رفتن به مطلب

نظرسنجی: آینده PC گیمینگ با شرایط پیش رو چگونه خواهد بود؟

HeX
 اشتراک گذاری

آینده PC گیمینگ با توجه به سیاست های انویدیا و AMD و همینطور اوضاع اقتصادی در ایران چطور می بینید؟  

104 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. سیاست های انویدیا و AMD چه تاثیری بر روند خرید کارتهای گرافیکی جدید از سوی طرفداران بازیهای کامپیوتری دارد؟

• همواره بی توجه به سیاست های دو شرکت از جدیدترین فناوری و کارتهای گرافیک استفاده و از بازیهای روز لذت می برم.
    • ترجیح می دهم با سخت افزار و کارت گرافیک کنونی بازیها را با کیفیت پایین تری اجرا کنم.
    • اگر دو شرکت پشتیبانی ازسخت افزارنسل قبل را کم کنند و یا قیمت کارتهای خود را افزایش دهند سعی برانتخاب جایگزین برای بازیهای کامپیوتری مثل کنسول های نسل جدید دارم.
    • ترجیح می دهم که دیگر بازی نکنم و یا تفریح دیگری را جایگزین بازیهای کامپیوتری کنم.
  2. 2. با توجه به شرایط اقتصادی در ایران به عنوان یک علاقه مند و بازیکن بازیهای کامپیوتری چه تصمیمی برای آینده خواهید گرفت؟

• همواره بی توجه به شرایط اقتصادی از جدیدترین فناوری و کارتهای گرافیک استفاده و از بازیهای روز لذت می برم.
    • ترجیح می دهم با سخت افزار و کارت گرافیک کنونی بازیها را با کیفیت پایین تری اجرا کنم.
    • با قدیمی شدن کارت گرافیک سعی برانتخاب جایگزین برای بازیهای کامپیوتری مثل کنسول های نسل جدید دارم.
    • ترجیح می دهم که دیگر بازی نکنم و یا تفریح دیگری را جایگزین بازیهای کامپیوتری کنم.

این نظرسنجی برای ارسال رای های جدید بسته شده است

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.
  • نظرسنجی در 08/08/20 - 19:30 بسته شد

Recommended Posts

در 3 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

این بازی کلا بازی مناسب و بهینه ای نیست بی خود نیست خارجیا میگن ubiشت🤣 یه 1070 داشتم اضافه پرشین تولز اگهی کردم بدم بره این بازیم تست کردم میزارم ببینی کلا وضع خرابه

Assassin’s Creed® Odyssey 8_4_2019 8_57_56 PM.png

😨

حداقلش کنسول 30 فریم ثابت میده واسه من اینقدر فریم بالا پایین میشه تنها حسی که دارم اینکه با مشت بزنم تو مانیتور غیر قابل بازی کردن میشه،از طرفی نمیتونم رو 30فریم قفلش کنم

برای من فقط50-60-75Hzداره

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

مطمعنا در کنسول از فناوری انحصاری DLSS استفاده میشه خخخ الان باز طرفدارای انویدیا عصبانی میشن شما شک نکن نهایت رزولوشن در بازی های نسل بعد 3200*1800 هست و بعد UPSCALE میشه که مورد بدیم نیست تست سایت techspot  نشون میداد با فیلتر شارپنینگ amd عملا شما تفاوتی نمی بینی وقتی رزلوشن رو 80 درصد هست

من برام سواله چرا باید طرفدارای انویدیا عصبانی بشن؟

upscale که همین الانشم تو کنسولها اتفاق میفته پس چیز عجیبی نیست.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

من برام سواله چرا باید طرفدارای انویدیا عصبانی بشن؟

upscale که همین الانشم تو کنسولها اتفاق میفته پس چیز عجیبی نیست.

دلیلش این بود که من فناوری انحصاری DLSS  رو کمی باهاش شوخی کردم ولی خدایش فناوری بی خودی هست برای PC GAMER شرکت انودیا و  ای ام دی تنبل بازی در میارن برای افزایش پرفورمنس میگن شما رزلوشنت رو بیار پایین فریم خودش میره بالا

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، matrix.trixx گفته است :

دلیلش این بود که من فناوری انحصاری DLSS  رو کمی باهاش شوخی کردم ولی خدایش فناوری بی خودی هست برای PC GAMER شرکت انودیا و  ای ام دی تنبل بازی در میارن برای افزایش پرفورمنس میگن شما رزلوشنت رو بیار پایین فریم خودش میره بالا

خخخ

اون که استفاده بشه نشه فرقی نمیکنه بیشتر یه جور دلخوشکنک هست

پ.ن: من طرفدار انویدیام ولی خب وقتی یه چیزی چرته باید قبول کرد چرت هست.

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

1f628.png

حداقلش کنسول 30 فریم ثابت میده واسه من اینقدر فریم بالا پایین میشه تنها حسی که دارم اینکه با مشت بزنم تو مانیتور غیر قابل بازی کردن میشه،از طرفی نمیتونم رو 30فریم قفلش کنم

برای من فقط50-60-75Hzداره

من مشکلی ندارما توی منوی بازی احتمالا به خاطر free sync هست برای من بازش از 30 هست تا 90

Assassin’s Creed® Odyssey 8_9_2019 11_02_25 PM.png

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

مخالفم!

همین AMD هم جا داشته باشه کابرا رو میچاپه در حد تیم ملی!

در این مورد کاری به نحوه برخورد ای ام دی با گیمر نداشتم .

ای ام دی برای دو نسل کنسول و یک نیم  نسل پردازنده ساخته . برخلاف دو دفعه پیش ای ام دی ویژگی های خاصی مثل FreeSync و ... رو وارد کنسول ها می کنه اون هم در یک سطح قابل توجه . حتی RT در کنسولها با روش ای ام دی اجرا میشه . اینتل هم که با انویدیا همکاری هایی داشت الان بیشتر به ای ام دی تمایل داره ( هرچند با جذب افراد کلیدی  ای ام دی و راه انداختن بخش GPU راه خودش رو جدا کرد ) . حضور اینتل در صنعت گرافیک به ضرر هر دو شرکت ای ام دی و انویدیا تموم میشه اما برای ای ام دی GPU در رده دوم اهمیت هستش و CPU در این شرکت حرف اول رو میزنه اما انویدیا ..... .

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

مطمعنا در کنسول از فناوری انحصاری DLSS استفاده میشه خخخ الان باز طرفدارای انویدیا عصبانی میشن شما شک نکن نهایت رزولوشن در بازی های نسل بعد 3200*1800 هست و بعد UPSCALE میشه که مورد بدیم نیست تست سایت techspot  نشون میداد با فیلتر شارپنینگ amd عملا شما تفاوتی نمی بینی وقتی رزلوشن رو 80 درصد هست

گیم ها این مدت از نظر گرافیکی کاملا تغییر کردن . حالا رزولیشن و RT رو هم که حساب کنیم اوضاع برا PS5 خیلی سخت میشه .

بنده هم فکر نکنم توی همه بازی ها از رزولیشن 4K استفاده بشه . حداقل در آخر نسل و فراگیر شدن RT دیگه توان PS5 جوابگو نخواهد بود .

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

گیم ها این مدت از نظر گرافیکی کاملا تغییر کردن . حالا رزولیشن و RT رو هم که حساب کنیم اوضاع برا PS5 خیلی سخت میشه .

بنده هم فکر نکنم توی همه بازی ها از رزولیشن 4K استفاده بشه . حداقل در آخر نسل و فراگیر شدن RT دیگه توان PS5 جوابگو نخواهد بود .

به نظر شخصی من شما تصوری که از RT انویدیا داری بریز دور مطمعنا اونا میرن سراغ روشی که مقدار کمتری به پرفورمنس ضربه بزنه و همچنین حداقل قابل دیدن باشه جلوه های بصریش با گذشت زمان به نظر من استدیوها تازه می تونن برعکس چیزی که شما فکر می کنی از حداکثر توان کنسول استفاده کنن ولی متوجه منظورتون شدم که چی رو می خواین بگین کنسولی که در سال 2020 با یک کامپیوتر حرفه ای برابری می کنه در سال 2025 میشه در حد یک کامپیوتر ضعیف

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

در این مورد کاری به نحوه برخورد ای ام دی با گیمر نداشتم .

ای ام دی برای دو نسل کنسول و یک نیم  نسل پردازنده ساخته . برخلاف دو دفعه پیش ای ام دی ویژگی های خاصی مثل FreeSync و ... رو وارد کنسول ها می کنه اون هم در یک سطح قابل توجه . حتی RT در کنسولها با روش ای ام دی اجرا میشه . اینتل هم که با انویدیا همکاری هایی داشت الان بیشتر به ای ام دی تمایل داره ( هرچند با جذب افراد کلیدی  ای ام دی و راه انداختن بخش GPU راه خودش رو جدا کرد ) . حضور اینتل در صنعت گرافیک به ضرر هر دو شرکت ای ام دی و انویدیا تموم میشه اما برای ای ام دی GPU در رده دوم اهمیت هستش و CPU در این شرکت حرف اول رو میزنه اما انویدیا ..... .

اینکه free sync  وارد میشه هنوز تایید نشده و اینکه گفته شده RT درشون به کار برده خواهد شد ولی با توجه به میزان پردازش به نظر من بدون راه حل سخت افزاری عملا یه بلوف گنده هستش(حتی راه حل سخت افزاری هم پرفکت نیست) پس با شرایط حال حاضر خیلی دل نبندیم بهش!

تمایل اینتل به ای ام دی؟ این دو خیلی وقته با هم کار میکنن و این اواخر به علت ایجاد شدن واحد پردازنده گرافیکی مستقل اینتل رابطشون کم شده(گواه این حرف هم پردازنده های اینتل با گرافیک ای ام دی هست)

در اینکه ورود اینتل در بخش گرافیک به ضرر جفتشونه شکی نیست. مخصوصا اینتل اونقدر سرمایه داره که اگه اوضاع براش یکم ناجور بشه باز هم بتونه خودشو تا اروم شدن اوضاع نگه داره(البته اینتل همیشه سابقه احمقانه‌ای در ارائه محصولات در زمانبندی بد داشته مثلا ارائه پردازنده اتم با ساختار مشابه ARM برای گوشی ها که شکست خورد یا ارائه گرافیک خاصی مثل لارابی(این پروژش شکست نخورد ولی کلا راه دیگه‌ای در پیش گرفت) به هر حال امیدوارم بتونن این سری درست وارد بازار بشن)

فک کنم بزرگترین ضرر رو این بین انویدا بکنه اگه نتونه قدرت کارتهاش و قیمت اونها رو در حد مناسب نگه داره

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

به نظر شخصی من شما تصوری که از RT انویدیا داری بریز دور مطمعنا اونا میرن سراغ روشی که مقدار کمتری به پرفورمنس ضربه بزنه و همچنین حداقل قابل دیدن باشه جلوه های بصریش با گذشت زمان به نظر من استدیوها تازه می تونن برعکس چیزی که شما فکر می کنی از حداکثر توان کنسول استفاده کنن ولی متوجه منظورتون شدم که چی رو می خواین بگین کنسولی که در سال 2020 با یک کامپیوتر حرفه ای برابری می کنه در سال 2025 میشه در حد یک کامپیوتر ضعیف

در هر صورت RT در مقیاس قابل توجه ، بسیار سنگینه .

بله روش ای ام دی با انویدیا متفاوته اما ذات فناوری RT هم تاثیر خودش رو داره . با این حال RT یه فناوری جانبی هستش . میشه خیلی روی RT مانور داد .

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، MojArch گفته است :

قبل ایراد گرفتن یه سر به لکزیکن بزن

این کلمه هر دو تلفظ لاکچری(این واضافه کنم به خاطر واژارایی فارسی این اینطور شده) و لاکشری رو داره(هر دو هم درسته)

luhg·zhr·ee

1-اون لاگژری هست 

2-ˈlʌkʃəri' لاکشری

3-دیگه ریپلای نکن من رو

4-اینم بخون 

http://www.elmefarda.com/لاکچری-لاکشری-luxury/

پ. ن :خوبه خودت zh نوشتی😅کجای دنیا zh رو چ تلفظ میکنن بگو من حتما برای گردشگری اونجا برم

علامه بازیارو برو برای بچه محلات دربیار 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

اینکه free sync  وارد میشه هنوز تایید نشده و اینکه گفته شده RT درشون به کار برده خواهد شد ولی با توجه به میزان پردازش به نظر من بدون راه حل سخت افزاری عملا یه بلوف گنده هستش(حتی راه حل سخت افزاری هم پرفکت نیست) پس با شرایط حال حاضر خیلی دل نبندیم بهش!

تمایل اینتل به ای ام دی؟ این دو خیلی وقته با هم کار میکنن و این اواخر به علت ایجاد شدن واحد پردازنده گرافیکی مستقل اینتل رابطشون کم شده(گواه این حرف هم پردازنده های اینتل با گرافیک ای ام دی هست)

در اینکه ورود اینتل در بخش گرافیک به ضرر جفتشونه شکی نیست. مخصوصا اینتل اونقدر سرمایه داره که اگه اوضاع براش یکم ناجور بشه باز هم بتونه خودشو تا اروم شدن اوضاع نگه داره(البته اینتل همیشه سابقه احمقانه‌ای در ارائه محصولات در زمانبندی بد داشته مثلا ارائه پردازنده اتم با ساختار مشابه ARM برای گوشی ها که شکست خورد یا ارائه گرافیک خاصی مثل لارابی(این پروژش شکست نخورد ولی کلا راه دیگه‌ای در پیش گرفت) به هر حال امیدوارم بتونن این سری درست وارد بازار بشن)

فک کنم بزرگترین ضرر رو این بین انویدا بکنه اگه نتونه قدرت کارتهاش و قیمت اونها رو در حد مناسب نگه داره

PS5 رو هنوز اطلاع ندادن ولی xbox چیپ اختصاصی برای RT داره

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

در هر صورت RT در مقیاس قابل توجه ، بسیار سنگینه .

بله روش ای ام دی با انویدیا متفاوته اما ذات فناوری RT هم تاثیر خودش رو داره . با این حال RT یه فناوری جانبی هستش . میشه خیلی روی RT مانور داد .

Rt بسیار فناوری محدود به صحنه هست شما ممکنه حتی 1اتاق داشته باشی ولی اینقدر محیط شفاف و منعکس و در بدترین حالت ایینه ای طور باشه که پردازش فک کنم رو به بینهایت میل کنه و قطعا در حالت عادی  کرش نکنه کم میاره برای پردازش

خیلی فناوریه وابسته به صحنه ای هست و به نظرم برای انلاین که تا چندسالی بیخوده

من فقط دارم راجب گیم صحبت میکنم لطفا علامه ها از قدمت و اسان شدن پردازش رندر ها حرف نزنن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گرچه دوست دارم هرکسی هرطور دوست داره پست بذاره و در انجمن نظرش رو بگه ولی واقعا بعضی وقتا تعجب می کنم از سمت و سویی که بحث دوستان میره!

واقعا اصلاح تلفظ کلمه و بی احترامی به همدیگه جاش اینجاس؟

دوستان این موارد رو لطفا اینجا ادامه ندید.

با تشکر

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، memex گفته است :

1-اون لاگژری هست 

2-ˈlʌkʃəri' لاکشری

3-دیگه ریپلای نکن من رو

4-اینم بخون 

http://www.elmefarda.com/لاکچری-لاکشری-luxury/

پ. ن :خوبه خودت zh نوشتی1f605.pngکجای دنیا zh رو چ تلفظ میکنن بگو من حتما برای گردشگری اونجا برم

علامه بازیارو برو برای بچه محلات دربیار 

دقت ننمودی بعدش گفتم به خاطر واژ ارایی فارسی اونطوری شده

یه سر نشت حروف در فارسی رو بخون بد نیست٬

نه بابا لات مجازی هم که هستی؟

بابا علامه شناس!

به اون علم فردایی هم بگو چرا خواهر مینویسیم ولی خاهر میخونیم!(بهش میگن تغییر واژارایی کلمه در گذر زمان البته مطمئنم سوادش نمیکشه)

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، HeX گفته است :

گرچه دوست دارم هرکسی هرطور دوست داره پست بذاره و در انجمن نظرش رو بگه ولی واقعا بعضی وقتا تعجب می کنم از سمت و سویی که بحث دوستان میره!

اصلاح تلفظ کلمه و بی احترامی به همدیگه جاش اینجاس؟

گفتم اخر به جای باریک میکشه  😕 همون اول گفتم بلخره 2نفر پیدا میشن داستان درست کنن و به هم بپرن حالا چه برای من چه برای کس دیگه

ایا ایمان نمیاوری؟ حتما باید خودم قربانی شم؟  هرکی بخواد بدون دلیل دریوری بگه قطعا برخورد میکنم بدم میاد از علامه بازی

الانم فقط منتظر جواب دوستمون @big VULTURE هستم و دیگه با این تایپک کاری ندارم این بحثا بی نتیجست 

ویرایش شده توسط memex
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

PS5 رو هنوز اطلاع ندادن ولی xbox چیپ اختصاصی برای RT داره

واقعا؟ کی اعلام کردن که از دست من در رفته؟

لینک میدی بی زحمت؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

واقعا؟ کی اعلام کردن که از دست من در رفته؟

لینک میدی بی زحمت؟

این ویدیو هست اگر اشتباه نکنم e3  دادن بیرون https://karbalaey110.aparat.com/v/ON3q2

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

این ویدیو هست اگر اشتباه نکنم e3  دادن بیرون https://karbalaey110.aparat.com/v/ON3q2

ممنون

حتما بررسی میکنم

اگه اینطور باشه که خیلی جالب میشه اونوقت باید دید چرا AMD این هسته ها رو فقط برای مایکی زده(احتمال بالا انحصاری خود مایکروسافت هست)

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، memex گفته است :

گفتم اخر به جای باریک میکشه  1f615.png همون اول گفتم بلخره 2نفر پیدا میشن داستان درست کنن و به هم بپرن حالا چه برای من چه برای کس دیگه

ایا ایمان نمیاوری؟ حتما باید خودم قربانی شم؟  هرکی بخواد بدون دلیل دریوری بگه قطعا برخورد میکنم بدم میاد از علامه بازی

الانم فقط منتظر جواب دوستمون @big VULTURE هستم و دیگه با این تایپک کاری ندارم این بحثا بی نتیجست 

فقط اینو بهت میگم دوست عزیز رفتار اکثر افراد حاضر در این تاپیک مثل اینه میمونه هر موقع بی احترامی کنی بی احترامی هم تحویل میگیری!

هر موقع یاد گرفتی چطور در کمال ارامش و ادب حرف بزنی اون موقع میتونیم مفصل بحث کنیم!

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، memex گفته است :

گفتم اخر به جای باریک میکشه  1f615.png همون اول گفتم بلخره 2نفر پیدا میشن داستان درست کنن و به هم بپرن حالا چه برای من چه برای کس دیگه

اشکالی نداره .

با یه تذکر موضوع حل شد . ان شاء الله در تاپیک بعدی به جای 5 صفحه در 10 صفحه این مورد رخ میده و این روند ادامه پیدا می کنه تا Nx5 !

.................................

در 15 دقیقه قبل، memex گفته است :

Rt بسیار فناوری محدود به صحنه هست شما ممکنه حتی 1اتاق داشته باشی ولی اینقدر محیط شفاف و منعکس و در بدترین حالت ایینه ای طور باشه که پردازش فک کنم رو به بینهایت میل کنه و قطعا در حالت عادی  کرش نکنه کم میاره برای پردازش

خیلی فناوریه وابسته به صحنه ای هست و به نظرم برای انلاین که تا چندسالی بیخوده

من فقط دارم راجب گیم صحبت میکنم لطفا علامه ها از قدمت و اسان شدن پردازش رندر ها حرف نزنن

اگر بتونن RT رو بشدت مقید کنن خوبه .

مثلا فقط N پرتو همزمان رهگیری بشن .یا هر پرتو N مدت رهگیری بشه . البته من از RT چندان اطلاعی ندارم . فقط با مطالعه اندکی که داشتم تا حدودی با عملکرد و مشکلاتش آشنا شدم اما مطالعاتم کمه.

توی آنلاین به نظر من هم خاموش باشه بهتره . اصلا این فناوری رو اگرفقط  توی بعضی جاها و به صورت محدود روشن کنن بهتره . درسته که میتونه موجب افت فریم در اون مکان بشه اما از طریق بعضی از حقه ها میشه این موضوع رو حل کرد . مثلا فقط در محیط های بسته این فناوری روشن باشه . البته این کار مدت بازیسازی رو زیاد می کنه . اما بهتره از مشکلاتی هست که توی بازیی مثل مترو شاهدش بودیم . به دیوار نگاه می کردی فریم بالای 60 بود 180 درجه می چرخیدی به سمت محیط باز فریم میرفت زیر 30 خخخخخخخخخخخ .

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

ممنون

حتما بررسی میکنم

اگه اینطور باشه که خیلی جالب میشه اونوقت باید دید چرا AMD این هسته ها رو فقط برای مایکی زده(احتمال بالا انحصاری خود مایکروسافت هست)

شک نکن مایکی توی ساخت و توسعه این چیپ عمیقا دست داشته رابط نرم افزاری dxr رو هم که خودشون توسعه دادن داخل ویدیو میگه next gen ray tracing ببینیم یه چیز خفن برای سال 2020 میزنن شبیه چیزی که xbox 360 تو سال 2005 بود

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

دقت ننمودی بعدش گفتم به خاطر? واژ ؟ارایی فارسی اونطوری شده

یکی از ویژگی های اون افراد که نام نمیبرم  اینه اول در سطح خودشون پایین میارنت بعدم بحثو به نفع خودشون تموم میکنن

واج ارایی برای تکرار یه حرف در شعر و نثر هست نه خود کلمه

واژه ارایی هم تکراره واژه هست در جمله

ماکه نفهمیدیم کدومشو شما گفتید ولی علت تغیر معمولا در زمان قدیم  برای رعایت وزن و قافیه در شعر بوده که در تلفظ تغیر کردن ولی تو نوشتار نه

درضمن ریشه کلمه luxury در ایران موجودیت نداشته که بخواد با گذر زمان بشه چ

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

شک نکن مایکی توی ساخت و توسعه این چیپ عمیقا دست داشته رابط نرم افزاری dxr رو هم که خودشون توسعه دادن داخل ویدیو میگه next gen ray tracing ببینیم یه چیز خفن برای سال 2020 میزنن شبیه چیزی که xbox 360 تو سال 2005 بود

اگر ای ام دی حمایت مایکروسافت رو داشته باشه میتونه عقب افتادگیش در برابر انویدیا ( در زمینه RT ) رو تا حدود زیادی جبران کنه .

فقط فراموش نکنیم تبلیغات میتونه واقعیت ها رو جور دیگه نشون بده . از این کمپانی ها هر کاری بگی برمیاد .😐

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

اشکالی نداره .

با یه تذکر موضوع حل شد . ان شاء الله در تاپیک بعدی به جای 5 صفحه در 10 صفحه این مورد رخ میده و این روند ادامه پیدا می کنه تا Nx5 !

.................................

اگر بتونن RT رو بشدت مقید کنن خوبه .

مثلا فقط N پرتو همزمان رهگیری بشن .یا هر پرتو N مدت رهگیری بشه . البته من از RT چندان اطلاعی ندارم . فقط با مطالعه اندکی که داشتم تا حدودی با عملکرد و مشکلاتش آشنا شدم اما مطالعاتم کمه.

توی آنلاین به نظر من هم خاموش باشه بهتره . اصلا این فناوری رو اگرفقط  توی بعضی جاها و به صورت محدود روشن کنن بهتره . درسته که میتونه موجب افت فریم در اون مکان بشه اما از طریق بعضی از حقه ها میشه این موضوع رو حل کرد . مثلا فقط در محیط های بسته این فناوری روشن باشه . البته این کار مدت بازیسازی رو زیاد می کنه . اما بهتره از مشکلاتی هست که توی بازیی مثل مترو شاهدش بودیم . به دیوار نگاه می کردی فریم بالای 60 بود 180 درجه می چرخیدی به سمت محیط باز فریم میرفت زیر 30 خخخخخخخخخخخ .

یکی از بهترین قید ها FOV tracking هست که فقط و فقط اونچه که در تصویر دیده میشه رو رسد میکنه و هر پروتویی که خارج از منطقه دید کاربر میشه رو کلا از پروسه RT حذف میکنه

سنگین ترین حالت هم به روش global illumination هست که در بازی مترو اجرا شده و در بازی battlefield V هم یه چیزی بین این دو حالت اعمال شده(فک کنم اسمش camera tracking بود) 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...