رفتن به مطلب

کمک در مورد ویروس shortcut

Lovely_killer
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان,

من امروز متوجه شدم توی هارد اکسترنالم که بیشتر اطلاعاتم توشه ویروس شورت کات گرفته و چند تا از فولدرها به شکل shortcut در آمدن در صورتی که فایل های زیادی داخلشون هست و چند سال اونجا هستند ولی تاریخشون به امروز تغییر کرده.

11.thumb.png.d31161dcdbc6bbe93cb1851d4095d387.png

توی اینترنت گشتم و چند تا راه حل انجام دادم نتیجه نگرفتم و دست به دامن شما شدم. 

نرم افزار USBfix رو اجرا کردم و هیچی پیدا نکرد.

اسکریپت Fixfolder & Trojorm tool رو اجرا کردم ارور داد

Kill Amvo Virus USB رو اجرا کردم ظاهرا اوضاع بدتر شد و الان چند تا درایو هم اضافه شده به اضافه ی چند تا فایل مثل این 2 تا آیکون توی دسکتاپ. 

1192497836_download(1).thumb.png.7793cfaed2ebc25727970d4170f69954.png

و این درایو ها: 
1245041898_download(2).thumb.png.6bc7854dd4bd08621664034104d8af97.png

مطمئن نیستم دیگه چطور میشه این مشکل رو حل کرد. لطفا راهنمایی کنید. ممنون میشم.

download (2).png

ویرایش شده توسط Lovely_killer
حذف عکس اضافی
لینک به دیدگاه

سلام

فایل هایی که تو دسکتاپ اشاره کردید برای خود ویندوز هست(اگر از نوع مخفی سیستمی باشن)

در مورد درایو های USB جدید هم یه بار سیستم رو بدون هیچ وسیله USB(یا کمترین تعداد) تست کنید فک کنم برنامه ویروس یابی که نصب کردید همه سوکت های USB رو نشون میده(ویندوز تو حالت عادی اونها رو تا وقتی دستگاهی بهشون وصل نشه نشون نمیده) بهترین کار اینه که یه فلش یا هرچیزی رو بینشون جابه جا  کنید اگه هر بار یکی از اون USB ها فلش رو باز کرد همین موردی که گفتم هست در غیر این صورت ویروس جدیدی هست که به شخصه تا به امروز ندیدم!

پ.ن: انتی ویروس خوب مثل نود/ کسپ / اوست نصب و سیستم و هارد ها رو پاک سازی کنید!

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، MojArch گفته است :

سلام

فایل هایی که تو دسکتاپ اشاره کردید برای خود ویندوز هست(اگر از نوع مخفی سیستمی باشن)

در مورد درایو های USB جدید هم یه بار سیستم رو بدون هیچ وسیله USB(یا کمترین تعداد) تست کنید فک کنم برنامه ویروس یابی که نصب کردید همه سوکت های USB رو نشون میده(ویندوز تو حالت عادی اونها رو تا وقتی دستگاهی بهشون وصل نشه نشون نمیده) بهترین کار اینه که یه فلش یا هرچیزی رو بینشون جابه جا  کنید اگه هر بار یکی از اون USB ها فلش رو باز کرد همین موردی که گفتم هست در غیر این صورت ویروس جدیدی هست که به شخصه تا به امروز ندیدم!

پ.ن: انتی ویروس خوب مثل نود/ کسپ / اوست نصب و سیستم و هارد ها رو پاک سازی کنید!

سلام,

ممنون از پاسختون. با یه فلش تست کردم و هر بار با درایو I که توی عکس نبود باز شد. هر چند فکر نمیکنم مشکلی باشه چون از نرم افزار Daemon tools زیاد استفاده کردم و درایو های مجازی قبلا ساختم برای باز کردن بازی های اکسترکت شده. 

آنتی ویروس هم نود 32 دارم و آپدیت هست ولی نمیتونه ویروس shortcut رو تشخصی بده. 

لطفا در مورد حذف این ویروس و باز گرداندن فولدرهایی که shortcut شدن هم راهنمایی کنید. 

با تشکر

لینک به دیدگاه

دوستان ظاهرا ویروس اتوران هم گرفتم: 400952312_download(3).png.7afb7e5b441a38bc81e6a4b4c1d1ff37.png

توی همه ی درایو ها هم هست. دیگه دارم دیوانه میشم. 😤🥺

لینک به دیدگاه

کل شب سرچ زدم بلاخره با کمک یه ویدئو و دستورات توی CMD تونستم shortcut ها رو درست کنم دوستان. 😀

1407893795_download(4).thumb.png.fff1c1235db795cdfa707b02a332defc.png

Autorun ها هم از بیشتر درایو ها تونستم دستی پاک کنم ولی توی 2 تا درایو پاک نمیشه و این ارور رو میده

213773479_download(5).png.e4c63f5d87fa9014fb3d065b52a180bb.png

برنامه ای که قبلا برای مشکل شرت کات ریخته بودم اسمش USB fix بود(که توی این ارور هم اسمش هست) یه گزینه داشت به اسم واکسین که ظاهرا جلوگیری میکرد از پخش بیشتر ویروس. احتمالش هست مال اون باشه؟

برنامه رو پاک کردم ولی همچنان این autorun.inf 
پاک نمیشه. آیا همینطوری رهاش کنم؟

لطفا هر کسی اطلاعات داره راهنمایی کنه. ممنون

لینک به دیدگاه

برنامه Shortcut Virus Remover برای این مواقع کاربرد داره :

ShortcutVirusRemover.rar

تا اونجایی که بنده میدونم فقط 1 ویروس Shortcut نیستش و تعدادشون بیشتره

موردی که من خیلی وقت پیش باهاش مشکل داشتم  فایل ها رو به فایل سیستمی تبدیل می کنرد و بعد یه Shortcut ازش میساخت .

با فایلی که بالا قرار دادم این مشکل حل میشه . فقط این فایل بهتره روی فلش و هارد اکسترنال و ... استفاده بشه چون فایلهای سیستم موجود در هارد اصلی ( مخصوصا درایو ویندوز ) بهتره به همون شکلی که هستن بمونن . اون فایلهایی هم که استارتر گرامی در دکستاپ پیدا کرده همین فایلهای سیستمی هستند .

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Lovely_killer گفته است :

کل شب سرچ زدم بلاخره با کمک یه ویدئو و دستورات توی CMD تونستم shortcut ها رو درست کنم دوستان. 1f600.png

1407893795_download(4).thumb.png.fff1c1235db795cdfa707b02a332defc.png

Autorun ها هم از بیشتر درایو ها تونستم دستی پاک کنم ولی توی 2 تا درایو پاک نمیشه و این ارور رو میده

برنامه ای که قبلا برای مشکل شرت کات ریخته بودم اسمش USB fix بود(که توی این ارور هم اسمش هست) یه گزینه داشت به اسم واکسین که ظاهرا جلوگیری میکرد از پخش بیشتر ویروس. احتمالش هست مال اون باشه؟

برنامه رو پاک کردم ولی همچنان این autorun.inf 
پاک نمیشه. آیا همینطوری رهاش کنم؟

سلام

شکر که مشکلتون حل شد

اما خطایی که تصویر دادید خودش داره میگه فایل مذکور پیدا نشد.

دستور attrib هم میاد پوشه هایی که مخفی سیستمی شدن(ویروس مخفیشون کرده) رو به حالت عادی بر میگردونه!(من معمولا وقتی مطمئن شدم این ویروس رفع شده یه ایزوی لینوکس لود میکنم و پوشه ها رو درست میکنم)

ولی خب اون tایل دوستمون @big VULTURE هم به راحتی مشکل رو حل میکنه

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

برنامه Shortcut Virus Remover برای این مواقع کاربرد داره :

ShortcutVirusRemover.rar 1.07 kB · 2 downloads

تا اونجایی که بنده میدونم فقط 1 ویروس Shortcut نیستش و تعدادشون بیشتره

موردی که من خیلی وقت پیش باهاش مشکل داشتم  فایل ها رو به فایل سیستمی تبدیل می کنرد و بعد یه Shortcut ازش میساخت .

با فایلی که بالا قرار دادم این مشکل حل میشه . فقط این فایل بهتره روی فلش و هارد اکسترنال و ... استفاده بشه چون فایلهای سیستم موجود در هارد اصلی ( مخصوصا درایو ویندوز ) بهتره به همون شکلی که هستن بمونن . اون فایلهایی هم که استارتر گرامی در دکستاپ پیدا کرده همین فایلهای سیستمی هستند .

در 6 ساعت قبل، MojArch گفته است :

سلام

شکر که مشکلتون حل شد

اما خطایی که تصویر دادید خودش داره میگه فایل مذکور پیدا نشد.

دستور attrib هم میاد پوشه هایی که مخفی سیستمی شدن(ویروس مخفیشون کرده) رو به حالت عادی بر میگردونه!(من معمولا وقتی مطمئن شدم این ویروس رفع شده یه ایزوی لینوکس لود میکنم و پوشه ها رو درست میکنم)

ولی خب اون tایل دوستمون @big VULTURE هم به راحتی مشکل رو حل میکنه

ممنون دوستان. بله فایل دوستمون رو خیلی دنبالش گشتم چون چند سال پیش هم مشکل من رو فیکس کرد در صورتی که برنامه های چند صد مگابایتی کمکی نکردند. 

راستش من زیاد اطلاعات ندارم راجع به این موضوعات و از لینوکس فقط یه اسم شنیدم و احتمالا بهتره وارد موضوعش نشم. 😁

فکر میکنم مشکل shortcut کاملا برطرف شده و فقط الان نگرانی من 3 تا درایو هست که داخلشون فولدر autorun.inf وجود داره و پاک هم نمیشه چون اصلا پیدا نمیشه حتی از داخل CMD هم امتحان کردم پاک نشد.

اون 2 تا فایل توی دسکتاپ هم نمیدونم چکارشون کنم. hidden files رو که تیکش رو برداشتم درایو های اضافی توی عکس رفتن ولی اون 2 تا فایل توی دسکتاپ همچنان هستند. بریزمشون توی یه فولدر و نگهشون دارم تو همون دسکتاپ؟ 

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Lovely_killer گفته است :

ممنون دوستان. بله فایل دوستمون رو خیلی دنبالش گشتم چون چند سال پیش هم مشکل من رو فیکس کرد در صورتی که برنامه های چند صد مگابایتی کمکی نکردند. 

راستش من زیاد اطلاعات ندارم راجع به این موضوعات و از لینوکس فقط یه اسم شنیدم و احتمالا بهتره وارد موضوعش نشم. 1f601.png

فکر میکنم مشکل shortcut کاملا برطرف شده و فقط الان نگرانی من 3 تا درایو هست که داخلشون فولدر autorun.inf وجود داره و پاک هم نمیشه چون اصلا پیدا نمیشه حتی از داخل CMD هم امتحان کردم پاک نشد.

اون 2 تا فایل توی دسکتاپ هم نمیدونم چکارشون کنم. hidden files رو که تیکش رو برداشتم درایو های اضافی توی عکس رفتن ولی اون 2 تا فایل توی دسکتاپ همچنان هستند. بریزمشون توی یه فولدر و نگهشون دارم تو همون دسکتاپ؟ 

اون دوتا فایل حتی اگر پاک یا جا به جا هم بشن دوباره توسط خود ویندوز ساخته میشن .

لینک به دیدگاه

در اسرع وقت یک آنتی ویورس آپدیت شده نصب بفرمایید تا در آینده بازم این چنین مشکلاتی نداشته باشید.

پیشنهاد بنده F-Secure هست (برای دانلود نیاز به قندشکن داره).

اکانت 3کاربره 6ماهه :

Email horedawuba@rmailgroup.in
Password : pass@123456

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

اون دوتا فایل حتی اگر پاک یا جا به جا هم بشن دوباره توسط خود ویندوز ساخته میشن .

ممنون بابت راهنمایی. 🙏

در 19 ساعت قبل، sajad-tnt گفته است :

در اسرع وقت یک آنتی ویورس آپدیت شده نصب بفرمایید تا در آینده بازم این چنین مشکلاتی نداشته باشید.

پیشنهاد بنده F-Secure هست (برای دانلود نیاز به قندشکن داره).

اکانت 3کاربره 6ماهه :

Email horedawuba@rmailgroup.in
Password : pass@123456

خیلی ممنون از لطفت عزیز. زدم دانلود میگه با nod 32 که دارم به مشکل میخوره. این رو جایگزین نود کنم, بهتره؟ همزمان که نمیشه هر 2 رو داشت؟
شما همون sajad-tnt فروم قدیمی p30world و از بچه های teeworlds نیستید؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Lovely_killer گفته است :

ممنون بابت راهنمایی. 1f64f.png

خیلی ممنون از لطفت عزیز. زدم دانلود میگه با nod 32 که دارم به مشکل میخوره. این رو جایگزین نود کنم, بهتره؟ همزمان که نمیشه هر 2 رو داشت؟

داداش برا اینکه انتی ویروس بهتر عمل کنه بهتره بلافاصله بعد نصب ویندوز اقدام به نصبش کنین. اصولا وقتی ویندوزی الوده شده اقدام به نصب انتی ویروس کاری رو از پیش نمیبره. چون ویندوز اسیباشو دیده و با نصب انتی ویروس فقط ویروسا پاک میشه و ویندوز درس نمیشه. دوتا انتی ویروس اصولا با هم سازگار نمیشن به دلیل استفاده از انجینای متفاوت بهتره یکیش نصب باشه

لینک به دیدگاه

در در 13 مرداد 1398 در 06:45، Lovely_killer گفته است :

برنامه رو پاک کردم ولی همچنان این autorun.inf پاک نمیشه. آیا همینطوری رهاش کنم؟

درود 

میتونید با ibot unlocker پاکشون کنید. 

لینک به دیدگاه

رو فلش لینوکس لایو بریز از طریق اون پاکش کن..من که با لینوکس سیستم شخم زدم راحت شدم

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Lovely_killer گفته است :

خواهش میکنم.

از نود32 بهتر هست و سرعتش هم مثل همونه و باعث کندی سیستم نمیشه...و همزمان نمیشه بیشتر از یک آنتی ویروس نصب داست, باید قبلی رو کاملا حذف کنید و بعد آنتی ویروس جدید رو نصب کنید.

بله همون هستم :D

لینک به دیدگاه

درود

کاربر گرامی ، بهترین راه برای شما پیشنهاد می کنم.

استفاده از دیسک نجات Rescue Disk شرکت Kaspersky می باشد. کاملا سیستم شما رو از هر گونه بد افزار پاک سازی می کند.

بنده خیلی از این دیسک نجات استفاده کردم کامل تر و قوی تر از این دیسک نجات نیست.

بعد از اون برای این که امنیت سیستمون بیشتر شود،  اقدام به نصب Avira Anti virus کنید. نسخه رایگان هم داره به راحتی بروزرسانی می شود و امنیت سیستم شما در مقابل بد افزار محافظت می کند.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...