رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید رم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام تقریبا تمام قطعات لازم را خریدم فقط مانده رم برایم یک سوال پیش امده اینطور که من تصور میکنم در dual channel چیزی که مهم است یکسان بودن مشخصات رمها است قیمت یک پگ رم OCZ باس 800تومان62 است ورم تکی کینگمکس باس 800 هر کدام 23 ایا اگر من 4 عدد از این رمها بخرم که مشخصات یکسان دارند باز هم از این قابلیت استفاده میشود اگر من اینکار را بکنم با 92 تومان 4 گیگ رم خواهم داشت در کدام حالت کارایی وسرعت بالاتری خواهم داشت گرافیک 4850 سی پس یو 7200 Biostar Mainboard P35D2-A7

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست من ؛

درسته که شما مقدار رم بالایی دارین ولی دلیل بر این نمیشه که کارایی بالاتری هم داشته باشید . البته این موضوع رو باید مد نظر داشت که از چه برنامه ای میخواهید ، اگر بخواهید بازی کنید بهتره 2 گیگ بردارید با کارایی بالا نه مقدار بالا . و البته سمت رم ocz نرو چون فقط اسم دارن و بس و نظر من اینه که شما باس 1066 بردارین مثل رم های تیم که خود لیون کامپیوتر هم وارد کردن و همچنین باید بگم شما لازم نیست هزینه بالایی برای رم بپردازین . در کل اگر با برنامه های سنگین کار میکنید که رم بالایی لازم دارند 4 گیگ و اگر کارهایی مثل بازی انجام میدهید بهتر 2گیگ با باس 1066 بردارین . در پایان نظر من رم دو گیگ هست. .

با تشکر

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من در اصفهانم ایا از دوستان کسی هست که جایی را برای خرید رم خوب معرفی کند کاش رمهایم را هم مثل کارت گرافیکم به جناب حسینی سفارش داده بودم اما الان دیگه دیره باید سیستمو جمش کنم اگه میشه اسم چند مدل خوب که کمیاب نباشند (یعنی جنس بورس بازار که در اصفهان گیر بیاد) رو همراه با قیمت معرفی کنید در ضمن ایا تفاوت باس800 و1066 در کارکرد خیلی زیاده

لینک به دیدگاه

• 5 هفته بعد...

من رم میخوام بگیرم . میخواتم بدونم مادربردم تا چه باسی ساپورت میکنه؟؟؟؟؟

مادربرد p5ld2 deluxe

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من در اصفهانم ایا از دوستان کسی هست که جایی را برای خرید رم خوب معرفی کند کاش رمهایم را هم مثل کارت گرافیکم به جناب حسینی سفارش داده بودم اما الان دیگه دیره باید سیستمو جمش کنم اگه میشه اسم چند مدل خوب که کمیاب نباشند (یعنی جنس بورس بازار که در اصفهان گیر بیاد) رو همراه با قیمت معرفی کنید در ضمن ایا تفاوت باس800 و1066 در کارکرد خیلی زیاده

درود

دوست عزیز با تیپاکس تقریبا یک روزه به دستتون میرسه اما رم پاتریوت باس 800 رم خوبی هست و تفاوت زیادی بین باس 1066 با باس 800 نیست.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

من رم میخوام بگیرم . میخواتم بدونم مادربردم تا چه باسی ساپورت میکنه؟؟؟؟؟

مادربرد p5ld2 deluxe

درود

دوست عزیز مادربرد شما رمهای DDR2 با باس 400 و 533 و 667 را ساپورت میکند

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
اقای حسینی من تصمیم داشتم 4 گیگ رم پاتریوت با باس 800 بگیرم الان که در مورد ocz platinum قیمت جدید را خوندم یکمی دو دل شدم. مادربوردم هم asus p5k به نظر شما کدوم را بگیرم؟درسته که در این مادربورد باید باس 1066 را دستی تنظیم کرد و بعضی از رمهای باس 1066 ocz با بعضی مادربوردها به مشکل می خورن؟

دوست من تفاوت قیمت اینها خیلی مثلا 4 گیگ پاتریوت 800 در میاد حدود 88 تومان ولی این 1066 4 گیگ در میاد 155 تومان اگه میصرفه بخرید .

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت آقای حسینی و دوستان

به نظر شما رم 4 گیگ (دو تا دو گیگ) باس 800 با تایمینگ 12-4-4-4 بهتره یا رم 2 گیگ (دو تا یک گیگ) باس 1066 یا

1200 (قیمت هم ملاکه)

اگه کسی تستی چیزی در این رابطه داره بزاره ممنون میشم.

با تشکر

لینک به دیدگاه

با سلام

ببينيد دوستان اين يه واقعيته كه تفاوت كارايي رم با باس 800 و 1066 يا 1200 چندان محسوس نيست.در عوض تفاوت كارايي 1 گيگ رم با 2 گيگ رم در ويندوز xp و همينطور 2 گيگ رم با 4 گيگ رم در ويستا مشهود تره.هر چند در xp 2گيگ با 4 گيگ تفاوت محسوسي نداره

فراموش نكنيد سرعت معمول ddr2 در ولتاژ 1.8و برابر با 800 مگا هرتز هست.هر سرعتي بالاتر از اين ملزم به داشتن ولتاژ بالاتر و در نتيجه حرارت بيشتر خواهد بود.

اگر يادتون باشه چند سال پيش پردازنده هاي athlon 64 با رم ddr كار ميكردند و intel با ddr2.ولي كارايي athlon بيشتر بود.يعني ميخوام بگم سرعت رم مهمه ولي مقدار رم مهمتره.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

با سلام

دوستان نظرتون در مورد رم های پاتریوت چیه؟

از نظر کارایی ، سازگاری با مادربرد p5q و کارایی

الان میخوام 2گیگ بندازم و بعدا 2گیگ دیگه اضافه کنم

این 2گیگ رو الان 2*1 بزارم یا یه ماژول 2 گیگی؟

اگه 2*1 بزام بعدا که 2گیگ اضافه کنم میشه 4 ماژول

اگه 1ماژول 2 گیگی بزارم dual channel نمیشه

چیکار کنم؟

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان نظرتون در مورد رم های پاتریوت چیه؟

از نظر کارایی ، سازگاری با مادربرد p5q و کارایی

الان میخوام 2گیگ بندازم و بعدا 2گیگ دیگه اضافه کنم

این 2گیگ رو الان 2*1 بزارم یا یه ماژول 2 گیگی؟

اگه 2*1 بزام بعدا که 2گیگ اضافه کنم میشه 4 ماژول

اگه 1ماژول 2 گیگی بزارم dual channel نمیشه

چیکار کنم؟

خیلی ممنون

با سلام

دوست عزیز دو تا 1 گیگ در برابر یه 2 گیگ بهتر خواهد بود و بازده بهتری خواهد داشت ولی به فرض مثال شما 4 ماژول حافظه 1 گیگ رو در کنار هم قرار بدید به گفته جناب آقای خسروی حرارت ایجاد شده از رمها رو هم باید در نظر داشت که باعث پایین آمدن کارایی آن میشود پس سعی کنید یه 2 گیگ بردارید و رمهای پاتریوت رمهای خوش قیمت و مناسبی هستند.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

رم با باس 800 2gb چی خوبه؟ocz ,geil crucial?

درود

دوست من تفاوت چندانی با هم ندارن مگر اینکه لیتنسیشون پایینتر باشه البته در حال حاضر با پایین اومدن قیمتها میتونید 1066 بخرید که رد اور کلاک بهتر عمل میکنه

لینک به دیدگاه

به نظر شما رم 4 گیگ (دو تا دو گیگ) باس 800 با تایمینگ 12-4-4-4 بهتره یا رم 2 گیگ (دو تا یک گیگ) باس 1066 یا

1200 (قیمت هم ملاکه)

اگه کسی تستی چیزی در این رابطه داره بزاره ممنون میشم.

با تشکر

دوست من در حالت معمولی تفاوت چندانی با هم ندارن ولی در حالت اورکلاک 1066 بهتر عمل میکنه .

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

آیا رم 4GB 800 OCZ PLATINUM DUAL RAM با رم 4GB 1066 OCZ PLATINUM DUAL RAM از لحاظ کارایی تفاوت زیادی با هم دارند.من برای کار با برنامه های رندرینگ می خوام و با ویستا 64 بیت کار می کنم.مادر بردم edp35-ds3l گیگا هست و سی پی یو هم e8400 است.در ضمن رم 4GB PATRIOT 800 DUAL RAM را توصیه می کنید یا رمهای بالا رو.برام خیلی مهمه لطفا راهنمایی بفرمایید.

با احترام و تشکر فراوان

لینک به دیدگاه

آیا رم 4GB 800 OCZ PLATINUM DUAL RAM با رم 4GB 1066 OCZ PLATINUM DUAL RAM از لحاظ کارایی تفاوت زیادی با هم دارند.من برای کار با برنامه های رندرینگ می خوام و با ویستا 64 بیت کار می کنم.مادر بردم edp35-ds3l گیگا هست و سی پی یو هم e8400 است.در ضمن رم 4GB PATRIOT 800 DUAL RAM را توصیه می کنید یا رمهای بالا رو.برام خیلی مهمه لطفا راهنمایی بفرمایید.

با احترام و تشکر فراوان

با سلام

دوست عزیز باس 800 و 1066 با هم تفاوت کارایی چندانی ندارند ولی در اور 1066 بهتر عمل خواهد کرد و البته به تایمینگ رمهاتون هم بستگی داره و رمهای پاتریوت رمهای خوش قیمت و خوبی هستند ولی اگر من باشم از بین این 3 پیشنهاد 4GB 1066 OCZ را انتخاب خواهم کرد .

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

با سلام خدمت دوستان

رم های من کینگ مکس باس 1066 دو تا یک گیگ هست میخواستم .2 تا رمم بگیرم میخواستم ببینم ocz plat 2 gig میتونم بغلش اصافه کنم یا ادا در میاره ؟؟؟

وقیمت میخواستم ؟؟؟

مادبرد giga ma79 ds4

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

رم های من کینگ مکس باس 1066 دو تا یک گیگ هست میخواستم .2 تا رمم بگیرم میخواستم ببینم ocz plat 2 gig میتونم بغلش اصافه کنم یا ادا در میاره ؟؟؟

وقیمت میخواستم ؟؟؟

مادبرد giga ma79 ds4

اگر تایمینگها یکی باشه مشکلی نداره ولی سعی کنید از همین کینگ مکس تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
با سلام

ببينيد دوستان اين يه واقعيته كه تفاوت كارايي رم با باس 800 و 1066 يا 1200 چندان محسوس نيست.در عوض تفاوت كارايي 1 گيگ رم با 2 گيگ رم در ويندوز xp و همينطور 2 گيگ رم با 4 گيگ رم در ويستا مشهود تره.هر چند در xp 2گيگ با 4 گيگ تفاوت محسوسي نداره

فراموش نكنيد سرعت معمول ddr2 در ولتاژ 1.8و برابر با 800 مگا هرتز هست.هر سرعتي بالاتر از اين ملزم به داشتن ولتاژ بالاتر و در نتيجه حرارت بيشتر خواهد بود.

اگر يادتون باشه چند سال پيش پردازنده هاي athlon 64 با رم ddr كار ميكردند و intel با ddr2.ولي كارايي athlon بيشتر بود.يعني ميخوام بگم سرعت رم مهمه ولي مقدار رم مهمتره.

سلام AZBY جان..با نظر اولتون موافقم که گفتید 800 با 1066 زیاد فرق نمیکنه..اما با نظر دوم کاملا مخالف,کی گفته DDR2 در ولتاژ 1.8 کار میکنه؟؟:confused:معمولا اکثرا با 2 کار میکنن..دوما,کی گفته فرکانس بالاتر مثل DDR با DDR2, DDR2 ولتاژ و حرارت بیشتری داره؟باز فکر کردی شما؟؟!!8-X الان من خودم DDR3 دارم و مکسیمم ولتاژ تو بایوس 2.1...در صورتی که رم DDR2 رو همین Main یعنی ASUS P5KC مکسیمم ولتاژ 2.5 بود

در ضمن اینم بگم DDR3 معمولا رو ولتاژ 1.7 1.8 کار میکنه نه DDR2

پس نتیجه میگیریم که هرچی جلوتر میریم مصرف قطعه ها کمتر و بازدهی بیشتره:confused:...باز اینم اضافه کنم که بهترین رم الان رم های Corsair هستن که قابلیت اورکلاک بالایی هم دارن..من خودم از 1333 رو تقریبا به 1500 رسوندم..بازم میگم تقریبا..البته ناپایداریش بیشتر بخاطر گرماش بود که به کیس ربط داشت

مدل رمم هم اینه Corsair XMS3 CM3X1024-1333C9 که Dual Channel هستش

لینک به دیدگاه

آیا رم 4gb 800 ocz platinum dual ram با رم 4gb 1066 ocz platinum dual ram از لحاظ کارایی تفاوت زیادی با هم دارند.من برای کار با برنامه های رندرینگ می خوام و با ویستا 64 بیت کار می کنم.مادر بردم edp35-ds3l گیگا هست و سی پی یو هم e8400 است.در ضمن رم 4gb patriot 800 dual ram را توصیه می کنید یا رمهای بالا رو.برام خیلی مهمه لطفا راهنمایی بفرمایید.

با احترام و تشکر فراوان

حسن جان رضای عزیز براتون توضیح دادن . البته اینها با هم تفاوت در کارایی دارن ولی در حالت عادی زیاد محسوس نیستش فقط در اورکلا هستش که ایندو با هم متفاوتن و رمهای 1066 بهتر اور میشن و به فرکناس بالاتر میرسن .

لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه ی دوستان...اگه 2تاپیک بالاتر رو بخونین میبینید که جواب AZBY جان رو دادم..که تهش هم گفتم رمم رو تقریبا رسوندم به 1500..Ok? اما ایندفعه دیگه بدون هیچ مشکلی دقیقا رسوندم به خود فرکانس 1500

2 ساعت هم تست استرس با نرم افزار Prim95 گرفتم که بدون هیچ مشکلی کار کرد...اینم یک Bench که از سیستم خودم که با Everest گرفتم

یکیش تو حالت معمولی و یکی هم تو حالت Overclock

به Latency هم دقت کنید.اینم بگم که ولتاژ رم روی 1.8 کمه یا زیاد؟

bbts9iz50j1u7c8kxybn.jpg

7vf3j1eaagm9pluzhskd.jpg

چطوره؟اقای حسینی میشه شما نظر بدید؟من کیسم معمولی و فن CPU هم استوک خود CPU...اگه 1 کیس خوب بگیرم که میگیرم,اقای حسینی در جریانند..همون CM690 Black با فن Tuniq Tower 120 میترکونه...

ویرایش شده توسط amir_fahrenheit
لینک به دیدگاه

امیر جان واقعا بهتون تبریک میگم =d> دوستانی مثل شما باعث افتخاره همه هستن

لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه ی دوستان...اگه 2تاپیک بالاتر رو بخونین میبینید که جواب azby جان رو دادم..که تهش هم گفتم رمم رو تقریبا رسوندم به 1500..ok? اما ایندفعه دیگه بدون هیچ مشکلی دقیقا رسوندم به خود فرکانس 1500

2 ساعت هم تست استرس با نرم افزار prim95 گرفتم که بدون هیچ مشکلی کار کرد...اینم یک bench که از سیستم خودم که با everest گرفتم

یکیش تو حالت معمولی و یکی هم تو حالت overclock

به latency هم دقت کنید.اینم بگم که ولتاژ رم روی 1.8 کمه یا زیاد؟

bbts9iz50j1u7c8kxybn.jpg

7vf3j1eaagm9pluzhskd.jpg

چطوره؟اقای حسینی میشه شما نظر بدید؟من کیسم معمولی و فن cpu هم استوک خود cpu...اگه 1 کیس خوب بگیرم که میگیرم,اقای حسینی در جریانند..همون cm690 black با فن tuniq tower 120 میترکونه...

با سلام

خوب پیش رفتید دوست عزیز و با ولتاژ 1.8 مشکلی پیش نمیاد =d>

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام ....

ویندوز xp چند گیگ رم ساپورت میکنه؟

بعد ، باس باس رم 1600 یا 1800 باشه برای game مشکل ایجا میکنه؟:)

لینک به دیدگاه

سلام ....

ویندوز xp چند گیگ رم ساپورت میکنه؟

بعد ، باس باس رم 1600 یا 1800 باشه برای game مشکل ایجا میکنه؟:)

سلام ..

دوست عزیز ویندوز XP 32 BIT تا 3 گیگ رم رو شناسایی میکنه و 64 بیت تا 128 گیگ رم ;)

و باس بالای رم مشکلی ایجاد نمیکنه بهتر هم هست .

موفق باشید...

لینک به دیدگاه

دوستان من میخوام 4 گیگ رم ddr3 بگیرم...چه مارکی خوبه؟

قابلیت اور هم داشته باشه...

ممنون...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...