رفتن به مطلب

برای راه اندازی اینترنت P2P به چه چیزایی نیاز دارم؟

danyal.fa79
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با درود خدمت دوستان و اساتید گرامی

چندی پیش تاپیکی زدیم که چطوری میتونیم برای شروع استریم اینترنت رو اوکی کنیم که دوستان سرویس P2P رو بهمون پیشنهاد دادن!

حالا سوال اینجاست من اصلا با این سرویس هیچ آشنایی ندارم و میخواستم از دوستان با تجربه بپرسم الان برای راه اندازی سرویس P2P به چه چیزایی نیاز دارم

توی منطقمون هم احتمالا ساپورتش وجود داره چون آنتن هاش رو روی پشت بوم دوستان دیدم!

لینک به دیدگاه

درود

من خیلی وقت پیش این سرویس رو داشتم با مودم رادیویی TP-Link

---------------------------------------------------

از نظر سرعت فوق العاده اس ! هم دانلود هم اپلودش ! ( الان دیگه نمیدونم تعرفه اش به چه صورته ! )

ولی چندتا مشکل اصلی داشت !

واقیعت خودم گیمر دوتا هستم ... این مودم بدی که داره اینه پینگش ثابت نمیشه ! یه وقتایی میبینی پینگ مثلا 40 هستش دو ثانیه بعد میشه 100 همینطور بالا و پایین میشه !
و سریعا" packet loss میگیری و دیگه فیکس نمیشه که نمیشه !

بازم بستگی داره ... به منطقه و ...

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، invoker گفته است :

درود

من خیلی وقت پیش این سرویس رو داشتم با مودم رادیویی TP-Link

---------------------------------------------------

از نظر سرعت فوق العاده اس ! هم دانلود هم اپلودش ! ( الان دیگه نمیدونم تعرفه اش به چه صورته ! )

ولی چندتا مشکل اصلی داشت !

واقیعت خودم گیمر دوتا هستم ... این مودم بدی که داره اینه پینگش ثابت نمیشه ! یه وقتایی میبینی پینگ مثلا 40 هستش دو ثانیه بعد میشه 100 همینطور بالا و پایین میشه !
و سریعا" packet loss میگیری و دیگه فیکس نمیشه که نمیشه !

بازم بستگی داره ... به منطقه و ...

حالا ما هم یه سری میخوایم بگیریم آزمایشی ببینیم چطوریه

تجهیزاتی که نیاز دارم چیا هستن؟ یه لینک ازشون قرار میدید؟؟

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

حالا ما هم یه سری میخوایم بگیریم آزمایشی ببینیم چطوریه

تجهیزاتی که نیاز دارم چیا هستن؟ یه لینک ازشون قرار میدید؟؟

سلام . فقط یک رادیو نیاز دارید، بهتره از برند mikrotik بگیرید، اگر هم نیاز به wifi دارید باید یک روتر هم تهیه کنید (بعضی از مودم های adsl هم میتونن این کار رو انجام بدن)

البته قبلش با isp هماهنگ کنید که بیان چک کنن اصلا میتونن به شما سرویس بدن یا نه که الکی هزینه نکنید.

https://mikrotik.com/product/RBSXT5nDr2

ویرایش شده توسط hormozan
لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، hormozan گفته است :

سلام . فقط یک رادیو نیاز دارید، بهتره از برند mikrotik بگیرید، اگر هم نیاز به wifi دارید باید یک روتر هم تهیه کنید (بعضی از مودم های adsl هم میتونن این کار رو انجام بدن)

البته قبلش با isp هماهنگ کنید که بیان چک کنن اصلا میتونن به شما سرویس بدن یا نه که الکی هزینه نکنید.

https://mikrotik.com/product/RBSXT5nDr2

اون تجهیزات داخلیش رو که بلدم 😅

تجهیزات خارجیش رو نمیدونستم چی بگیرم!

آخه یکی از دوستان گفته بودن که اول رادبو تهیه کنید ببینین چی آنتن میده بعد زنگ بزنید ISP بگید یه اکانت تست بدن خودتون تست کنید!

سایتایه ISP هم چیزی نزدن که الان P2P اصن دارن؟ توی کدوم شهرا اصن ارائش میدن!

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

اون تجهیزات داخلیش رو که بلدم 1f605.png

تجهیزات خارجیش رو نمیدونستم چی بگیرم!

آخه یکی از دوستان گفته بودن که اول رادبو تهیه کنید ببینین چی آنتن میده بعد زنگ بزنید ISP بگید یه اکانت تست بدن خودتون تست کنید!

سایتایه ISP هم چیزی نزدن که الان P2P اصن دارن؟ توی کدوم شهرا اصن ارائش میدن!

معمولا isp های محلی هستن ولی شاتل رو میدونم که اکثر شهر های بزرگ ptp داره

ویرایش شده توسط hormozan
لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، hormozan گفته است :

معمولا isp های محلی هستن ولی شاتل رو میدونم که اکثر شهر های بزرگ ptp داره

خیلی ممنونم بابت توضیحاتتون 

این رادیو وایرلس ها؛ برقشون رو چطوری میتونم روی پشت بوم تامین کنم؟؟ پیشنهادی دارید شما؟؟

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

خیلی ممنونم بابت توضیحاتتون 

این رادیو وایرلس ها؛ برقشون رو چطوری میتونم روی پشت بوم تامین کنم؟؟ پیشنهادی دارید شما؟؟

با POE منتقل میشن، فقط یک کابل شبکه به پشت بام میره و از همون برای تامین برق استفاده میشه.

UBI_POE24-12W-G_02.thumb.png.905361717fe721c90894ba589f3fe7da.png

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، hormozan گفته است :

با POE منتقل میشن، فقط یک کابل شبکه به پشت بام میره و از همون برای تامین برق استفاده میشه.

UBI_POE24-12W-G_02.thumb.png.905361717fe721c90894ba589f3fe7da.png

بسیارم عالی  و از توضیحاتتون متشکرم؛ پس فقط من یه کابل لن رو از پشت بوم میکشم توی خونه!

جنس کابل لن هم مهمه که cat 5 باشه یا cat6 یا کلا فرقی نمیکنه؟؟😅

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

بسیارم عالی  و از توضیحاتتون متشکرم؛ پس فقط من یه کابل لن رو از پشت بوم میکشم توی خونه!

جنس کابل لن هم مهمه که cat 5 باشه یا cat6 یا کلا فرقی نمیکنه؟؟1f605.png

خواهش میکنم، نه فرقی نداره

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

جنس کابل لن هم مهمه که cat 5 باشه یا cat6 یا کلا فرقی نمیکنه؟؟1f605.png

من در مورد P2P اطلاعات ندارم ولی تفاوت بین cat 5 و cat 6  در سرعت هست!

cat 5 میتونه تا 10/100 مگابیت بر ثانیه رو ارائه بده با پهنای باند ۱۰۰ مگا هرتز

cat 5e میتونه تا 10/100/1000 مگابیت برثانه رو ارائه بده با پهنای باند ۱۰۰ مگاهرتز

cat6 میتونه تا 10/100/1000 مگابیت برثانه رو با پهنای باند بیش از ۲۵۰مگاهرتز ارائه بده

cat 6A میتونه 10/100/1000/10000 مگابیت برثانیه رو با پهنای باند ۵۰۰ مگاهرتز ارائه بده

استاندارد های بالاتر هم مثل cat 7/7.1 و cat 8/8.1 هم تو ایران فراگیر نیست(در واقع برای کاربران خانگی نیست)

شما به نظرم با توجه به قیمت بین cat 5e و cat 6 یکیشونو بگیر(فک نمیکنم تفاوت انچنانی داشته باشه + مسافت هم مهمه که چقدر میخواید چون بعضا با افزایش طول کابل سیگنال دچار ایراد میشه)

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

من در مورد P2P اطلاعات ندارم ولی تفاوت بین cat 5 و cat 6  در سرعت هست!

cat 5 میتونه تا 10/100 مگابیت بر ثانیه رو ارائه بده با پهنای باند ۱۰۰ مگا هرتز

cat 5e میتونه تا 10/100/1000 مگابیت برثانه رو ارائه بده با پهنای باند ۱۰۰ مگاهرتز

cat6 میتونه تا 10/100/1000 مگابیت برثانه رو با پهنای باند بیش از ۲۵۰مگاهرتز ارائه بده

cat 6A میتونه 10/100/1000/10000 مگابیت برثانیه رو با پهنای باند ۵۰۰ مگاهرتز ارائه بده

استاندارد های بالاتر هم مثل cat 7/7.1 و cat 8/8.1 هم تو ایران فراگیر نیست(در واقع برای کاربران خانگی نیست)

خوب اینی که شما گفتین رو من حقیقتا متوجه نشدم! الان شما 3 تا عدد نوشتین که بینشون ممیز گذاشتین خوب این یعنی چی؟؟ 😅😅

بیشتر منظور من این بود که برم هزینه کنم cat6a بگیرم یا اصلا پهنای باندP2P به حدی نمیرسه که بیشتر از cat 5E نیاز باشه 😅

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، danyalbmw گفته است :

خوب اینی که شما گفتین رو من حقیقتا متوجه نشدم! الان شما 3 تا عدد نوشتین که بینشون ممیز گذاشتین خوب این یعنی چی؟؟ 😅😅

بیشتر منظور من این بود که برم هزینه کنم cat6a بگیرم یا اصلا پهنای باندP2P به حدی نمیرسه که بیشتر از cat 5E نیاز باشه 😅

یعنی وا بسته به کارت شبکه شما میتونه ۱۰ مگابیت یا ۱۰۰ مگابیت یا ۱۰۰۰ مگابیت(همون ۱ گیگابیت) سرعت بهتون بده(اکثر سیستم ها ۲۰۱۵ بد بعد یک گیگابیت رو دارن معمولا) 

فک نمیکنم بیش از cat 5e نیاز بشه چون عملا سرعت cat 5e و cat 6 یکی هست فقط cat 6 میتونه طول بیشتری بدون افت کیفیت و سرعت داشته باشه

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...