رفتن به مطلب

سوال در مورد برنامه msi kombustor

amymor
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام
1.برنامه ی kombustor یه قابلیت داره به نام artifact scanner ، من برای اورکلاک gpu باش تست کردم، بعد 6 دقیقه پایین نوشته 178 تا آرتیفکت پیدا کرده. اما خب من با چشمم چیزی توی تصویر ندیدم، با برنامه furmark که آتریفکت اسکنر نداره هم تست کردم اونجا هم با چشمم چیزی ندیدم. یعنی ممکنه آرتیفکت ها اینقد ریز باشن که دیده نشن؟ یا اینکه برنامه kombustor دقیق اعلام نمیکنه و اشتباه کرده؟ در کل چقد به این آرتیفکت اسکنرها میشه اعتماد کرد؟
2.اگه یه برنامه خوب که artifact scanner داره، سراغ دارید معرفی کنید.

لینک به دیدگاه

سلام

فکر کنم این برنامه ها پیکسل شیفت و حاله رو هم جزء ارتیفکت حساب کنن

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، MojArch گفته است :

سلام

فکر کنم این برنامه ها پیکسل شیفت و حاله رو هم جزء ارتیفکت حساب کنن

اگه یه توضیح بدید  که اینا چی هستن، ممنون میشم

لینک به دیدگاه

خب پیکسل شیفت تغییر پیکسل بر اساس تصویر هست که بعضا سریعتر اتفاق میفته بعد برگشت میکنه با حالت قبلی(ساده مثلا میخواد تصویر شماره ۲ رو نشون بده یکی از پیکسل ها اطلاعات مربوط به تصویر ۳ رو نشون میده بعد برگشت میکنه به تصویر ۲ این اتفاق اونقدر سریع میفته که گاها نمیتونید متوجهش بشید)

حاله هم اضافه ولتاژی هست که به صفحه نمایش اعمال میشه تا پیکسل با سرعت مناسب تغییر کنه که گاها پیکسل نمیتونه به سرعت کافی خنک بشه و یه حاله بنفش رنگ ایجاد میکنه

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

خب پیکسل شیفت تغییر پیکسل بر اساس تصویر هست که بعضا سریعتر اتفاق میفته بعد برگشت میکنه با حالت قبلی(ساده مثلا میخواد تصویر شماره ۲ رو نشون بده یکی از پیکسل ها اطلاعات مربوط به تصویر ۳ رو نشون میده بعد برگشت میکنه به تصویر ۲ این اتفاق اونقدر سریع میفته که گاها نمیتونید متوجهش بشید)

حاله هم اضافه ولتاژی هست که به صفحه نمایش اعمال میشه تا پیکسل با سرعت مناسب تغییر کنه که گاها پیکسل نمیتونه به سرعت کافی خنک بشه و یه حاله بنفش رنگ ایجاد میکنه

یه سوال دیگه هم دارم: توی برنامه msi afterburner وقتی Core Voltage رو میبرم بالا، کجا می تونم ببینم که این ولتاژ تغییر کرده؟ مثلا gpu clock و مموری کلاک رو توی برنامه gpu-z میتونم ببینم که تغییر کردن. من یه بار ولتاژ رو گذاشتم رو 0 و یه بار هم تا آخر بردمش بالا و یه بار هم قابلیت تغییر ولتاژ رو خاموش کردم و هر مرتبه تست کردم، این 3 تا تست تقریبا با هم هیچ تفاوتی نداشتن. یعنی ولتاژ تاثیر نداره؟

کارت gtx950 :
GV-N950WF2OC-2GD (rev. 1.0) | Graphics Card - GIGABYTE Global

توی یه جایی در مورد آموزش اورکلاک طرف نوشته بود ولتاژ رو باید تا آخر برد بالا:https://forums.tomshardware.com/faq/safe-gpu-overclocking-guide-2016-r1-3.2384406
یکی دیگه دیگه میگفت ولتاژ رو دست نزنید، یه جای دیگه میگه یکی یکی ببرید بالا. آخر نفهمیدیم حرف کدوم درسته

ویرایش شده توسط amymor
لینک به دیدگاه

نکنید اینکارا رو!

گرافیکتون اسیب میبینه میپوکه

شما تا وقتی با افزایش فرکانس هسته و حافظه گرافیک دچار کرش یا هنگ نشدید نیازی ندارید ولتاژ گرافیک رو افزایش بدهید!

افزایش انهم تا به شکلی که شما انجام دادید ممکنه هسته پردازشی گرافیک رو دچار ایراد کنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...