20:24، mamad-pc گفته است :

کسی در مورد این مشکل اطلاعی نداره؟1f61f.png

سلام.من راستش گیمر حرفه ای نیستم و اطلاعاتی از گرافیکها ندارم.ولی تو اینترنت خوندم که گاهی کارت گرافیکها میان از رم سیستم هم مقداری قرض میگیرن.ببینید تو تنظیمات display مقدار رم کارت گرافیک رو چند زده؟

یا یه راه دیگه اینه که با کارت گرافیک دیگه ای تست کنید.حالا اگر داشتید یا از کسی قرض بگیرید.

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، MojArch گفته است :

مراحل ریست بایوس دقیقا همینه!

پس اگه تفاوتی نکرد مشکل از این مواردی که تست کردید نیست!

به نظر من با توجه به یکی از پستهاتون که گفته بودید قبلا مشکل مشابه داشید و رم ها رو به اسلات های جدید منتقل کردید و الان دوباره همون مشکل پیش اومده، برد اصلی سیستمتون مشکل داره

ترجیحا به یه مرکز تعمیراتی خبره مراجعه کنید و بخواید برد اصلیتونو تست کنن!

امروز دیگه مطمئن شدم یکی از رم‌ها خراب شده

میخواستم رم‌ها رو دقیقا طبق آموزش @big VULTURE تست کنم، یدونه رم رو تو‌اسلات خودش به صورت تکی گذاشتم سیستم اصلا بالا نیومد، رم بعدی رو توی اسلات خودش تکی گذاشتم بدون مشکل بالا اومد، گفتم شاید رم اولی اسلاتش خراب شده، به صورت تکی توی اسلات رم دوم که سالم بود گذاشتم بازم سیستم بالا نیومد، دیگه فهمیدم کدوم رم خراب شده، نمیدونم‌چرا چند روز پیش که به صورت تکی تست کردم هر دوتا رم سالم بودن 

دقیقا همون اتفاقی که تو این گرونی ازش میترسیدم سرم اومد😞

یه سوال، رم قابلیت تعمیر داره؟ اصلا ارزش تعمیر داره؟

در 18 ساعت قبل، mohammad7966 گفته است :

سلام.من راستش گیمر حرفه ای نیستم و اطلاعاتی از گرافیکها ندارم.ولی تو اینترنت خوندم که گاهی کارت گرافیکها میان از رم سیستم هم مقداری قرض میگیرن.ببینید تو تنظیمات display مقدار رم کارت گرافیک رو چند زده؟

یا یه راه دیگه اینه که با کارت گرافیک دیگه ای تست کنید.حالا اگر داشتید یا از کسی قرض بگیرید.

سلام

گرافیکم همون ۴ گیگ استفاده میکنه، الآن متوجه شدم که یکی از رم‌ها خراب شده

لینک به دیدگاه

در در 15 مرداد 1398 در 14:50، mamad-pc گفته است :

شما گفتید همین چند ساعت پیش ویندوز عوض کردم ، ممکن بود مشکلتون نرم افزاری باشه وحل شده باشه و اشتباها 32 نصب کرده باشید ،از این جهت گفتم که چک کنید. به هر حال بگذریم خدا رو شکر مشکلتون رو پیدا کردید.

بله وپشت سر هم ، برای اطمینان از ایراد نداشتن مموری کنترولر.

ـــــــــــــــــــــــــــــ

اگه گارانتی دار خریده باشید ،  اشتباه نکنم باید گارانتی مادام العمر داشته باشه.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، mamad-pc گفته است :

میخواستم رم‌ها رو دقیقا طبق آموزش @big VULTURE تست کنم، یدونه رم رو تو‌اسلات خودش به صورت تکی گذاشتم سیستم اصلا بالا نیومد، رم بعدی رو توی اسلات خودش تکی گذاشتم بدون مشکل بالا اومد، گفتم شاید رم اولی اسلاتش خراب شده، به صورت تکی توی اسلات رم دوم که سالم بود گذاشتم بازم سیستم بالا نیومد، دیگه فهمیدم کدوم رم خراب شده، نمیدونم‌چرا چند روز پیش که به صورت تکی تست کردم هر دوتا رم سالم بودن 

دقیقا همون اتفاقی که تو این گرونی ازش میترسیدم سرم اومد😞

سلام

رم رو ببرید گارانتی .

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، mamad-pc گفته است :

دقیقا همون اتفاقی که تو این گرونی ازش میترسیدم سرم اومد1f61e.png

سلام

سر راست برید گارانتی(اگه گارانتی داشته باشه معمولا مادام العمر خواهد بود) براتون تعویض کنن

رم قابل تعمیره ولی نه توسط افزاد بلکه توسط شرکت سازنده!

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

رم رو ببرید گارانتی .

در 43 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

سر راست برید گارانتی(اگه گارانتی داشته باشه معمولا مادام العمر خواهد بود) براتون تعویض کنن

رم قابل تعمیره ولی نه توسط افزاد بلکه توسط شرکت سازنده!

این رم‌ها مال حدود۶ سال پیشه، جعبه‌ش رو دارم ولی برگه گارانتی نداره اصلا

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، mamad-pc گفته است :

این رم‌ها مال حدود۶ سال پیشه، جعبه‌ش رو دارم ولی برگه گارانتی نداره اصلا

هولوگرام داره؟ (اگر موجود باشند همان کفایت می‌کند)

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، MojArch گفته است :

هولوگرام داره؟ (اگر موجود باشند همان کفایت می‌کند)

چک کردم نداشت متاسفانه

فردا جعبه بقیه قطعات رو میگردم شاید برگه گارانتیش تو‌ اونا باشه، البته بعید میدونم اصلا گارانتی داشته باشه

لینک به دیدگاه

• 7 ماه بعد...

سلام منم یه لپ تاپ لنوو z50 گرفتم که دقیقا همین مشکل رو داره

اخرش متوجه نشدم باید چیکار کنم

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام خسته نباشید،سیستمم قبلا سرعت خوبی داشت و باهاش خیلی راحت پابجی بازی میکردم ولی بعد اینکه ویندوز زدم رمش از ۸ کامل شده ۷.۸۹ بعد نصب برنامه به کنار اصلا لودینگ ویندوزم خیلی وقت میبره،امکان داره راهنمایی کنید که آیا خطا از ویندوزه یا قسمت سخت افزاری مشکل پیداکرده؟

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام دوستان من ویندوز ده 64 بیتی دارم با رم 4 ولی تو تنظیمات زده از 3.87 نمیتونم استفاده کنم ممنون میشم راهنمایی کنید. خیلی وارد نیستم!

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...
در ۱۳۹۸/۵/۱۳ در ۱۲:۲۱، DPSYS گفته است:

درود دوست گرامی ویندوزتون چیه؟

با این روش که میگم معمولا این مشکل حل میشه :

برید تو Run و بعد تایپ کنید  msconfig  و OK کنید .

تو پنجره باز شده برید تو تب Boot و ویندوزتون رو تو بالای پنجره انتخاب کنید و بعد گزینه Advanced Option رو کلیک کنید تا پنجره اش باز بشه و تو پنجره باز شده تیک Maximum Memory رو فعال کنید و مقادیر 8192 رو وارد کنید و بعد Ok بعد Apply  و Ok در نهایت با پیغام Restart سیستم رو ري استارت کنید تا بالا بیاد و چک کنید ببینید درست شده یا نه؟!

من این کار رو انجام دادم قبل از انجامش از 8 گیگ رم 5.96 usable بود بعدش شد 4.96 usable کمکی نکرد 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...