رفتن به مطلب

Sapphire هم از سفارشی شده های خانواده RX 5700 رونمایی کرد

Recommended Posts

• کاربر ویژه

7f372ba873b404f54c4898619362cb8f.jpg

کمپانی خوشنام Sapphire ، امروز اولین تصاویر از کارتهای سفارشی شده خانواده RX 5700 را به نمایش گذاشت.یکی از این مدل ها مربوط به کارت RX 5700 XT بوده که RX 5700 XT Pulse نام گرفته است.برند Pulse همیشه در محصولات سفارشی، جزء  ارزان قیمت ها برای این شرکت بوده و نام تجاری Nitro هم ، محصولات سطح بالای این کمپانی را پوشش داده است.با وجود اینها شایع شده که سافایرقصد دارد نام های نمادین گذشته خود یعنی  Toxic و Atomic را برای خانواده کارتهای RX 5700 بازگرداند. کارت RX 5700 Pulse  از سیستم خنک کننده سفارشی سافایر به همراه برد PCB مرجع AMD بهره میبرد.این احتمال نیزوجود دارد که حتی برای کارت RX 5700 XT هم از همین طرح استفاده شود و فرکانس های هسته گرافیکی به مانند مدل مرجع باشد. در این سری ، سافایر با استفاده ازیک تراشه فلش SPI دومی ، یک سوئیچ انتخاب کننده بایوس به نام dual-BIOS را به برد PCB مرجع اضافه کرده است.

d5ee87e37a83668c37a0ca50ff05ae6e.jpg

سیستم خنک کننده کارت RX 5700 XT Pulse متشکل از یک هیتسینک آلومینیومی با شبکه های بهم فشرده است که در قسمت پایه مرکزی از لوله های ناقل حرارتی مسی نیکل اندود شده استفاده شده است. این لوله ها به صورت مستقیم با هسته گرافیکی در تماس بوده و گرمای حاصله از فعالیت آنرا به حرارتگیر آلومینیومی هدایت میکنند.این حرارت توسط یک جفت فن 90 یا 100 میلیمتری دفع میشود.انتظار میرود که سافایر برای محصولات برتر خود از خانواده Nitro ، از فناوری اتاقک بخار یا همان vapor-chambers بهره ببرد.از آنجایی که در این سری از PCB مرجع استفاده شده ، مشخص نشده که در هنگام بیکاری کارت ، آیا فن ها به حالت خاموشی میروند یا خیر.در حال حاضر این کارت در فروشگاه Overclockers.uk به احتساب مالیات بر ارزش افزوده با قیمت 429 پوند پیش فروش شده است.این قیمت یعنی اینکه  این کارت حدود 30 پونداز مدل مرجع آن گرانتر خواهد بود.

منبع : Techpowerup

مترجم : محمد فتحی

لینک به دیدگاه

😑از این نوع طراحی راضی نیستم ، خوشم نیومد

بنظرم سری PULSE مدل های قدیمیتر مثل RX580 طراحی زیباتر و حرفه ای تری داشتند تا این
گرچه پره ها دچار تغییرات اساسی شده که بنظر میاد جهت افزایش خنکی و کاهش نویز باشه

sapphire_pulse_rx_580_8gd5_radeon_152173

گرچه امیدوارم در سری نیترو پلاس شامل طراحی زیباتر و انقلابی تری باشیم همچنین LED های بیشتر مثل رقبا :)

لینک به دیدگاه

احتمالا برای سری ناوی ، سفایر تعداد زیادی کارت لانچ کنه .

با توجه به اخبار و شایعات فعلا این ها رو داریم :

مدلهای Atomic و Toxic

مدل Pulse

مدل نیترو و نیترو پلاس .

کارت 5700XT ROG Strix فرکانس بوست کارت رو به بالای 2000 رسونده ( با 11DB نویز کمتر ) .

منتظرم نسخه نیتروپلاس 5700XT رو ملاقات کنم .

لینک به دیدگاه

در اول بودن رفرنس که شکی نیست😉

ولی کاستو اول فقط سافایر ، با این سوراخ های که پرست شده ، دما باید از سرس فبل خنک ترو پایدارتر باشه ، گر چه سری قبل هم عالی بود ، قسمت ما نشد متاسفانه ، شانس به ما رو کرد و rx480 رفرنس گرفتم 🌷😍😉

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

طراحیش مثل همیشه عالیه این شرکت واقعا حرف نداره من خودم 480 نیترو پلاس دارم اصلا بگی از دیوار صدا در اومد اما  از این کارت صدا نشنیدم!

البته بشخصه منتظر 5800 هستم که با اومدنش یخورده باز 5700 ها رو ارزونتر کنند باید دید چی میشه !😉

لینک به دیدگاه

سلام 

باید منتظر سری نیترو هم  ماند . 

ولی فعلا نمی دونم چرا نمیشه چشم از xfx برداشت :

XFX-Radeon-RX-5700-XT-THICC2-2-1030x773.

لینک به دیدگاه

خدایی شریکای nvidia هم کارت میزنن ( evga , ino3d) اونوقت شریکای amd هم کارت میزنن (sapphire,xfx) اینا واقعا حالیشون نمیشه کارت amd رو این کولر های 2 فن مزخرف خنک نمیتونه ؟!

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ali.king گفته است :

خدایی شریکای nvidia هم کارت میزنن ( evga , ino3d) اونوقت شریکای amd هم کارت میزنن (sapphire,xfx) اینا واقعا حالیشون نمیشه کارت amd رو این کولر های 2 فن مزخرف خنک نمیتونه ؟!

دوست گرامی این کارت از همون طراحی مرجع استفاده کرده . نمونه های پرچمدار هنوز در راه هستند .

این کارت Sapphire Radeon R9 290 Tri-X هستش :

290-1.thumb.jpg.6cd69cf07159cf557d56be02ffecb1e3.jpg

با داشتن 3 عدد فن و با وجود مصرف بیشتر و اور کارخانه :

graph-04.thumb.jpg.1bfc74955d20e4b7d6df5cbaea55fc21.jpg graph-08.thumb.jpg.31fadf29ca7cb79b11256262b1b816a1.jpg

دما و نویز کمتری داره . انتظار میره مدل نیترو و نیترو پلاس هم بتونن به همین هدف برسن :

graph-09.thumb.jpg.e4588f0be01da64aa4f37291a29233bc.jpg graph-10.thumb.jpg.853dfb552e12e93fea523e84ce422da0.jpg

فراموش نکنیم دما و مصرف 290 از 5700 بالاتره .

ضمن این که دمای Sapphire RX 580 Nitro+ Limited Edition 8GB  با وجود داشتن تنها 2 عدد فن اصلا بد نیست :

Sapphire_RX580_KitGuru_Temperatures.thumb.png.668bc4bd1bbb80159e280d102a27d3e5.png

توجه کنید که نسخه Nitro+ Limited Edition کارت 580 فرکانس بالاتری از نسخه رفرنس داره (1340 در نسخه رفرنس ، 1450 در این نسخه.  فرکانس بوست مد نظر هستش ) .

کارت 580 تقریبا به اندازه کارت 5700 مصرف داره .

5700 مصرفی برابر با 180 وات داره :

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-rx-5700.c3437

580 مصرفی برابر با 185 وات داره :

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-rx-580.c2938

کارت 5700XT مصرف برابر با 225 وات داره :

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-rx-5700-xt.c3339

کارت 290 مصرفی برابر با 275 وات داره :

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-r9-290.c2397

کارت  290X مصرفی برابر با 290 وات داره :

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-r9-290x.c2460

...................................

پس سفایر به عنوان شریک ای ام دی موفق شده دمای کارتهای این کمپانی رو در حد متعادلی نگه داره . گاهی با خنک کننده 3 فن گاهی هم با خنک کننده 2 فن . در هر صورت برای شرکتی که کارت 275 واتی 290 رو خنک نگه داشته خنک نگه داشتن کارتی با مصرف 180 وات بسیار ساده تر هستش .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

@big VULTURE

ایول اینایی که شما نشون دادی دلگرمم کرد :D اخه من سافایر نیترو داشتم برعکس اینکه شنیده بودم خیلی خنکه اصلا از پس گرمای کارت برنمیومد.و دما راحت بین 75-80 میشد

ویرایش شده توسط ali.king
لینک به دیدگاه

این سری جدید amd به پای انویدیا میرسن؟؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Wall Breaker گفته است :

این سری جدید amd به پای انویدیا میرسن؟؟

5700XT با حدود 400 دلار قیمت تقریبا به اندازه 2070 و 2070 سوپر هستش .

البته در نمونه های غیررفرنس قیمت میتونه بیشتر باشه اما فریم هم بیشتره .

لینک به دیدگاه

در در 18 مرداد 1398 در 23:13، alirezafps1 گفته است :

1f611.pngاز این نوع طراحی راضی نیستم ، خوشم نیومد

بنظرم سری PULSE مدل های قدیمیتر مثل RX580 طراحی زیباتر و حرفه ای تری داشتند تا این

بنده با انتشار این عکس از کلیه هواداران عذرخواهی میکنم 🙂

9103_701_sapphire-radeon-rx-5700-xt-puls

لینک به دیدگاه

دوستان این نسخه سری پالس هست و نیازی نیست بگیم گه نسخه های نیترو و نیتروپلاس خیلی بهتر از این مورد خواهند بود. 
تو سری rx 580 ها یه دونه کارت چشمم رو شدید گرفت که همون Special Edition ها بودن. ببینیم برای این سری هم از این موارد معرفی می کنن یا نه. 

در در 19 مرداد 1398 در 15:14، ali.king گفته است :

@big VULTURE

ایول اینایی که شما نشون دادی دلگرمم کرد :D اخه من سافایر نیترو داشتم برعکس اینکه شنیده بودم خیلی خنکه اصلا از پس گرمای کارت برنمیومد.و دما راحت بین 75-80 میشد

مدلی که شما داشتی دقیقا کدوم مورد بود؟ جزو سری های RX‌بود؟

لینک به دیدگاه

بنچمارک های این کارت منتشر شده :

و توجه کنید که این کارت احتمالا ضعیفترین کارت غیر رفرنس سفایر هستش :

.

لینک به دیدگاه

یادش بخیر اون قدیما میرفتم واسه خرید کارت چندتا از فروشنده ها میگفتن این برند سفیر با اینکه ایرانیه خیلی معروف شده!🤣🤣

خدایی  سافایر رو چطوری سفیر میخوندن؟!😂

ولی من در کل از طراحی هاش خوشم نمیاد

بچگانه و مسخره هستن

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Negrasombra گفته است :

مدلی که شما داشتی دقیقا کدوم مورد بود؟ جزو سری های RX‌بود؟

sapphire nitro Rx 480 8gb

photo_2017-12-17_17-35-30.thumb.jpg.d9eb326a4f2f1e4c18776c10402e6863.jpg

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، (Naughty boy) گفته است :ولی من در کل از طراحی هاش خوشم نمیاد

بچگانه و مسخره هستن

بنظر من سافایر تا جایی که میتونه از ظرافت و خوشگلی کارت می زنه و همون هزینه رو روی کارآمد بودن و خنک بودن و افزایش طول عمر قطعاتش می ذلره. دقیقا تعریفی که از تراکتور به یاد دارم. 

در 23 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

sapphire nitro Rx 480 8gb

این سری از کارتهای سافایر متاسفانه حداقل ده درجه از سری های RX 500 دمای بالاتری داشتند علی جان. دقیقا همین کارت رو مدتی استفاده می کردم.یک مقداریش هم به خاطر طراحی هیت سینکی هست که متاسفانه قسمت بالاییش و پشت هیت سینک بسته است و بادی که دو تا فن می زنن مجبور هستن از قسمت کناری خارج بشن. اما تو طراحی سری ۵۰۰ سافایر این مشکل رو حل کرد و هم پشت هیت سینک هم بالای هیت سینک رو باز گذاشت که وقتی فن ها کار می کنن و دستت رو تو اون قسمت ها می گیری دقیقا جریان باد رو حس می کنی.
میتونی تو عکس زیر مقایسه کنی هیت سینک های این سری ها رو.

480nitro-6b.jpg

580np-5b.jpg

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، Negrasombra گفته است :

این سری از کارتهای سافایر متاسفانه حداقل ده درجه از سری های RX 500 دمای بالاتری داشتند علی جان. دقیقا همین کارت رو مدتی استفاده می کردم.یک مقداریش هم به خاطر طراحی هیت سینکی هست که متاسفانه قسمت بالاییش و پشت هیت سینک بسته است و بادی که دو تا فن می زنن مجبور هستن از قسمت کناری خارج بشن. اما تو طراحی سری ۵۰۰ سافایر این مشکل رو حل کرد و هم پشت هیت سینک هم بالای هیت سینک رو باز گذاشت که وقتی فن ها کار می کنن و دستت رو تو اون قسمت ها می گیری دقیقا جریان باد رو حس می کنی.
میتونی تو عکس زیر مقایسه کنی هیت سینک های این سری ها رو.

نمیدونم والا😅 در هر صورت من قربانی این سافایر شدم😅

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Negrasombra گفته است :

بنظر من سافایر تا جایی که میتونه از ظرافت و خوشگلی کارت می زنه و همون هزینه رو روی کارآمد بودن و خنک بودن و افزایش طول عمر قطعاتش می ذلره. دقیقا تعریفی که از تراکتور به یاد دارم. 

اخه مشکل اینه یه طرح و نقش ونگارای مسخره ای رو کارتی که خوب طراحی نشده میزنه که ادم حالش بد میشه

صد رحمت به تراکتور باز ابهتش رو نشون میده ولی اینا شکل یه اسباب بازی بی ریخت هستن

لینک به دیدگاه

سافایر عشقه فقط همینو میدونم . تو کارتهای ای ام دی بنده حتما اول سافایر رو انتخاب میکنم و بعد MSI و بعد ASUS و به هیچ عنوانم سراغ کارتهای GIGA نمیرم 😁

البته اینم بگم از کارتهای HIS هم خیلی خیلی خوشم میاد یه کارت ازش دارم HD 2600 XT OC هنوز که هنوزه مثل مرد داره کار میکنه فقط دیگه فنش به مشکل خورده بعد از این همه وقت . نگهش میدارم چند سال دیگه برای شرکت HIS میفرستم شاید خوششون اومد در آینده یه کارت RX 9700XT بهم دادن 😂 

لینک به دیدگاه

در در 19 مرداد 1398 در 15:14، ali.king گفته است :

@big VULTURE

عجبه واقعا !!!! من 570 همین مدلو دارم حداکثر ۶۸ درجه میشه 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

سافایر عشقه فقط همینو میدونم . تو کارتهای ای ام دی بنده حتما اول سافایر رو انتخاب میکنم و بعد MSI و بعد ASUS و به هیچ عنوانم سراغ کارتهای GIGA نمیرم 1f601.png

البته اینم بگم از کارتهای HIS هم خیلی خیلی خوشم میاد یه کارت ازش دارم HD 2600 XT OC هنوز که هنوزه مثل مرد داره کار میکنه فقط دیگه فنش به مشکل خورده بعد از این همه وقت . نگهش میدارم چند سال دیگه برای شرکت HIS میفرستم شاید خوششون اومد در آینده یه کارت RX 9700XT بهم دادن 1f602.png 

سلیقه بنده هم مشابه سلیقه شماست .

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، (Naughty boy) گفته است :

یادش بخیر اون قدیما میرفتم واسه خرید کارت چندتا از فروشنده ها میگفتن این برند سفیر با اینکه ایرانیه خیلی معروف شده!🤣🤣

خدایی  سافایر رو چطوری سفیر میخوندن؟!1f602.png

ولی من در کل از طراحی هاش خوشم نمیاد

بچگانه و مسخره هستن

شما رو در گمراهی آشکار می بینم .

کارت 7950 سفایر حتی طرح روی جلدش هم عالیه :

sapphire-7950-box.jpg.5e452f7e96cfd7ea1a489c036df8bc2b.jpg

...........................

بازم از زیبایی های سفایر براتون میگم 🤣 .

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، ali.king گفته است :

نمیدونم والا1f605.png در هر صورت من قربانی این سافایر شدم1f605.png

دور فن  رو با Whattman دستی 60-70 درصد تنظیم کن و ولتاژ رو در استیج آخر حدود 1100mv-1000mv   (استیج های قبلی رو هم ب همین نسبت کم کن)   تست استرس بگیر  ببین دما چطوره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...