رفتن به مطلب

نظرسنجی: آینده PC گیمینگ با شرایط پیش رو چگونه خواهد بود؟

HeX
 اشتراک گذاری

آینده PC گیمینگ با توجه به سیاست های انویدیا و AMD و همینطور اوضاع اقتصادی در ایران چطور می بینید؟  

104 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. سیاست های انویدیا و AMD چه تاثیری بر روند خرید کارتهای گرافیکی جدید از سوی طرفداران بازیهای کامپیوتری دارد؟

• همواره بی توجه به سیاست های دو شرکت از جدیدترین فناوری و کارتهای گرافیک استفاده و از بازیهای روز لذت می برم.
    • ترجیح می دهم با سخت افزار و کارت گرافیک کنونی بازیها را با کیفیت پایین تری اجرا کنم.
    • اگر دو شرکت پشتیبانی ازسخت افزارنسل قبل را کم کنند و یا قیمت کارتهای خود را افزایش دهند سعی برانتخاب جایگزین برای بازیهای کامپیوتری مثل کنسول های نسل جدید دارم.
    • ترجیح می دهم که دیگر بازی نکنم و یا تفریح دیگری را جایگزین بازیهای کامپیوتری کنم.
  2. 2. با توجه به شرایط اقتصادی در ایران به عنوان یک علاقه مند و بازیکن بازیهای کامپیوتری چه تصمیمی برای آینده خواهید گرفت؟

• همواره بی توجه به شرایط اقتصادی از جدیدترین فناوری و کارتهای گرافیک استفاده و از بازیهای روز لذت می برم.
    • ترجیح می دهم با سخت افزار و کارت گرافیک کنونی بازیها را با کیفیت پایین تری اجرا کنم.
    • با قدیمی شدن کارت گرافیک سعی برانتخاب جایگزین برای بازیهای کامپیوتری مثل کنسول های نسل جدید دارم.
    • ترجیح می دهم که دیگر بازی نکنم و یا تفریح دیگری را جایگزین بازیهای کامپیوتری کنم.

این نظرسنجی برای ارسال رای های جدید بسته شده است

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.
  • نظرسنجی در 08/08/20 - 19:30 بسته شد

Recommended Posts

الان قیمت یه RTX 2070 Strix AD Edition حدود 475 دلاره که با دلار 11800 میشه 5.600 که با هزار کوفت و زهرمار دیگه نمیدونم گمرک و هزینه های دیگه باید بشه 6.250 نهایت داخل فروشگاه ها ولی به قیمت 10 تومن داره فروخته میشه دیگه داریم واسه چی صحبت میکنیم حالا شما حساب کن یه سیستم بخوای بخری که قیمت منطقیش با دلار الان رو حساب کنی بشه مثلا 20 میلیون در واقع شما چیزی حدود 35 تومن باید پول بدی یعنی 15 تومن پول اضافه هم باید بدی توی این زندون 

ویرایش شده توسط Game World
لینک به دیدگاه

با توجه به وضعیت اقتصادی و  راهی که صنعت گیم داره میره ، ارتقا و این حرفا رو دیگه بعید میدونم هرچی کیفیت فنی بازی ها بالاتر میره به همون مقدار کیفیت محتوایی بی ارزشتر میشه.

تا جایی که زور کارتم میرسه سعی می کنم بازی های مهم رو بازی کنم بعد از اون احتمالا بچسبم به بازی های indie .

لینک به دیدگاه

ممنونم معین جان از این تاپیک خوبت

والا داریم ثانیه به ثانیه وارد چاهی عمیق میشیم که بند و بساط گیمینگ و کامپیوتر رو کلا باید جمعش کرد، همین یکی دو ماه پیش بود که پردازنده های EOL سندی بریج و آیوی بریج و هسول مجدد توی لیون موجود شد. گریه آور بود که مردم توانایی خرید سیستم روز رو ندارند و پرزدازنده های چهار نسل پیش رو موجود کردند تا مردم بتونن کامپیوتر بخرن. واقعیتش الان اکثر مردم همین که بتونن شب سیر بخوابن خودش یک دستاورد بزرگ به حساب میاد.

همین لیون و بقیه جاها به لطف حضور دوستانی که قبل از 97 سیستم بستن گرمه، و همونها شاید تک و توک قطعه بخرن ارتقا بدن، وگرنه از پارسال به اینطرف آنچنان تعداد زیادی نتوانستند سیستم نو تهیه کنند. رقم ها بالا رفته، اما تعداد افرادی که توانایی تهیه سیستم دارند بشدت پایین اومده.

به نظرم اگر کسی کامپیوتری داره که کار می کنه، خیلی خوش بخته و باید تلاش کنه تا جای ممکن قطعاتش رو یکی یکی به روز کنه.

توی این وضعیت کم کردن جزییات برای گیمینگ خیلی خوبه، چون نشون میده یه سیستم طرف داره حداقل میتونه جزییات کم کنه،

ولی یه سال دیگه بره جلو، همون جزییات کم هم ممکنه دیگه جواب نده و  بدون شک با همین فرمون کشور بره جلو، آینده گیمینگ در ایران بازگشت به تیله بازی و توپ پلاستیکیه.

لینک به دیدگاه

نتایج نظرسنجی همه چیز رو به وضوح میگه

بیشتر از 50% با سیستم فعلیشون کنار میان بقیه هم یا میرن سمت کنسول یا کلا بی خیال میشن

اما همیشه کسانی هستند که در همه شرایط خریدشونو میکنن چون میتونن هر مبلقی رو بپردازن

این درصد همه بازار رو دربر میگیرن و فقط مختص بازار کامپیوتر نیستن

واسه همینه که کشور عزیزمون همیشه شاهد گرونی هست از گوشت بگیر تا خودرو

چون همیشه یه عده هستن خرید کنن و بقیه هم یا بیخیال میشن یا افسرده

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

ممنونم معین جان از این تاپیک خوبت

والا داریم ثانیه به ثانیه وارد چاهی عمیق میشیم که بند و بساط گیمینگ و کامپیوتر رو کلا باید جمعش کرد، همین یکی دو ماه پیش بود که پردازنده های EOL سندی بریج و آیوی بریج و هسول مجدد توی لیون موجود شد. گریه آور بود که مردم توانایی خرید سیستم روز رو ندارند و پرزدازنده های چهار نسل پیش رو موجود کردند تا مردم بتونن کامپیوتر بخرن. واقعیتش الان اکثر مردم همین که بتونن شب سیر بخوابن خودش یک دستاورد بزرگ به حساب میاد.

همین لیون و بقیه جاها به لطف حضور دوستانی که قبل از 97 سیستم بستن گرمه، و همونها شاید تک و توک قطعه بخرن ارتقا بدن، وگرنه از پارسال به اینطرف آنچنان تعداد زیادی نتوانستند سیستم نو تهیه کنند. رقم ها بالا رفته، اما تعداد افرادی که توانایی تهیه سیستم دارند بشدت پایین اومده.

به نظرم اگر کسی کامپیوتری داره که کار می کنه، خیلی خوش بخته و باید تلاش کنه تا جای ممکن قطعاتش رو یکی یکی به روز کنه.

توی این وضعیت کم کردن جزییات برای گیمینگ خیلی خوبه، چون نشون میده یه سیستم طرف داره حداقل میتونه جزییات کم کنه،

ولی یه سال دیگه بره جلو، همون جزییات کم هم ممکنه دیگه جواب نده و  بدون شک با همین فرمون کشور بره جلو، آینده گیمینگ در ایران بازگشت به تیله بازی و توپ پلاستیکیه.

دل خوشی داری داداش

بی پولی ؟ والا ما چیزی که داریم میبینیم اینکه ملت پول دارن خیلی هم دارن !

من اصلا تو کتم نمیره ایرانی جماعت گشنگی بکشه اونم با امار مثلا بالای 30 - 40 درصد جمعیت 80 میلیونی !!

ملتی که میره 10 تا پراید ثبت نام میکنه میفروشه مطمئن باش بی پول نیست والا هنوز که هنوز لیون سیستم بالا 40 - 50 میلیونی میبنده بعد میری طرفو میبینی 18 سالشه :))) اره ما هم گوشامون درازه اینو واسه کسب کار رندر اینا میخواد :D

تیله بازی ؟ نه برادر !!  واقعا الان خربزه آبه :D یکی از اشناهام دفتر پیشخوان داره همینجوری میان برای بچه هاشون سیم کارت میخرن اینترنت 4g فعال میکنن :D سن بچه هاشون از 5 الی 10 ساله !!!!

توی این مملکت اگه میخوای بهت خوشبگذره

باید دوره های شستتشوی مغزی بگذرونی بعد که کامل شد تفریحت میشه

رفتن به مسجد - فعالیت های فرهنگی کانون مسجد محل

زدن ایسگاه صلواتی

اخر هفته رفتن به سر مزار شهدا و ... نه اینکه استیم نصب کنی RTX بخری گیم بزنی اونم گیمی که کرکی میخریش چون پولت نمیرسه انلاینشم که رایگان باشه اینقدر پکت لاز و پینگت افتضاحه که کلا :)))

ایرانی بیچارست ایرانی باید فقط زندگی کنه و خودشو به خریت بزنه تا زندگیش تموم شههیچ فرقی هم نمیکنه میلیاردر باشی یا بی پول هممون تا وقتی تو ایرانیم مثل همیم حالا یکی بیشتر سختی میکشه خوب زود تر میمیره یکی با پولش به قول خودش لذت میبره اما نمیدونه که فقط عمرشو بیشتر میکنه و این یعنی زجر بیشتر

خلاصه بدون پرده میگم هممون باید شل کنیم و لذت ببریم :D

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

اون قسمت قرمز تکذیب میشه . ای ام دی اعلام کرده قدرت خام پردازنده های رایزن 3000 به چیپست X570 ربطی نداره . چیپست X570 صرفا بعضی از ویژگی های اضافی سری 3000 رو در دسترس کاربرها قرار میده (  از جمله PCIe4.0 )

قسمت آبی هم کاملا نادرسته . تمام مادربردهایی که چیپست B و X دارن از پردازنده های سری 3000 پشتیبانی می کنند. حتی مادربردهای سری A320 ایسوز هم از پردازنده های سری 3000 پشتیبانی می کنند .

دقت نمینمویی دیگه گفتم پشتیبانی 100درصد ندارن همه چیز که pci ex4 نیست همون ویژگی های اضافی کاربردی هستن بلخره شما داری پول میدی که ازش استفاده کنی 

اون مادربرد های قدیمی هم که به دلیل حافظه کم بایوس، تو اضافه کردن  میکروکد نسل جدید مشکل دارن البته نمیدونم حل شده یا نه

حالا کار ندارم جفتشون بلخره یه روش برای تو پاچه کردن دارن ولی داخل ایران الان برای میان رده اینتل خیلی خیلی بهتر درمیاد 

مادربرد های رایزن کمیابو و گرونن و چیپست a اندازه چیپست b اینتل قیمت دارن همچنین رم هم گرون درمیاد باید فرکانس بالا بخری تا نتیجه خوبی بگیری  خلاصه که در ایران کلا همه چی برعکسه

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، hosin گفته است :

دل خوشی داری داداش

من اصلا تو کتم نمیره ایرانی جماعت گشنگی بکشه اونم با امار مثلا بالای 30 - 40 درصد جمعیت 80 میلیونی !!

ملتی که میره 10 تا پراید ثبت نام میکنه میفروشه مطمئن باش بی پول نیست والا هنوز که هنوز لیون سیستم بالا 40 - 50 میلیونی میبنده بعد میری طرفو میبینی 18 سالشه :))) اره ما هم گوشامون درازه اینو واسه کسب کار رندر اینا میخواد :D

تیله بازی ؟ نه برادر !!  واقعا الان خربزه آبه :D یکی از اشناهام دفتر پیشخوان داره همینجوری میان برای بچه هاشون سیم کارت میخرن اینترنت 4g فعال میکنن :D سن بچه هاشون از 5 الی 10 ساله !!!!

توی این مملکت اگه میخوای بهت خوشبگذره

باید دوره های شستتشوی مغزی بگذرونی بعد که کامل شد تفریحت میشه

رفتن به مسجد - فعالیت های فرهنگی کانون مسجد محل

زدن ایسگاه صلواتی

اخر هفته رفتن به سر مزار شهدا و ... نه اینکه استیم نصب کنی RTX بخری گیم بزنی اونم گیمی که کرکی میخریش چون پولت نمیرسه انلاینشم که رایگان باشه اینقدر پکت لاز و پینگت افتضاحه که کلا :)))

ایرانی بیچارست ایرانی باید فقط زندگی کنه و خودشو به خریت بزنه تا زندگیش تموم شههیچ فرقی هم نمیکنه میلیاردر باشی یا بی پول هممون تا وقتی تو ایرانیم مثل همیم حالا یکی بیشتر سختی میکشه خوب زود تر میمیره یکی با پولش به قول خودش لذت میبره اما نمیدونه که فقط عمرشو بیشتر میکنه و این یعنی زجر بیشتر

خلاصه بدون پرده میگم هممون باید شل کنیم و لذت ببریم :D

همین که ملت اگه یک روز یارانشون رو دیر بریزن شب خوابشون نمیبره جواب من به شماست(محدوده دیدتون چقدره 2 چهار راه ؟یه منطقه؟ یه شهر؟ کمی بهتر ببینید)

اونی که پراید ثبت نام میکنه (منظورم کسایی هست که پس انداز زندگیشون ر. برای 1 یا 2 تا ماشین خرج میکنن)از فردا میترسه که ارزش پولش نصف یا 1 دهم بشه

لینک به دیدگاه

نایب‌رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران معتقد است که الان بهترین زمان برای خرید لوازم کامپیوتری است و حتی بسیاری از فروشندگان در حال فروش کالاهای خود همراه با ضرر در بازار هستند. 😶

https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/24018-it-tehran-cryptocurrency-solutions

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، hosin گفته است :

دل خوشی داری داداش

شاید چون پولدارا سرو صداشون زیاده، اینطوری به نظر شما اومده، همین اینستاگرام که بری همه زندگی ها لاکچریه.

ولی تعداد اینا خیلی کمه.

نتیجه همین نظر سنجی جمع گزینه دوم و آخر، تقریبا 70 درصد محدودیت مالی کاربران رو نشون میده.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، hosin گفته است :

دل خوشی داری داداش

من اصلا تو کتم نمیره ایرانی جماعت گشنگی بکشه اونم با امار مثلا بالای 30 - 40 درصد جمعیت 80 میلیونی

کلا از باغ پرتی یه روز حتما از میدون ازادی به سمت جنوب برو  جنوب شرق جنوب غرب

از خودت بدت میاد... 40درصد مردم ایران در فقر کاملا  یعنی جوری که فقط کار میکنن و همین هیچ تفریحی ندارن مگه اخر هفته

این صحبتای شما که 10 پراید میخره برای مافیا هست  خیلی چیزایی پشت پرده هست که به ذهنتم نمیرسه... 

ایناییم که 1دونه ثبتنام میکنن تعدادشون کمتر از اون کسیه که با نفوذ 10تا 10تا ثبتنام میکنه به شناسه های مختلف

لطفا چیزی نمیدونیم بقیرو اشتباه نندازیم

تعداد کارگر بیشتر از مدیر و سردسته هست پس تعداد کم درامدها بیشتر از پولداراست

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

شاید چون پولدارا سرو صداشون زیاده، اینطوری به نظر شما اومده، همین اینستاگرام که بری همه زندگی ها لاکچریه.

ولی تعداد اینا خیلی کمه.

نتیجه همین نظر سنجی جمع گزینه دوم و آخر، تقریبا 70 درصد محدودیت مالی کاربران رو نشون میده.

لاکشری نیست همش به اصلاح بیوتی فیسه😂

لاکشری فقط درصد کمی از اینایی هست که میبینید و معمولا هم این افراد اصن بروز نمیدن خودشونو مگه بچه ای نوه ای چیزی رو نمایی کنه

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

ولی تعداد اینا خیلی کمه.

بازم مخالفم

این امار فقر که طرف یه وعده نون هم تو روز نتونه بخوره به نظرم  توی جامعه 80 میلیونی شاید 1 درصد هم نشه !

طبق قوانین این مملکت هر شخص باید تمام چیزشو وقف دین کنه و خوب توی این مملکت کسی نباید دنبال گیم باشه و همون مواردی که گفتم

طبق اون شاخصه هایی که قوانین مملکت داره به نظرم همه زندگی نرمالی دارن :D

حالا اگه منظور شما از رفاه  اینکه مسکن ماشین کار و ...  براتون در سن 20 سالگی مهیا بشه خوب جایه اشتباهی انتخاب کردین برای زندگی :D جوابی که مسئولین بهتون میدن !

محدودیت کاربران اینجا ربطی بازم به فقر نداره چون سنشون و شرایط زندگیشون مشخص نیست شاید از اون 70 درصد خیلی هاشون زیر 18 سال داشته باشن و دستشون تو جیب پدر مادرشون باشه

بازم میگم جوون ایرانی اصلا نباید به گیم فکر کنه تفریحات هم گفتم اگه میخواد زندگی راحتی داشته باشه قطعا اون موارداجرا کنه مطمئن هم باشه برای ایندش هم خوبه بالاخره یه سابقه چیزی براش رد میشه

من اصلا به هیچ وجه نمیتونم متقاعد بشم جامعه ایرانی فقیره نمیگم وجود نداره اما همون اندازه نرماله مهم اینکه منظور ما از فقر چی باشه ؟ یعنی فردی که پی سی - مسکن و ماشین و شرایط نرمال زندگیو داشته باشه فقیر حساب نمیشه ؟ خوب قطعا نه خیلی ها هم هستن نه خونه دارن و نه ماشینو نه سیستمو یا ... اما فقیر نیستن ! 3 وعده غذا روزانه + میوه و .. هم میخورن :D

خلاصه که اصلا متقاعد نمیشم اوضاع درست بشه و دلم برای ایرانی ها بسوزه چون حقشونه مگه مردم ایران دلشون برای ما تو هز زمینه ای سوخت ؟ خوب قطعا نه

دکتر دلش واسه مردم نمیسوزه همینطور مردم دلشون برای دکتر

مهندس - راننده تاکسی  - نونوا - نجار - لوله کشی - برق کش  - سوپر مارکتی - پوشاکی -رستوران دار-هتل دار و ..... هیچ کدوم دلشون واسه همدیگه نمیسوزه و این مشکل خودشونه خوب همین باعث این اوضاع شده

کافیه موقع گرونی یه سری به فروشگاه ها بندازین همین مردم فقیر و بی پول پولدارن میشن وانت بار میزنن میبرن :D

ویرایش شده توسط hosin
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، hosin گفته است :

بازم مخالفم

این امار فقر که طرف یه وعده نون هم تو روز نتونه بخوره به نظرم  توی جامعه 80 میلیونی شاید 1 درصد هم نشه !

طبق قوانین این مملکت هر شخص باید تمام چیزشو وقف دین کنه و خوب توی این مملکت کسی نباید دنبال گیم باشه و همون مواردی که گفتم

طبق اون شاخصه هایی که قوانین مملکت داره به نظرم همه زندگی نرمالی دارن :D

حالا اگه منظور شما از رفاه  اینکه مسکن ماشین کار و ...  براتون در سن 20 سالگی مهیا بشه خوب جایه اشتباهی انتخاب کردین برای زندگی :D جوابی که مسئولین بهتون میدن !

محدودیت کاربران اینجا ربطی بازم به فقر نداره چون سنشون و شرایط زندگیشون مشخص نیست شاید از اون 70 درصد خیلی هاشون زیر 18 سال داشته باشن و دستشون تو جیب پدر مادرشون باشه

بازم میگم جوون ایرانی اصلا نباید به گیم فکر کنه تفریحات هم گفتم اگه میخواد زندگی راحتی داشته باشه قطعا اون موارداجرا کنه مطمئن هم باشه برای ایندش هم خوبه بالاخره یه سابقه چیزی براش رد میشه

من اصلا به هیچ وجه نمیتونم متقاعد بشم جامعه ایرانی فقیره نمیگم وجود نداره اما همون اندازه نرماله مهم اینکه منظور ما از فقر چی باشه ؟ یعنی فردی که پی سی - مسکن و ماشین و شرایط نرمال زندگیو داشته باشه فقیر حساب نمیشه ؟ خوب قطعا نه خیلی ها هم هستن نه خونه دارن و نه ماشینو نه سیستمو یا ... اما فقیر نیستن ! 3 وعده غذا روزانه + میوه و .. هم میخورن :D

خلاصه که اصلا متقاعد نمیشم اوضاع درست بشه و دلم برای ایرانی ها بسوزه چون حقشونه مگه مردم ایران دلشون برای ما تو هز زمینه ای سوخت ؟ خوب قطعا نه

دکتر دلش واسه مردم نمیسوزه همینطور مردم دلشون برای دکتر

مهندس - راننده تاکسی  - نونوا - نجار - لوله کشی - برق کش  - سوپر مارکتی - پوشاکی -رستوران دار-هتل دار و ..... هیچ کدوم دلشون واسه همدیگه نمیسوزه و این مشکل خودشونه خوب همین باعث این اوضاع شده

کافیه موقع گرونی یه سری به فروشگاه ها بندازین همین مردم فقیر و بی پول پولدارن میشن وانت بار میزنن میبرن :D

عزیز من چرا ماست هارو میریزی تو قیمه ها 

یه زندگی معمولی تعریفش اینه که طرف بتونه یه ماشین بخره یه خونه بخره و حتی هرچیزی که هزینش پایین تر از این دوتا باشه البته یه ماشین و خونه معمولی رو به بالا و اینکه برای رسیدن به این ها برنامه ریزی کرده باشه 

یعنی یه شخصی جایی استخدام شده و برنامه ریزی میکنه بر اساس حقوق و مزایای دیگه ای که داره ظرف مدت حداکثر 10 سال بتونه به این موارد برسه 

شما میگی یعنی کسی که 3 وعده غذا میخوره و میوه هم کنارش زندگیش معمولیه ؟

شما میگی طبق قوانینی که مملکت داره پس اکثرا زندگی عادی دارن خوب مگه اون قوانین رو من یا شما تعیین کردیم ؟؟؟

ولی با قسمتی از حرفاتون موافقم اینکه هیچکی دلش برای کسه دیگه نمیسوزه و مسئولیت پذیر نیست 

درنهایت صحبتی که ما اینجا داریم اینه که به عنوان مثال خریدن یه PC متوسط رو به بالا با استاندادهای جهانی نباید یه چیز دست نیافتنی باشه و خیلی راحت باید بشه ظرف مدت 1 سال کارکردن و برنامه ریزی بهش رسید 

و گرنه از این 80 میلیون نفر اکثرشون 3 وعده غذایی دارن و میوه دارن و اینکه هرسال یکبار سفر داخل کشور میرن 

اینکه یه نفر وضعش مالیش خوبه و و چیزی که اراده میکنه رو تو مدت کوتاهی میتونه تهیه کنه هم بحثش جداست 

لینک به دیدگاه

گفتم که اخرش پریدن به هم دیگه هست نگفتم بی نتیجست؟ 🙂 @HeX ایا ایمان نمیاوری؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، memex گفته است :

دقت نمینمویی دیگه گفتم پشتیبانی 100درصد ندارن همه چیز که pci ex4 نیست همون ویژگی های اضافی کاربردی هستن بلخره شما داری پول میدی که ازش استفاده کنی 

اون مادربرد های قدیمی هم که به دلیل حافظه کم بایوس، تو اضافه کردن  میکروکد نسل جدید مشکل دارن البته نمیدونم حل شده یا نه

حالا کار ندارم جفتشون بلخره یه روش برای تو پاچه کردن دارن ولی داخل ایران الان برای میان رده اینتل خیلی خیلی بهتر درمیاد 

مادربرد های رایزن کمیابو و گرونن و چیپست a اندازه چیپست b اینتل قیمت دارن همچنین رم هم گرون درمیاد باید فرکانس بالا بخری تا نتیجه خوبی بگیری  خلاصه که در ایران کلا همه چی برعکسه

مهمترینش همون PCIe4.0 هستش که خود شما براش تاپیک زدید بدرد نمیخوره :

شما برای فناوری های جدید رایزن 3000 وقتی پول دادی که مادربرد با چیپست X570 بخری وگرنه برای 3600 باید به اندازه 2600 هزینه کنی .

.........

خیلی ببخشید که وارد کننده نسبتا محترم مادربردهای ای ام دی رو با قیمت مناسب وارد بازار نکرده . میگم بانو لیزا سو شخصا ازتون عذرخواهی کنه . آخه وظیفه ای ام دی هستش که به قیمت گذاری محصولاتش در ایران نظارت داشته باشه .

جدی به این حرف هایی که میزنید اعتقاد دارید یا بنده رو ساده گیر آوردید ؟؟؟ . من میگم ای ام دی 2 نسل پیش چیپست زده هنوز بروزترین پردازنده ها رو ساپورت می کنه شما از قیمت در ایران برای من میگی ؟ یه نگاه به اوضاع پردازنده ها قبل از عرضه رایزن بندازید . 6900 حدود 1100 دلار قیمتش بود 6950X با 10 هسته حدود 1.7 هزار دلار آب میخورد . تا چند مدت دیگه پردازنده 16 هسته ای رایزن با قیمت 750 دلار وارد بازار میشه و یه مین 70 دلاری 2 - 3 سال پیش ساپورتش می کنه . پردازنده 3500 با 6 هسته و قیمتی زیر 200 دلار عرضه میشه ( 7700 پرچمدار اینتل با 4 هسته !!! خنده داره ) .

خدمتی که ای ام دی با رایزن به PC گیمینگ کرده بینظیره . کمترینش اینه که پرچمدار اینتل از 4 هسته در مرحله اول به 6 هسته و بعد از اون به 8 هسته مهاجرت کرده .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

مهمترینش همون PCIe4.0 هستش که خود شما براش تاپیک زدید بدرد نمیخوره :

هنوزم رو حرفم هستم 

نگفتم بدرد میخوره گفتم ویژگی های جدیدش فقط ex4 نیست

در 33 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

من میگم ای ام دی 2 نسل پیش چیپست زده هنوز بروزترین پردازنده ها رو ساپورت می کنه شما از قیمت در ایران برای من میگی ؟ یه نگاه به اوضاع پردازنده ها قبل از عرضه رایزن بندازید

من فن برندی نیستم همه اینکارا هم دلیل داره 

Amd تو حوزه cpu سهمی نداشت که بخواد برای هر نسلش یه سوکت جدا معرفی کنه کاملا کارش منطقی و رقابتی هست اینتلم چون بازار دستشه رغیب نداشت گرون میفروخت جفت رفتار ها منطقی هستن

ولی پایداری اینتل کجا رایزن کجا... 

بله موافقم amd کار بزرگی در این حوزه انجام داد ولی برای تسلط به بازار خیلییی زوده... 

من به شخصه هنوز دلیلی برای مهاجرت به رایزن نمیبینم چون باهاش کار کردم مشکلاتو شاهدم 

همه چیز هسته نیست همه چیز ترد نیست 

لینک به دیدگاه

من به شخصه با این اوضاع گیمینگ کلا از گیما بدم اومده و به نوعی زده شدم از بازی کردن . ۹۰ درصد بازیا تخیلی شده در صورتی که من از بازیایی که تخیلی ان خوشم نمیاد . توی E3امسال سر جمع ۲۰تا بازی معرفی نشد ۲۵تاش تخیلی بود!!!

و بعله دقیقاً همون کسیم که به ذهنمم خطور نمی‌کرد که بخوام گیمینگ رو بزارم کنارولی  واقعاً الان ازش خسته شدم . نمی‌دونم به خاطر فشار زندگیه یا چی ولی دیگه هیچ بازی ای بهم مزه نمی‌ده «همون واقعیا هم دیگه تکراری شدن »برا همین با خیال راحت میفروشمش و با دنیای گیمینگ «حداقل با خاطرات خوش» وداع میگم.

این تصمیم من برای گیمینگ در آینده اس

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Game World گفته است :

و گرنه از این 80 میلیون نفر اکثرشون 3 وعده غذایی دارن و میوه دارن و اینکه هرسال یکبار سفر داخل کشور میرن 

اع پس مثل اینکه فقط من بدبختم صبحونه که نمیخورم میوه هم هفته ای یه بار اگه باشه نهار و شامم مثل اینکه من فقط نون و رب میخورم🤔🤔🤔

........................................

احساس میکنم بعضیا فقط تو خونه تشریف دارن و با سیستمشون حال میکنن ولی از اوضاع خارج از خونه خبر ندارن😓

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

اع پس مثل اینکه فقط من بدبختم صبحونه که نمیخورم میوه هم هفته ای یه بار اگه باشه نهار و شامم مثل اینکه من فقط نون و رب میخورم🤔🤔🤔

احساس میکنم بعضیا فقط تو خونه تشریف دارن و با سیستمشون حال میکنن ولی از اوضاع خارج از خونه خبر ندارن😓

شاید ایشون هم با دیدن چهره مردم ازشون نظرسنجی میکنه !

لینک به دیدگاه

الان وضعیت طوری هست که هر فرد یا خانواده میره به سمت واجبات زندگی

حالا یکی پول داره به نظرش واجبه و مجبوره بره تسمه دینام و هرزگردماشینش رو عوض کنه 5 میلیون (باز هم میگم مجبوره اگر راه داشت بازم باهاش کار میکرد)

یکی توی تامین شام شب خانواده مونده ولی باید تازه بره پوشک بچه و شیر خشک بخره و این شخص هم مجبوره اگر نبود نمیخرید

در بحث قطعات کامپیوتر یک شکافی به وجود میاد که فردی که پولدار هست یا دیگه رغبتی نشان نمیده به ارتقا و شاید هم بندازه یک گوشه و دیگه به عنوان تفریح نبینه و هزینه تراش ببینه داشتن سیستم رو

فردی هم که به زور جمع کرده بوده سیستم رو حتی مجبور شه بفروشه و بزنه به زخم و خرج های زندگیش

بله روزگاری نه چندان دور با کمی سختی دادن و پس انداز میشد یک سیستم تقریبا به روز داشت و این روند رو هم ادامه داد

ولی الان با این روند رشد تکنولوژی که سر رو برمیگردونی نسل سیستمت عوض شده و قیمت ها هم در کشورت ناجوانمردانه بالاست دیر یا زود قیدش رو خواهید زد فقط مساله قدرت مالی و زمانی  هست که میبره تا مقاومتت شکسته بشه  وکلا" سیستم و ارتقا رو فراموش کنید.

لینک به دیدگاه

صبح ساعت 6 از خواب بلند میشم میرم سرکار برمیگردم ساعت 11:30 شب هست ، (الان هم بیدار هستم چون فردا تعطیل هستم)

چون میخوام یه گرافیک دسته دوم بخرم که بازی های روز رو 60 فریم بده.(یه 1070ti دسته دوم یا 1080 دسته دوم)

چون یه گرافیک 330 دلاری(rtx 2060) تو ایران 7 میلیون پولش هست.

تو ایران بازی های ویدئویی برای یکسری تنها تفریح هست که دارن مخصوصا افراد درونگرا.

آیا بازی و تفریح و pc و کنسول  توی این کشور ارزش داره یا به صرف هست به کنار بعضی وقت ها آدم به این فکر میکنه اصلا  کلا زنده موندن تو این کشور به صرف هست؟

لینک به دیدگاه

درود

آینده PC و بازی های رایانه ای در ایران  یک کلمه با توجه به مسئولینی که ما داریم " آینده تاریک " خواهد بود . افزایش قیمت رو شاهد هستیم  و بازم افزایش قیمت چون کشور ورشکسته هستش.

خوب تو کشور های دیگه دارن برای بازی های رایانه ای  59 دلار پرداخت می کنند که براشون واقعا هزینه ای نیستش و  قیمت قطعات سخت افزاری هم به راحتی می تونند هر قطعهی بخوان خریداری کنند.

همین الان تو ایران برای خرید یک نسخه استاندارد و ریجن فعال سازی روسیه شما باید نزدیک به 500 هزار اوشلوق برای بازی COD:MW هزینه کنید .

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Miad007 گفته است :

اع پس مثل اینکه فقط من بدبختم صبحونه که نمیخورم میوه هم هفته ای یه بار اگه باشه نهار و شامم مثل اینکه من فقط نون و رب میخورم1f914.png1f914.png1f914.png

احساس میکنم بعضیا فقط تو خونه تشریف دارن و با سیستمشون حال میکنن ولی از اوضاع خارج از خونه خبر ندارن1f613.png

یعنی شما 30 روز ماه رو برای نهار و شام نون و رب میخوری ؟؟؟

پول صبحونه ام نداری ؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Game World گفته است :

عزیز من چرا ماست هارو میریزی تو قیمه ها 

یه زندگی معمولی تعریفش اینه که طرف بتونه یه ماشین بخره یه خونه بخره و حتی هرچیزی که هزینش پایین تر از این دوتا باشه البته یه ماشین و خونه معمولی رو به بالا و اینکه برای رسیدن به این ها برنامه ریزی کرده باشه 

یعنی یه شخصی جایی استخدام شده و برنامه ریزی میکنه بر اساس حقوق و مزایای دیگه ای که داره ظرف مدت حداکثر 10 سال بتونه به این موارد برسه 

شما میگی یعنی کسی که 3 وعده غذا میخوره و میوه هم کنارش زندگیش معمولیه ؟

شما میگی طبق قوانینی که مملکت داره پس اکثرا زندگی عادی دارن خوب مگه اون قوانین رو من یا شما تعیین کردیم ؟؟؟ 

ولی با قسمتی از حرفاتون موافقم اینکه هیچکی دلش برای کسه دیگه نمیسوزه و مسئولیت پذیر نیست 

درنهایت صحبتی که ما اینجا داریم اینه که به عنوان مثال خریدن یه PC متوسط رو به بالا با استاندادهای جهانی نباید یه چیز دست نیافتنی باشه و خیلی راحت باید بشه ظرف مدت 1 سال کارکردن و برنامه ریزی بهش رسید 

اینکه یه نفر وضعش مالیش خوبه و و چیزی که اراده میکنه رو تو مدت کوتاهی میتونه تهیه کنه هم بحثش جداست 

دوست عزیز من به یه باوری رسیدم فردی که اینترنت داره و میاد تو فضای مجازی قطعا فقیر نیست ! کاری هم به امار ارقام و افراد مجازی ندارم

طرف 15 سالش هم نیست میاد میگه من زنو بچه دارم از صبح میرم سره کار و ... خوب همه هم باور میکنن :D در صورتی که من خودم چند نفری میشناسم که میرن از صبح تا شب سر کار اصلا شاید سال تا ماهی بیاد مجازی

گفتم شرایطی که شما گفتین نرمال جهانیه تازه همونم تو خیلی از همون کشور های خوب خارج اجرا نمیشه نمونش اون ویدیو که یوتیوبره رفت کالاف بزنه با ps3 همه سرور هاش فوله فوله بودن ازشون پرسید چرا ps4 نمیخرید  یارو میگفت پولشو ندارم

شما کدون قانون تو کشور تعیین کردین که این دومیش باشه :D ?

در کل من صحبتم اصلا با سیستم این حرفا نیست ادم میتونه بدونه گیم هم زندگی کنه خیلی چیز واجبی نیست

اما اون صحبتی که 70 درصد ملت ایران گشنن کاملا اشتباهه

یعنی دکترا گشنن ؟

مهندسا گشنن ؟

معلما گشنن ؟

1 میلیون گروه شغلی داریم همشون گشنن ؟

گشنگی با اینکه خونه یا ماشین نداشته باشه خیلی فرق میکنه !!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...