رفتن به مطلب

راهنمایی برای کسب و کار آنلاین در اینستاگرام و تلگرام

sajad564
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز و گرامی
امیدوارم حالتون خوب باشه
بدون مقدمه بریم سر اصل مطلب
بنده  مدتی هستش که تصمیم به شروع فعالیت و بازار یابی از طریق اینستاگرام  و تلگرام و شروع یک کسب و کار آنلاین هستم
در حال حاضر یک مورد ذهنم رو درگیر کرده و اون انتخاب محصولی هستش که از طریق عرضه محصول بتونم درآمد قابل قبولی رو داشته باشم
لازم به ذکر هستش به شخصه تجربه ناچیزی از فروش اینستاگرامی داشتم و در این حوضه تا حدودی تجربه دارم
به نظر خودم محصولی میتونه در این حوضه خوش به درخشه(یا خوش فروش باشه !) که از یک طرف استفاده ازش عمومی باشه و قشر خاصی رو در بر نگیره
قیمت محصول جوری باشه که برای تهیه ازش نیاز به هزینه خیلی بالایی نداشته باشه و کسانی که خواهان تهیه محصول هستن بابت قیمت منصرف نشن(به طور مثال کرم پوست چند صد هزار تومنی که کاربرد خاصی داره قطعا تعداد زیادی از طرفداران خودش رو بخاطر قیمت بالا پس میزنه هرچند از لحاظ کارکرد بی نقص باشه!)
استفاده ازش منحصر به یک دوره زمانی محدود نباشه(به عنوان یک مثال ساده ما هر روز از برنج,آب و نان استفاده میکنیم ولی استفاده از گیاهانی که خواص درمانی خاصی دارن محدود به دوره درمان میشه و بعد از اون هرچند برای سلامتی مفید باشه اجباری به استفاده نیستش)
و در آخر اثبات عملکرد و کیفیت محصول دشوار نباشه(به طور مثال اگر محصول شما قول درمان بیماری خاصی رو میده قطعا مسیر سختی رو در پیشه رو دارید چون باید اعتماد و اطمینان محصول در خصوص کارکردی که به محصول نسبت داده میشه رو جلب کنید ولی در زمان تهیه لباس جدای از جنس لباس از لحاظ ظاهری همه چیز مشخصه و یا در تهیه گوشی موبایل با توجه به مدل گوشی همه چیز واضحه)
در هر صورت  محصولاتی که بنده مد نظرم هستش هرچند تمامی موارد فوق در موردشون صدق نمیکنه ولی خب بازار وصیع و مداومی دارن
در اول محصولات آرایشی بهداشتی مد نظرم هستش (مثل کرم ترک پوستی,کرم رفع چروک,و حتی رژ لب و امثال هم!) که خب بازار بسیار وسیعی دارن ولی خب مشکل از جایی شروع میشه که اطلاعی از تهیه محصولات با قیمت پایین تر که در هنگام فروش سود منطقی حاصل بشه ندارم.به عبارتی نمیدونم به چه طریق و از کجا میتونم محصول رو تهیه کنم
در خصوص مورد دومی که مد نظرم هستش :
اصالتن گیلانی هستم(رودبار) تو منطقه ما هم سه محصول "برنج" , "زیتون" "روغن زیتون و در نهایت "عسل تولید میشه و قیمت تمام شده تا حدودی کمتر هستش
(تفاوت در بعضی موارد فاحش هستش)
این مورد هم توجهم رو جلب کرده به طور مثال برنج مداوم استفاده میشه و عسل طبیعی طرفداران خاص خودش رو داره
در خصوص بازار یابی هم قبلا تجربه فعالیت در اینستاگرام رو داشتم و محصولاتی رو که به سختی فروش میرفتن و نیاز به جلب توجه مشتری رو داشته رو فروختم
میخواستم در صورت امکان عزیزانی که در این حوضه فعالیت داشتن و یا عزیزانی که اطلاعاتی دارن و همچنین عزیزانی که  اقوامشون در این حوضه فعالیت میکنن راهنمایی کنن
چه در خصوص انتخاب محصول و تهیه با قیمت مناسب تر
چه از لحاظ میزان سود دهی
و چه از سایر لحاظ(لحاظ خاصی مد نظرم نیستش :)   )
با تشکر بسیار

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...