رفتن به مطلب

ASIC quality یا کیفیت تراشه !!!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت همه عزیزان،

امروز به موضوع جالبی  برخورد کردم که با سرچی  که انجام دادم فهمیدم asic quality یا همون کیفیت تراشه هست ... حال چنتا سوال ایجاد میشه  :))) 

۱_ این کیفیت که مستقیما به مقدار مصرف کارت و میزان اورکلاک کارت بستگی داره ایا روی گیمینگ عادی هم تاثیر گذاره؟ 

۲_ حداقلش چقدر باید باشه؟ 

۳_ شرکت ها از چه استانداردی به بعد از این چیپست کم کیفیت استفاده نمیکنن ؟! 

۴_ قبل از خرید کارت به هیچ عنوان نمیشه مشخص کرد کیفیت چیپستش چقدره؟ ( راهکاری بجز خرید سری استریکس و اکستریم و ...) 

۵_ فشار روی کارت، گذشت زمان، مخصوصا ماین تاثییری داره!؟ 

۶_ کیفیت چیپست گرافیک شما چقدره؟ :)))

ویرایش شده توسط no.name07
لینک به دیدگاه

سلام

1. خیر

2. حداقلی نداره و براش تعریف نشده اما یکسری ابزار ها هستند که اونو با مقدار کارت های دیگه داخل دیتابیس مقایسه میکنه

3. متوجه منظورتون نشدم

4. یسری شرکای خاص معمولا کارت هاشون کیفیت چیپ بالاتری دارند. قدیما یسری سایت ها مخصوصا خود شرکت EVGA اقدام به فروش با هزینه بیشتر میکرد مثلا به شما میگفت 100 دلار بیشتر پول بده ولی مطمئن باشه کارتی که دریافت میکنی کیفیت بالای 70% خواهد داشت و ...

5. خیر این عدد همیشه ثابت هست و خواهد بود

6. روی همین سیستمی که دارم براتون تایپ میکنم 77.5% که از 81.5% GPU های مشابه کیفیت بالاتری داره یا به عبارت دیگه فقط 18.5% GPU های مشابه کیفیت بالاتری نسبت به این GPU دارند

ویرایش شده توسط ASTS
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، ASTS گفته است :

سلام

1. خیر

2. حداقلی نداره و براش تعریف نشده اما یکسری ابزار ها هستند که اونو با مقدار کارت های دیگه داخل دیتابیس مقایسه میکنه

3. متوجه منظورتون نشدم

4. یسری شرکای خاص معمولا کارت هاشون کیفیت چیپ بالاتری دارند. قدیما یسری سایت ها مخصوصا خود شرکت EVGA اقدام به فروش با هزینه بیشتر میکرد مثلا به شما میگفت 100 دلار بیشتر پول بده ولی مطمئن باشه کارتی که دریافت میکنی کیفیت بالای 70% خواهد داشت و ...

5. خیر این عدد همیشه ثابت هست و خواهد بود

6. روی همین سیستمی که دارم براتون تایپ میکنم 77.5% که از 81.5% GPU های مشابه کیفیت بالاتری داره یا به عبارت دیگه فقط 18.5% GPU های مشابه کیفیت بالاتری نسبت به این GPU دارند

ممنونم  3>

لینک به دیدگاه

Asic quality  مستقیما ربطی ب اورکلاک نداره. فاکتور های مهم زیادی هس ک قبل ازAQ  باید مد نظر داشته باشی

اما سادش اینه ک AQ  روی دما و ولتاژ GPU DIE  اونم ن اونقدر ک فکرشو بکنی تاثیر میزاره

ب عنوان مثال  تفاوت ی AQ 70%   با ی AQ  60% در اینه ک در یک کورکلاک یکسان، AQ 70%  با ولتاژ پایین تری میتونه کار کنه در نتیجه میشه گفت کمی بهینه تره ولی ب این معنی نیس ک بیشترمیشه اورش کرد چون  همونطور ک گفتم فقط از طریق AQ  نمیشه نتیجه گرفت ک فلان کارت در اورکلاک بهتره. مواردی مثل مدار تغذیه، کولینگ و خودPCB  مهمتره ک اینم بر میگرده ب شرکای AMD  و NVIDIA  در تولید کارتها

دقت کن AQ  هیچ ربطی ب شرکت سازنده کارت نداره  و قبل از خرید هم هیچ راهی برا فهمیدنش نیس شما حتی در گرون ترین کاستم ها هم ممکنه AQ 60%  پیدا کنی اما همونطور ک دوسمتون گفتن بعضی شرکت ها و  خرده فروشی ها   GPU  غربال شده با قیمت های بیشتر میفروشن

فشار روی کارت هیچ تاثیری روی AQ نمیزاره

وگا دارم ک AQ  رو نشون نمیده!

ویرایش شده توسط αяιαиχ97
لینک به دیدگاه

با GPU-Zکه نتونستم ASICرو ببینم

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، αяιαиχ97 گفته است :

Asic quality  مستقیما ربطی ب اورکلاک نداره. فاکتور های مهم زیادی هس ک قبل ازAQ  باید مد نظر داشته باشی

اما سادش اینه ک AQ  روی دما و ولتاژ GPU DIE  اونم ن اونقدر ک فکرشو بکنی تاثیر میزاره

ب عنوان مثال  تفاوت ی AQ 70%   با ی AQ  60% در اینه ک در یک کورکلاک یکسان، AQ 70%  با ولتاژ پایین تری میتونه کار کنه در نتیجه میشه گفت کمی بهینه تره ولی ب این معنی نیس ک بیشترمیشه اورش کرد چون  همونطور ک گفتم فقط از طریق AQ  نمیشه نتیجه گرفت ک فلان کارت در اورکلاک بهتره. مواردی مثل مدار تغذیه، کولینگ و خودPCB  مهمتره ک اینم بر میگرده ب شرکای AMD  و NVIDIA  در تولید کارتها

دقت کن AQ  هیچ ربطی ب شرکت سازنده کارت نداره  و قبل از خرید هم هیچ راهی برا فهمیدنش نیس شما حتی در گرون ترین کاستم ها هم ممکنه AQ 60%  پیدا کنی اما همونطور ک دوسمتون گفتن بعضی شرکت ها و  خرده فروشی ها   GPU  غربال شده با قیمت های بیشتر میفروشن

فشار روی کارت هیچ تاثیری روی AQ نمیزاره

وگا دارم ک AQ  رو نشون نمیده!

ممنونم بابت توضیحات

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

با GPUکه نتونستم ASICرو ببینم

سلام 

قبلا ها  تو کارتهای قدیمی  میشد

الان نمیدونم  چطور  نمیشه  

آیا  طوری  دیگه  میشه  متوجه شد ؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ferdosi گفته است :

سلام 

قبلا ها  تو کارتهای قدیمی  میشد

الان نمیدونم  چطور  نمیشه  

آیا  طوری  دیگه  میشه  متوجه شد ؟

مثل اینکه دیگه اجازه داده نمیشه حداقل برای سری10 نمیشه،میگن اگر گزینش تو GPU Zنیست پس یعنی نیست

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، no.name07 گفته است :

سلام خدمت همه عزیزان،

امروز به موضوع جالبی  برخورد کردم که با سرچی  که انجام دادم فهمیدم asic quality یا همون کیفیت تراشه هست ... حال چنتا سوال ایجاد میشه  :))) 

۱_ این کیفیت که مستقیما به مقدار مصرف کارت و میزان اورکلاک کارت بستگی داره ایا روی گیمینگ عادی هم تاثیر گذاره؟ 

۲_ حداقلش چقدر باید باشه؟ 

۳_ شرکت ها از چه استانداردی به بعد از این چیپست کم کیفیت استفاده نمیکنن ؟! 

۴_ قبل از خرید کارت به هیچ عنوان نمیشه مشخص کرد کیفیت چیپستش چقدره؟ ( راهکاری بجز خرید سری استریکس و اکستریم و ...) 

۵_ فشار روی کارت، گذشت زمان، مخصوصا ماین تاثییری داره!؟ 

۶_ کیفیت چیپست گرافیک شما چقدره؟ :)))

1-مستقیم رو نمیدونم ولی تاثیر بله داره هرچی درصدش پایین باشه با کولر بادی ظرفیت اورکلاک کمتری دارید و از طرفی با ln2 ظرفیت بهتری در اورکلاک دارید زیاد جدی نگیریدش چون بدرد کاربر حرفه ای هم زیاد نمیخوره

هرچی این درصد بیشتر باشه کارت با ولتاژ کمتری به کلاک استاندارد یا بوست میرسه و مصرف کمتری داره فکر میکنم نشتی کمتری هم داشته باشه و دمای کمتری هم داره  حالا اونقدر نه ولی در حد چند درجه هست

2 - نمیدونم ولی 60 درصدم اینا دیدم 

3-نمیدونم  ولی اون چیپ های دستچین شده کیفیت بالاتری دارن 

4خیر

5 رو چیپ اثر میزاره ولی رو کیفیت ن

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

سلام و درود

توی کارت سری ۱۰ به بعد دیگه نمایش داده نمیشه. 

سری ۹به قبل فقط قابل مشاهده هستش. 

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

مثل اینکه دیگه اجازه داده نمیشه حداقل برای سری10 نمیشه،میگن اگر گزینش تو GPU Zنیست پس یعنی نیست

علت اینه که از سری 10 به بعد gpu boost 3.0 معرفی شده و عملا اهمیت این پارامتر دیگه از بین رفته.

گرافیک های جدید طبق gpu boost  رفتار می کنن و برای همین توی gpu z نشون نمی ده چون یه چیز منسوخ شده است!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...